State Leagues (2023/2024)
0
9666 matches
Latest scores
Germany : State Leagues
Matchday 21 (Südwest)
17.0315:00
Bienwald Kandel
Hassia Bingen
2
0
FT
Matchday 24 (Saarland)
17.0315:00
Homburg II
Eppelborn
1
4
FT
17.0315:00
SC Reisbach
DJK Ballweiler-Wecklingen
1
3
FT
Matchday 26 (Niederrhein - 1)
17.0314:30
Düsseldorf West
DV Solingen
0
2
FT
Matchday 20 (Bremen)
17.0314:30
Habenhauser FV
Burg
7
1
FT
Matchday 24 (Hessen - Mitte)
17.0314:30
Rot-Weiß Hadamar
TSG 1862 Gießen-Wieseck
3
2
FT
17.0314:30
Waldgirmes II
FC Waldbrunn
2
2
FT
Matchday 24 (Hessen - Süd)
17.0314:30
Bornheim Grün-Weiss
SC Dortelweil
0
2
FT
Matchday 22 (Mittelrhein - 1)
17.0314:30
Deutz
FSV Schwarz-Weiß Neunkirchen-Seelscheid 1926
4
1
FT
17.0314:30
Pesch
SC Rheinbach
3
1
FT
17.0314:30
Blau-Weiß Friesdorf
Wiehl
4
5
FT
Matchday 22 (Mittelrhein - 2)
17.0314:30
DJK Rasensport Brand
Düren II
1
0
FT
17.0314:30
Borussia Lindenthal
VfL Sindorf
2
0
FT
Matchday 26 (Niederrhein - 1)
17.0314:30
Viersen
MSV Düsseldorf
3
2
FT
17.0314:30
FC Remscheid
Victoria Mennrath
3
0
FT
Next matches
Germany : State Leagues
Matchday 24 (Rheinland)
20.0317:30
Kirchberg
SV Rot-Weiss Wittlich 1993
Preview
20.0317:30
TuS Immendorf 1899
Metternich
Preview
20.0317:30
Ahrweiler BC
Andernach
Preview
Matchday 20 (Bayern - Nordost)
20.0318:00
Baiersdorfer SV
Jahn Forchheim
Preview
Matchday 22 (Bayern - Südost)
20.0318:00
1860 Rosenheim
Chiemgau Traunstein
Preview
Matchday 22 (Hessen - Nord)
20.0318:00
SG Kleinalmerode/Hundelshausen/Dohrenbach
FSV Rot-Weiß Wolfhagen 1925
Preview
Matchday 24 (Rheinland)
20.0318:30
Wissen
SG HWW Niederroßbach / Emmerichenhain
Preview
20.0318:30
Trier-Tarforst
SG Hochwald 2023 e.V.
Preview
20.0318:30
SpVgg EGC Wirges
Eisbachtal
Preview
20.0318:30
Salmrohr
SG Schneifel-Stadtkyll
Preview
Matchday 21 (Berlin)
20.0318:30
Frohnauer
TSV Mariendorf 1897 Berlin
Preview
Matchday 24 (Rheinland)
20.0318:45
SV Ehrang 1910
FV Morbach
Preview
20.0319:00
Mülheim-Kärlich
Malberg
Preview
Matchday 26 (Bayern - Nordost)
22.0317:30
SpVgg Bayreuth II
Vorwärts Röslau
Preview
22.0318:00
Buch Nürnberg
SV Mitterteich
Preview
Table and standings
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SpVgg Unterhaching II | 46 | 24 | 14 | 4 | 6 | 47:35 | +12 | W D W W W |
2 | Erkheim | 45 | 25 | 14 | 3 | 8 | 58:38 | +20 | W W L W W |
3 | Schwabmünchen | 39 | 24 | 11 | 6 | 7 | 48:29 | +19 | D D D L L |
4 | Olching | 38 | 23 | 10 | 8 | 5 | 39:27 | +12 | D D W D D |
5 | Durach | 37 | 24 | 10 | 7 | 7 | 42:29 | +13 | L D W W D |
6 | Eintracht Karlsfeld | 35 | 22 | 10 | 5 | 7 | 44:35 | +9 | W L W L D |
7 | TSV Aindling | 33 | 24 | 9 | 6 | 9 | 28:29 | -1 | D W L L D |
8 | Jetzendorf | 33 | 24 | 9 | 6 | 9 | 41:42 | -1 | D W D W L |
9 | Kaufering | 32 | 24 | 10 | 2 | 12 | 37:57 | -20 | W W W L W |
10 | Ehekirchen | 32 | 24 | 9 | 5 | 10 | 41:40 | +1 | L W L L W |
11 | FC Kempten | 31 | 21 | 7 | 10 | 4 | 29:22 | +7 | D L D D W |
12 | Illertissen II | 31 | 25 | 9 | 4 | 12 | 53:61 | -8 | D L W W D |
13 | FSV Pfaffenhofen | 30 | 24 | 8 | 6 | 10 | 43:41 | +2 | L L D W L |
14 | Memmingen II | 30 | 24 | 8 | 6 | 10 | 47:43 | +4 | L D L D L |
15 | Oberweikertshofen | 28 | 24 | 7 | 7 | 10 | 27:39 | -12 | W D L L D |
16 | Gilching Argelsried | 27 | 24 | 8 | 3 | 13 | 31:45 | -14 | W L D L L |
17 | TSV Bobingen | 22 | 23 | 5 | 7 | 11 | 27:42 | -15 | L D L L W |
18 | SC Aufkirchen | 21 | 23 | 6 | 3 | 14 | 31:59 | -28 | L D D L L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | SpVgg Unterhaching II | 32 | 12 | 10 | 2 | 0 | 28:9 | +19 | W W W W W |
2 (3) | Schwabmünchen | 30 | 12 | 9 | 3 | 0 | 34:9 | +25 | D W D W W |
3 (5) | Durach | 25 | 12 | 7 | 4 | 1 | 26:9 | +17 | D W W D L |
4 (2) | Erkheim | 23 | 13 | 7 | 2 | 4 | 33:15 | +18 | W W W L W |
5 (13) | FSV Pfaffenhofen | 22 | 12 | 6 | 4 | 2 | 26:13 | +13 | L D W D W |
6 (16) | Gilching Argelsried | 22 | 12 | 7 | 1 | 4 | 21:18 | +3 | W D L W W |
7 (9) | Kaufering | 22 | 13 | 7 | 1 | 5 | 27:23 | +4 | W W L W W |
8 (6) | Eintracht Karlsfeld | 21 | 13 | 6 | 3 | 4 | 30:21 | +9 | W L L W L |
9 (4) | Olching | 20 | 12 | 5 | 5 | 2 | 21:14 | +7 | D W D D W |
10 (7) | TSV Aindling | 19 | 11 | 6 | 1 | 4 | 14:11 | +3 | W L D W L |
11 (10) | Ehekirchen | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 28:21 | +7 | W L D L D |
12 (14) | Memmingen II | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 30:17 | +13 | D L W D D |
13 (12) | Illertissen II | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 26:26 | 0 | D W D W D |
14 (15) | Oberweikertshofen | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 16:16 | 0 | D D W L L |
15 (17) | TSV Bobingen | 14 | 13 | 3 | 5 | 5 | 16:20 | -4 | L L L W L |
16 (11) | FC Kempten | 13 | 9 | 3 | 4 | 2 | 13:10 | +3 | D L W L D |
17 (8) | Jetzendorf | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 15:18 | -3 | W L W L L |
18 (18) | SC Aufkirchen | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 13:26 | -13 | D W L D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Erkheim | 22 | 12 | 7 | 1 | 4 | 25:23 | +2 | W L W D L |
2 (8) | Jetzendorf | 20 | 13 | 5 | 5 | 3 | 26:24 | +2 | D D W W D |
3 (4) | Olching | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 18:13 | +5 | D W L W D |
4 (11) | FC Kempten | 18 | 12 | 4 | 6 | 2 | 16:12 | +4 | D D D W W |
5 (6) | Eintracht Karlsfeld | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 14:14 | 0 | L W D L W |
6 (7) | TSV Aindling | 14 | 13 | 3 | 5 | 5 | 14:18 | -4 | D L D W D |
7 (10) | Ehekirchen | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 13:19 | -6 | L L W D W |
8 (1) | SpVgg Unterhaching II | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 19:26 | -7 | D W L W D |
9 (12) | Illertissen II | 13 | 13 | 4 | 1 | 8 | 27:35 | -8 | L W W W L |
10 (5) | Durach | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 16:20 | -4 | L D L W W |
11 (14) | Memmingen II | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 17:26 | -9 | L L D L W |
12 (15) | Oberweikertshofen | 11 | 13 | 2 | 5 | 6 | 11:23 | -12 | W L L L D |
13 (18) | SC Aufkirchen | 10 | 12 | 3 | 1 | 8 | 18:33 | -15 | L D L L L |
14 (9) | Kaufering | 10 | 11 | 3 | 1 | 7 | 10:34 | -24 | W W L L L |
15 (3) | Schwabmünchen | 9 | 12 | 2 | 3 | 7 | 14:20 | -6 | D D L L L |
16 (13) | FSV Pfaffenhofen | 8 | 12 | 2 | 2 | 8 | 17:28 | -11 | L L L D L |
17 (17) | TSV Bobingen | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 11:22 | -11 | D W L L L |
18 (16) | Gilching Argelsried | 5 | 12 | 1 | 2 | 9 | 10:27 | -17 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Grünwald | 54 | 23 | 17 | 3 | 3 | 65:28 | +37 | W D W W L |
2 | 1880 Wasserburg | 48 | 24 | 14 | 6 | 4 | 42:33 | +9 | W L L W W |
3 | Sportfreunde Schwaig | 43 | 24 | 12 | 7 | 5 | 51:36 | +15 | W L D D L |
4 | VfB Forstinning | 43 | 25 | 12 | 7 | 6 | 38:34 | +4 | L W W L D |
5 | Chiemgau Traunstein | 42 | 24 | 12 | 6 | 6 | 49:30 | +19 | W W W W D |
6 | Hallbergmoos-Goldach | 40 | 23 | 12 | 4 | 7 | 44:30 | +14 | L W W W D |
7 | Unterföhring | 38 | 24 | 11 | 5 | 8 | 48:41 | +7 | W D L L W |
8 | Pullach | 36 | 24 | 10 | 6 | 8 | 57:34 | +23 | W D W W W |
9 | TuS Geretsried | 35 | 24 | 9 | 8 | 7 | 49:33 | +16 | D L W L W |
10 | 1860 Rosenheim | 32 | 22 | 9 | 5 | 8 | 30:28 | +2 | W D W W L |
11 | Kastl | 32 | 24 | 10 | 2 | 12 | 43:44 | -1 | L W L L L |
12 | SV Bruckmühl | 31 | 24 | 8 | 7 | 9 | 29:44 | -15 | D W D L D |
13 | Eggenfelden | 23 | 25 | 4 | 11 | 10 | 28:47 | -19 | D L L D L |
14 | Holzkirchen | 20 | 23 | 5 | 5 | 13 | 35:51 | -16 | D W W D L |
15 | Ampfing | 20 | 24 | 4 | 8 | 12 | 31:55 | -24 | L L D L L |
16 | SV Neufraunhofen | 19 | 25 | 5 | 4 | 16 | 32:61 | -29 | L D D W L |
17 | Garmisch-Partenkirchen | 19 | 24 | 4 | 7 | 13 | 31:42 | -11 | L L L W L |
18 | SpVgg Feldmoching | 18 | 24 | 5 | 3 | 16 | 33:64 | -31 | L L L D W |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Grünwald | 30 | 12 | 9 | 3 | 0 | 44:13 | +31 | D W W W W |
2 (5) | Chiemgau Traunstein | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 30:12 | +18 | W W W W L |
3 (6) | Hallbergmoos-Goldach | 25 | 12 | 8 | 1 | 3 | 29:9 | +20 | W D L L W |
4 (11) | Kastl | 25 | 11 | 8 | 1 | 2 | 26:11 | +15 | W L W W L |
5 (3) | Sportfreunde Schwaig | 25 | 12 | 7 | 4 | 1 | 28:14 | +14 | W D D W W |
6 (2) | 1880 Wasserburg | 24 | 13 | 7 | 3 | 3 | 20:20 | 0 | W L W W W |
7 (12) | SV Bruckmühl | 23 | 13 | 6 | 5 | 2 | 17:14 | +3 | D D L W W |
8 (4) | VfB Forstinning | 23 | 12 | 7 | 2 | 3 | 19:16 | +3 | L W W W W |
9 (7) | Unterföhring | 22 | 12 | 7 | 1 | 4 | 25:20 | +5 | W L L L L |
10 (9) | TuS Geretsried | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 19:13 | +6 | L W W W W |
11 (10) | 1860 Rosenheim | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 22:13 | +9 | W W L D W |
12 (8) | Pullach | 19 | 13 | 5 | 4 | 4 | 33:19 | +14 | W W W L D |
13 (16) | SV Neufraunhofen | 16 | 12 | 5 | 1 | 6 | 23:24 | -1 | D W W L W |
14 (17) | Garmisch-Partenkirchen | 13 | 11 | 3 | 4 | 4 | 17:15 | +2 | L W D D D |
15 (15) | Ampfing | 13 | 12 | 3 | 4 | 5 | 19:25 | -6 | L L L D D |
16 (18) | SpVgg Feldmoching | 12 | 12 | 4 | 0 | 8 | 19:29 | -10 | L W L L L |
17 (13) | Eggenfelden | 11 | 12 | 1 | 8 | 3 | 16:19 | -3 | D D D D D |
18 (14) | Holzkirchen | 9 | 11 | 2 | 3 | 6 | 17:26 | -9 | W D L W L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | 1880 Wasserburg | 24 | 11 | 7 | 3 | 1 | 22:13 | +9 | L W W W D |
2 (1) | Grünwald | 24 | 11 | 8 | 0 | 3 | 21:15 | +6 | W L W W W |
3 (4) | VfB Forstinning | 20 | 13 | 5 | 5 | 3 | 19:18 | +1 | W L D L W |
4 (3) | Sportfreunde Schwaig | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 23:22 | +1 | L L W D W |
5 (8) | Pullach | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 24:15 | +9 | D W W L L |
6 (7) | Unterföhring | 16 | 12 | 4 | 4 | 4 | 23:21 | +2 | D W D D W |
7 (5) | Chiemgau Traunstein | 16 | 12 | 4 | 4 | 4 | 19:18 | +1 | W D W L W |
8 (6) | Hallbergmoos-Goldach | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 15:21 | -6 | L W W W L |
9 (9) | TuS Geretsried | 14 | 13 | 3 | 5 | 5 | 30:20 | +10 | D W L D D |
10 (13) | Eggenfelden | 12 | 13 | 3 | 3 | 7 | 12:28 | -16 | L L L L L |
11 (14) | Holzkirchen | 11 | 12 | 3 | 2 | 7 | 18:25 | -7 | D W L L D |
12 (10) | 1860 Rosenheim | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 8:15 | -7 | D W L L L |
13 (12) | SV Bruckmühl | 8 | 11 | 2 | 2 | 7 | 12:30 | -18 | W D L W L |
14 (11) | Kastl | 7 | 13 | 2 | 1 | 10 | 17:33 | -16 | L L L L W |
15 (15) | Ampfing | 7 | 12 | 1 | 4 | 7 | 12:30 | -18 | L D L L L |
16 (17) | Garmisch-Partenkirchen | 6 | 13 | 1 | 3 | 9 | 14:27 | -13 | L L L W D |
17 (18) | SpVgg Feldmoching | 6 | 12 | 1 | 3 | 8 | 14:35 | -21 | L L D L L |
18 (16) | SV Neufraunhofen | 3 | 13 | 0 | 3 | 10 | 9:37 | -28 | L D L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Karlburg | 50 | 24 | 15 | 5 | 4 | 42:22 | +20 | D W W L W |
2 | FT Schweinfurt | 46 | 24 | 14 | 4 | 6 | 53:37 | +16 | W D L W L |
3 | Alemannia Haibach | 43 | 25 | 13 | 4 | 8 | 55:32 | +23 | W L W L D |
4 | Großbardorf | 41 | 25 | 11 | 8 | 6 | 56:32 | +24 | D D W D D |
5 | DJK Bamberg | 40 | 23 | 12 | 4 | 7 | 45:27 | +18 | L D W L W |
6 | Röllbach | 39 | 24 | 10 | 9 | 5 | 48:45 | +3 | W W D W L |
7 | Lichtenfels | 39 | 25 | 10 | 9 | 6 | 42:39 | +3 | D D W W D |
8 | Rimpar | 38 | 25 | 11 | 5 | 9 | 34:40 | -6 | D W L W L |
9 | Frammersbach | 38 | 25 | 10 | 8 | 7 | 31:30 | +1 | W L L D L |
10 | Vatan Spor | 38 | 25 | 12 | 2 | 11 | 37:36 | +1 | L L W W D |
11 | Fuchsstadt | 33 | 24 | 9 | 6 | 9 | 41:35 | +6 | D W W D D |
12 | TSV Mönchröden | 30 | 25 | 9 | 3 | 13 | 43:47 | -4 | W W L L W |
13 | TSV Gochsheim | 30 | 25 | 9 | 3 | 13 | 29:35 | -6 | L W W D W |
14 | Schwebenried / Schwemm. | 29 | 25 | 7 | 8 | 10 | 38:51 | -13 | L L D D W |
15 | TuS 1893 Aschaffenburg Leider | 28 | 25 | 7 | 7 | 11 | 34:39 | -5 | D L L L D |
16 | Dampfach | 24 | 25 | 6 | 6 | 13 | 38:52 | -14 | D L L W L |
17 | TSV Unterpleichfeld | 21 | 25 | 6 | 3 | 16 | 26:44 | -18 | D W L L D |
18 | 1. FC 1928 Oberhaid | 10 | 25 | 2 | 4 | 19 | 26:75 | -49 | L L L D L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
Relegation Play-off
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Karlburg | 28 | 11 | 9 | 1 | 1 | 23:8 | +15 | W W L W W |
2 (8) | Rimpar | 26 | 13 | 8 | 2 | 3 | 20:19 | +1 | W W L W L |
3 (3) | Alemannia Haibach | 25 | 12 | 8 | 1 | 3 | 29:16 | +13 | W W W W W |
4 (4) | Großbardorf | 24 | 12 | 7 | 3 | 2 | 33:15 | +18 | D W D W W |
5 (6) | Röllbach | 24 | 12 | 6 | 6 | 0 | 25:14 | +11 | W D W D W |
6 (13) | TSV Gochsheim | 24 | 13 | 8 | 0 | 5 | 24:13 | +11 | L W W L W |
7 (9) | Frammersbach | 23 | 13 | 6 | 5 | 2 | 18:10 | +8 | L D W W W |
8 (7) | Lichtenfels | 23 | 13 | 6 | 5 | 2 | 24:17 | +7 | D W D W W |
9 (5) | DJK Bamberg | 22 | 12 | 6 | 4 | 2 | 23:14 | +9 | D W W W L |
10 (10) | Vatan Spor | 22 | 13 | 7 | 1 | 5 | 23:18 | +5 | L W W L L |
11 (14) | Schwebenried / Schwemm. | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 21:20 | +1 | L W W L W |
12 (2) | FT Schweinfurt | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 21:16 | +5 | D W L W L |
13 (16) | Dampfach | 19 | 13 | 6 | 1 | 6 | 26:25 | +1 | L W W W W |
14 (15) | TuS 1893 Aschaffenburg Leider | 17 | 13 | 4 | 5 | 4 | 22:19 | +3 | D L D D W |
15 (12) | TSV Mönchröden | 16 | 12 | 5 | 1 | 6 | 22:19 | +3 | W L W W L |
16 (11) | Fuchsstadt | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 25:20 | +5 | W D D D W |
17 (17) | TSV Unterpleichfeld | 11 | 13 | 3 | 2 | 8 | 10:20 | -10 | D L W L L |
18 (18) | 1. FC 1928 Oberhaid | 10 | 12 | 2 | 4 | 6 | 17:29 | -12 | L D L L W |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | FT Schweinfurt | 26 | 13 | 8 | 2 | 3 | 32:21 | +11 | W L L W L |
2 (1) | Karlburg | 22 | 13 | 6 | 4 | 3 | 19:14 | +5 | D W L W L |
3 (3) | Alemannia Haibach | 18 | 13 | 5 | 3 | 5 | 26:16 | +10 | L L D D W |
4 (5) | DJK Bamberg | 18 | 11 | 6 | 0 | 5 | 22:13 | +9 | L L L W W |
5 (11) | Fuchsstadt | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 16:15 | +1 | D W D L L |
6 (4) | Großbardorf | 17 | 13 | 4 | 5 | 4 | 23:17 | +6 | D D W W L |
7 (7) | Lichtenfels | 16 | 12 | 4 | 4 | 4 | 18:22 | -4 | D W L W W |
8 (10) | Vatan Spor | 16 | 12 | 5 | 1 | 6 | 14:18 | -4 | L W D W W |
9 (6) | Röllbach | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 23:31 | -8 | W L D W L |
10 (9) | Frammersbach | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 13:20 | -7 | W L L D L |
11 (12) | TSV Mönchröden | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 21:28 | -7 | W L L L W |
12 (8) | Rimpar | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 14:21 | -7 | D L L L W |
13 (15) | TuS 1893 Aschaffenburg Leider | 11 | 12 | 3 | 2 | 7 | 12:20 | -8 | L L L L D |
14 (17) | TSV Unterpleichfeld | 10 | 12 | 3 | 1 | 8 | 16:24 | -8 | W L D L L |
15 (14) | Schwebenried / Schwemm. | 8 | 13 | 1 | 5 | 7 | 17:31 | -14 | L D D W L |
16 (13) | TSV Gochsheim | 6 | 12 | 1 | 3 | 8 | 5:22 | -17 | W D L L D |
17 (16) | Dampfach | 5 | 12 | 0 | 5 | 7 | 12:27 | -15 | D L L L L |
18 (18) | 1. FC 1928 Oberhaid | 0 | 13 | 0 | 0 | 13 | 9:46 | -37 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stadeln | 50 | 25 | 15 | 5 | 5 | 48:23 | +25 | W D L W W |
2 | Buch Nürnberg | 50 | 25 | 14 | 8 | 3 | 41:23 | +18 | W W W W W |
3 | Eintracht Münchberg | 47 | 23 | 15 | 2 | 6 | 47:26 | +21 | W W W W W |
4 | Schwabach | 45 | 24 | 13 | 6 | 5 | 44:30 | +14 | W L W L W |
5 | Großschwarzenlohe | 41 | 24 | 12 | 5 | 7 | 49:27 | +22 | W W W L D |
6 | Buckenhofen | 35 | 23 | 11 | 2 | 10 | 41:39 | +2 | W L L L W |
7 | Unterreichenbach | 35 | 25 | 9 | 8 | 8 | 41:40 | +1 | W D L L D |
8 | Baiersdorfer SV | 34 | 24 | 9 | 7 | 8 | 44:29 | +15 | W L L W L |
9 | ASV Weisendorf | 34 | 25 | 10 | 4 | 11 | 30:42 | -12 | L D W W W |
10 | Jahn Forchheim | 32 | 24 | 9 | 5 | 10 | 36:36 | 0 | L D L W W |
11 | Weißenburg | 32 | 23 | 9 | 5 | 9 | 32:31 | +1 | L D W W W |
12 | SV Mitterteich | 29 | 23 | 8 | 5 | 10 | 28:36 | -8 | L D L W L |
13 | Erlangen-Bruck | 28 | 24 | 7 | 7 | 10 | 37:40 | -3 | L D L W L |
14 | Quelle Fürth | 25 | 23 | 7 | 4 | 12 | 33:49 | -16 | W W D L L |
15 | Vorwärts Röslau | 24 | 23 | 7 | 3 | 13 | 40:50 | -10 | L W W L L |
16 | Herzogenaurach | 20 | 23 | 5 | 5 | 13 | 31:45 | -14 | L L D L L |
17 | VfR Katschenreuth | 19 | 22 | 6 | 1 | 15 | 28:53 | -25 | L L L L L |
18 | SpVgg Bayreuth II | 19 | 25 | 5 | 4 | 16 | 28:59 | -31 | L D W L L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (4) | Schwabach | 30 | 12 | 9 | 3 | 0 | 29:10 | +19 | W W W D W |
2 (5) | Großschwarzenlohe | 25 | 12 | 8 | 1 | 3 | 29:13 | +16 | W W D L W |
3 (2) | Buch Nürnberg | 25 | 12 | 7 | 4 | 1 | 26:12 | +14 | W W W W D |
