Primera Nacional Femenina livescores, results, table and standings

Spain Primera Nacional Femenina (2021/2022)

11%
0
1274 matches

Latest scores Latest scores

Matchday 3 (Group 4)
Matchday 3 (Group 2)
Matchday 3 (Group 5)
Matchday 3 (Group 3)
Matchday 3 (Group 4)
Matchday 3 (Group 2)
Matchday 3 (Group 5)
Matchday 3 (Group 6)
Matchday 3 (Group 1)
Matchday 3 (Group 3)
Matchday 3 (Group 2)
Matchday 3 (Group 1)
Matchday 3 (Group 2)

Next matches Next matches

Matchday 4 (Group 1)
Matchday 4 (Group 2)
Matchday 4 (Group 3)

Table and standings

# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo Valencia II 9 3 3 0 0 9:2 +7 W W W
2 Levante II 7 3 2 1 0 5:1 +4 D W W
3 No team logo Aldaia 7 3 2 1 0 3:0 +3 D W W
4 No team logo Plaza Argel 7 3 2 1 0 3:1 +2 D W W
5 No team logo CFF Albacete 6 3 2 0 1 5:3 +2 W W L
6 No team logo Elche II 6 3 2 0 1 5:4 +1 W W L
7 No team logo Mislata 4 3 1 1 1 6:6 0 W L D
8 No team logo Villarreal II 4 3 1 1 1 4:4 0 W L D
9 No team logo Albacete II 3 3 1 0 2 3:4 -1 L L W
10 No team logo Discóbolo La Torre 3 3 1 0 2 2:4 -2 L W L
11 No team logo UD Aguilas 1 3 0 1 2 2:4 -2 L L D
12 No team logo Toledo 1 3 0 1 2 1:5 -4 D L L
13 No team logo San Vicente 1 3 0 1 2 0:6 -6 L L D
14 No team logo Murcia Féminas 0 3 0 0 3 3:7 -4 L L L
Legends:

Promotion Play-off
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Levante II 4 2 1 1 0 2:0 +2 D W
2 (8) No team logo Villarreal II 4 2 1 1 0 3:2 +1 W D
3 (3) No team logo Aldaia 4 2 1 1 0 1:0 +1 D W
4 (1) No team logo Valencia II 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
5 (5) No team logo CFF Albacete 3 2 1 0 1 3:2 +1 W L
6 (10) No team logo Discóbolo La Torre 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
7 (4) No team logo Plaza Argel 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
8 (6) No team logo Elche II 3 2 1 0 1 3:4 -1 W L
9 (13) No team logo San Vicente 1 2 0 1 1 0:4 -4 L D
10 (11) No team logo UD Aguilas 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
11 (7) No team logo Mislata 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
12 (12) No team logo Toledo 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
13 (9) No team logo Albacete II 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
14 (14) No team logo Murcia Féminas 0 2 0 0 2 3:6 -3 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Valencia II 6 2 2 0 0 6:1 +5 W W
2 (7) No team logo Mislata 4 2 1 1 0 5:4 +1 W D
3 (4) No team logo Plaza Argel 4 2 1 1 0 2:1 +1 D W
4 (2) Levante II 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
5 (6) No team logo Elche II 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
6 (3) No team logo Aldaia 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
7 (9) No team logo Albacete II 3 2 1 0 1 3:2 +1 L W
8 (5) No team logo CFF Albacete 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
9 (11) No team logo UD Aguilas 1 2 0 1 1 1:2 -1 L D
10 (12) No team logo Toledo 1 2 0 1 1 1:3 -2 D L
11 (8) No team logo Villarreal II 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
12 (14) No team logo Murcia Féminas 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
13 (13) No team logo San Vicente 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
14 (10) No team logo Discóbolo La Torre 0 2 0 0 2 0:3 -3 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo Real Unión Tenerife II 9 3 3 0 0 12:1 +11 W W W
2 No team logo Fundación Tenerife 9 3 3 0 0 10:1 +9 W W W
3 No team logo Unión Viera 9 3 3 0 0 10:2 +8 W W W
4 No team logo Las Majoreras 7 3 2 1 0 10:3 +7 D W W
5 No team logo UD Geneto del Teide 6 3 2 0 1 6:3 +3 W L W
6 No team logo Peña la Amistad 5 3 1 2 0 8:6 +2 D W D
7 No team logo CD Orientación Marítima 4 3 1 1 1 6:6 0 D W L
8 No team logo Güímar 3 3 1 0 2 10:8 +2 W L L
9 No team logo Llamoro 3 3 1 0 2 7:6 +1 L L W
10 No team logo Puerto del Carmen 3 3 1 0 2 6:9 -3 L W L
11 No team logo Achamán 2 3 0 2 1 4:7 -3 D L D
12 No team logo Tarsa 0 3 0 0 3 1:8 -7 L L L
13 No team logo La Garita 0 3 0 0 3 3:13 -10 L L L
14 No team logo Atlético Perdoma 0 3 0 0 3 0:20 -20 L L L
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Real Unión Tenerife II 6 2 2 0 0 10:0 +10 W W
2 (3) No team logo Unión Viera 6 2 2 0 0 7:2 +5 W W
3 (4) No team logo Las Majoreras 4 2 1 1 0 8:3 +5 D W
4 (9) No team logo Llamoro 3 2 1 0 1 5:2 +3 L W
5 (7) No team logo CD Orientación Marítima 3 1 1 0 0 4:2 +2 W
6 (5) No team logo UD Geneto del Teide 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
7 (2) No team logo Fundación Tenerife 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
8 (6) No team logo Peña la Amistad 2 2 0 2 0 4:4 0 D D
9 (8) No team logo Güímar 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
10 (13) No team logo La Garita 0 1 0 0 1 2:4 -2 L
11 (12) No team logo Tarsa 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
12 (11) No team logo Achamán 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
13 (10) No team logo Puerto del Carmen 0 2 0 0 2 1:9 -8 L L
14 (14) No team logo Atlético Perdoma 0 2 0 0 2 0:13 -13 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo Fundación Tenerife 6 2 2 0 0 8:0 +8 W W
2 (10) No team logo Puerto del Carmen 3 1 1 0 0 5:0 +5 W
3 (8) No team logo Güímar 3 2 1 0 1 9:6 +3 W L
4 (3) No team logo Unión Viera 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
5 (6) No team logo Peña la Amistad 3 1 1 0 0 4:2 +2 W
6 (4) No team logo Las Majoreras 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
7 (5) No team logo UD Geneto del Teide 3 2 1 0 1 4:3 +1 W L
8 (1) No team logo Real Unión Tenerife II 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
9 (11) No team logo Achamán 2 2 0 2 0 4:4 0 D D
10 (7) No team logo CD Orientación Marítima 1 2 0 1 1 2:4 -2 D L
11 (9) No team logo Llamoro 0 1 0 0 1 2:4 -2 L
12 (12) No team logo Tarsa 0 2 0 0 2 1:6 -5 L L
13 (14) No team logo Atlético Perdoma 0 1 0 0 1 0:7 -7 L
14 (13) No team logo La Garita 0 2 0 0 2 1:9 -8 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 Rayo Vallecano II 9 3 3 0 0 10:2 +8 W W W
2 No team logo Torrelodones 9 3 3 0 0 8:0 +8 W W W
3 No team logo Real Madrid II 6 3 2 0 1 14:1 +13 W W L
4 No team logo Pozuelo Alarcón 6 3 2 0 1 6:2 +4 L W W
5 No team logo Getafe CF 6 2 2 0 0 5:1 +4 W W
6 No team logo DNS de Belen 6 3 2 0 1 5:2 +3 W L W
7 No team logo Olímpico Madrid 6 3 2 0 1 4:2 +2 L W W
8 No team logo Samper 3 3 1 0 2 5:6 -1 L W L
9 No team logo Atlético Madrid III 3 3 1 0 2 3:7 -4 W L L
10 No team logo Tres Cantos 3 3 1 0 2 2:9 -7 W L L
11 No team logo Atlético Lince 3 3 1 0 2 4:13 -9 L L W
12 No team logo Logroño II 0 2 0 0 2 1:4 -3 L L
13 No team logo Madrid CFF III 0 3 0 0 3 4:9 -5 L L L
14 No team logo Laurus 0 3 0 0 3 0:13 -13 L L L
Legends:

