Segunda B livescores, results, table and standings

Spain Segunda B (2020/2021)

82%
0
940 matches

Latest scores Latest scores

Spain : Segunda B
Matchday 14 (Group 4)
03.0319:00
(1 - 1)
Matchday 14 (Group 2)
03.0317:30
(1 - 1)
Matchday 12 (Group 5)
Matchday 14 (Group 2)
03.0316:00
(0 - 1)
Matchday 14 (Group 1)
03.0315:30
(2 - 1)
Matchday 12 (Group 4)
Matchday 15 (Group 5)
Matchday 18 (Group 3)
Matchday 18 (Group 2)
28.0216:30
(0 - 1)
Matchday 13 (Group 4)
Matchday 18 (Group 2)
Matchday 9 (Group 5)
Matchday 10 (Group 4)
28.0211:00
(0 - 0)
Matchday 14 (Group 5)

Next matches Next matches

Spain : Segunda B
Matchday 16 (Group 2)
Matchday 16 (Group 4)
Matchday 16 (Group 1)
Matchday 19 (Group 2)
Matchday 16 (Group 1)
Matchday 19 (Group 2)
Matchday 16 (Group 3)
Matchday 16 (Group 4)
Matchday 16 (Group 1)
Matchday 16 (Group 4)
Matchday 16 (Group 2)
Matchday 16 (Group 4)
Matchday 16 (Group 5)

Table and standings

Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 SS Reyes 31 15 9 4 2 19:11 +8 D W W L D
2 Internacional de Madrid 26 15 7 5 3 21:14 +7 W D W W W
3 Real Madrid II 25 15 7 4 4 24:18 +6 W D W W L
4 Rayo Majadahonda 25 15 7 4 4 14:12 +2 L D L W D
5 Atlético Baleares 20 15 5 5 5 20:16 +4 D D L W L
6 No team logo Navalcarnero 18 15 3 9 3 14:14 0 D L D D D
7 Atlético Madrid II 15 15 3 6 6 12:16 -4 W D D L W
8 No team logo Poblense 13 15 2 7 6 14:19 -5 D L W L L
9 Las Rozas 13 15 3 4 8 10:21 -11 D L D L L
10 Getafe II 12 15 2 6 7 9:16 -7 L D D L D
Legends:

Promotion Group
Middle Play-off
Relegation Round
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 Badajoz 34 15 10 4 1 28:9 +19 D D D W W
2 Mérida 23 15 6 5 4 12:9 +3 D D W L W
3 Villanovense 22 15 6 4 5 13:7 +6 L W D L W
4 Extremadura UD 22 15 5 7 3 18:14 +4 W D D W L
5 Melilla 22 15 6 4 5 13:13 0 W D D W W
6 Talavera 20 15 5 5 5 18:18 0 D D L D W
7 Don Benito 20 15 5 5 5 13:17 -4 D L W W D
8 No team logo Villarrubia 17 15 3 8 4 15:20 -5 D D D D D
9 Socuéllamos 13 15 3 4 8 10:20 -10 L L D D W
10 Villarrobledo 7 15 1 4 10 12:25 -13 D D D L L
Legends:

Promotion Group
Middle Play-off
Relegation Round
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) SS Reyes 16 7 5 1 1 10:4 +6 D W W W W
2 (3) Real Madrid II 15 8 4 3 1 15:9 +6 W D W W D
3 (4) Rayo Majadahonda 15 8 4 3 1 7:3 +4 D L D D W
4 (5) Atlético Baleares 14 8 4 2 2 14:6 +8 D W W L W
5 (2) Internacional de Madrid 12 7 3 3 1 10:6 +4 D W D D L
6 (6) No team logo Navalcarnero 9 8 1 6 1 9:7 +2 L D D D D
7 (7) Atlético Madrid II 9 7 2 3 2 4:4 0 D W D D L
8 (9) Las Rozas 8 7 2 2 3 7:9 -2 L L W D W
9 (8) No team logo Poblense 4 7 0 4 3 6:11 -5 L L L D D
10 (10) Getafe II 3 8 1 0 7 4:12 -8 L L L W L
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Badajoz 22 8 7 1 0 18:4 +14 D W W W W
2 (3) Villanovense 14 7 4 2 1 9:3 +6 W L D W W
3 (7) Don Benito 14 8 4 2 2 9:6 +3 D W L W W
4 (4) Extremadura UD 13 8 3 4 1 10:6 +4 W W D W D
5 (2) Mérida 11 7 3 2 2 5:2 +3 D W L W D
6 (5) Melilla 11 7 3 2 2 7:5 +2 D W L D L
7 (8) No team logo Villarrubia 10 8 2 4 2 10:12 -2 D D D L W
8 (9) Socuéllamos 8 7 2 2 3 8:7 +1 L D W W L
9 (10) Villarrobledo 6 8 1 3 4 7:10 -3 D D L L W
10 (6) Talavera 6 7 1 3 3 5:9 -4 D D L W L
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) SS Reyes 15 8 4 3 1 9:7 +2 W L D D W
2 (2) Internacional de Madrid 14 8 4 2 2 11:8 +3 W W W D W
3 (3) Real Madrid II 10 7 3 1 3 9:9 0 W L L W D
4 (4) Rayo Majadahonda 10 7 3 1 3 7:9 -2 L W L L W
5 (10) Getafe II 9 7 1 6 0 5:4 +1 D D D D D
6 (8) No team logo Poblense 9 8 2 3 3 8:8 0 D W L W D
7 (6) No team logo Navalcarnero 9 7 2 3 2 5:7 -2 D D L D L
8 (7) Atlético Madrid II 6 8 1 3 4 8:12 -4 W D L D L
9 (5) Atlético Baleares 6 7 1 3 3 6:10 -4 D L L W D
10 (9) Las Rozas 5 8 1 2 5 3:12 -9 D D L W L
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (6) Talavera 14 8 4 2 2 13:9 +4 D L W W L
2 (1) Badajoz 12 7 3 3 1 10:5 +5 D D W L W
3 (2) Mérida 12 8 3 3 2 7:7 0 D L W W D
4 (5) Melilla 11 8 3 2 3 6:8 -2 W D W L L
5 (4) Extremadura UD 9 7 2 3 2 8:8 0 D D L D L
6 (3) Villanovense 8 8 2 2 4 4:4 0 L D W L L
7 (8) No team logo Villarrubia 7 7 1 4 2 5:8 -3 D D D L W
8 (7) Don Benito 6 7 1 3 3 4:11 -7 L W D L D
9 (9) Socuéllamos 5 8 1 2 5 2:13 -11 L D L L L
10 (10) Villarrobledo 1 7 0 1 6 5:15 -10 D L L L L
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 San Fernando CD 26 15 8 2 5 21:15 +6 L W D W W
2 Algeciras 26 14 7 5 2 16:12 +4 L D D W D
3 Tamaraceite 25 15 6 7 2 17:11 +6 D D W W W
4 Linense 24 15 6 6 3 15:10 +5 D D W W W
5 Sanluqueño 24 15 7 3 5 13:14 -1 W W L L L
6 Cádiz II 19 15 5 4 6 15:15 0 D D W D W
7 Recreativo Huelva 18 15 5 3 7 24:21 +3 D W L L D
8 Marbella 16 15 4 4 7 19:17 +2 W L L L L
9 Las Palmas II 14 14 2 8 4 9:13 -4 D D D D W
10 Marino 7 15 1 4 10 8:29 -21 L D L D L
Legends:

Promotion Group
Middle Play-off
Relegation Round
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo Linares Deportivo 27 15 8 3 4 19:12 +7 L W L W W
2 UCAM Murcia 26 15 7 5 3 18:13 +5 W D D D L
3 Córdoba 23 15 6 5 4 17:12 +5 W L D D L
4 Sevilla II 23 15 6 5 4 22:19 +3 D W W D W
5 Real Betis II 23 15 5 8 2 17:14 +3 D L D W W
6 Real Murcia 22 15 6 4 5 17:16 +1 W L D D L
7 El Ejido 18 15 4 6 5 15:16 -1 D W D W D
8 Granada II 17 15 4 5 6 14:15 -1 W L D L L
9 Yeclano 11 15 2 5 8 13:23 -10 L D L L W
10 Lorca Deportiva 9 15 1 6 8 13:25 -12 W L D L D
Legends:

Promotion Group
Middle Play-off
Relegation Round
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Tamaraceite 17 7 5 2 0 10:4 +6 D W W W W
2 (7) Recreativo Huelva 15 8 5 0 3 17:8 +9 W L L W W
3 (2) Algeciras 14 7 4 2 1 10:7 +3 L W D W W
4 (4) Linense 13 7 3 4 0 5:2 +3 D W W W D
5 (1) San Fernando CD 13 8 4 1 3 9:7 +2 D W W L W
6 (5) Sanluqueño 11 8 3 2 3 8:10 -2 W L L W D
7 (6) Cádiz II 10 7 3 1 3 11:9 +2 D W L L W
8 (8) Marbella 8 7 2 2 3 9:7 +2 L L D L W
9 (9) Las Palmas II 8 8 1 5 2 8:9 -1 D D D D D
10 (10) Marino 4 7 0 4 3 1:6 -5 D D L D L
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) UCAM Murcia 14 7 4 2 1 10:7 +3 D D L W W
2 (1) No team logo Linares Deportivo 14 7 4 2 1 7:4 +3 W L W D W
3 (5) Real Betis II 13 8 3 4 1 9:6 +3 D L W D W
4 (3) Córdoba 11 7 3 2 2 10:6 +4 W D L W L
5 (4) Sevilla II 11 7 3 2 2 10:7 +3 W D W W D
6 (6) Real Murcia 11 8 3 2 3 9:8 +1 W D L W L
7 (7) El Ejido 10 8 2 4 2 8:6 +2 D D D D L
8 (8) Granada II 6 7 1 3 3 5:6 -1 L L L W D
9 (9) Yeclano 5 8 1 2 5 8:14 -6 L L D W L
10 (10) Lorca Deportiva 3 8 0 3 5 9:16 -7 L L L L D
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) San Fernando CD 13 7 4 1 2 12:8 +4 L W W W L
2 (5) Sanluqueño 13 7 4 1 2 5:4 +1 W L L W W
3 (2) Algeciras 12 7 3 3 1 6:5 +1 D D D L W
4 (4) Linense 11 8 3 2 3 10:8 +2 D W L D L
5 (6) Cádiz II 9 8 2 3 3 4:6 -2 D W D L L
6 (8) Marbella 8 8 2 2 4 10:10 0 W L L W D
7 (3) Tamaraceite 8 8 1 5 2 7:7 0 D W L D D
8 (9) Las Palmas II 6 6 1 3 2 1:4 -3 D W D D L
9 (7) Recreativo Huelva 3 7 0 3 4 7:13 -6 D D L L L
10 (10) Marino 3 8 1 0 7 7:23 -16 L L L W L
Group B