4 (1) | Stadeln | 25 | 13 | 7 | 4 | 2 | 23:10 | +13 | D W W L W |
5 (3) | Eintracht Münchberg | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 27:6 | +21 | W W D W W |
6 (8) | Baiersdorfer SV | 20 | 12 | 6 | 2 | 4 | 22:15 | +7 | W W W W W |
7 (7) | Unterreichenbach | 20 | 13 | 5 | 5 | 3 | 21:18 | +3 | W L W D D |
8 (15) | Vorwärts Röslau | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 20:18 | +2 | W W W D W |
9 (6) | Buckenhofen | 18 | 11 | 6 | 0 | 5 | 20:14 | +6 | L L W W L |
10 (13) | Erlangen-Bruck | 16 | 13 | 5 | 1 | 7 | 26:26 | 0 | L L W L L |
11 (11) | Weißenburg | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 15:15 | 0 | D W D L L |
12 (10) | Jahn Forchheim | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 15:16 | -1 | L L W L D |
13 (9) | ASV Weisendorf | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 14:20 | -6 | D W W W L |
14 (12) | SV Mitterteich | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 13:14 | -1 | L L L W D |
15 (17) | VfR Katschenreuth | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 15:18 | -3 | L L L W W |
16 (14) | Quelle Fürth | 10 | 11 | 3 | 1 | 7 | 18:25 | -7 | W L L W L |
17 (16) | Herzogenaurach | 10 | 12 | 2 | 4 | 6 | 18:20 | -2 | L D L D D |
18 (18) | SpVgg Bayreuth II | 4 | 13 | 1 | 1 | 11 | 17:40 | -23 | D L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Stadeln | 25 | 12 | 8 | 1 | 3 | 25:13 | +12 | W L W L W |
2 (2) | Buch Nürnberg | 25 | 13 | 7 | 4 | 2 | 15:11 | +4 | W W L W W |
3 (3) | Eintracht Münchberg | 24 | 13 | 8 | 0 | 5 | 20:20 | 0 | W W W L L |
4 (9) | ASV Weisendorf | 19 | 12 | 6 | 1 | 5 | 16:22 | -6 | L W W D L |
5 (11) | Weißenburg | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 17:16 | +1 | L W W D W |
6 (10) | Jahn Forchheim | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 21:20 | +1 | D W W L L |
7 (6) | Buckenhofen | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 21:25 | -4 | W L L W L |
8 (5) | Großschwarzenlohe | 16 | 12 | 4 | 4 | 4 | 20:14 | +6 | W L W D D |
9 (7) | Unterreichenbach | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 20:22 | -2 | D L D W L |
10 (14) | Quelle Fürth | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 15:24 | -9 | W D L L W |
11 (4) | Schwabach | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 15:20 | -5 | L L D W L |
12 (12) | SV Mitterteich | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 15:22 | -7 | D W L L D |
13 (18) | SpVgg Bayreuth II | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 11:19 | -8 | L W L L D |
14 (8) | Baiersdorfer SV | 14 | 12 | 3 | 5 | 4 | 22:14 | +8 | L L L D D |
15 (13) | Erlangen-Bruck | 12 | 11 | 2 | 6 | 3 | 11:14 | -3 | D L W D W |
16 (16) | Herzogenaurach | 10 | 11 | 3 | 1 | 7 | 13:25 | -12 | L L W L L |
17 (15) | Vorwärts Röslau | 6 | 12 | 2 | 0 | 10 | 20:32 | -12 | L W L L L |
18 (17) | VfR Katschenreuth | 6 | 11 | 2 | 0 | 9 | 13:35 | -22 | L L L L W |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Weiden | 56 | 23 | 18 | 2 | 3 | 67:16 | +51 | W W W W W |
2 | Sturm Hauzenberg | 48 | 23 | 14 | 6 | 3 | 49:26 | +23 | W D W W W |
3 | Kareth Lappersdorf | 46 | 23 | 14 | 4 | 5 | 48:24 | +24 | W D W L W |
4 | Seebach | 45 | 22 | 14 | 3 | 5 | 51:23 | +28 | W W L D W |
5 | SpVgg Grün-Weiss Deggendorf | 36 | 23 | 11 | 3 | 9 | 25:33 | -8 | W L L W D |
6 | SC Ettmannsdorf | 35 | 22 | 10 | 5 | 7 | 48:32 | +16 | D D L W L |
7 | SC Luhe-Wildenau | 33 | 23 | 9 | 6 | 8 | 44:38 | +6 | D W W W W |
8 | Lam | 31 | 22 | 9 | 4 | 9 | 28:31 | -3 | L W W W W |
9 | Bad Kötzting | 29 | 22 | 8 | 5 | 9 | 35:36 | -1 | L L L W W |
10 | Osterhofen | 27 | 22 | 8 | 3 | 11 | 33:47 | -14 | W L L W L |
11 | Roding | 27 | 22 | 7 | 6 | 9 | 36:42 | -6 | D L L L D |
12 | Burglengenfeld | 26 | 24 | 8 | 2 | 14 | 35:44 | -9 | D D L W L |
13 | Landshut | 24 | 23 | 6 | 6 | 11 | 26:39 | -13 | L L L L D |
14 | SpVgg 1946 Ruhmannsfelden-Zachenberg | 21 | 23 | 6 | 3 | 14 | 27:43 | -16 | W L L L L |
15 | Bogen | 20 | 23 | 4 | 8 | 11 | 29:39 | -10 | L W D L L |
16 | TB/ASV Regenstauf | 20 | 22 | 5 | 5 | 12 | 33:50 | -17 | L L D L D |
17 | FC Tegernheim | 15 | 22 | 4 | 3 | 15 | 19:70 | -51 | L W W W W |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Weiden | 30 | 11 | 10 | 0 | 1 | 39:7 | +32 | W W W W W |
2 (3) | Kareth Lappersdorf | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 27:9 | +18 | W W W L W |
3 (2) | Sturm Hauzenberg | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 24:12 | +12 | D W W L L |
4 (4) | Seebach | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 32:12 | +20 | W D W W W |
5 (7) | SC Luhe-Wildenau | 24 | 11 | 7 | 3 | 1 | 29:13 | +16 | W W W W L |
6 (5) | SpVgg Grün-Weiss Deggendorf | 24 | 12 | 8 | 0 | 4 | 17:16 | +1 | W L W W L |
7 (6) | SC Ettmannsdorf | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 28:19 | +9 | D W L D W |
8 (8) | Lam | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 12:13 | -1 | L W L D D |
9 (10) | Osterhofen | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 20:24 | -4 | L W D W L |
10 (9) | Bad Kötzting | 13 | 12 | 3 | 4 | 5 | 14:16 | -2 | L W L L L |
11 (11) | Roding | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 17:18 | -1 | D D L L W |
12 (12) | Burglengenfeld | 10 | 12 | 3 | 1 | 8 | 14:20 | -6 | D L L L L |
13 (14) | SpVgg 1946 Ruhmannsfelden-Zachenberg | 10 | 13 | 3 | 1 | 9 | 16:26 | -10 | W L L L L |
14 (13) | Landshut | 8 | 12 | 1 | 5 | 6 | 11:21 | -10 | L L L D D |
15 (17) | FC Tegernheim | 8 | 11 | 2 | 2 | 7 | 9:23 | -14 | W W L L L |
16 (16) | TB/ASV Regenstauf | 6 | 11 | 1 | 3 | 7 | 13:26 | -13 | L D L L D |
17 (15) | Bogen | 4 | 11 | 0 | 4 | 7 | 14:22 | -8 | L D L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Weiden | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 28:9 | +19 | W W W W W |
2 (2) | Sturm Hauzenberg | 22 | 11 | 6 | 4 | 1 | 25:14 | +11 | W W W D W |
3 (4) | Seebach | 20 | 12 | 6 | 2 | 4 | 19:11 | +8 | W L L W W |
4 (3) | Kareth Lappersdorf | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 21:15 | +6 | D L W W D |
5 (6) | SC Ettmannsdorf | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 20:13 | +7 | D L L W W |
6 (11) | Roding | 16 | 13 | 4 | 4 | 5 | 19:24 | -5 | L L L W W |
7 (13) | Landshut | 16 | 11 | 5 | 1 | 5 | 15:18 | -3 | L D W W W |
8 (12) | Burglengenfeld | 16 | 12 | 5 | 1 | 6 | 21:24 | -3 | D W L W L |
9 (15) | Bogen | 16 | 12 | 4 | 4 | 4 | 15:17 | -2 | W L L W D |
10 (9) | Bad Kötzting | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 21:20 | +1 | L L W L D |
11 (16) | TB/ASV Regenstauf | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 20:24 | -4 | L D L W L |
12 (8) | Lam | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 16:18 | -2 | W W W D L |
13 (10) | Osterhofen | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 13:23 | -10 | W L L L W |
14 (5) | SpVgg Grün-Weiss Deggendorf | 12 | 11 | 3 | 3 | 5 | 8:17 | -9 | L D D W D |
15 (14) | SpVgg 1946 Ruhmannsfelden-Zachenberg | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 11:17 | -6 | L L L W W |
16 (7) | SC Luhe-Wildenau | 9 | 12 | 2 | 3 | 7 | 15:25 | -10 | D L W L D |
17 (17) | FC Tegernheim | 7 | 11 | 2 | 1 | 8 | 10:47 | -37 | L W W L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hertha Wiesbach | 57 | 24 | 18 | 3 | 3 | 75:20 | +55 | W W W W L |
2 | Eppelborn | 50 | 23 | 15 | 5 | 3 | 58:24 | +34 | W W W W W |
3 | Jägersburg | 45 | 24 | 13 | 6 | 5 | 52:32 | +20 | L D D W W |
4 | Borussia Neunkirchen | 44 | 24 | 13 | 5 | 6 | 42:40 | +2 | W W D L L |
5 | Rot-Weiß Hasborn | 42 | 24 | 13 | 3 | 8 | 57:39 | +18 | W L D W W |
6 | Homburg II | 39 | 24 | 12 | 3 | 9 | 50:39 | +11 | L W D L D |
7 | Herrensohr | 38 | 24 | 10 | 8 | 6 | 50:44 | +6 | L D W D W |
8 | Köllerbach | 37 | 24 | 11 | 4 | 9 | 62:45 | +17 | L W L D L |
9 | DJK Ballweiler-Wecklingen | 33 | 24 | 9 | 6 | 9 | 43:58 | -15 | W W D L W |
10 | Elversberg II | 27 | 24 | 7 | 6 | 11 | 42:49 | -7 | L L W D W |
11 | Saar Saarbrücken | 26 | 24 | 7 | 5 | 12 | 41:49 | -8 | L L W L D |
12 | SV Preußen 1919 Merchweiler | 26 | 24 | 7 | 5 | 12 | 38:45 | -7 | L D L D L |
13 | Schwalbach | 25 | 23 | 7 | 4 | 12 | 34:52 | -18 | W W L D L |
14 | SG Marpingen-Urexweiler | 25 | 24 | 7 | 4 | 13 | 40:62 | -22 | W W L L D |
15 | SC Reisbach | 24 | 24 | 8 | 0 | 16 | 39:71 | -32 | L L W W W |
16 | Mettlach Merzig | 22 | 24 | 5 | 7 | 12 | 33:48 | -15 | W L L D D |
17 | Bliesmengen-Bolchen | 22 | 24 | 5 | 7 | 12 | 39:56 | -17 | W L L L L |
18 | Primstal | 20 | 24 | 5 | 5 | 14 | 36:58 | -22 | L D L D L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Hertha Wiesbach | 29 | 13 | 9 | 2 | 2 | 46:11 | +35 | W W W W W |
2 (8) | Köllerbach | 27 | 11 | 9 | 0 | 2 | 39:14 | +25 | W L L W W |
3 (7) | Herrensohr | 24 | 12 | 7 | 3 | 2 | 34:19 | +15 | D W W W W |
4 (3) | Jägersburg | 24 | 12 | 7 | 3 | 2 | 27:14 | +13 | W D L W W |
5 (2) | Eppelborn | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 25:13 | +12 | W W W W D |
6 (5) | Rot-Weiß Hasborn | 20 | 12 | 6 | 2 | 4 | 28:20 | +8 | W D W W D |
7 (6) | Homburg II | 20 | 12 | 6 | 2 | 4 | 23:17 | +6 | L D W L W |
8 (12) | SV Preußen 1919 Merchweiler | 19 | 13 | 6 | 1 | 6 | 23:17 | +6 | L D W L W |
9 (4) | Borussia Neunkirchen | 17 | 12 | 4 | 5 | 3 | 18:20 | -2 | W D L L D |
10 (9) | DJK Ballweiler-Wecklingen | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 25:27 | -2 | W D W L D |
11 (16) | Mettlach Merzig | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 21:20 | +1 | W L L D L |
12 (14) | SG Marpingen-Urexweiler | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 24:36 | -12 | W L L W L |
13 (17) | Bliesmengen-Bolchen | 13 | 12 | 3 | 4 | 5 | 19:22 | -3 | L W L D W |
14 (10) | Elversberg II | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 20:22 | -2 | L W W D D |
15 (11) | Saar Saarbrücken | 12 | 11 | 3 | 3 | 5 | 20:24 | -4 | L W D W D |
16 (18) | Primstal | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 21:26 | -5 | D L L L L |
17 (13) | Schwalbach | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 18:24 | -6 | W D L L D |
18 (15) | SC Reisbach | 12 | 12 | 4 | 0 | 8 | 20:34 | -14 | L W L L W |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Eppelborn | 30 | 12 | 9 | 3 | 0 | 33:11 | +22 | W W D W D |
2 (1) | Hertha Wiesbach | 28 | 11 | 9 | 1 | 1 | 29:9 | +20 | W W L D W |
3 (4) | Borussia Neunkirchen | 27 | 12 | 9 | 0 | 3 | 24:20 | +4 | W W W L W |
4 (5) | Rot-Weiß Hasborn | 22 | 12 | 7 | 1 | 4 | 29:19 | +10 | L W W W L |
5 (3) | Jägersburg | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 25:18 | +7 | L D D W L |
6 (6) | Homburg II | 19 | 12 | 6 | 1 | 5 | 27:22 | +5 | W L D L L |
7 (9) | DJK Ballweiler-Wecklingen | 18 | 13 | 5 | 3 | 5 | 18:31 | -13 | W L L W W |
8 (10) | Elversberg II | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 22:27 | -5 | L D W W W |
9 (11) | Saar Saarbrücken | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 21:25 | -4 | L L W L L |
10 (7) | Herrensohr | 14 | 12 | 3 | 5 | 4 | 16:25 | -9 | L D L L D |
11 (13) | Schwalbach | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 16:28 | -12 | W L L W W |
12 (15) | SC Reisbach | 12 | 12 | 4 | 0 | 8 | 19:37 | -18 | L W W L L |
13 (14) | SG Marpingen-Urexweiler | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 16:26 | -10 | W L D L L |
14 (8) | Köllerbach | 10 | 13 | 2 | 4 | 7 | 23:31 | -8 | L D L L D |
15 (17) | Bliesmengen-Bolchen | 9 | 12 | 2 | 3 | 7 | 20:34 | -14 | W L L L L |
16 (18) | Primstal | 8 | 12 | 2 | 2 | 8 | 15:32 | -17 | L L D W L |
17 (16) | Mettlach Merzig | 8 | 12 | 1 | 5 | 6 | 12:28 | -16 | D L W L L |
18 (12) | SV Preußen 1919 Merchweiler | 7 | 11 | 1 | 4 | 6 | 15:28 | -13 | D L L D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vorwärts-Wacker 04 | 52 | 20 | 17 | 1 | 2 | 85:29 | +56 | D W W W W |
2 | Hamburger Turnerschaft 1816 | 44 | 20 | 13 | 5 | 2 | 57:29 | +28 | D D W W W |
3 | Voran Ohe | 44 | 21 | 14 | 2 | 5 | 58:34 | +24 | W D W L W |
4 | Rahlstedt | 41 | 22 | 12 | 5 | 5 | 52:33 | +19 | D W W W W |
5 | Bramfelder SV | 35 | 21 | 11 | 2 | 8 | 49:34 | +15 | L W W L D |
6 | Hamm United | 34 | 19 | 10 | 4 | 5 | 39:30 | +9 | L W W L W |
7 | Curslack-Neuengamme | 33 | 22 | 10 | 3 | 9 | 54:52 | +2 | W L L W L |
8 | Condor Hamburg | 30 | 22 | 9 | 3 | 10 | 56:57 | -1 | D L W L W |
9 | Lohbrügge | 28 | 21 | 8 | 4 | 9 | 45:43 | +2 | D L L L W |
10 | SC Vier- und Marschlande | 24 | 22 | 7 | 3 | 12 | 46:60 | -14 | L W L L D |
11 | Altengamme | 22 | 21 | 6 | 4 | 11 | 39:49 | -10 | W L L D D |
12 | ASV Hamburg | 22 | 22 | 6 | 4 | 12 | 38:66 | -28 | D W L L L |
13 | Wandsbeker TSV Concordia II | 21 | 21 | 6 | 3 | 12 | 57:62 | -5 | L L W W L |
14 | Ahrensburger TSV | 21 | 22 | 6 | 3 | 13 | 48:68 | -20 | W L W L W |
15 | Harburger SC | 16 | 22 | 3 | 7 | 12 | 27:67 | -40 | L W L D W |
16 | Oststeinbeker SV | 15 | 22 | 4 | 3 | 15 | 31:68 | -37 | W L L L L |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Vorwärts-Wacker 04 | 36 | 14 | 12 | 0 | 2 | 67:22 | +45 | W W W W W |
2 (3) | Voran Ohe | 21 | 10 | 7 | 0 | 3 | 33:17 | +16 | W L W L W |
3 (4) | Rahlstedt | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 29:16 | +13 | D W L D W |
4 (2) | Hamburger Turnerschaft 1816 | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 23:11 | +12 | D W W L D |
5 (5) | Bramfelder SV | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 25:12 | +13 | W L W L W |
6 (8) | Condor Hamburg | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 35:24 | +11 | D W W W W |
7 (7) | Curslack-Neuengamme | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 24:20 | +4 | W L W L W |
8 (9) | Lohbrügge | 16 | 11 | 5 | 1 | 5 | 24:22 | +2 | L L L W W |
9 (10) | SC Vier- und Marschlande | 16 | 11 | 5 | 1 | 5 | 24:27 | -3 | W L D L L |
10 (13) | Wandsbeker TSV Concordia II | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 36:31 | +5 | L W L W L |
11 (11) | Altengamme | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 20:23 | -3 | W L D W L |
12 (6) | Hamm United | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 17:13 | +4 | L W D L D |
13 (15) | Harburger SC | 10 | 10 | 2 | 4 | 4 | 16:26 | -10 | W D D L L |
14 (12) | ASV Hamburg | 9 | 11 | 2 | 3 | 6 | 20:27 | -7 | D L L L W |
15 (14) | Ahrensburger TSV | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 19:22 | -3 | W W L D L |
16 (16) | Oststeinbeker SV | 5 | 12 | 1 | 2 | 9 | 18:38 | -20 | L L L L D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Hamburger Turnerschaft 1816 | 24 | 11 | 7 | 3 | 1 | 34:18 | +16 | D W W W W |
2 (3) | Voran Ohe | 23 | 11 | 7 | 2 | 2 | 25:17 | +8 | D W W W D |
3 (6) | Hamm United | 22 | 11 | 7 | 1 | 3 | 22:17 | +5 | L W W W W |
4 (4) | Rahlstedt | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 23:17 | +6 | W W W L W |
5 (5) | Bramfelder SV | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 24:22 | +2 | L W D D W |
6 (1) | Vorwärts-Wacker 04 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 18:7 | +11 | D W W W W |
7 (7) | Curslack-Neuengamme | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 30:32 | -2 | L L W W D |
8 (14) | Ahrensburger TSV | 13 | 12 | 4 | 1 | 7 | 29:46 | -17 | L W L L L |
9 (12) | ASV Hamburg | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 18:39 | -21 | W L W L D |
10 (9) | Lohbrügge | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 21:21 | 0 | D W L L W |
11 (8) | Condor Hamburg | 12 | 11 | 4 | 0 | 7 | 21:33 | -12 | L L W L W |
12 (16) | Oststeinbeker SV | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 13:30 | -17 | W L L W L |
13 (11) | Altengamme | 8 | 11 | 2 | 2 | 7 | 19:26 | -7 | L D L L L |
14 (10) | SC Vier- und Marschlande | 8 | 11 | 2 | 2 | 7 | 22:33 | -11 | L L L L L |
15 (13) | Wandsbeker TSV Concordia II | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 21:31 | -10 | L W L L L |
16 (15) | Harburger SC | 6 | 12 | 1 | 3 | 8 | 11:41 | -30 | L L D W L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hamburger SV III | 52 | 22 | 17 | 1 | 4 | 80:28 | +52 | W W W L W |
2 | FC Eintracht Norderstedt II | 47 | 22 | 15 | 2 | 5 | 67:32 | +35 | W L W W W |
3 | Nienstedten | 39 | 22 | 12 | 3 | 7 | 67:43 | +24 | L W W W L |
4 | Rantzau | 38 | 21 | 12 | 2 | 7 | 67:40 | +27 | W W W L L |
5 | Niendorfer TSV II | 38 | 22 | 12 | 2 | 8 | 48:35 | +13 | W W W L W |
6 | Nikola Tesla | 36 | 21 | 11 | 3 | 7 | 58:36 | +22 | W W L W W |
7 | Eintracht Lokstedt | 36 | 22 | 11 | 3 | 8 | 38:37 | +1 | L L L L L |
8 | Barmbek-Uhlenhorst | 35 | 21 | 10 | 5 | 6 | 47:26 | +21 | L D W L W |
9 | Kummerfelder SV | 30 | 22 | 8 | 6 | 8 | 57:43 | +14 | W D W W D |
10 | Uhlenhorster SC Paloma II | 29 | 21 | 8 | 5 | 8 | 55:37 | +18 | W L W W D |
11 | SC Poppenbüttel | 29 | 22 | 9 | 2 | 11 | 54:51 | +3 | L L L W L |
