4. liga 2022/2023 livescores, results, table and standings

Slovakia 4. liga (2022/2023)

7%
0
902 matches

Today's matches

Slovakia : 4. liga

Latest scores Latest scores

Slovakia : 4. liga
Matchday 2 (Bratislava)
Matchday 2 (West)
Matchday 2 (Center)
Matchday 2 (West)
Matchday 4 (East)
Matchday 2 (Center)
Matchday 1 (Bratislava)

Next matches Next matches

Slovakia : 4. liga
Matchday 3 (Bratislava)
Matchday 3 (Center)
Matchday 3 (Bratislava)
Matchday 3 (Center)
Matchday 5 (East)

Table and standings

# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo MFK Goral Stará Ľubovňa 9 3 3 0 0 8:2 +6 W W W
2 No team logo FK Sokol Ľubotice 9 4 3 0 1 11:8 +3 W W W L
3 No team logo MFK Spartak Medzev 7 4 2 1 1 9:6 +3 D L W W
4 No team logo FK Čaňa 7 4 2 1 1 6:6 0 W L W D
5 No team logo Mladosť Kalša 6 4 1 3 0 10:6 +4 D W D D
6 No team logo MŠK Spartak Medzilaborce 6 3 2 0 1 4:2 +2 W L W
7 No team logo FK Gerlachov 6 3 2 0 1 5:4 +1 L W W
8 No team logo Spišské Podhradie 5 4 1 2 1 8:7 +1 D W D L
9 No team logo Tatra Sokoľany 4 3 1 1 1 4:5 -1 D L W
10 No team logo MFK Slovan Sabinov 4 3 1 1 1 4:5 -1 W L D
11 No team logo Rudňany 4 4 1 1 2 6:8 -2 D L W L
12 No team logo OŠK Pavlovce nad Uhom 3 3 1 0 2 7:8 -1 L W L
13 No team logo FK Kechnec 3 4 1 0 3 6:11 -5 L L L W
14 No team logo Raslavice 2 3 0 2 1 2:4 -2 D L D
15 No team logo Sobrance Sobranecko 1 3 0 1 2 3:5 -2 D L L
16 No team logo FC Pivovar Šariš Veľký Šariš 1 4 0 1 3 2:8 -6 L D L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo MFK Goral Stará Ľubovňa 6 2 2 0 0 6:1 +5 W W
2 (4) No team logo FK Čaňa 6 2 2 0 0 5:2 +3 W W
3 (11) No team logo Rudňany 4 2 1 1 0 5:3 +2 D W
4 (3) No team logo MFK Spartak Medzev 4 2 1 1 0 4:2 +2 D W
5 (10) No team logo MFK Slovan Sabinov 4 2 1 1 0 4:3 +1 W D
6 (8) No team logo Spišské Podhradie 3 2 1 0 1 4:3 +1 W L
7 (6) No team logo MŠK Spartak Medzilaborce 3 2 1 0 1 3:2 +1 L W
8 (12) No team logo OŠK Pavlovce nad Uhom 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
9 (7) No team logo FK Gerlachov 3 2 1 0 1 3:3 0 L W
10 (2) No team logo FK Sokol Ľubotice 3 2 1 0 1 6:7 -1 W L
11 (14) No team logo Raslavice 2 2 0 2 0 2:2 0 D D
12 (5) No team logo Mladosť Kalša 1 1 0 1 0 2:2 0 D
13 (15) No team logo Sobrance Sobranecko 1 2 0 1 1 2:3 -1 D L
14 (9) No team logo Tatra Sokoľany 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
15 (16) No team logo FC Pivovar Šariš Veľký Šariš 0 2 0 0 2 2:5 -3 L L
16 (13) No team logo FK Kechnec 0 1 0 0 1 0:4 -4 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo FK Sokol Ľubotice 6 2 2 0 0 5:1 +4 W W
2 (5) No team logo Mladosť Kalša 5 3 1 2 0 8:4 +4 D W D
3 (9) No team logo Tatra Sokoľany 4 2 1 1 0 4:3 +1 D W
4 (3) No team logo MFK Spartak Medzev 3 2 1 0 1 5:4 +1 L W
5 (7) No team logo FK Gerlachov 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
6 (1) No team logo MFK Goral Stará Ľubovňa 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
7 (6) No team logo MŠK Spartak Medzilaborce 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
8 (13) No team logo FK Kechnec 3 3 1 0 2 6:7 -1 L L W
9 (8) No team logo Spišské Podhradie 2 2 0 2 0 4:4 0 D D
10 (4) No team logo FK Čaňa 1 2 0 1 1 1:4 -3 L D
11 (16) No team logo FC Pivovar Šariš Veľký Šariš 1 2 0 1 1 0:3 -3 D L
12 (15) No team logo Sobrance Sobranecko 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
13 (12) No team logo OŠK Pavlovce nad Uhom 0 2 0 0 2 5:7 -2 L L
14 (14) No team logo Raslavice 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
15 (10) No team logo MFK Slovan Sabinov 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