Promotion Play-off
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Rayo Vallecano II 6 2 2 0 0 7:0 +7 W W
2 (6) No team logo DNS de Belen 6 2 2 0 0 5:1 +4 W W
3 (3) No team logo Real Madrid II 3 2 1 0 1 9:1 +8 W L
4 (2) No team logo Torrelodones 3 1 1 0 0 6:0 +6 W
5 (5) No team logo Getafe CF 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
6 (4) No team logo Pozuelo Alarcón 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
7 (8) No team logo Samper 3 1 1 0 0 4:3 +1 W
8 (7) No team logo Olímpico Madrid 3 2 1 0 1 1:1 0 L W
9 (10) No team logo Tres Cantos 3 2 1 0 1 2:3 -1 W L
10 (9) No team logo Atlético Madrid III 3 2 1 0 1 2:3 -1 W L
11 (11) No team logo Atlético Lince 0 1 0 0 1 2:3 -1 L
12 (13) No team logo Madrid CFF III 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
13 (12) No team logo Logroño II 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
14 (14) No team logo Laurus 0 1 0 0 1 0:5 -5 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo Torrelodones 6 2 2 0 0 2:0 +2 W W
2 (3) No team logo Real Madrid II 3 1 1 0 0 5:0 +5 W
3 (7) No team logo Olímpico Madrid 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
4 (4) No team logo Pozuelo Alarcón 3 2 1 0 1 3:1 +2 L W
5 (1) Rayo Vallecano II 3 1 1 0 0 3:2 +1 W
6 (5) No team logo Getafe CF 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
7 (11) No team logo Atlético Lince 3 2 1 0 1 2:10 -8 L W
8 (6) No team logo DNS de Belen 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
9 (12) No team logo Logroño II 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
10 (8) No team logo Samper 0 2 0 0 2 1:3 -2 L L
11 (9) No team logo Atlético Madrid III 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
12 (13) No team logo Madrid CFF III 0 2 0 0 2 3:7 -4 L L
13 (10) No team logo Tres Cantos 0 1 0 0 1 0:6 -6 L
14 (14) No team logo Laurus 0 2 0 0 2 0:8 -8 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo Badajoz 9 3 3 0 0 17:2 +15 W W W
2 Málaga 9 3 3 0 0 11:1 +10 W W W
3 No team logo Cádiz 6 3 2 0 1 10:3 +7 W L W
4 No team logo La Rambla 6 3 2 0 1 6:3 +3 L W W
5 No team logo Granada CF II 6 3 2 0 1 4:4 0 W W L
6 Sevilla FC II 6 3 2 0 1 4:7 -3 W L W
7 No team logo Salamanca 4 3 1 1 1 4:4 0 W D L
8 No team logo Almería 3 3 1 0 2 2:5 -3 L L W
9 No team logo Olympia Las Rozas