12 | Türk Birlikspor Pinneberg | 28 | 19 | 8 | 4 | 7 | 54:47 | +7 | W W L L W |
13 | Altonaer FC von 1893 II | 28 | 22 | 9 | 1 | 12 | 58:59 | -1 | L W L W W |
14 | Victoria Hamburg II | 26 | 22 | 8 | 2 | 12 | 37:64 | -27 | L L L W L |
15 | Altenwerder | 2 | 21 | 0 | 2 | 19 | 13:111 | -98 | L L L L L |
16 | Hausbruch-Neugrabener Turnerschaft | 1 | 22 | 0 | 1 | 21 | 19:130 | -111 | L L L L L |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (6) | Nikola Tesla | 28 | 11 | 9 | 1 | 1 | 38:13 | +25 | W W W W W |
2 (5) | Niendorfer TSV II | 27 | 12 | 9 | 0 | 3 | 26:12 | +14 | W W W L W |
3 (1) | Hamburger SV III | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 38:8 | +30 | W W W W W |
4 (4) | Rantzau | 22 | 11 | 7 | 1 | 3 | 37:15 | +22 | W W L W L |
5 (2) | FC Eintracht Norderstedt II | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 35:16 | +19 | W W D W W |
6 (3) | Nienstedten | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 31:17 | +14 | W W W D L |
7 (13) | Altonaer FC von 1893 II | 19 | 11 | 6 | 1 | 4 | 32:20 | +12 | W W W L W |
8 (9) | Kummerfelder SV | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 32:20 | +12 | W W W W L |
9 (8) | Barmbek-Uhlenhorst | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 28:16 | +12 | D L W W W |
10 (12) | Türk Birlikspor Pinneberg | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 22:13 | +9 | W L W W L |
11 (7) | Eintracht Lokstedt | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 19:18 | +1 | L L W D L |
12 (10) | Uhlenhorster SC Paloma II | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 32:24 | +8 | W W D W L |
13 (11) | SC Poppenbüttel | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 22:25 | -3 | L D L W W |
14 (14) | Victoria Hamburg II | 10 | 12 | 3 | 1 | 8 | 21:39 | -18 | L W L L D |
15 (16) | Hausbruch-Neugrabener Turnerschaft | 1 | 12 | 0 | 1 | 11 | 14:57 | -43 | L L L L L |
16 (15) | Altenwerder | 0 | 11 | 0 | 0 | 11 | 7:72 | -65 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Hamburger SV III | 27 | 12 | 9 | 0 | 3 | 42:20 | +22 | W L W L W |
2 (2) | FC Eintracht Norderstedt II | 25 | 12 | 8 | 1 | 3 | 32:16 | +16 | L W W L L |
3 (7) | Eintracht Lokstedt | 21 | 12 | 7 | 0 | 5 | 19:19 | 0 | L L L W W |
4 (3) | Nienstedten | 19 | 12 | 6 | 1 | 5 | 36:26 | +10 | L W L W L |
5 (8) | Barmbek-Uhlenhorst | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 19:10 | +9 | L W D W W |
6 (11) | SC Poppenbüttel | 18 | 12 | 6 | 0 | 6 | 32:26 | +6 | L L W L W |
7 (4) | Rantzau | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 30:25 | +5 | W L L W L |
8 (14) | Victoria Hamburg II | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 16:25 | -9 | L L W L W |
9 (10) | Uhlenhorster SC Paloma II | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 23:13 | +10 | L W L D D |
10 (9) | Kummerfelder SV | 12 | 11 | 3 | 3 | 5 | 25:23 | +2 | D W D L D |
11 (12) | Türk Birlikspor Pinneberg | 12 | 11 | 3 | 3 | 5 | 32:34 | -2 | W L L D D |
12 (5) | Niendorfer TSV II | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 22:23 | -1 | W L L L L |
13 (13) | Altonaer FC von 1893 II | 9 | 11 | 3 | 0 | 8 | 26:39 | -13 | L L W L L |
14 (6) | Nikola Tesla | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 20:23 | -3 | W L D W L |
15 (15) | Altenwerder | 2 | 10 | 0 | 2 | 8 | 6:39 | -33 | L L L L D |
16 (16) | Hausbruch-Neugrabener Turnerschaft | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 5:73 | -68 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rotenhof | 45 | 17 | 14 | 3 | 0 | 50:14 | +36 | W W W W W |
2 | Eidertal Molfsee | 37 | 18 | 11 | 4 | 3 | 44:29 | +15 | W W L W W |
3 | SSG Rot-Schwarz Kiel | 33 | 19 | 10 | 3 | 6 | 44:33 | +11 | W L L L W |
4 | Klausdorf | 32 | 21 | 9 | 5 | 7 | 67:35 | +32 | L L W W W |
5 | Kropp | 32 | 19 | 10 | 2 | 7 | 32:18 | +14 | W W L W W |
6 | Friedrichsberg-Busdorf | 31 | 18 | 9 | 4 | 5 | 34:30 | +4 | L L W W W |
7 | Rantrum | 26 | 16 | 7 | 5 | 4 | 37:27 | +10 | W W L W L |
8 | Dörpum | 24 | 16 | 7 | 3 | 6 | 27:28 | -1 | L D W L W |
9 | Altenholz | 24 | 19 | 7 | 3 | 9 | 39:58 | -19 | L W L L L |
10 | Stjernen | 23 | 21 | 6 | 5 | 10 | 37:46 | -9 | L D L W L |
11 | Slesvig | 20 | 17 | 6 | 4 | 7 | 41:44 | -3 | W D L L L |
12 | Frisia 03 Risum-Lindholm | 20 | 19 | 5 | 5 | 9 | 29:42 | -13 | W W L L D |
13 | Osterrönfeld | 19 | 19 | 6 | 1 | 12 | 22:34 | -12 | W D L W L |
14 | SG Eckernförde / Fleckeby | 19 | 18 | 5 | 4 | 9 | 36:49 | -13 | L D D W L |
15 | Husumer SV | 16 | 16 | 5 | 1 | 10 | 22:47 | -25 | L L W L L |
16 | Gettorfer SC | 8 | 19 | 2 | 2 | 15 | 22:49 | -27 | L D D L L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
Points corrections:
Slesvig: -2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Rotenhof | 22 | 8 | 7 | 1 | 0 | 32:8 | +24 | W W W W D |
2 (2) | Eidertal Molfsee | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 25:17 | +8 | W L W W L |
3 (4) | Klausdorf | 19 | 11 | 6 | 1 | 4 | 47:15 | +32 | L W W W D |
4 (5) | Kropp | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 13:5 | +8 | W W W D L |
5 (3) | SSG Rot-Schwarz Kiel | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 26:20 | +6 | W W D L D |
6 (7) | Rantrum | 15 | 7 | 4 | 3 | 0 | 21:8 | +13 | W W W D W |
7 (9) | Altenholz | 15 | 11 | 5 | 0 | 6 | 25:32 | -7 | L W L L W |
8 (10) | Stjernen | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 20:21 | -1 | D W L D L |
9 (11) | Slesvig | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 22:15 | +7 | W L W W W |
10 (6) | Friedrichsberg-Busdorf | 13 | 8 | 3 | 4 | 1 | 12:13 | -1 | W W D W D |
11 (13) | Osterrönfeld | 12 | 11 | 4 | 0 | 7 | 14:15 | -1 | W L L L L |
12 (8) | Dörpum | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 16:14 | +2 | D D L W W |
13 (12) | Frisia 03 Risum-Lindholm | 10 | 9 | 2 | 4 | 3 | 13:14 | -1 | W D W D L |
14 (15) | Husumer SV | 9 | 8 | 3 | 0 | 5 | 11:19 | -8 | L W W L L |
15 (14) | SG Eckernförde / Fleckeby | 6 | 7 | 1 | 3 | 3 | 13:14 | -1 | D D D L L |
16 (16) | Gettorfer SC | 3 | 11 | 1 | 0 | 10 | 11:32 | -21 | L L L W L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Rotenhof | 23 | 9 | 7 | 2 | 0 | 18:6 | +12 | W W D W W |
2 (6) | Friedrichsberg-Busdorf | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 22:17 | +5 | L L W W W |
3 (2) | Eidertal Molfsee | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 19:12 | +7 | W W D W D |
4 (3) | SSG Rot-Schwarz Kiel | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 18:13 | +5 | L L L W D |
5 (5) | Kropp | 15 | 9 | 5 | 0 | 4 | 19:13 | +6 | L W W W L |
6 (4) | Klausdorf | 13 | 10 | 3 | 4 | 3 | 20:20 | 0 | L W D D L |
7 (8) | Dörpum | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 11:14 | -3 | L W L W L |
8 (14) | SG Eckernförde / Fleckeby | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 23:35 | -12 | L W L L L |
9 (7) | Rantrum | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 16:19 | -3 | W L L L W |
10 (12) | Frisia 03 Risum-Lindholm | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 16:28 | -12 | W L L L D |
11 (10) | Stjernen | 9 | 11 | 2 | 3 | 6 | 17:25 | -8 | L L L D D |
12 (11) | Slesvig | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 19:29 | -10 | D L L D W |
13 (9) | Altenholz | 9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 14:26 | -12 | L L D D W |
14 (13) | Osterrönfeld | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 8:19 | -11 | D W L L L |
15 (15) | Husumer SV | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 11:28 | -17 | L L L W W |
16 (16) | Gettorfer SC | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 11:17 | -6 | D D L L W |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eutiner SV | 55 | 20 | 18 | 1 | 1 | 63:18 | +45 | W W W W W |
2 | Kaltenkirchener TS | 44 | 19 | 14 | 2 | 3 | 55:23 | +32 | W W L W W |
3 | Pansdorf | 38 | 20 | 12 | 2 | 6 | 46:34 | +12 | W W W W W |
4 | Phönix Lübeck II | 36 | 17 | 11 | 3 | 3 | 56:27 | +29 | W W W D W |
5 | Ratzeburger SV | 28 | 21 | 9 | 1 | 11 | 34:47 | -13 | W L L L W |
6 | SSC Hagen Ahrensburg | 26 | 21 | 7 | 5 | 9 | 30:38 | -8 | D L D L L |
7 | Sereetz | 23 | 17 | 6 | 5 | 6 | 40:34 | +6 | L L L D D |
8 | SV Todesfelde 1928 II | 23 | 17 | 6 | 5 | 6 | 32:31 | +1 | L W L D W |
9 | Eichholzer SV | 23 | 19 | 6 | 5 | 8 | 33:38 | -5 | D D W W D |
10 | GW Siebenbäumen | 23 | 18 | 7 | 2 | 9 | 28:38 | -10 | L L W W D |
11 | Eichede II | 22 | 19 | 6 | 4 | 9 | 37:33 | +4 | W L D L D |
12 | Preetzer TSV | 22 | 17 | 6 | 4 | 7 | 27:35 | -8 | W L L L W |
13 | SC Rapid Lübeck | 20 | 20 | 6 | 2 | 12 | 49:51 | -2 | L L W L W |
14 | TSV Lägerdorf | 17 | 17 | 5 | 2 | 10 | 25:43 | -18 | L W L D W |
15 | TSV Heiligenstedten | 15 | 19 | 4 | 3 | 12 | 26:56 | -30 | L W D D L |
16 | Henstedt-Ulzburg | 11 | 19 | 3 | 2 | 14 | 23:58 | -35 | L L L D L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Eutiner SV | 30 | 10 | 10 | 0 | 0 | 24:7 | +17 | W W W W W |
2 (2) | Kaltenkirchener TS | 27 | 10 | 9 | 0 | 1 | 39:11 | +28 | W W W W W |
3 (4) | Phönix Lübeck II | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 36:15 | +21 | W W W W W |
4 (6) | SSC Hagen Ahrensburg | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 20:9 | +11 | D D L W W |
5 (3) | Pansdorf | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 26:19 | +7 | W W D W D |
6 (13) | SC Rapid Lübeck | 19 | 11 | 6 | 1 | 4 | 35:24 | +11 | L W W L W |
7 (5) | Ratzeburger SV | 19 | 11 | 6 | 1 | 4 | 20:18 | +2 | W L W D W |
8 (11) | Eichede II | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 25:13 | +12 | W D L W D |
9 (12) | Preetzer TSV | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 17:13 | +4 | W L W D W |
10 (7) | Sereetz | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 26:18 | +8 | L L D W W |
11 (9) | Eichholzer SV | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 14:11 | +3 | W W L L W |
12 (14) | TSV Lägerdorf | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 16:14 | +2 | W D L L W |
13 (10) | GW Siebenbäumen | 12 | 8 | 4 | 0 | 4 | 15:16 | -1 | L W L W L |
14 (8) | SV Todesfelde 1928 II | 10 | 7 | 2 | 4 | 1 | 17:11 | +6 | W L D D D |
15 (15) | TSV Heiligenstedten | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 16:14 | +2 | W D L L W |
16 (16) | Henstedt-Ulzburg | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 17:28 | -11 | L L L W D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Eutiner SV | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 39:11 | +28 | W W W L W |
2 (3) | Pansdorf | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 20:15 | +5 | W W W W L |
3 (2) | Kaltenkirchener TS | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 16:12 | +4 | L W L D W |
4 (8) | SV Todesfelde 1928 II | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 15:20 | -5 | L W L W L |
5 (4) | Phönix Lübeck II | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 20:12 | +8 | W D W W D |
6 (10) | GW Siebenbäumen | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 13:22 | -9 | L W D L W |
7 (9) | Eichholzer SV | 10 | 11 | 2 | 4 | 5 | 19:27 | -8 | D D W D L |
8 (7) | Sereetz | 9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 14:16 | -2 | L D D W D |
9 (5) | Ratzeburger SV | 9 | 10 | 3 | 0 | 7 | 14:29 | -15 | L L L L W |
10 (11) | Eichede II | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 12:20 | -8 | L D L L L |
11 (12) | Preetzer TSV | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 10:22 | -12 | L L L D W |
12 (6) | SSC Hagen Ahrensburg | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 10:29 | -19 | L L L D D |
13 (15) | TSV Heiligenstedten | 5 | 11 | 1 | 2 | 8 | 10:42 | -32 | L D L L L |
14 (14) | TSV Lägerdorf | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 9:29 | -20 | L L W L L |
15 (13) | SC Rapid Lübeck | 1 | 9 | 0 | 1 | 8 | 14:27 | -13 | L L L D L |
16 (16) | Henstedt-Ulzburg | 1 | 9 | 0 | 1 | 8 | 6:30 | -24 | L L D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SV Wilhelmshaven | 41 | 19 | 12 | 5 | 2 | 43:20 | +23 | D W D D W |
2 | Schüttorf | 40 | 21 | 11 | 7 | 3 | 44:28 | +16 | D D D L W |
3 | Holthausen-Biene | 38 | 18 | 11 | 5 | 2 | 51:24 | +27 | D W W W W |
4 | Melle 03 | 37 | 20 | 11 | 4 | 5 | 46:29 | +17 | W L W W W |
5 | SV Vorwärts Nordhorn | 30 | 19 | 9 | 3 | 7 | 37:30 | +7 | W W W L L |
6 | Papenburg | 29 | 19 | 8 | 5 | 6 | 42:31 | +11 | W L W D W |
7 | Dinklage | 28 | 18 | 8 | 4 | 6 | 34:27 | +7 | W W W W W |
8 | BV Garrel | 28 | 20 | 8 | 4 | 8 | 25:28 | -3 | L W L L W |
9 | Grün Weiß Firrel | 26 | 18 | 7 | 5 | 6 | 32:28 | +4 | W W L D D |
10 | SV Viktoria Gesmold | 26 | 20 | 7 | 5 | 8 | 30:37 | -7 | L W D D W |
11 | Grün Weiß Mühlen | 25 | 18 | 7 | 4 | 7 | 32:32 | 0 | D L L L D |
12 | Bevern | 22 | 17 | 6 | 4 | 7 | 28:37 | -9 | L L D L L |
13 | Holdorf | 20 | 19 | 6 | 2 | 11 | 35:49 | -14 | L L L W L |
14 | VfL Stenum | 16 | 20 | 4 | 4 | 12 | 31:45 | -14 | L L D D L |
15 | TuS Esens | 15 | 20 | 3 | 6 | 11 | 24:47 | -23 | L L L W L |
16 | Oythe | 12 | 19 | 2 | 6 | 11 | 26:50 | -24 | D D D D W |
17 | Hansa Friesoythe | 11 | 17 | 2 | 5 | 10 | 14:32 | -18 | D L L L W |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Schüttorf | 24 | 11 | 7 | 3 | 1 | 26:14 | +12 | D L W W W |
2 (1) | SV Wilhelmshaven | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 28:12 | +16 | D W D W W |
3 (4) | Melle 03 | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 25:8 | +17 | W W W W W |
4 (3) | Holthausen-Biene | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 27:10 | +17 | W W W L W |
5 (6) | Papenburg | 16 | 9 | 4 | 4 | 1 | 20:12 | +8 | W D L D D |
6 (5) | SV Vorwärts Nordhorn | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 21:17 | +4 | W L W W L |
7 (9) | Grün Weiß Firrel | 15 | 7 | 5 | 0 | 2 | 17:9 | +8 | W W W L W |
8 (7) | Dinklage | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 22:17 | +5 | W W W D W |
9 (10) | SV Viktoria Gesmold | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 14:19 | -5 | D W L L D |
10 (8) | BV Garrel | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 12:10 | +2 | L L L D D |
11 (13) | Holdorf | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 18:20 | -2 | L W L D W |
12 (11) | Grün Weiß Mühlen | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 12:9 | +3 | L D L W W |
13 (12) | Bevern | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 11:14 | -3 | L L D W L |
14 (15) | TuS Esens | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 19:30 | -11 | L L W W D |
15 (16) | Oythe | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 18:28 | -10 | D D W W D |
16 (14) | VfL Stenum | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 14:23 | -9 | L D D W L |
17 (17) | Hansa Friesoythe | 6 | 8 | 1 | 3 | 4 | 5:13 | -8 | D L W D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Holthausen-Biene | 19 | 10 | 5 | 4 | 1 | 24:14 | +10 | D W L D W |
2 (1) | SV Wilhelmshaven | 18 | 9 | 5 | 3 | 1 | 15:8 | +7 | D W W W L |
3 (4) | Melle 03 | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 21:21 | 0 | W L W W L |
4 (2) | Schüttorf | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 18:14 | +4 | D D D D W |
5 (5) | SV Vorwärts Nordhorn | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 16:13 | +3 | W W L D W |
6 (6) | Papenburg | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 22:19 | +3 | W L W L D |
7 (7) | Dinklage | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 12:10 | +2 | W W L W W |
8 (8) | BV Garrel | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 13:18 | -5 | W L W L W |
9 (9) | Grün Weiß Firrel | 11 | 11 | 2 | 5 | 4 | 15:19 | -4 | W L D D L |
10 (11) | Grün Weiß Mühlen | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 20:23 | -3 | D L L W D |
11 (10) | SV Viktoria Gesmold | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 16:18 | -2 | L W D L W |
12 (12) | Bevern | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 17:23 | -6 | D L L L D |
13 (14) | VfL Stenum | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 17:22 | -5 | L L L D L |
14 (13) | Holdorf | 6 | 9 | 2 | 0 | 7 | 17:29 | -12 | L L L L L |
15 (17) | Hansa Friesoythe | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 9:19 | -10 | L L L D L |
16 (15) | TuS Esens | 3 | 8 | 0 | 3 | 5 | 5:17 | -12 | L L D L L |
17 (16) | Oythe | 3 | 9 | 0 | 3 | 6 | 8:22 | -14 | D D L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | An der Fahner Höhe | 45 | 18 | 14 | 3 | 1 | 46:15 | +31 | W W W W D |
2 | Wismut Gera | 44 | 18 | 13 | 5 | 0 | 52:14 | +38 | D W D W W |
3 | Wacker Nordhausen | 36 | 19 | 11 | 3 | 5 | 41:22 | +19 | W W D W W |
4 | Thüringen Weida | 35 | 18 | 11 | 2 | 5 | 39:22 | +17 | W L W L L |