16 (11) No team logo Rudňany 0 2 0 0 2 1:5 -4 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom 6 2 2 0 0 7:0 +7 W W
2 No team logo FK Kolárovo 6 2 2 0 0 7:0 +7 W W
3 No team logo Slovan Levice 4 2 1 1 0 5:1 +4 D W
4 No team logo ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice 4 2 1 1 0 6:4 +2 D W
5 TJ Slavoj Boleráz 4 2 1 1 0 5:4 +1 W D
6 No team logo OFK Stavoprac Trebatice 4 2 1 1 0 3:2 +1 D W
7 No team logo MŠK Hurbanovo 3 2 1 0 1 3:4 -1 L W
8 No team logo FC Pata 2 2 0 2 0 3:3 0 D D
9 Nitra 1 1 0 1 0 1:1 0 D
10 Lednické Rovne 1 1 0 1 0 1:1 0 D
11 No team logo Imeľ 1 2 0 1 1 1:2 -1 D L
12 TJ OFC Gabčíkovo 1 2 0 1 1 3:5 -2 D L
13 No team logo TJ Nafta Gbely 1 2 0 1 1 2:5 -3 D L
14 No team logo FK TJ Lokomotíva Kozárovce 1 2 0 1 1 1:4 -3 D L
15 Zl. Moravce-Vrablé II 0 2 0 0 2 3:5 -2 L L
16 No team logo Marcelová 0 2 0 0 2 0:10 -10 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo FK Kolárovo 3 1 1 0 0 6:0 +6 W
2 (1) No team logo OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom 3 1 1 0 0 4:0 +4 W
3 (7) No team logo MŠK Hurbanovo 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
4 (4) No team logo ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice 3 1 1 0 0 4:2 +2 W
5 (5) TJ Slavoj Boleráz 3 1 1 0 0 3:2 +1 W
6 (13) No team logo TJ Nafta Gbely 1 1 0 1 0 2:2 0 D
7 (8) No team logo FC Pata 1 1 0 1 0 2:2 0 D
8 (10) Lednické Rovne 1 1 0 1 0 1:1 0 D
9 (9) Nitra 1 1 0 1 0 1:1 0 D
10 (6) No team logo OFK Stavoprac Trebatice 1 1 0 1 0 1:1 0 D
11 (3) No team logo Slovan Levice 1 1 0 1 0 1:1 0 D
12 (12) TJ OFC Gabčíkovo 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
13 (15) Zl. Moravce-Vrablé II 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
14 (11) No team logo Imeľ 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
15 (14) No team logo FK TJ Lokomotíva Kozárovce 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
16 (16) No team logo Marcelová 0 1 0 0 1 0:4 -4 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) No team logo Slovan Levice 3 1 1 0 0 4:0 +4 W
2 (1) No team logo OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
3 (6) No team logo OFK Stavoprac Trebatice 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
4 (2) No team logo FK Kolárovo 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
5 (5) TJ Slavoj Boleráz 1 1 0 1 0 2:2 0 D
6 (4) No team logo ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice 1 1 0 1 0 2:2 0 D
7 (14) No team logo FK TJ Lokomotíva Kozárovce 1 1 0 1 0 1:1 0 D
8 (11) No team logo Imeľ 1 1 0 1 0 1:1 0 D
9 (8) No team logo FC Pata 1 1 0 1 0 1:1 0 D
10 (12) TJ OFC Gabčíkovo 1 2 0 1 1 3:5 -2 D L
11 (10) Lednické Rovne 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12 (9) Nitra 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
13 (15) Zl. Moravce-Vrablé II 0 1 0 0 1 2:3 -1 L
14 (13) No team logo TJ Nafta Gbely 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
15 (7) No team logo MŠK Hurbanovo 0 1 0 0 1 0:4 -4 L
16 (16) No team logo Marcelová 0 1 0 0 1 0:6 -6 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo ŠK Javorník Makov 6 2 2 0 0 4:1 +3 W W
2 No team logo FK Slávia Staškov 4 2 1 1 0 4:0 +4 D W
3 No team logo OŠK Baník Stráňavy 4 2 1 1 0 2:0 +2 D W
4 No team logo FK Šalková 4 2 1 1 0 2:0 +2 D W
5 Tatran Krásno 3 1 1 0 0 4:0 +4 W
6 Žarnovica 3 2 1 0 1 5:4 +1 W L
7 Čadca 3 2 1 0 1 2:1 +1 W L
8 No team logo MŠK Kysucké Nové Mesto 2 2 0 2 0 0:0 0 D D
9 No team logo OŠK Bešeňová 1 1 0 1 0 2:2 0 D
10 No team logo ŠK Badín 1 2 0 1 1 1:3 -2 L D
11 MFK Lokomotíva Zvolen 1 2 0 1 1 2:6 -4 D L
12 Liptovská Štiavnica 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
13 No team logo Kováčová 0 2 0 0 2 0:4 -4 L L
14 Liptovský Hrádok 0 2 0 0