5 | Schleiz | 31 | 19 | 9 | 4 | 6 | 34:33 | +1 | L W D D L |
6 | SV Blau Weiss 90 Neustadt / Orla | 31 | 19 | 10 | 1 | 8 | 34:38 | -4 | L W D W W |
7 | Preußen Bad Langensalza | 27 | 17 | 8 | 3 | 6 | 30:35 | -5 | L L W L W |
8 | Schott Jena | 26 | 17 | 7 | 5 | 5 | 32:17 | +15 | W L D L W |
9 | 1. FC Eichsfeld | 25 | 18 | 7 | 4 | 7 | 26:29 | -3 | W L D W D |
10 | Geratal | 23 | 19 | 7 | 2 | 10 | 28:35 | -7 | W L L L L |
11 | Heiligenstadt | 20 | 19 | 4 | 8 | 7 | 29:31 | -2 | D L D D L |
12 | FC Union Mühlhausen | 18 | 19 | 4 | 6 | 9 | 28:44 | -16 | D D L W L |
13 | FC Saalfeld | 16 | 18 | 4 | 4 | 10 | 26:40 | -14 | L D D D W |
14 | FC Schweina-Gumpelstadt | 13 | 19 | 3 | 4 | 12 | 29:48 | -19 | D W L L L |
15 | Ohratal Ohrdruf | 10 | 19 | 1 | 7 | 11 | 23:39 | -16 | L D L D L |
16 | Eintracht Sondershausen | 9 | 18 | 2 | 3 | 13 | 11:46 | -35 | L D W L L |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Wismut Gera | 23 | 9 | 7 | 2 | 0 | 28:2 | +26 | W W W W W |
2 (1) | An der Fahner Höhe | 23 | 9 | 7 | 2 | 0 | 27:6 | +21 | W W D W W |
3 (8) | Schott Jena | 19 | 9 | 6 | 1 | 2 | 24:8 | +16 | W L W D L |
4 (7) | Preußen Bad Langensalza | 18 | 8 | 6 | 0 | 2 | 19:13 | +6 | L W W W W |
5 (3) | Wacker Nordhausen | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 22:12 | +10 | W W W L W |
6 (6) | SV Blau Weiss 90 Neustadt / Orla | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 16:16 | 0 | L D L W W |
7 (9) | 1. FC Eichsfeld | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 15:11 | +4 | W D W D W |
8 (4) | Thüringen Weida | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 18:14 | +4 | L L W D L |
9 (10) | Geratal | 12 | 9 | 4 | 0 | 5 | 15:20 | -5 | L L L W W |
10 (5) | Schleiz | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 14:15 | -1 | L D L L W |
11 (14) | FC Schweina-Gumpelstadt | 7 | 9 | 1 | 4 | 4 | 17:20 | -3 | D L W L L |
12 (11) | Heiligenstadt | 7 | 10 | 1 | 4 | 5 | 15:19 | -4 | L D L D D |
13 (12) | FC Union Mühlhausen | 7 | 10 | 1 | 4 | 5 | 16:24 | -8 | D L L D D |
14 (13) | FC Saalfeld | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 10:16 | -6 | L D L L L |
15 (16) | Eintracht Sondershausen | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 6:23 | -17 | D L L L L |
16 (15) | Ohratal Ohrdruf | 4 | 10 | 0 | 4 | 6 | 10:17 | -7 | D D L L D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (4) | Thüringen Weida | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 21:8 | +13 | W W L W W |
2 (1) | An der Fahner Höhe | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 19:9 | +10 | W W W W W |
3 (2) | Wismut Gera | 21 | 9 | 6 | 3 | 0 | 24:12 | +12 | D D W W W |
4 (3) | Wacker Nordhausen | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 19:10 | +9 | W D W D L |
5 (5) | Schleiz | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 20:18 | +2 | W D L W D |
6 (6) | SV Blau Weiss 90 Neustadt / Orla | 15 | 9 | 5 | 0 | 4 | 18:22 | -4 | W W W W L |
7 (11) | Heiligenstadt | 13 | 9 | 3 | 4 | 2 | 14:12 | +2 | D D W D W |
8 (10) | Geratal | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 13:15 | -2 | W L D L W |
9 (9) | 1. FC Eichsfeld | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 11:18 | -7 | L W D D L |
10 (13) | FC Saalfeld | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 16:24 | -8 | D D W W L |
11 (12) | FC Union Mühlhausen | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 12:20 | -8 | D W L W L |
12 (7) | Preußen Bad Langensalza | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 11:22 | -11 | L L W D D |
13 (8) | Schott Jena | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 8:9 | -1 | L D L L D |
14 (15) | Ohratal Ohrdruf | 6 | 9 | 1 | 3 | 5 | 13:22 | -9 | L L L L D |
15 (14) | FC Schweina-Gumpelstadt | 6 | 10 | 2 | 0 | 8 | 12:28 | -16 | W L L L L |
16 (16) | Eintracht Sondershausen | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 5:23 | -18 | L W L L D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Monheim | 63 | 26 | 20 | 3 | 3 | 63:20 | +43 | W L W L W |
2 | Kapellen-Erft | 57 | 26 | 17 | 6 | 3 | 74:24 | +50 | D L W D W |
3 | VfL Viktoria Jüchen-Garzweiler | 50 | 26 | 15 | 5 | 6 | 48:29 | +19 | W W D W L |
4 | Hilden II | 49 | 26 | 14 | 7 | 5 | 56:41 | +15 | D W L W W |
5 | FC Remscheid | 45 | 26 | 13 | 6 | 7 | 53:37 | +16 | W L D D L |
6 | SC Velbert | 42 | 26 | 12 | 6 | 8 | 41:42 | -1 | L D W D W |
7 | Holzheimer SG | 41 | 26 | 11 | 8 | 7 | 53:45 | +8 | D D D L W |
8 | Viersen | 41 | 26 | 10 | 11 | 5 | 36:28 | +8 | W W D W D |
9 | TuRU 1880 Düsseldorf | 38 | 26 | 11 | 5 | 10 | 40:43 | -3 | L L W W W |
10 | DV Solingen | 34 | 25 | 11 | 1 | 13 | 53:51 | +2 | W W W L W |
11 | Süchteln | 34 | 26 | 10 | 4 | 12 | 52:50 | +2 | W L W D W |
12 | Amern | 31 | 26 | 9 | 4 | 13 | 49:54 | -5 | L W W W L |
13 | Victoria Mennrath | 31 | 26 | 9 | 4 | 13 | 49:59 | -10 | L W L W D |
14 | Unterrath | 29 | 25 | 7 | 8 | 10 | 33:45 | -12 | D L L L D |
15 | Cronenberger SC | 29 | 26 | 8 | 5 | 13 | 34:49 | -15 | D W L D L |
16 | Wermelskirchen | 28 | 26 | 7 | 7 | 12 | 58:77 | -19 | W D W L L |
17 | DJK Fortuna Dilkrath | 27 | 26 | 5 | 12 | 9 | 46:53 | -7 | D W L D D |
18 | MSV Düsseldorf | 19 | 26 | 5 | 4 | 17 | 31:63 | -32 | L L L L W |
19 | ASV Mettmann 1986 | 16 | 25 | 4 | 4 | 17 | 29:53 | -24 | L L L L D |
20 | Düsseldorf West | 13 | 25 | 3 | 4 | 18 | 29:64 | -35 | L D L L L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Kapellen-Erft | 31 | 14 | 9 | 4 | 1 | 46:11 | +35 | D W W W D |
2 (5) | FC Remscheid | 30 | 14 | 9 | 3 | 2 | 32:14 | +18 | W D L W L |
3 (1) | Monheim | 29 | 13 | 9 | 2 | 2 | 34:12 | +22 | W W L W W |
4 (8) | Viersen | 28 | 13 | 8 | 4 | 1 | 20:9 | +11 | W W W W W |
5 (4) | Hilden II | 25 | 12 | 8 | 1 | 3 | 30:16 | +14 | W W W W W |
6 (6) | SC Velbert | 22 | 12 | 6 | 4 | 2 | 17:12 | +5 | D D L W W |
7 (3) | VfL Viktoria Jüchen-Garzweiler | 21 | 13 | 6 | 3 | 4 | 28:19 | +9 | W D L W W |
8 (16) | Wermelskirchen | 20 | 14 | 6 | 2 | 6 | 35:43 | -8 | W W L D L |
9 (9) | TuRU 1880 Düsseldorf | 20 | 12 | 6 | 2 | 4 | 21:16 | +5 | L W D D W |
10 (7) | Holzheimer SG | 19 | 13 | 5 | 4 | 4 | 25:23 | +2 | D L D D W |
11 (14) | Unterrath | 19 | 14 | 5 | 4 | 5 | 22:23 | -1 | D L L L L |
12 (17) | DJK Fortuna Dilkrath | 19 | 13 | 4 | 7 | 2 | 33:24 | +9 | W D D D W |
13 (12) | Amern | 17 | 13 | 5 | 2 | 6 | 28:29 | -1 | W L L L D |
14 (13) | Victoria Mennrath | 17 | 13 | 5 | 2 | 6 | 31:32 | -1 | L D W W W |
15 (11) | Süchteln | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 28:20 | +8 | L D L D L |
16 (15) | Cronenberger SC | 14 | 14 | 4 | 2 | 8 | 14:23 | -9 | D L L L L |
17 (10) | DV Solingen | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 24:25 | -1 | W D L L W |
18 (19) | ASV Mettmann 1986 | 8 | 12 | 2 | 2 | 8 | 14:20 | -6 | L L D L L |
19 (18) | MSV Düsseldorf | 6 | 13 | 1 | 3 | 9 | 7:26 | -19 | L L W L L |
20 (20) | Düsseldorf West | 6 | 13 | 1 | 3 | 9 | 13:28 | -15 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Monheim | 34 | 13 | 11 | 1 | 1 | 29:8 | +21 | L W W W W |
2 (3) | VfL Viktoria Jüchen-Garzweiler | 29 | 13 | 9 | 2 | 2 | 20:10 | +10 | W W W W W |
3 (2) | Kapellen-Erft | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 28:13 | +15 | L D W L W |
4 (4) | Hilden II | 24 | 14 | 6 | 6 | 2 | 26:25 | +1 | D L W W D |
5 (7) | Holzheimer SG | 22 | 13 | 6 | 4 | 3 | 28:22 | +6 | D D W L D |
6 (10) | DV Solingen | 21 | 14 | 7 | 0 | 7 | 29:26 | +3 | W W L W L |
7 (6) | SC Velbert | 20 | 14 | 6 | 2 | 6 | 24:30 | -6 | L W W L W |
8 (9) | TuRU 1880 Düsseldorf | 18 | 14 | 5 | 3 | 6 | 19:27 | -8 | L W W D L |
9 (11) | Süchteln | 17 | 14 | 5 | 2 | 7 | 24:30 | -6 | W W W L W |
10 (15) | Cronenberger SC | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 20:26 | -6 | W D L W L |
11 (5) | FC Remscheid | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 21:23 | -2 | L D W D L |
12 (13) | Victoria Mennrath | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 18:27 | -9 | L W W L L |
13 (12) | Amern | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 21:25 | -4 | L W W D W |
14 (8) | Viersen | 13 | 13 | 2 | 7 | 4 | 16:19 | -3 | D D W D L |
15 (18) | MSV Düsseldorf | 13 | 13 | 4 | 1 | 8 | 24:37 | -13 | L L W W D |
16 (14) | Unterrath | 10 | 11 | 2 | 4 | 5 | 11:22 | -11 | L D L W L |
17 (19) | ASV Mettmann 1986 | 8 | 13 | 2 | 2 | 9 | 15:33 | -18 | L L L W D |
18 (16) | Wermelskirchen | 8 | 12 | 1 | 5 | 6 | 23:34 | -11 | D L D L D |
19 (17) | DJK Fortuna Dilkrath | 8 | 13 | 1 | 5 | 7 | 13:29 | -16 | D L D D L |
20 (20) | Düsseldorf West | 7 | 12 | 2 | 1 | 9 | 16:36 | -20 | D L L W L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Verden 04 | 61 | 23 | 19 | 4 | 0 | 75:9 | +66 | D W W W W |
2 | Ahlerstedt / Ottendorf | 49 | 22 | 16 | 1 | 5 | 62:25 | +37 | W W L L W |
3 | SV Lindwedel-Hope | 48 | 21 | 15 | 3 | 3 | 58:34 | +24 | W L W W L |
4 | Harsefeld | 40 | 22 | 12 | 4 | 6 | 64:42 | +22 | L W L W L |
5 | Drochtersen / Assel II | 38 | 23 | 11 | 5 | 7 | 63:45 | +18 | L L W D L |
6 | LSK Hansa | 37 | 17 | 12 | 1 | 4 | 60:18 | +42 | W W W L W |
7 | Hagen / Uthlede | 37 | 20 | 11 | 4 | 5 | 40:27 | +13 | D L W W L |
8 | TuS Neetze | 35 | 22 | 10 | 5 | 7 | 39:30 | +9 | W W L W D |
9 | TSV Bardowick | 32 | 23 | 10 | 2 | 11 | 35:46 | -11 | W L W W L |
10 | Etelsen | 26 | 17 | 8 | 2 | 7 | 35:37 | -2 | W W L L L |
11 | Treubund Lüneburg | 25 | 20 | 7 | 4 | 9 | 31:34 | -3 | W W D W L |
12 | VfL Güldenstern Stade | 23 | 23 | 7 | 2 | 14 | 21:44 | -23 | L L D L W |
13 | TB Uphusen | 20 | 20 | 5 | 7 | 8 | 30:43 | -13 | W W L D L |
14 | Elstorf | 15 | 22 | 5 | 0 | 17 | 26:65 | -39 | L W L L W |
15 | Teutonia Uelzen | 15 | 21 | 4 | 3 | 14 | 23:52 | -29 | L L W D L |
16 | MTV Soltau von 1864 | 14 | 20 | 3 | 5 | 12 | 25:51 | -26 | L L D L L |
17 | FC Worpswede | 11 | 21 | 3 | 2 | 16 | 19:67 | -48 | L L W D W |
18 | FC Eintracht Cuxhaven 01 | 9 | 21 | 1 | 6 | 14 | 25:62 | -37 | L L L D L |
Legends:
Promotion
Relegation
Points corrections:
TB Uphusen: -2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Verden 04 | 37 | 13 | 12 | 1 | 0 | 42:5 | +37 | W W W W W |
2 (2) | Ahlerstedt / Ottendorf | 31 | 13 | 10 | 1 | 2 | 33:12 | +21 | W L L W W |
3 (3) | SV Lindwedel-Hope | 29 | 12 | 9 | 2 | 1 | 33:16 | +17 | W W W W L |
4 (4) | Harsefeld | 28 | 12 | 9 | 1 | 2 | 44:24 | +20 | W W W W W |
5 (7) | Hagen / Uthlede | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 23:8 | +15 | D L W W W |
6 (6) | LSK Hansa | 22 | 8 | 7 | 1 | 0 | 30:6 | +24 | W W W W W |
7 (5) | Drochtersen / Assel II | 20 | 12 | 5 | 5 | 2 | 36:24 | +12 | L D W W W |
8 (9) | TSV Bardowick | 19 | 11 | 6 | 1 | 4 | 17:14 | +3 | W W L L W |
9 (8) | TuS Neetze | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 24:19 | +5 | W W W D L |
10 (10) | Etelsen | 16 | 7 | 5 | 1 | 1 | 16:9 | +7 | W W W L W |
11 (14) | Elstorf | 12 | 11 | 4 | 0 | 7 | 20:30 | -10 | W L W W L |
12 (13) | TB Uphusen | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 14:17 | -3 | W D D W W |
13 (11) | Treubund Lüneburg | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 16:20 | -4 | W D L L L |
14 (17) | FC Worpswede | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 13:26 | -13 | L W W L D |
15 (15) | Teutonia Uelzen | 8 | 11 | 2 | 2 | 7 | 12:32 | -20 | L W L L W |
16 (12) | VfL Güldenstern Stade | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 9:20 | -11 | L L W L L |
17 (18) | FC Eintracht Cuxhaven 01 | 4 | 10 | 0 | 4 | 6 | 11:24 | -13 | L D D D L |
18 (16) | MTV Soltau von 1864 | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 8:24 | -16 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Verden 04 | 24 | 10 | 7 | 3 | 0 | 33:4 | +29 | D W W D W |
2 (3) | SV Lindwedel-Hope | 19 | 9 | 6 | 1 | 2 | 25:18 | +7 | L L W W W |
3 (2) | Ahlerstedt / Ottendorf | 18 | 9 | 6 | 0 | 3 | 29:13 | +16 | W W W L W |
4 (5) | Drochtersen / Assel II | 18 | 11 | 6 | 0 | 5 | 27:21 | +6 | L W L W W |
5 (8) | TuS Neetze | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 15:11 | +4 | W W L D D |
6 (12) | VfL Güldenstern Stade | 16 | 13 | 5 | 1 | 7 | 12:24 | -12 | L D W L L |
7 (6) | LSK Hansa | 15 | 9 | 5 | 0 | 4 | 30:12 | +18 | W L W L L |
8 (11) | Treubund Lüneburg | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 15:14 | +1 | W W L D L |
9 (9) | TSV Bardowick | 13 | 12 | 4 | 1 | 7 | 18:32 | -14 | L W L L W |
10 (7) | Hagen / Uthlede | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 17:19 | -2 | W L W L W |
11 (4) | Harsefeld | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 20:18 | +2 | L L L D W |
12 (13) | TB Uphusen | 11 | 11 | 2 | 5 | 4 | 16:26 | -10 | W L L L L |
13 (16) | MTV Soltau von 1864 | 10 | 11 | 2 | 4 | 5 | 17:27 | -10 | L D L L L |
14 (10) | Etelsen | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 19:28 | -9 | W L L L L |
15 (15) | Teutonia Uelzen | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 11:20 | -9 | L D L L W |
16 (18) | FC Eintracht Cuxhaven 01 | 5 | 11 | 1 | 2 | 8 | 14:38 | -24 | L L L L D |
17 (14) | Elstorf | 3 | 11 | 1 | 0 | 10 | 6:35 | -29 | L L L L L |
18 (17) | FC Worpswede | 1 | 12 | 0 | 1 | 11 | 6:41 | -35 | L D L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | HSC Hannover | 54 | 23 | 18 | 0 | 5 | 64:23 | +41 | W L W W L |
2 | Hemmingen-Westerfeld | 42 | 20 | 13 | 3 | 4 | 51:29 | +22 | W W D W W |
3 | Wetschen | 41 | 19 | 13 | 2 | 4 | 48:17 | +31 | W W W L L |
4 | Pattensen | 41 | 20 | 13 | 2 | 5 | 49:26 | +23 | W W L W W |
5 | Krähenwinkel Kaltenweide | 41 | 19 | 13 | 2 | 4 | 48:27 | +21 | W W D W W |
6 | Bavenstedt | 39 | 21 | 12 | 3 | 6 | 45:25 | +20 | L L D W W |
7 | Wunstorf | 37 | 21 | 11 | 4 | 6 | 42:33 | +9 | W D D W L |
8 | FC Lehrte | 34 | 23 | 10 | 4 | 9 | 40:50 | -10 | L W L W W |
9 | BW Schwalbe Tündern | 28 | 22 | 8 | 4 | 10 | 46:47 | -1 | L W D W D |
10 | Eldagsen | 28 | 20 | 8 | 4 | 8 | 38:37 | +1 | W W D L D |
11 | OSV Hannover | 28 | 18 | 8 | 4 | 6 | 46:33 | +13 | L L W W W |
12 | Evesen | 25 | 20 | 7 | 4 | 9 | 35:40 | -5 | L L W D W |
13 | SSG Halvestorf-Herkendorf | 22 | 20 | 6 | 4 | 10 | 32:46 | -14 | L L L D L |
14 | Bückeburg | 19 | 21 | 5 | 4 | 12 | 29:50 | -21 | D L L D L |
15 | Sarstedt | 14 | 19 | 4 | 2 | 13 | 37:54 | -17 | L D L L L |
16 | Niedersachsen Döhren | 11 | 20 | 3 | 2 | 15 | 19:49 | -30 | W W L L L |
17 | Tus Garbsen | 11 | 19 | 3 | 2 | 14 | 19:59 | -40 | D L L L L |
18 | FC Sulingen | 8 | 21 | 2 | 2 | 17 | 26:69 | -43 | L L L L W |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Hemmingen-Westerfeld | 26 | 11 | 8 | 2 | 1 | 26:13 | +13 | W D W W W |
2 (1) | HSC Hannover | 24 | 11 | 8 | 0 | 3 | 33:13 | +20 | L W W W W |
3 (5) | Krähenwinkel Kaltenweide | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 27:18 | +9 | W W W L W |
4 (11) | OSV Hannover | 21 | 11 | 7 | 0 | 4 | 30:15 | +15 | L W W W W |
5 (7) | Wunstorf | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 25:13 | +12 | W D D L W |
6 (3) | Wetschen | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 21:9 | +12 | W W L W W |
7 (4) | Pattensen | 19 | 11 | 6 | 1 | 4 | 28:16 | +12 | W L L W L |
8 (6) | Bavenstedt | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 19:14 | +5 | L D W W L |
9 (8) | FC Lehrte | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 18:23 | -5 | W W W L D |
10 (10) | Eldagsen | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 21:20 | +1 | W D L W W |
11 (9) | BW Schwalbe Tündern | 16 | 12 | 5 | 1 | 6 | 27:28 | -1 | W W D W W |
12 (12) | Evesen | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 19:22 | -3 | L D L W L |
13 (15) | Sarstedt | 9 | 8 | 3 | 0 | 5 | 22:23 | -1 | L L W W L |
14 (14) | Bückeburg | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 12:17 | -5 | D W D L L |
15 (17) | Tus Garbsen | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 11:31 | -20 | L L L L L |
16 (13) | SSG Halvestorf-Herkendorf | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 10:17 | -7 | L L D L L |
17 (16) | Niedersachsen Döhren | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 7:19 | -12 | W L W L L |
18 (18) | FC Sulingen | 2 | 11 | 0 | 2 | 9 | 12:35 | -23 | L L L L D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | HSC Hannover | 30 | 12 | 10 | 0 | 2 | 31:10 | +21 | W W L W W |
2 (4) | Pattensen | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 21:10 | +11 | W W W W W |
3 (3) | Wetschen | 21 | 10 | 7 | 0 | 3 | 27:8 | +19 | W L W W W |
4 (6) | Bavenstedt | 21 | 10 | 7 | 0 | 3 | 26:11 | +15 | L W W W W |
5 (5) | Krähenwinkel Kaltenweide | 19 | 9 | 6 | 1 | 2 | 21:9 | +12 | W D W W W |
6 (8) | FC Lehrte | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 22:27 | -5 | L L L L L |
7 (2) | Hemmingen-Westerfeld | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 25:16 | +9 | W W W D W |
8 (7) | Wunstorf | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 17:20 | -3 | D W L L L |
9 (13) | SSG Halvestorf-Herkendorf | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 22:29 | -7 | L L D L L |
10 (12) | Evesen | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 16:18 | -2 | L W W D D |
11 (9) | BW Schwalbe Tündern | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 19:19 | 0 | L D W L L |
12 (10) | Eldagsen | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 17:17 | 0 | W D W W L |
13 (14) | Bückeburg | 11 | 12 | 3 | 2 | 7 | 17:33 | -16 | L L D L W |
14 (11) | OSV Hannover | 7 | 7 | 1 | 4 | 2 | 16:18 | -2 | L W D D L |
15 (18) | FC Sulingen | 6 | 10 | 2 | 0 | 8 | 14:34 | -20 | L L W W L |
16 (15) | Sarstedt | 5 | 11 | 1 | 2 | 8 | 15:31 | -16 | L D L L L |
17 (16) | Niedersachsen Döhren | 4 | 12 | 1 | 1 | 10 | 12:30 | -18 | W L L L L |
18 (17) | Tus Garbsen | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 8:28 | -20 | D L L W L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eintracht Braunschw. II | 53 | 21 | 17 | 2 | 2 | 56:18 | +38 | W W W W W |
2 | I. SC Göttingen | 41 | 18 | 13 | 2 | 3 | 59:28 | +31 | D L W W W |
3 | Wolfenbüttel | 40 | 21 | 12 | 4 | 5 | 58:27 | +31 | L W W W L |
4 | Kästorf | 39 | 21 | 12 | 3 | 6 | 40:29 | +11 | W W W D W |
5 | FT Braunschweig | 32 | 22 | 9 | 5 | 8 | 43:38 | +5 | W W W D L |
6 | FC Germania Bleckenstedt | 31 | 18 | 9 | 4 | 5 | 49:39 | +10 | L W W D W |
7 | Vahdet Braunschweig | 31 | 19 | 8 | 7 | 4 | 40:32 | +8 | L W D W D |
8 | Nörten-Hardenberg | 28 | 18 | 9 | 1 | 8 | 41:39 | +2 | W W L W W |
9 | SVG Göttingen | 28 | 18 | 8 | 4 | 6 | 35:25 | +10 | L W D W L |
10 | Eintracht Northeim | 27 | 21 | 8 | 3 | 10 | 26:31 | -5 | L L L L L |
11 | SV Lengede | 26 | 21 | 8 | 2 | 11 | 40:46 | -6 | L L D D L |
12 | Bovender SV | 24 | 17 | 6 | 6 | 5 | 37:30 | +7 | W D D D W |
13 | Landolfshausen Seulingen | 23 | 19 | 6 | 5 | 8 | 32:43 | -11 | W D D L L |
14 | FC Türk Gücü Helmstedt | 19 | 16 | 6 | 1 | 9 | 21:32 | -11 | L L W L L |
15 | Gifhorn | 18 | 20 | 4 | 6 | 10 | 34:43 | -9 | L L L D L |
16 | TSV Hillerse | 18 | 21 | 5 | 3 | 13 | 35:50 | -15 | W D L L L |
17 | Wahrenholz | 14 | 18 | 4 | 2 | 12 | 17:56 | -39 | W W L L L |
18 | Lehndorfer TSV 1893 | 2 | 21 | 0 | 2 | 19 | 24:81 | -57 | L L L L L |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Eintracht Braunschw. II | 31 | 11 | 10 | 1 | 0 | 35:9 | +26 | W W W W W |
2 (3) | Wolfenbüttel | 26 | 11 | 8 | 2 | 1 | 40:11 | +29 | L W W W W |
3 (7) | Vahdet Braunschweig | 24 | 11 | 7 | 3 | 1 | 31:16 | +15 | W W D W W |
4 (2) | I. SC Göttingen | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 33:12 | +21 | L W W W W |
5 (8) | Nörten-Hardenberg | 18 | 8 | 6 | 0 | 2 | 20:9 | +11 | W W L W W |
6 (5) | FT Braunschweig | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 29:24 | +5 | W D D W L |
7 (4) | Kästorf | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 19:13 | +6 | W D L W W |
8 (11) | SV Lengede | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 26:23 | +3 | L L D L W |
9 (14) | FC Türk Gücü Helmstedt | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 13:5 | +8 | W L W W W |
10 (12) | Bovender SV | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 16:13 | +3 | D D W D W |
11 (13) | Landolfshausen Seulingen | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 20:19 | +1 | W D L L D |
12 (10) | Eintracht Northeim | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 11:13 | -2 | L L L D W |
13 (6) | FC Germania Bleckenstedt | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 26:18 | +8 | W L L D W |
14 (16) | TSV Hillerse | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 19:22 | -3 | W D L W W |
15 (9) | SVG Göttingen | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 15:10 | +5 | L D W W W |
16 (17) | Wahrenholz | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 9:18 | -9 | W L L D W |
17 (15) | Gifhorn | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 14:22 | -8 | L L L L L |
18 (18) | Lehndorfer TSV 1893 | 1 | 11 | 0 | 1 | 10 | 14:40 | -26 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Eintracht Braunschw. II | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 21:9 | +12 | W W W W W |
2 (4) | Kästorf | 22 | 11 | 7 | 1 | 3 | 21:16 | +5 | W W W D L |
3 (2) | I. SC Göttingen | 19 | 9 | 6 | 1 | 2 | 26:16 | +10 | D W W L W |
4 (6) | FC Germania Bleckenstedt | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 23:21 | +2 | L W W D W |
5 (9) | SVG Göttingen | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 20:15 | +5 | W L L L W |
6 (5) | FT Braunschweig | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 14:14 | 0 | W W L L L |
7 (15) | Gifhorn | 14 | 11 | 3 | 5 | 3 | 20:21 | -1 | L D D W W |
8 (3) | Wolfenbüttel | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 18:16 | +2 | W L W W L |
9 (10) | Eintracht Northeim | 12 | 10 | 4 | 0 | 6 | 15:18 | -3 | L L L W L |
10 (11) | SV Lengede | 10 | 11 | 3 | 1 | 7 | 14:23 | -9 | D L L L L |
11 (8) | Nörten-Hardenberg | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 21:30 | -9 | W L W L L |
12 (12) | Bovender SV | 9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 21:17 | +4 | W D W L D |
13 (13) | Landolfshausen Seulingen | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 12:24 | -12 | D D L L L |
14 (7) | Vahdet Braunschweig | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 9:16 | -7 | L D D D L |
15 (16) | TSV Hillerse | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 16:28 | -12 | L L D L L |
16 (17) | Wahrenholz | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 8:38 | -30 | W L L L L |
17 (14) | FC Türk Gücü Helmstedt | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 8:27 | -19 | L L W L L |
18 (18) | Lehndorfer TSV 1893 | 1 | 10 | 0 | 1 | 9 | 10:41 | -31 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Berliner FC Preussen | 56 | 23 | 17 | 5 | 1 | 71:18 | +53 | W D W W W |
2 | Reinickendorfer Füchse | 46 | 23 | 14 | 4 | 5 | 61:36 | +25 | W D W L D |
3 | SSC Teutonia 1899 | 37 | 23 | 12 | 1 | 10 | 49:43 | +6 | L W W L W |
4 | TSV Mariendorf 1897 Berlin | 37 | 23 | 11 | 4 | 8 | 36:31 | +5 | W L D W L |
5 | Spandauer Kickers | 35 | 23 | 10 | 5 | 8 | 45:35 | +10 | L W D W L |
6 | Croatia Berlin | 35 | 23 | 10 | 5 | 8 | 59:51 | +8 | L D L L W |
7 | Rudow | 35 | 23 | 9 | 8 | 6 | 34:31 | +3 | D L W W L |
8 | Frohnauer | 33 | 23 | 9 | 6 | 8 | 31:34 | -3 | W L L L D |
9 | Wilmersdorf | 33 | 23 | 9 | 6 | 8 | 54:56 | -2 | W W D W D |
10 | Stern | 33 | 23 | 10 | 3 | 10 | 45:46 | -1 | L D L L W |
11 | Berlin Türkspor | 32 | 23 | 9 | 5 | 9 | 38:37 | +1 | L W D D L |
12 | VSG Altglienicke II | 30 | 23 | 9 | 3 | 11 | 50:42 | +8 | L W D W W |
13 | Berlin Hilalspor | 29 | 23 | 9 | 2 | 12 | 39:57 | -18 | W L W L D |
14 | SCC Berlin | 28 | 23 | 8 | 4 | 11 | 33:49 | -16 | W L L L W |
15 | Empor Berlin | 24 | 23 | 7 | 3 | 13 | 36:59 | -23 | L W L W D |
16 | Berliner SC | 23 | 23 | 6 | 5 | 12 | 34:45 | -11 | D L W W L |
17 | Blau-Weiß 90 Berlin | 22 | 23 | 6 | 4 | 13 | 30:52 | -22 | W D D L D |
18 | SV Stern Britz 1889 | 14 | 23 | 3 | 5 | 15 | 35:58 | -23 | L D L D L |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Berliner FC Preussen | 32 | 12 | 10 | 2 | 0 | 42:10 | +32 | D W W W W |
2 (2) | Reinickendorfer Füchse | 29 | 12 | 9 | 2 | 1 | 34:15 | +19 | W W D W W |
3 (4) | TSV Mariendorf 1897 Berlin | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 23:14 | +9 | W D W W W |
4 (11) | Berlin Türkspor | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 19:14 | +5 | W D W L L |
5 (9) | Wilmersdorf | 20 | 12 | 6 | 2 | 4 | 32:28 | +4 | W W D L L |
6 (8) | Frohnauer | 19 | 11 | 6 | 1 | 4 | 16:16 | 0 | W D W L L |
7 (14) | SCC Berlin | 19 | 11 | 6 | 1 | 4 | 20:19 | +1 | L W L L W |
8 (10) | Stern | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 25:20 | +5 | D L W D W |
9 (7) | Rudow | 17 | 12 | 4 | 5 | 3 | 19:15 | +4 | L W L D L |
10 (13) | Berlin Hilalspor | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 22:22 | 0 | W W D L D |
11 (12) | VSG Altglienicke II | 16 | 12 | 5 | 1 | 6 | 32:29 | +3 | W W L W W |
12 (6) | Croatia Berlin | 16 | 11 | 4 | 4 | 3 | 28:24 | +4 | D L L D L |
13 (17) | Blau-Weiß 90 Berlin | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 14:22 | -8 | W D D L W |
14 (3) | SSC Teutonia 1899 | 13 | 12 | 4 | 1 | 7 | 21:26 | -5 | L W W W W |
15 (15) | Empor Berlin | 13 | 12 | 4 | 1 | 7 | 18:29 | -11 | W W L L L |
16 (5) | Spandauer Kickers | 10 | 11 | 2 | 4 | 5 | 16:16 | 0 | L D L D L |
17 (16) | Berliner SC | 8 | 11 | 2 | 2 | 7 | 11:25 | -14 | D W L D L |
18 (18) | SV Stern Britz 1889 | 2 | 11 | 0 | 2 | 9 | 11:33 | -22 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (5) | Spandauer Kickers | 25 | 12 | 8 | 1 | 3 | 29:19 | +10 | W W W W W |
2 (1) | Berliner FC Preussen | 24 | 11 | 7 | 3 | 1 | 29:8 | +21 | W L W W D |
3 (3) | SSC Teutonia 1899 | 24 | 11 | 8 | 0 | 3 | 28:17 | +11 | W L W L W |
4 (6) | Croatia Berlin | 19 | 12 | 6 | 1 | 5 | 31:27 | +4 | L L W W D |
5 (7) | Rudow | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 15:16 | -1 | D W L W L |
6 (2) | Reinickendorfer Füchse | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 27:21 | +6 | D L D L W |
7 (10) | Stern | 16 | 12 | 5 | 1 | 6 | 20:26 | -6 | L L W D L |
8 (16) | Berliner SC | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 23:20 | +3 | L W W W D |
9 (8) | Frohnauer | 14 | 12 | 3 | 5 | 4 | 15:18 | -3 | L L L D D |
10 (12) | VSG Altglienicke II | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 18:13 | +5 | L D W L W |
11 (9) | Wilmersdorf | 13 | 11 | 3 | 4 | 4 | 22:28 | -6 | W D D W D |
12 (18) | SV Stern Britz 1889 | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 24:25 | -1 | D D L L W |
13 (13) | Berlin Hilalspor | 12 | 12 | 4 | 0 | 8 | 17:35 | -18 | L L L L W |
14 (4) | TSV Mariendorf 1897 Berlin | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 13:17 | -4 | L L D W L |
15 (11) | Berlin Türkspor | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 19:23 | -4 | L D L L L |
16 (15) | Empor Berlin | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 18:30 | -12 | L L D W D |
17 (14) | SCC Berlin | 9 | 12 | 2 | 3 | 7 | 13:30 | -17 | W L L W L |
18 (17) | Blau-Weiß 90 Berlin | 8 | 12 | 2 | 2 | 8 | 16:30 | -14 | D L D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Blau-Weiß Dingden | 52 | 26 | 15 | 7 | 4 | 61:26 | +35 | W L W D L |
2 | SF Niederwenigern | 50 | 24 | 15 | 5 | 4 | 65:34 | +31 | D W W L W |
3 | SV Biemenhorst | 49 | 26 | 15 | 4 | 7 | 78:43 | +35 | W W W W L |
4 | Lowick | 43 | 26 | 12 | 7 | 7 | 56:46 | +10 | W D L L L |
5 | Wesel-Lackhausen | 42 | 26 | 11 | 9 | 6 | 57:37 | +20 | W D L D W |
6 | Kray | 42 | 26 | 12 | 6 | 8 | 52:37 | +15 | L W D L L |
7 | Rellinghausen | 41 | 26 | 12 | 5 | 9 | 47:37 | +10 | L L W W W |
8 | Speldorf | 41 | 26 | 11 | 8 | 7 | 53:44 | +9 | W D D L W |
9 | Scherpenberg | 40 | 26 | 12 | 4 | 10 | 70:54 | +16 | L W D W L |
10 | SV Budberg 1946 | 40 | 26 | 12 | 4 | 10 | 65:52 | +13 | D W W W W |
11 | Blau-Weiß Mintard | 39 | 26 | 12 | 3 | 11 | 52:55 | -3 | L L W W D |
12 | Arminia Klosterhardt | 38 | 25 | 10 | 8 | 7 | 40:43 | -3 | W L L W W |
13 | Bedburg-Hau | 35 | 26 | 8 | 11 | 7 | 52:44 | +8 | W L L W D |
14 | 1. FC Lintfort | 33 | 26 | 8 | 9 | 9 | 45:48 | -3 | L D D D W |
15 | SG Essen-Schönebeck | 33 | 26 | 9 | 6 | 11 | 40:53 | -13 | W W W L L |
16 | Steele | 30 | 26 | 8 | 6 | 12 | 44:57 | -13 | W W L D L |
17 | Frohnhausen | 27 | 26 | 8 | 3 | 15 | 42:60 | -18 | L W L D W |
18 | FSV Duisburg | 20 | 26 | 6 | 2 | 18 | 36:84 | -48 | L L W L W |
19 | Sterkrade-Nord | 17 | 25 | 4 | 5 | 16 | 35:72 | -37 | L L L D L |
20 | Hönnepel-Niedermörmter | 5 | 26 | 1 | 2 | 23 | 15:79 | -64 | L L L L L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Blau-Weiß Dingden | 33 | 14 | 10 | 3 | 1 | 42:11 | +31 | W W L W W |
2 (3) | SV Biemenhorst | 31 | 12 | 10 | 1 | 1 | 53:17 | +36 | W W W W W |
3 (5) | Wesel-Lackhausen | 25 | 12 | 7 | 4 | 1 | 31:12 | +19 | D D W D W |
4 (9) | Scherpenberg | 25 | 13 | 8 | 1 | 4 | 38:20 | +18 | W W L L W |
5 (10) | SV Budberg 1946 | 25 | 13 | 8 | 1 | 4 | 41:28 | +13 | D W W W W |
6 (12) | Arminia Klosterhardt | 25 | 13 | 7 | 4 | 2 | 24:18 | +6 | W L W W W |
7 (2) | SF Niederwenigern | 24 | 12 | 7 | 3 | 2 | 31:18 | +13 | W L L D W |
8 (13) | Bedburg-Hau | 23 | 13 | 6 | 5 | 2 | 36:19 | +17 | W L W W D |
9 (6) | Kray | 23 | 13 | 7 | 2 | 4 | 31:16 | +15 | D L W L W |
10 (8) | Speldorf | 23 | 14 | 6 | 5 | 3 | 31:19 | +12 | W D L W D |
11 (11) | Blau-Weiß Mintard | 23 | 13 | 7 | 2 | 4 | 35:26 | +9 | L W D W L |
12 (15) | SG Essen-Schönebeck | 22 | 14 | 6 | 4 | 4 | 22:24 | -2 | W W L L D |
13 (14) | 1. FC Lintfort | 21 | 13 | 5 | 6 | 2 | 24:15 | +9 | D W W D W |
14 (7) | Rellinghausen | 18 | 13 | 5 | 3 | 5 | 18:17 | +1 | L W W D D |
15 (16) | Steele | 16 | 14 | 5 | 1 | 8 | 27:35 | -8 | W L L D L |
16 (4) | Lowick | 16 | 13 | 4 | 4 | 5 | 29:28 | +1 | W L L D L |
17 (17) | Frohnhausen | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 19:22 | -3 | W D L L D |
18 (18) | FSV Duisburg | 13 | 13 | 4 | 1 | 8 | 20:39 | -19 | L W W L L |
19 (19) | Sterkrade-Nord | 11 | 12 | 3 | 2 | 7 | 15:23 | -8 | L D L W W |
20 (20) | Hönnepel-Niedermörmter | 2 | 12 | 0 | 2 | 10 | 5:26 | -21 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (4) | Lowick | 27 | 13 | 8 | 3 | 2 | 27:18 | +9 | D L W W W |
2 (2) | SF Niederwenigern | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 34:16 | +18 | D W W W W |
3 (7) | Rellinghausen | 23 | 13 | 7 | 2 | 4 | 29:20 | +9 | L W W W W |
4 (1) | Blau-Weiß Dingden | 19 | 12 | 5 | 4 | 3 | 19:15 | +4 | L D D W W |
5 (6) | Kray | 19 | 13 | 5 | 4 | 4 | 21:21 | 0 | L W L L W |
6 (3) | SV Biemenhorst | 18 | 14 | 5 | 3 | 6 | 25:26 | -1 | W W L D L |
7 (8) | Speldorf | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 22:25 | -3 | D D L L L |
8 (5) | Wesel-Lackhausen | 17 | 14 | 4 | 5 | 5 | 26:25 | +1 | W L W L D |
9 (11) | Blau-Weiß Mintard | 16 | 13 | 5 | 1 | 7 | 17:29 | -12 | L W L L L |
10 (9) | Scherpenberg | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 32:34 | -2 | L D L W L |
11 (10) | SV Budberg 1946 | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 24:24 | 0 | W W L W L |
12 (16) | Steele | 14 | 12 | 3 | 5 | 4 | 17:22 | -5 | W D W W L |
13 (12) | Arminia Klosterhardt | 13 | 12 | 3 | 4 | 5 | 16:25 | -9 | L W W D D |
14 (13) | Bedburg-Hau | 12 | 13 | 2 | 6 | 5 | 16:25 | -9 | L D D D D |
15 (14) | 1. FC Lintfort | 12 | 13 | 3 | 3 | 7 | 21:33 | -12 | L D D L W |
16 (17) | Frohnhausen | 12 | 14 | 4 | 0 | 10 | 23:38 | -15 | L L W L L |
17 (15) | SG Essen-Schönebeck | 11 | 12 | 3 | 2 | 7 | 18:29 | -11 | W L L L D |
18 (18) | FSV Duisburg | 7 | 13 | 2 | 1 | 10 | 16:45 | -29 | L L L L D |
19 (19) | Sterkrade-Nord | 6 | 13 | 1 | 3 | 9 | 20:49 | -29 | L L L D L |
20 (20) | Hönnepel-Niedermörmter | 3 | 14 | 1 | 0 | 13 | 10:53 | -43 | L L L L W |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unter-Flockenbach | 60 | 23 | 19 | 3 | 1 | 86:36 | +50 | W W W D L |
2 | Rot-Weiß Darmstadt | 42 | 22 | 13 | 3 | 6 | 59:34 | +25 | W W W W W |
3 | DJK Sportfreunde Bad Homburg | 42 | 22 | 13 | 3 | 6 | 51:26 | +25 | W W W W W |
4 | Pars Neu-Isenburg | 42 | 20 | 13 | 3 | 4 | 51:37 | +14 | W W W W L |
5 | SVE Wald-Michelbach | 39 | 22 | 12 | 3 | 7 | 48:34 | +14 | W W W W W |
6 | Sportfreunde Seligenstadt | 38 | 23 | 12 | 2 | 9 | 44:35 | +9 | L D L W W |
7 | Rot-Weiß Walldorf II | 37 | 22 | 12 | 1 | 9 | 41:44 | -3 | W L L W W |
8 | SC Dortelweil | 32 | 21 | 8 | 8 | 5 | 41:31 | +10 | W D D D W |
9 | Germania Ober-Roden | 30 | 23 | 8 | 6 | 9 | 41:48 | -7 | D L D W L |
10 | Bornheim Grün-Weiss | 27 | 23 | 8 | 3 | 12 | 39:60 | -21 | L L L W L |
11 | TS Ober-Roden | 27 | 23 | 7 | 6 | 10 | 43:48 | -5 | L D D L W |
12 | SpVgg Neu-Isenburg | 24 | 22 | 6 | 6 | 10 | 43:59 | -16 | D L L L L |
13 | VfR Fehlheim | 24 | 21 | 6 | 6 | 9 | 43:47 | -4 | L D D L L |
14 | Rodgau | 21 | 22 | 6 | 3 | 13 | 40:50 | -10 | L L L D L |
15 | Rot-Weiss Frankfurt | 21 | 23 | 5 | 6 | 12 | 44:60 | -16 | L D L L L |
16 | 1. FCA 04 Darmstadt | 21 | 23 | 6 | 3 | 14 | 39:52 | -13 | D W W L L |
17 | Sportfreunde 04 | 6 | 23 | 1 | 3 | 19 | 19:71 | -52 | L L L L L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
Possible Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Unter-Flockenbach | 31 | 12 | 10 | 1 | 1 | 44:16 | +28 | W W L W W |
2 (7) | Rot-Weiß Walldorf II | 24 | 11 | 8 | 0 | 3 | 25:17 | +8 | L W W W W |
3 (5) | SVE Wald-Michelbach | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 23:7 | +16 | W W W W W |
4 (3) | DJK Sportfreunde Bad Homburg | 22 | 11 | 7 | 1 | 3 | 29:10 | +19 | W W W L W |
5 (2) | Rot-Weiß Darmstadt | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 27:17 | +10 | W W W W L |
6 (9) | Germania Ober-Roden | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 21:19 | +2 | L L L W W |
7 (6) | Sportfreunde Seligenstadt | 18 | 12 | 6 | 0 | 6 | 25:19 | +6 | L L W L W |
8 (8) | SC Dortelweil | 17 | 10 | 4 | 5 | 1 | 23:15 | +8 | D D D W L |
9 (4) | Pars Neu-Isenburg | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 23:16 | +7 | W D W L L |
10 (11) | TS Ober-Roden | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 28:19 | +9 | D L W L L |
11 (13) | VfR Fehlheim | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 30:16 | +14 | D L D W W |
12 (10) | Bornheim Grün-Weiss | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 23:30 | -7 | L L L L D |
13 (16) | 1. FCA 04 Darmstadt | 11 | 13 | 3 | 2 | 8 | 21:30 | -9 | D W L L D |
14 (14) | Rodgau | 10 | 11 | 3 | 1 | 7 | 20:25 | -5 | L L D L W |
15 (15) | Rot-Weiss Frankfurt | 10 | 12 | 2 | 4 | 6 | 27:33 | -6 | L L L L W |
16 (12) | SpVgg Neu-Isenburg | 10 | 10 | 2 | 4 | 4 | 19:30 | -11 | D L L D W |
17 (17) | Sportfreunde 04 | 5 | 12 | 1 | 2 | 9 | 11:34 | -23 | L L D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Unter-Flockenbach | 29 | 11 | 9 | 2 | 0 | 42:20 | +22 | W D W W W |
2 (4) | Pars Neu-Isenburg | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 28:21 | +7 | W W W L W |
3 (2) | Rot-Weiß Darmstadt | 23 | 12 | 7 | 2 | 3 | 32:17 | +15 | W W W W D |
4 (3) | DJK Sportfreunde Bad Homburg | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 22:16 | +6 | W W W D L |
5 (6) | Sportfreunde Seligenstadt | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 19:16 | +3 | D W L W W |
6 (5) | SVE Wald-Michelbach | 16 | 12 | 5 | 1 | 6 | 25:27 | -2 | W W L L W |
7 (8) | SC Dortelweil | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 18:16 | +2 | W W L L W |
8 (12) | SpVgg Neu-Isenburg | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 24:29 | -5 | L L W D L |
9 (10) | Bornheim Grün-Weiss | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 16:30 | -14 | L L W L L |
10 (7) | Rot-Weiß Walldorf II | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 16:27 | -11 | W L W W L |
11 (9) | Germania Ober-Roden | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 20:29 | -9 | D D W L L |
12 (15) | Rot-Weiss Frankfurt | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 17:27 | -10 | D L D W L |
13 (14) | Rodgau | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 20:25 | -5 | L W L L D |
14 (16) | 1. FCA 04 Darmstadt | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 18:22 | -4 | W L L L W |
15 (11) | TS Ober-Roden | 10 | 11 | 2 | 4 | 5 | 15:29 | -14 | L D W D D |
16 (13) | VfR Fehlheim | 7 | 11 | 1 | 4 | 6 | 13:31 | -18 | L D L L L |
17 (17) | Sportfreunde 04 | 1 | 11 | 0 | 1 | 10 | 8:37 | -29 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bad Soden | 42 | 20 | 12 | 6 | 2 | 50:27 | +23 | W W W D D |
2 | FSV Rot-Weiß Wolfhagen 1925 | 41 | 18 | 13 | 2 | 3 | 36:18 | +18 | L W W W W |
3 | Barockstadt F-L II | 40 | 19 | 13 | 1 | 5 | 52:29 | +23 | L D W W L |
4 | 03 Kassel | 36 | 18 | 11 | 3 | 4 | 43:21 | +22 | W W L W D |
5 | VFL Eiterfeld | 35 | 20 | 11 | 2 | 7 | 42:31 | +11 | D W W L D |
6 | Lichtenauer | 32 | 19 | 9 | 5 | 5 | 31:25 | +6 | D L W W W |
7 | SG Kleinalmerode/Hundelshausen/Dohrenbach | 30 | 19 | 9 | 3 | 7 | 37:33 | +4 | W W W W W |
8 | Neuhof | 25 | 17 | 7 | 4 | 6 | 30:21 | +9 | D W D L L |
9 | Vellmar | 25 | 20 | 8 | 1 | 11 | 39:52 | -13 | L L D L W |
10 | Sandershausen | 25 | 18 | 8 | 1 | 9 | 47:40 | +7 | W L L L W |
11 | SG Viktoria Bronnzell | 24 | 19 | 6 | 6 | 7 | 36:37 | -1 | D L D D D |
12 | Buchonia Flieden | 23 | 18 | 6 | 5 | 7 | 36:35 | +1 | W D L W L |
13 | FSV Dörnberg | 19 | 19 | 5 | 4 | 10 | 39:59 | -20 | D D L L W |
14 | Britannia Eichenzell | 18 | 19 | 5 | 3 | 11 | 40:42 | -2 | L W L D L |
15 | Willingen | 7 | 18 | 1 | 4 | 13 | 16:48 | -32 | D D L L D |
16 | SSV Sand | 2 | 17 | 0 | 2 | 15 | 12:64 | -52 | L L L L L |
17 | SV Reichensachsen | 0 | 4 | 1 | 0 | 3 | 8:12 | -4 | L L L W |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Possible Relegation
Relegation
Points corrections:
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Barockstadt F-L II | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 31:14 | +17 | D W W W W |
2 (2) | FSV Rot-Weiß Wolfhagen 1925 | 25 | 9 | 8 | 1 | 0 | 15:4 | +11 | W W W W W |
3 (6) | Lichtenauer | 22 | 11 | 6 | 4 | 1 | 18:10 | +8 | D L W W W |
4 (1) | Bad Soden | 21 | 9 | 6 | 3 | 0 | 24:10 | +14 | W W D W W |
5 (11) | SG Viktoria Bronnzell | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 25:15 | +10 | D D W W W |
6 (5) | VFL Eiterfeld | 21 | 10 | 7 | 0 | 3 | 28:13 | +15 | W L L W W |
7 (10) | Sandershausen | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 32:21 | +11 | W L W W W |
8 (12) | Buchonia Flieden | 18 | 9 | 5 | 3 | 1 | 24:13 | +11 | W W W L D |
9 (4) | 03 Kassel | 18 | 8 | 6 | 0 | 2 | 26:9 | +17 | W L W W W |
10 (7) | SG Kleinalmerode/Hundelshausen/Dohrenbach | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 14:8 | +6 | W W D L L |
11 (13) | FSV Dörnberg | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 26:28 | -2 | D L L W D |
12 (8) | Neuhof | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 15:9 | +6 | D L L W W |
13 (9) | Vellmar | 12 | 8 | 4 | 0 | 4 | 20:22 | -2 | L L W L L |
14 (14) | Britannia Eichenzell | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 21:22 | -1 | W D L L L |
15 (15) | Willingen | 3 | 8 | 0 | 3 | 5 | 6:19 | -13 | D L D L L |
16 (17) | SV Reichensachsen | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 7:7 | 0 | L L W |
17 (16) | SSV Sand | 1 | 9 | 0 | 1 | 8 | 7:31 | -24 | L L L D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Bad Soden | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 26:17 | +9 | W D D W W |
2 (4) | 03 Kassel | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 17:12 | +5 | W D W D L |
3 (2) | FSV Rot-Weiß Wolfhagen 1925 | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 21:14 | +7 | L W W L W |
4 (3) | Barockstadt F-L II | 15 | 9 | 5 | 0 | 4 | 21:15 | +6 | L W L W L |
5 (7) | SG Kleinalmerode/Hundelshausen/Dohrenbach | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 23:25 | -2 | W W W L W |
6 (5) | VFL Eiterfeld | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 14:18 | -4 | D W D L W |
7 (9) | Vellmar | 13 | 12 | 4 | 1 | 7 | 19:30 | -11 | L D W L L |
8 (8) | Neuhof | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 15:12 | +3 | W D L W W |
9 (6) | Lichtenauer | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 13:15 | -2 | W W L W L |
10 (14) | Britannia Eichenzell | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 19:20 | -1 | L L L W D |
11 (10) | Sandershausen | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 15:19 | -4 | L L L W W |
12 (12) | Buchonia Flieden | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 12:22 | -10 | D L L L L |
13 (15) | Willingen | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 10:29 | -19 | D L W L L |
14 (13) | FSV Dörnberg | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 13:31 | -18 | D L L W L |
15 (11) | SG Viktoria Bronnzell | 3 | 9 | 0 | 3 | 6 | 11:22 | -11 | D L D L D |
16 (16) | SSV Sand | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 5:33 | -28 | L L L L D |
17 (17) | SV Reichensachsen | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:5 | -4 | L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | TSV Steinbach II | 51 | 22 | 16 | 3 | 3 | 75:29 | +46 | W D W W W |
2 | TuBa Pohlheim | 41 | 22 | 12 | 5 | 5 | 56:27 | +29 | W L L W L |
3 | FC Waldbrunn | 40 | 23 | 11 | 7 | 5 | 47:27 | +20 | D D L L W |
4 | Rot-Weiß Hadamar | 40 | 23 | 12 | 4 | 7 | 48:41 | +7 | W L L W W |
5 | TuS Hornau | 39 | 21 | 12 | 3 | 6 | 49:29 | +20 | D W W D L |
6 | SF BG Marburg | 37 | 22 | 11 | 4 | 7 | 55:40 | +15 | L W W L W |
7 | SV Zeilsheim | 34 | 21 | 10 | 4 | 7 | 53:41 | +12 | D L W L W |
8 | Walluf | 34 | 23 | 10 | 4 | 9 | 49:40 | +9 | W W W W W |
9 | Ederbergland | 33 | 21 | 9 | 6 | 6 | 51:33 | +18 | D D W W W |
10 | 09 Breidenbach | 30 | 23 | 8 | 6 | 9 | 47:54 | -7 | W D W W L |
11 | Niedernhausen | 28 | 22 | 8 | 4 | 10 | 35:46 | -11 | L W L L D |
12 | Weyer | 26 | 22 | 8 | 2 | 12 | 42:51 | -9 | D L L W L |
13 | Biebrich 02 | 25 | 21 | 7 | 4 | 10 | 36:45 | -9 | L L D W W |
14 | FC Burgsolms | 22 | 21 | 5 | 7 | 9 | 27:40 | -13 | L L D W L |
15 | FC Dorndorf | 21 | 23 | 6 | 3 | 14 | 30:65 | -35 | D D L L L |
16 | TSG 1862 Gießen-Wieseck | 13 | 22 | 4 | 1 | 17 | 32:72 | -40 | L W L L L |
17 | Waldgirmes II | 11 | 22 | 2 | 5 | 15 | 34:86 | -52 | D W L L L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
Possible Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | TSV Steinbach II | 31 | 12 | 10 | 1 | 1 | 49:17 | +32 | W W W W W |
2 (4) | Rot-Weiß Hadamar | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 28:17 | +11 | W L W D W |
3 (5) | TuS Hornau | 25 | 11 | 8 | 1 | 2 | 31:11 | +20 | W D W W W |
4 (8) | Walluf | 23 | 11 | 7 | 2 | 2 | 32:15 | +17 | W W D W W |
5 (2) | TuBa Pohlheim | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 31:15 | +16 | L L W W D |
6 (9) | Ederbergland | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 30:16 | +14 | D W L W D |
7 (6) | SF BG Marburg | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 28:18 | +10 | L W W W W |
8 (3) | FC Waldbrunn | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 21:15 | +6 | D L W W W |
9 (12) | Weyer | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 28:27 | +1 | D L W W D |
10 (7) | SV Zeilsheim | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 26:15 | +11 | W W W L W |
11 (13) | Biebrich 02 | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 26:21 | +5 | L W W L W |
12 (10) | 09 Breidenbach | 14 | 10 | 3 | 5 | 2 | 19:14 | +5 | D W W D L |
13 (11) | Niedernhausen | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 17:23 | -6 | L W L L W |
14 (16) | TSG 1862 Gießen-Wieseck | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 22:31 | -9 | W L L L W |
15 (15) | FC Dorndorf | 13 | 12 | 4 | 1 | 7 | 17:22 | -5 | D L L L L |
16 (14) | FC Burgsolms | 10 | 11 | 2 | 4 | 5 | 15:21 | -6 | L D L L W |
17 (17) | Waldgirmes II | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 15:33 | -18 | D L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | FC Waldbrunn | 22 | 13 | 6 | 4 | 3 | 26:12 | +14 | D L W D W |
2 (1) | TSV Steinbach II | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 26:12 | +14 | D W L D W |
3 (2) | TuBa Pohlheim | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 25:12 | +13 | W L W D W |
4 (6) | SF BG Marburg | 19 | 12 | 5 | 4 | 3 | 27:22 | +5 | W L W W D |
5 (7) | SV Zeilsheim | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 27:26 | +1 | D L L L W |
6 (10) | 09 Breidenbach | 16 | 13 | 5 | 1 | 7 | 28:40 | -12 | W W L W L |
7 (4) | Rot-Weiß Hadamar | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 20:24 | -4 | L W L L W |
8 (11) | Niedernhausen | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 18:23 | -5 | L D W L D |
9 (5) | TuS Hornau | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 18:18 | 0 | D W L W L |
10 (9) | Ederbergland | 13 | 10 | 3 | 4 | 3 | 21:17 | +4 | D W W W L |
11 (14) | FC Burgsolms | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 12:19 | -7 | L W L L W |
12 (8) | Walluf | 11 | 12 | 3 | 2 | 7 | 17:25 | -8 | W W W L L |
13 (13) | Biebrich 02 | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 10:24 | -14 | L D L W L |
14 (12) | Weyer | 9 | 10 | 3 | 0 | 7 | 14:24 | -10 | L W L L L |
15 (15) | FC Dorndorf | 8 | 11 | 2 | 2 | 7 | 13:43 | -30 | D L W L L |
16 (17) | Waldgirmes II | 6 | 12 | 1 | 3 | 8 | 19:53 | -34 | W L L L L |
17 (16) | TSG 1862 Gießen-Wieseck | 0 | 11 | 0 | 0 | 11 | 10:41 | -31 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Verl II | 46 | 21 | 14 | 4 | 3 | 48:22 | +26 | W D W L W |
2 | Westfalia Kinderhaus | 43 | 21 | 13 | 4 | 4 | 47:23 | +24 | W W W W L |
3 | Hiltrup | 39 | 21 | 11 | 6 | 4 | 29:22 | +7 | L D W W W |
4 | Delbrücker SC | 38 | 21 | 11 | 5 | 5 | 48:28 | +20 | W L W W W |
5 | SC Rot-Weiß Maaslingen | 37 | 20 | 11 | 4 | 5 | 34:20 | +14 | W W L L W |
6 | Rödinghausen II | 35 | 21 | 11 | 2 | 8 | 44:26 | +18 | W L W W W |
7 | Peckeloh | 33 | 20 | 10 | 3 | 7 | 33:20 | +13 | L D L L W |
8 | Grün-Weiß Nottuln | 33 | 21 | 10 | 3 | 8 | 34:29 | +5 | L W D D W |
9 | Mesum | 29 | 21 | 8 | 5 | 8 | 39:47 | -8 | D L D W L |
10 | Preussen Espelkamp | 23 | 21 | 6 | 5 | 10 | 25:44 | -19 | D W L L L |
11 | FC Nieheim | 23 | 21 | 7 | 2 | 12 | 36:59 | -23 | L W L W L |
12 | Borussia Emsdetten | 22 | 21 | 4 | 10 | 7 | 27:33 | -6 | D D D D D |
13 | SG Bockum-Hövel 2013 | 19 | 20 | 5 | 4 | 11 | 40:55 | -15 | L L D D L |
14 | FC Nordkirchen | 17 | 21 | 5 | 2 | 14 | 18:40 | -22 | D L D L W |
15 | TuS Haltern | 14 | 21 | 4 | 2 | 15 | 19:37 | -18 | W L L L D |
16 | Hammer SpVg | 13 | 20 | 2 | 7 | 11 | 15:31 | -16 | L D D D D |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Verl II | 30 | 11 | 10 | 0 | 1 | 32:11 | +21 | W W W W W |
2 (2) | Westfalia Kinderhaus | 29 | 11 | 9 | 2 | 0 | 29:7 | +22 | W W W W D |
3 (7) | Peckeloh | 26 | 11 | 8 | 2 | 1 | 21:6 | +15 | D L W W W |
4 (4) | Delbrücker SC | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 24:11 | +13 | W W W W W |
5 (3) | Hiltrup | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 12:7 | +5 | W W W D W |
6 (6) | Rödinghausen II | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 26:9 | +17 | W W W D D |
7 (5) | SC Rot-Weiß Maaslingen | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 18:9 | +9 | W L W D W |
8 (8) | Grün-Weiß Nottuln | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 19:10 | +9 | W D W W L |
9 (11) | FC Nieheim | 19 | 11 | 6 | 1 | 4 | 26:25 | +1 | W W D W L |
10 (9) | Mesum | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 23:23 | 0 | D W L L W |
11 (14) | FC Nordkirchen | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 10:11 | -1 | D D W L W |
12 (13) | SG Bockum-Hövel 2013 | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 24:22 | +2 | L D L W W |
13 (15) | TuS Haltern | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 13:16 | -3 | W L L W L |
14 (10) | Preussen Espelkamp | 12 | 11 | 3 | 3 | 5 | 14:23 | -9 | W L L W L |
15 (12) | Borussia Emsdetten | 10 | 10 | 2 | 4 | 4 | 14:15 | -1 | D D D L L |
16 (16) | Hammer SpVg | 10 | 11 | 2 | 4 | 5 | 10:16 | -6 | L D D D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Hiltrup | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 17:15 | +2 | L D W D W |
2 (4) | Delbrücker SC | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 24:17 | +7 | L W L W L |
3 (5) | SC Rot-Weiß Maaslingen | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 16:11 | +5 | W L W L W |
4 (1) | Verl II | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 16:11 | +5 | D L W D D |
5 (6) | Rödinghausen II | 15 | 11 | 5 | 0 | 6 | 18:17 | +1 | L W W L W |
6 (2) | Westfalia Kinderhaus | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 18:16 | +2 | W W L W W |
7 (8) | Grün-Weiß Nottuln | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 15:19 | -4 | L D L L W |
8 (12) | Borussia Emsdetten | 12 | 11 | 2 | 6 | 3 | 13:18 | -5 | D D D L D |
9 (9) | Mesum | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 16:24 | -8 | L D L L W |
10 (10) | Preussen Espelkamp | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 11:21 | -10 | D L L W L |
11 (7) | Peckeloh | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 12:14 | -2 | L L L L W |
12 (13) | SG Bockum-Hövel 2013 | 6 | 11 | 1 | 3 | 7 | 16:33 | -17 | L D L D L |
13 (11) | FC Nieheim | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 10:34 | -24 | L L L W L |
14 (16) | Hammer SpVg | 3 | 9 | 0 | 3 | 6 | 5:15 | -10 | D D L L L |
15 (14) | FC Nordkirchen | 3 | 11 | 1 | 0 | 10 | 8:29 | -21 | L L L L L |
16 (15) | TuS Haltern | 1 | 10 | 0 | 1 | 9 | 6:21 | -15 | L L D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Blau-Weiß Zorbau | 52 | 21 | 17 | 1 | 3 | 59:30 | +29 | W L L W D |
2 | SSC Weißenfels | 49 | 22 | 15 | 4 | 3 | 77:19 | +58 | W W W W D |
3 | Bitterfeld-Wolfen | 44 | 22 | 12 | 8 | 2 | 53:30 | +23 | D W W D W |
4 | Lok Stendal | 44 | 21 | 14 | 2 | 5 | 41:18 | +23 | L L W D W |
5 | 80 Gardelegen | 36 | 20 | 11 | 3 | 6 | 44:26 | +18 | L W D L W |
6 | Dessau 05 | 36 | 22 | 10 | 6 | 6 | 49:37 | +12 | W W D W D |
7 | Haldensleben | 35 | 19 | 10 | 5 | 4 | 40:24 | +16 | L W W W L |
8 | Halle-Ammendorf | 35 | 20 | 11 | 2 | 7 | 31:23 | +8 | W W L W W |
9 | Bernburg | 30 | 22 | 8 | 6 | 8 | 32:33 | -1 | L W D W L |
10 | Rot-Weiß Thalheim | 30 | 22 | 8 | 6 | 8 | 37:33 | +4 | D D W D L |
11 | Westerhausen | 29 | 20 | 9 | 2 | 9 | 37:37 | 0 | W W L L W |
12 | Barleben | 29 | 21 | 9 | 2 | 10 | 47:42 | +5 | W L L W D |
13 | Fortuna Magdeburg | 28 | 22 | 7 | 7 | 8 | 30:35 | -5 | W W W L D |
14 | Sangerhausen | 27 | 22 | 7 | 6 | 9 | 38:49 | -11 | L L L D W |
15 | Blau Weiß Dölau | 26 | 23 | 7 | 5 | 11 | 30:52 | -22 | L W W W D |
16 | Ilsenburg | 16 | 22 | 5 | 1 | 16 | 25:62 | -37 | L L L L L |
17 | Ottersleben | 15 | 22 | 4 | 3 | 15 | 39:59 | -20 | D L L L L |
18 | Saxonia Tangermünde | 10 | 22 | 2 | 4 | 16 | 16:45 | -29 | L D L D L |
19 | MSC Preussen | 1 | 21 | 0 | 1 | 20 | 10:81 | -71 | D L L L L |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | SSC Weißenfels | 27 | 12 | 8 | 3 | 1 | 41:12 | +29 | W D W D W |
2 (1) | Blau-Weiß Zorbau | 27 | 10 | 9 | 0 | 1 | 30:13 | +17 | W L W W W |
3 (4) | Lok Stendal | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 25:7 | +18 | L W W W W |
4 (5) | 80 Gardelegen | 22 | 11 | 7 | 1 | 3 | 27:10 | +17 | L D L W W |
5 (9) | Bernburg | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 20:7 | +13 | W W W W W |
6 (3) | Bitterfeld-Wolfen | 20 | 11 | 5 | 5 | 1 | 27:16 | +11 | W D W D D |
7 (15) | Blau Weiß Dölau | 18 | 13 | 5 | 3 | 5 | 22:25 | -3 | W W D L L |
8 (13) | Fortuna Magdeburg | 18 | 13 | 4 | 6 | 3 | 17:18 | -1 | W L D D L |
9 (11) | Westerhausen | 18 | 11 | 6 | 0 | 5 | 20:14 | +6 | W W L W W |
10 (12) | Barleben | 18 | 11 | 6 | 0 | 5 | 30:23 | +7 | L L W W L |
11 (10) | Rot-Weiß Thalheim | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 21:11 | +10 | D L W W D |
12 (7) | Haldensleben | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 20:7 | +13 | L W D W D |
13 (6) | Dessau 05 | 16 | 11 | 4 | 4 | 3 | 22:13 | +9 | W D D L D |
14 (8) | Halle-Ammendorf | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 14:10 | +4 | W L W L L |
15 (16) | Ilsenburg | 12 | 12 | 4 | 0 | 8 | 21:34 | -13 | L L L W W |
16 (17) | Ottersleben | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 28:29 | -1 | D L D W L |
17 (14) | Sangerhausen | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 20:24 | -4 | L D W D W |
18 (18) | Saxonia Tangermünde | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 9:18 | -9 | L D L W L |
19 (19) | MSC Preussen | 1 | 9 | 0 | 1 | 8 | 4:26 | -22 | D L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Blau-Weiß Zorbau | 25 | 11 | 8 | 1 | 2 | 29:17 | +12 | L W D W W |
2 (3) | Bitterfeld-Wolfen | 24 | 11 | 7 | 3 | 1 | 26:14 | +12 | D W W W W |
3 (2) | SSC Weißenfels | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 36:7 | +29 | W W W D L |
4 (4) | Lok Stendal | 22 | 12 | 7 | 1 | 4 | 16:11 | +5 | L D W W W |
5 (8) | Halle-Ammendorf | 22 | 11 | 7 | 1 | 3 | 17:13 | +4 | W W W L W |
6 (6) | Dessau 05 | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 27:24 | +3 | W W D L L |
7 (7) | Haldensleben | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 20:17 | +3 | W W L D D |
8 (14) | Sangerhausen | 16 | 12 | 4 | 4 | 4 | 18:25 | -7 | L L D W D |
9 (5) | 80 Gardelegen | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 17:16 | +1 | W L L W D |
10 (10) | Rot-Weiß Thalheim | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 16:22 | -6 | D D W L D |
11 (12) | Barleben | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 17:19 | -2 | W D L L D |
12 (11) | Westerhausen | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 17:23 | -6 | L D L L L |
13 (13) | Fortuna Magdeburg | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 13:17 | -4 | W W L D L |
14 (9) | Bernburg | 8 | 13 | 1 | 5 | 7 | 12:26 | -14 | L D L D W |
15 (15) | Blau Weiß Dölau | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 8:27 | -19 | L W D L D |
16 (18) | Saxonia Tangermünde | 5 | 12 | 1 | 2 | 9 | 7:27 | -20 | D L L L L |
17 (17) | Ottersleben | 4 | 11 | 1 | 1 | 9 | 11:30 | -19 | L L L L W |
18 (16) | Ilsenburg | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 4:28 | -24 | L L L D L |
19 (19) | MSC Preussen | 0 | 12 | 0 | 0 | 12 | 6:55 | -49 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Concordia Wiemelhausen | 38 | 21 | 10 | 8 | 3 | 43:25 | +18 | W W L W D |
2 | Holzwickeder SC | 38 | 21 | 12 | 2 | 7 | 33:20 | +13 | L D W D W |
3 | SV Westfalia Soest | 37 | 21 | 11 | 4 | 6 | 35:29 | +6 | D W L D W |
4 | Wacker Obercastrop | 36 | 21 | 11 | 3 | 7 | 37:33 | +4 | W D L W W |
5 | Meinerzhagen | 33 | 21 | 11 | 0 | 10 | 37:27 | +10 | W L L W W |
6 | Lüner SV | 33 | 21 | 9 | 6 | 6 | 30:29 | +1 | W D D W L |
7 | Erndtebrück | 32 | 21 | 10 | 2 | 9 | 46:29 | +17 | L L W L L |
8 | Iserlohn | 31 | 21 | 9 | 4 | 8 | 35:36 | -1 | D D D L L |
9 | SpVgg Horsthausen | 30 | 21 | 9 | 3 | 9 | 36:30 | +6 | W W W L W |
10 | SC Obersprockhövel | 26 | 21 | 7 | 5 | 9 | 36:33 | +3 | L W L D L |
11 | Wanne Eickel | 26 | 21 | 6 | 8 | 7 | 28:35 | -7 | D L D W L |
12 | Sodingen | 25 | 21 | 7 | 4 | 10 | 22:29 | -7 | L W W L W |
13 | Schüren | 22 | 21 | 6 | 4 | 11 | 30:39 | -9 | L L L L D |
14 | Hombrucher SV | 22 | 21 | 6 | 4 | 11 | 26:44 | -18 | W L W L L |
15 | Neheim | 21 | 21 | 6 | 3 | 12 | 26:37 | -11 | L W D W D |
16 | Lennestadt | 21 | 21 | 5 | 6 | 10 | 20:45 | -25 | D L W D D |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Concordia Wiemelhausen | 24 | 11 | 7 | 3 | 1 | 24:9 | +15 | W W L D D |
2 (5) | Meinerzhagen | 24 | 11 | 8 | 0 | 3 | 25:12 | +13 | W W W L W |
3 (3) | SV Westfalia Soest | 23 | 11 | 7 | 2 | 2 | 22:13 | +9 | W D W W W |
4 (2) | Holzwickeder SC | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 18:11 | +7 | D D W W W |
5 (7) | Erndtebrück | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 27:9 | +18 | L W L W W |
6 (8) | Iserlohn | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 21:16 | +5 | D D W W L |
7 (11) | Wanne Eickel | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 18:14 | +4 | L W D D W |
8 (14) | Hombrucher SV | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 17:14 | +3 | W W L D D |
9 (6) | Lüner SV | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 17:15 | +2 | W D L D W |
10 (10) | SC Obersprockhövel | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 18:11 | +7 | L L L W W |
11 (4) | Wacker Obercastrop | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 15:15 | 0 | D W W L L |
12 (12) | Sodingen | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 9:11 | -2 | L W W W L |
13 (16) | Lennestadt | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 16:14 | +2 | D W D W W |
14 (15) | Neheim | 15 | 11 | 5 | 0 | 6 | 18:15 | +3 | W W W L L |
15 (9) | SpVgg Horsthausen | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 19:17 | +2 | W L L W L |
16 (13) | Schüren | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 17:23 | -6 | L L D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (4) | Wacker Obercastrop | 19 | 11 | 6 | 1 | 4 | 22:18 | +4 | W L W L W |
2 (9) | SpVgg Horsthausen | 19 | 11 | 6 | 1 | 4 | 17:13 | +4 | W W W L L |
3 (2) | Holzwickeder SC | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 15:9 | +6 | L W W W W |
4 (6) | Lüner SV | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 13:14 | -1 | D W L W L |
5 (1) | Concordia Wiemelhausen | 14 | 10 | 3 | 5 | 2 | 19:16 | +3 | W L D D W |
6 (3) | SV Westfalia Soest | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 13:16 | -3 | D L W D W |
7 (7) | Erndtebrück | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 19:20 | -1 | L L L L D |
8 (8) | Iserlohn | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 14:20 | -6 | D L L W W |
9 (13) | Schüren | 12 | 11 | 3 | 3 | 5 | 13:16 | -3 | L L W D W |
10 (5) | Meinerzhagen | 9 | 10 | 3 | 0 | 7 | 12:15 | -3 | L L L L W |
11 (10) | SC Obersprockhövel | 9 | 11 | 2 | 3 | 6 | 18:22 | -4 | W D L D D |
12 (12) | Sodingen | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 13:18 | -5 | W L D L D |
13 (11) | Wanne Eickel | 8 | 11 | 1 | 5 | 5 | 10:21 | -11 | D D L L L |
14 (15) | Neheim | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 8:22 | -14 | L D D L L |
15 (16) | Lennestadt | 5 | 11 | 1 | 2 | 8 | 4:31 | -27 | L D W L L |
16 (14) | Hombrucher SV | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 9:30 | -21 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SC Idar-Oberstein | 51 | 21 | 16 | 3 | 2 | 51:17 | +34 | W W D W W |
2 | SV Viktoria 1913 Herxheim | 39 | 20 | 12 | 3 | 5 | 36:17 | +19 | L L W W W |
3 | Basara Mainz | 39 | 21 | 11 | 6 | 4 | 47:32 | +15 | W L W D W |
4 | Eintracht Bad Kreuznach | 36 | 21 | 11 | 3 | 7 | 45:28 | +17 | L W L W W |
5 | Jahn Zeiskam | 35 | 20 | 11 | 2 | 7 | 43:26 | +17 | W L L W W |
6 | FSV Offenbach | 27 | 21 | 8 | 3 | 10 | 29:37 | -8 | L W D W L |
7 | Bienwald Kandel | 27 | 19 | 9 | 0 | 10 | 34:43 | -9 | W L W L L |
8 | Pirmasens II | 25 | 20 | 7 | 4 | 9 | 31:36 | -5 | L W L L L |
9 | TSG 1846 Bretzenheim | 25 | 21 | 7 | 4 | 10 | 33:39 | -6 | L D D L W |
10 | Gau-Odernheim | 24 | 20 | 7 | 3 | 10 | 29:42 | -13 | W L D W L |
11 | Steinwenden | 22 | 21 | 5 | 7 | 9 | 35:39 | -4 | W W L L L |
12 | TuS Rüssingen | 22 | 19 | 6 | 4 | 9 | 34:42 | -8 | L L L W W |
13 | SV 1931 Hermersberg | 22 | 18 | 6 | 4 | 8 | 23:37 | -14 | L W L D D |
14 | TuS Marienborn | 19 | 18 | 5 | 4 | 9 | 26:28 | -2 | W D L L L |
15 | TuS Hohenecken | 19 | 20 | 5 | 4 | 11 | 29:49 | -20 | W L W D L |
16 | Hassia Bingen | 18 | 20 | 4 | 6 | 10 | 20:33 | -13 | L W W D L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | SC Idar-Oberstein | 26 | 11 | 8 | 2 | 1 | 27:9 | +18 | W D W W W |
2 (3) | Basara Mainz | 24 | 11 | 7 | 3 | 1 | 24:10 | +14 | W W W D W |
3 (2) | SV Viktoria 1913 Herxheim | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 22:10 | +12 | L W W L D |
4 (10) | Gau-Odernheim | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 22:17 | +5 | W D W W W |
5 (7) | Bienwald Kandel | 21 | 9 | 7 | 0 | 2 | 22:21 | +1 | W W W L L |
6 (5) | Jahn Zeiskam | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 22:9 | +13 | W W W D D |
7 (6) | FSV Offenbach | 18 | 11 | 6 | 0 | 5 | 18:20 | -2 | W W W W W |
8 (4) | Eintracht Bad Kreuznach | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 20:15 | +5 | W W L L W |
9 (13) | SV 1931 Hermersberg | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 13:14 | -1 | W D D L W |
10 (9) | TSG 1846 Bretzenheim | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 17:20 | -3 | L L W L L |
11 (15) | TuS Hohenecken | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 21:23 | -2 | W W L L W |
12 (12) | TuS Rüssingen | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 20:22 | -2 | L L W W L |
13 (16) | Hassia Bingen | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 12:16 | -4 | W D L L W |
14 (11) | Steinwenden | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 11:15 | -4 | W L L L W |
15 (14) | TuS Marienborn | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 12:10 | +2 | W D L L L |
16 (8) | Pirmasens II | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 13:18 | -5 | W L D D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | SC Idar-Oberstein | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 24:8 | +16 | W W W L W |
2 (4) | Eintracht Bad Kreuznach | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 25:13 | +12 | L L W W D |
3 (2) | SV Viktoria 1913 Herxheim | 18 | 8 | 6 | 0 | 2 | 14:7 | +7 | L W W L W |
4 (8) | Pirmasens II | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 18:18 | 0 | L L L W W |
5 (5) | Jahn Zeiskam | 15 | 11 | 5 | 0 | 6 | 21:17 | +4 | L L W L L |
6 (3) | Basara Mainz | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 23:22 | +1 | L W D W W |
7 (11) | Steinwenden | 13 | 11 | 3 | 4 | 4 | 24:24 | 0 | W L D L D |
8 (9) | TSG 1846 Bretzenheim | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 16:19 | -3 | L D D W W |
9 (14) | TuS Marienborn | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 14:18 | -4 | L D L L W |
10 (12) | TuS Rüssingen | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 14:20 | -6 | L W W D D |
11 (6) | FSV Offenbach | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 11:17 | -6 | L D L D L |
12 (16) | Hassia Bingen | 7 | 10 | 1 | 4 | 5 | 8:17 | -9 | L W D L L |
13 (13) | SV 1931 Hermersberg | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 10:23 | -13 | L L L W W |
14 (7) | Bienwald Kandel | 6 | 10 | 2 | 0 | 8 | 12:22 | -10 | L L L L L |
15 (15) | TuS Hohenecken | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 8:26 | -18 | L D L L L |
16 (10) | Gau-Odernheim | 3 | 9 | 1 | 0 | 8 | 7:25 | -18 | L W L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Villingen II | 47 | 20 | 15 | 2 | 3 | 44:18 | +26 | W W W L W |
2 | Auggen | 43 | 21 | 13 | 4 | 4 | 41:19 | +22 | W W W W L |
3 | Teningen | 41 | 20 | 13 | 2 | 5 | 58:35 | +23 | D L L W W |
4 | Rielasingen-Arlen | 40 | 20 | 12 | 4 | 4 | 50:24 | +26 | W W W W W |
5 | SC Lahr | 31 | 21 | 9 | 4 | 8 | 39:27 | +12 | L L W W W |
6 | Freiburger FC | 31 | 20 | 10 | 1 | 9 | 39:33 | +6 | W L D L L |
7 | Bühlertal | 29 | 21 | 8 | 5 | 8 | 30:35 | -5 | W L L W W |
8 | Linx | 28 | 19 | 8 | 4 | 7 | 30:28 | +2 | L L W W D |
9 | Pfullendorf | 26 | 20 | 6 | 8 | 6 | 30:28 | +2 | D L D W D |
10 | Elzach-Yach | 24 | 21 | 7 | 3 | 11 | 35:45 | -10 | W W L W W |
11 | Kuppenheim | 23 | 21 | 6 | 5 | 10 | 26:35 | -9 | L W L L L |
12 | VfR Hausen an der Möhlin | 23 | 20 | 6 | 5 | 9 | 28:30 | -2 | W W D L L |
13 | SV Stadelhofen | 22 | 21 | 5 | 7 | 9 | 18:34 | -16 | L L D L L |
14 | Lörrach-Brombach | 22 | 21 | 5 | 7 | 9 | 28:44 | -16 | L D D L L |
15 | SC Konstanz-Wollmatingen | 19 | 20 | 6 | 1 | 13 | 27:49 | -22 | L W L L L |
16 | DJK Donaueschingen | 18 | 20 | 4 | 6 | 10 | 20:30 | -10 | L D L W L |
17 | FC Singen 04 | 15 | 20 | 3 | 6 | 11 | 16:45 | -29 | W W D L L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Villingen II | 27 | 10 | 9 | 0 | 1 | 23:6 | +17 | W W W W W |
2 (4) | Rielasingen-Arlen | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 28:10 | +18 | W W W W D |
3 (2) | Auggen | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 25:9 | +16 | W W W W W |
4 (6) | Freiburger FC | 21 | 11 | 7 | 0 | 4 | 22:12 | +10 | W L L W W |
5 (7) | Bühlertal | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 19:13 | +6 | W W W W W |
6 (3) | Teningen | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 26:20 | +6 | L W W W L |
7 (9) | Pfullendorf | 18 | 10 | 4 | 6 | 0 | 19:13 | +6 | D W D W W |
8 (10) | Elzach-Yach | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 24:19 | +5 | W W W D W |
9 (5) | SC Lahr | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 23:13 | +10 | L W W L W |
10 (11) | Kuppenheim | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 15:15 | 0 | W L L W L |
11 (14) | Lörrach-Brombach | 14 | 10 | 3 | 5 | 2 | 17:22 | -5 | D D W L W |
12 (12) | VfR Hausen an der Möhlin | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 15:14 | +1 | W D W W L |
13 (16) | DJK Donaueschingen | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 12:14 | -2 | L W L D L |
14 (17) | FC Singen 04 | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 10:16 | -6 | W W L W L |
15 (15) | SC Konstanz-Wollmatingen | 12 | 10 | 4 | 0 | 6 | 13:21 | -8 | W L L L L |
16 (8) | Linx | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 12:12 | 0 | L W D W L |
17 (13) | SV Stadelhofen | 10 | 10 | 2 | 4 | 4 | 10:17 | -7 | L D L D D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Teningen | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 32:15 | +17 | D L W W W |
2 (2) | Auggen | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 16:10 | +6 | W W L D L |
3 (1) | Villingen II | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 21:12 | +9 | W L W L W |
4 (8) | Linx | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 18:16 | +2 | L W D L W |
5 (4) | Rielasingen-Arlen | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 22:14 | +8 | W W L L W |
6 (5) | SC Lahr | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 16:14 | +2 | L W D L W |
7 (13) | SV Stadelhofen | 12 | 11 | 3 | 3 | 5 | 8:17 | -9 | L L L L W |
8 (12) | VfR Hausen an der Möhlin | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 13:16 | -3 | W L L L L |
9 (6) | Freiburger FC | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 17:21 | -4 | L D L L L |
10 (11) | Kuppenheim | 9 | 11 | 2 | 3 | 6 | 11:20 | -9 | L L L L L |
11 (9) | Pfullendorf | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 11:15 | -4 | L D L L W |
12 (14) | Lörrach-Brombach | 8 | 11 | 2 | 2 | 7 | 11:22 | -11 | L L L W L |
13 (7) | Bühlertal | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 11:22 | -11 | L L W L D |
14 (15) | SC Konstanz-Wollmatingen | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 14:28 | -14 | L L L L L |
15 (10) | Elzach-Yach | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 11:26 | -15 | W L W D L |
16 (16) | DJK Donaueschingen | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 8:16 | -8 | D L L D L |
17 (17) | FC Singen 04 | 3 | 10 | 0 | 3 | 7 | 6:29 | -23 | D L L L D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SG Schneifel-Stadtkyll | 49 | 23 | 15 | 4 | 4 | 69:34 | +35 | D W W D L |
2 | Eisbachtal | 40 | 22 | 12 | 4 | 6 | 62:34 | +28 | L L L W W |
3 | Mülheim-Kärlich | 38 | 22 | 11 | 5 | 6 | 56:40 | +16 | W W L W W |
4 | FV Morbach | 38 | 23 | 10 | 8 | 5 | 56:44 | +12 | L D D D W |
5 | Ahrweiler BC | 36 | 22 | 10 | 6 | 6 | 68:49 | +19 | D L L W L |
6 | Malberg | 34 | 21 | 9 | 7 | 5 | 46:31 | +15 | W L W D W |
7 | SV Rot-Weiss Wittlich 1993 | 33 | 22 | 8 | 9 | 5 | 33:31 | +2 | L L W W L |
8 | SV Ehrang 1910 | 32 | 22 | 9 | 5 | 8 | 41:46 | -5 | L D L L W |
9 | Kirchberg | 32 | 22 | 9 | 5 | 8 | 46:47 | -1 | W W L L L |
10 | SG Hochwald 2023 e.V. | 32 | 23 | 9 | 5 | 9 | 51:41 | +10 | W W W L D |
11 | Salmrohr | 29 | 23 | 9 | 2 | 12 | 45:61 | -16 | W L L D L |
12 | Wissen | 28 | 22 | 7 | 7 | 8 | 35:37 | -2 | D W L D L |
13 | Andernach | 27 | 22 | 8 | 3 | 11 | 53:68 | -15 | L W W W D |
14 | Trier-Tarforst | 24 | 22 | 6 | 6 | 10 | 41:48 | -7 | L D L D L |
15 | TuS Immendorf 1899 | 24 | 23 | 5 | 9 | 9 | 28:47 | -19 | W D W D W |
16 | SpVgg EGC Wirges | 21 | 22 | 6 | 3 | 13 | 30:47 | -17 | L W D W L |
17 | Metternich | 19 | 22 | 5 | 4 | 13 | 40:55 | -15 | W L W L W |
18 | SG HWW Niederroßbach / Emmerichenhain | 16 | 22 | 4 | 4 | 14 | 29:69 | -40 | D L L L D |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | SG Schneifel-Stadtkyll | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 33:14 | +19 | D W L D W |
2 (6) | Malberg | 25 | 11 | 7 | 4 | 0 | 27:11 | +16 | W W W D D |
3 (8) | SV Ehrang 1910 | 24 | 11 | 7 | 3 | 1 | 24:12 | +12 | D W D L W |
4 (2) | Eisbachtal | 23 | 12 | 7 | 2 | 3 | 37:22 | +15 | L L W D W |
5 (4) | FV Morbach | 23 | 12 | 7 | 2 | 3 | 32:21 | +11 | L D W W W |
6 (10) | SG Hochwald 2023 e.V. | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 35:20 | +15 | W W W L D |
7 (3) | Mülheim-Kärlich | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 33:19 | +14 | W W W L D |
8 (5) | Ahrweiler BC | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 39:24 | +15 | L W L L W |
9 (9) | Kirchberg | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 28:17 | +11 | W L W W L |
10 (7) | SV Rot-Weiss Wittlich 1993 | 17 | 11 | 4 | 5 | 2 | 15:11 | +4 | L W D W D |
11 (13) | Andernach | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 38:35 | +3 | L W D L L |
12 (11) | Salmrohr | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 27:27 | 0 | L D W W L |
13 (17) | Metternich | 16 | 12 | 4 | 4 | 4 | 26:20 | +6 | W W W D W |
14 (12) | Wissen | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 13:14 | -1 | W D D W W |
15 (16) | SpVgg EGC Wirges | 15 | 10 | 5 | 0 | 5 | 16:18 | -2 | W W W W L |
16 (15) | TuS Immendorf 1899 | 14 | 11 | 3 | 5 | 3 | 17:22 | -5 | W W D D L |
17 (14) | Trier-Tarforst | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 17:18 | -1 | D D W D L |
18 (18) | SG HWW Niederroßbach / Emmerichenhain | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 18:29 | -11 | D L L D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | SG Schneifel-Stadtkyll | 23 | 11 | 7 | 2 | 2 | 36:20 | +16 | W D D W L |
2 (2) | Eisbachtal | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 25:12 | +13 | L W W D D |
3 (3) | Mülheim-Kärlich | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 23:21 | +2 | W L L L W |
4 (5) | Ahrweiler BC | 16 | 11 | 4 | 4 | 3 | 29:25 | +4 | D L D D W |
5 (7) | SV Rot-Weiss Wittlich 1993 | 16 | 11 | 4 | 4 | 3 | 18:20 | -2 | L W L D D |
6 (4) | FV Morbach | 15 | 11 | 3 | 6 | 2 | 24:23 | +1 | D D L W W |
7 (12) | Wissen | 13 | 12 | 3 | 4 | 5 | 22:23 | -1 | D L L D D |
8 (9) | Kirchberg | 13 | 12 | 3 | 4 | 5 | 18:30 | -12 | W L L D W |
9 (11) | Salmrohr | 12 | 12 | 4 | 0 | 8 | 18:34 | -16 | W L L W L |
10 (14) | Trier-Tarforst | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 24:30 | -6 | L L L L W |
11 (10) | SG Hochwald 2023 e.V. | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 16:21 | -5 | W L D W L |
12 (15) | TuS Immendorf 1899 | 10 | 12 | 2 | 4 | 6 | 11:25 | -14 | W D D L D |
13 (13) | Andernach | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 15:33 | -18 | W W L D L |
14 (6) | Malberg | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 19:20 | -1 | L D W L D |
15 (8) | SV Ehrang 1910 | 8 | 11 | 2 | 2 | 7 | 17:34 | -17 | L L L L L |
16 (16) | SpVgg EGC Wirges | 6 | 12 | 1 | 3 | 8 | 14:29 | -15 | L D L L D |
17 (18) | SG HWW Niederroßbach / Emmerichenhain | 5 | 11 | 1 | 2 | 8 | 11:40 | -29 | L D L L L |
18 (17) | Metternich | 3 | 10 | 1 | 0 | 9 | 14:35 | -21 | L L W L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Teutonia Weiden | 47 | 22 | 14 | 5 | 3 | 68:37 | +31 | D W W W D |
2 | Eintracht Verlautenheide | 47 | 22 | 14 | 5 | 3 | 54:30 | +24 | W D W W W |
3 | Borussia Lindenthal | 41 | 22 | 12 | 5 | 5 | 54:30 | +24 | W W L L L |
4 | SV Kurdistan Düren | 40 | 22 | 12 | 4 | 6 | 50:32 | +18 | L L W L W |
5 | Rott | 37 | 21 | 12 | 1 | 8 | 51:38 | +13 | L W L W L |
6 | SF Düren | 35 | 22 | 11 | 2 | 9 | 55:49 | +6 | L W W W W |
7 | Viktoria Arnoldsweiler | 33 | 22 | 9 | 6 | 7 | 33:40 | -7 | W W W W L |
8 | SV Breinig | 30 | 21 | 8 | 6 | 7 | 37:31 | +6 | D D L L W |
9 | SV Helpenstein | 30 | 20 | 8 | 6 | 6 | 33:34 | -1 | L D D W D |
10 | Düren II | 23 | 21 | 7 | 2 | 12 | 39:51 | -12 | L W W L L |
11 | Arminia Eilendorf | 23 | 20 | 7 | 2 | 11 | 37:62 | -25 | W L W W W |
12 | Germania Erftstadt | 22 | 22 | 6 | 4 | 12 | 32:36 | -4 | L L D L W |
13 | DJK Rasensport Brand | 22 | 20 | 6 | 4 | 10 | 31:48 | -17 | W L L W L |
14 | Eilendorf | 21 | 22 | 6 | 3 | 13 | 45:46 | -1 | W L L L W |
15 | Kohlscheider | 17 | 22 | 5 | 2 | 15 | 28:55 | -27 | W L L L L |
16 | VfL Sindorf | 15 | 21 | 4 | 3 | 14 | 23:51 | -28 | L D L L L |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Eintracht Verlautenheide | 29 | 11 | 9 | 2 | 0 | 36:13 | +23 | W W W W W |
2 (5) | Rott | 27 | 9 | 9 | 0 | 0 | 32:8 | +24 | W W W W W |
3 (1) | FC Teutonia Weiden | 23 | 11 | 7 | 2 | 2 | 41:18 | +23 | W D W L W |
4 (4) | SV Kurdistan Düren | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 30:18 | +12 | L W W W L |
5 (9) | SV Helpenstein | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 19:12 | +7 | D W D W W |
6 (3) | Borussia Lindenthal | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 24:14 | +10 | W L L W D |
7 (8) | SV Breinig | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 21:16 | +5 | D L W L D |
8 (6) | SF Düren | 18 | 11 | 6 | 0 | 5 | 25:21 | +4 | L W W L L |
9 (7) | Viktoria Arnoldsweiler | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 15:16 | -1 | W W W L W |
10 (14) | Eilendorf | 15 | 12 | 5 | 0 | 7 | 31:25 | +6 | W L W L L |
11 (12) | Germania Erftstadt | 13 | 12 | 3 | 4 | 5 | 17:15 | +2 | L D W D L |
12 (13) | DJK Rasensport Brand | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 15:15 | 0 | W L W D W |
13 (11) | Arminia Eilendorf | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 21:25 | -4 | L W W W L |
14 (10) | Düren II | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 22:24 | -2 | W L D W L |
15 (15) | Kohlscheider | 10 | 11 | 3 | 1 | 7 | 18:29 | -11 | L W L W L |
16 (16) | VfL Sindorf | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 12:22 | -10 | D L D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | FC Teutonia Weiden | 24 | 11 | 7 | 3 | 1 | 27:19 | +8 | D W W L W |
2 (3) | Borussia Lindenthal | 23 | 11 | 7 | 2 | 2 | 30:16 | +14 | W L W D W |
3 (4) | SV Kurdistan Düren | 19 | 11 | 6 | 1 | 4 | 20:14 | +6 | L L L W W |
4 (2) | Eintracht Verlautenheide | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 18:17 | +1 | D W W W W |
5 (6) | SF Düren | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 30:28 | +2 | W W L D W |
6 (7) | Viktoria Arnoldsweiler | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 18:24 | -6 | W W L D L |
7 (8) | SV Breinig | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 16:15 | +1 | D L D L L |
8 (10) | Düren II | 12 | 11 | 4 | 0 | 7 | 17:27 | -10 | L W L L W |
9 (5) | Rott | 10 | 12 | 3 | 1 | 8 | 19:30 | -11 | L L L W D |
10 (11) | Arminia Eilendorf | 10 | 11 | 3 | 1 | 7 | 16:37 | -21 | W W L L L |
11 (12) | Germania Erftstadt | 9 | 10 | 3 | 0 | 7 | 15:21 | -6 | L L L L L |
12 (9) | SV Helpenstein | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 14:22 | -8 | L D D L L |
13 (13) | DJK Rasensport Brand | 9 | 11 | 2 | 3 | 6 | 16:33 | -17 | L L W W L |
14 (15) | Kohlscheider | 7 | 11 | 2 | 1 | 8 | 10:26 | -16 | W L L L L |
15 (16) | VfL Sindorf | 7 | 11 | 2 | 1 | 8 | 11:29 | -18 | L L L D L |
16 (14) | Eilendorf | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 14:21 | -7 | L L D W L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Pesch | 45 | 21 | 13 | 6 | 2 | 54:27 | +27 | W W W W W |
2 | SSV Merten | 42 | 20 | 13 | 3 | 4 | 63:33 | +30 | W W L W D |
3 | Oberpleis | 38 | 20 | 11 | 5 | 4 | 39:27 | +12 | L W W W D |
4 | SC Rheinbach | 36 | 21 | 10 | 6 | 5 | 35:28 | +7 | L W D W L |
5 | SSV Bornheim | 32 | 20 | 10 | 2 | 8 | 39:36 | +3 | W L L W W |
6 | Homburg-Nümbrecht | 31 | 18 | 9 | 4 | 5 | 34:27 | +7 | W W L W D |
7 | Wiehl | 31 | 20 | 9 | 4 | 7 | 41:39 | +2 | W W L L L |
8 | FSV Schwarz-Weiß Neunkirchen-Seelscheid 1926 | 25 | 20 | 7 | 4 | 9 | 32:41 | -9 | L D L W W |
9 | SpVg Köln-Flittard | 24 | 21 | 6 | 6 | 9 | 34:38 | -4 | L L W W L |
10 | Deutz | 23 | 21 | 7 | 2 | 12 | 32:38 | -6 | W L W L W |
11 | Spich | 23 | 20 | 6 | 5 | 9 | 35:49 | -14 | D L L L L |
12 | SC Fortuna Bonn | 22 | 19 | 6 | 4 | 9 | 33:39 | -6 | L W W L D |
13 | Schlebusch | 22 | 20 | 4 | 10 | 6 | 31:40 | -9 | D D W D D |
14 | Mondorf | 17 | 21 | 4 | 5 | 12 | 26:44 | -18 | D L L L L |
15 | Blau-Weiß Friesdorf | 8 | 20 | 2 | 2 | 16 | 19:41 | -22 | L L L L L |
16 | Alfter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Pesch | 26 | 11 | 8 | 2 | 1 | 34:14 | +20 | W W W W W |
2 (2) | SSV Merten | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 37:13 | +24 | W W W W D |
3 (3) | Oberpleis | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 21:10 | +11 | W W W W L |
4 (5) | SSV Bornheim | 22 | 11 | 7 | 1 | 3 | 27:19 | +8 | W L D L W |
5 (7) | Wiehl | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 19:12 | +7 | L L W W W |
6 (4) | SC Rheinbach | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 18:12 | +6 | W W W L D |
7 (6) | Homburg-Nümbrecht | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 23:18 | +5 | W W W D D |
8 (8) | FSV Schwarz-Weiß Neunkirchen-Seelscheid 1926 | 19 | 9 | 6 | 1 | 2 | 15:13 | +2 | D W W W W |
9 (9) | SpVg Köln-Flittard | 17 | 11 | 4 | 5 | 2 | 22:14 | +8 | L W D W D |
10 (11) | Spich | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 19:21 | -2 | D L L D W |
11 (14) | Mondorf | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 14:11 | +3 | L L L W D |
12 (10) | Deutz | 12 | 10 | 4 | 0 | 6 | 20:18 | +2 | W W W L L |
13 (12) | SC Fortuna Bonn | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 16:16 | 0 | L W D D L |
14 (13) | Schlebusch | 9 | 10 | 1 | 6 | 3 | 16:19 | -3 | D D D D D |
15 (15) | Blau-Weiß Friesdorf | 7 | 11 | 2 | 1 | 8 | 12:24 | -12 | L L L D L |
16 (16) | Alfter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Pesch | 19 | 10 | 5 | 4 | 1 | 20:13 | +7 | W W D D W |
2 (2) | SSV Merten | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 26:20 | +6 | L D W W W |
3 (3) | Oberpleis | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 18:17 | +1 | L W D D W |
4 (4) | SC Rheinbach | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 17:16 | +1 | L D L W D |
5 (13) | Schlebusch | 13 | 10 | 3 | 4 | 3 | 15:21 | -6 | D W D L D |
6 (10) | Deutz | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 12:20 | -8 | L L L D W |
7 (6) | Homburg-Nümbrecht | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 11:9 | +2 | L W L L L |
8 (5) | SSV Bornheim | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 12:17 | -5 | W L L W L |
9 (12) | SC Fortuna Bonn | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 17:23 | -6 | W L L L W |
10 (7) | Wiehl | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 22:27 | -5 | W W L L L |
11 (11) | Spich | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 16:28 | -12 | L L D L W |
12 (9) | SpVg Köln-Flittard | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 12:24 | -12 | L W L W L |
13 (8) | FSV Schwarz-Weiß Neunkirchen-Seelscheid 1926 | 6 | 11 | 1 | 3 | 7 | 17:28 | -11 | L L W L D |
14 (14) | Mondorf | 5 | 12 | 1 | 2 | 9 | 12:33 | -21 | D L L D L |
15 (15) | Blau-Weiß Friesdorf | 1 | 9 | 0 | 1 | 8 | 7:17 | -10 | L L L L L |
16 (16) | Alfter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Taucha 99 | 38 | 18 | 12 | 2 | 4 | 40:12 | +28 | W L W W W |
2 | Markranstädt | 37 | 19 | 10 | 7 | 2 | 26:13 | +13 | D W L W D |
3 | Handwerk Rabenstein | 35 | 19 | 10 | 5 | 4 | 29:12 | +17 | D L W D W |
4 | Empor Glauchau | 35 | 19 | 10 | 5 | 4 | 35:27 | +8 | W D L L D |
5 | SC Borea Dresden | 32 | 19 | 10 | 2 | 7 | 33:26 | +7 | W D W L W |
6 | Dresden Laubegast | 29 | 19 | 8 | 5 | 6 | 41:24 | +17 | D W L L D |
7 | Oberlausitz Neugersdorf | 29 | 19 | 8 | 5 | 6 | 27:24 | +3 | L W W D W |
8 | Lößnitz | 29 | 19 | 7 | 8 | 4 | 21:20 | +1 | L W L D W |
9 | VfB Fortuna Chemnitz | 26 | 19 | 8 | 2 | 9 | 27:26 | +1 | D L L W L |
10 | Reichenbacher FC | 26 | 19 | 6 | 8 | 5 | 23:23 | 0 | D W D W W |
11 | Motor Wilsdruff | 25 | 19 | 7 | 4 | 8 | 30:29 | +1 | W D W W L |
12 | Kickers 94 Markkleeberg | 22 | 19 | 6 | 4 | 9 | 28:30 | -2 | W L L L D |
13 | Pirna-Copitz 07 | 21 | 19 | 5 | 6 | 8 | 23:35 | -12 | D W L W L |
14 | Radebeul | 16 | 19 | 4 | 4 | 11 | 18:32 | -14 | L D W L L |
15 | Radefelder SV 1990 | 15 | 18 | 4 | 3 | 11 | 18:36 | -18 | L L L W L |
16 | BSC Rapid Chemnitz | 3 | 19 | 1 | 0 | 18 | 16:66 | -50 | L L W L L |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Taucha 99 | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 25:4 | +21 | W W L W D |
2 (5) | SC Borea Dresden | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 19:12 | +7 | W W W W W |
3 (4) | Empor Glauchau | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 17:7 | +10 | D L D W W |
4 (7) | Oberlausitz Neugersdorf | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 13:7 | +6 | W W W W W |
5 (3) | Handwerk Rabenstein | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 15:4 | +11 | D W L W W |
6 (2) | Markranstädt | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 15:10 | +5 | W L D W W |
7 (8) | Lößnitz | 19 | 10 | 5 | 4 | 1 | 14:7 | +7 | W D D W W |
8 (9) | VfB Fortuna Chemnitz | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 17:16 | +1 | L L W L D |
9 (12) | Kickers 94 Markkleeberg | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 16:12 | +4 | W L D W L |
10 (11) | Motor Wilsdruff | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 19:16 | +3 | W W D L W |
11 (13) | Pirna-Copitz 07 | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 14:21 | -7 | W W W L D |
12 (6) | Dresden Laubegast | 10 | 9 | 2 | 4 | 3 | 14:12 | +2 | D L D L D |
13 (10) | Reichenbacher FC | 8 | 9 | 1 | 5 | 3 | 8:11 | -3 | D D L D W |
14 (15) | Radefelder SV 1990 | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 12:22 | -10 | L W L L W |
15 (14) | Radebeul | 6 | 9 | 1 | 3 | 5 | 7:13 | -6 | D W L L L |
16 (16) | BSC Rapid Chemnitz | 3 | 9 | 1 | 0 | 8 | 6:30 | -24 | L W L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (6) | Dresden Laubegast | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 27:12 | +15 | W L D W L |
2 (10) | Reichenbacher FC | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 15:12 | +3 | W W W D L |
3 (2) | Markranstädt | 17 | 9 | 4 | 5 | 0 | 11:3 | +8 | D W W W D |
4 (1) | Taucha 99 | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 15:8 | +7 | L W W L L |
5 (3) | Handwerk Rabenstein | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 14:8 | +6 | L D W W D |
6 (4) | Empor Glauchau | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 18:20 | -2 | W L D W W |
7 (11) | Motor Wilsdruff | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 11:13 | -2 | D W L L D |
8 (5) | SC Borea Dresden | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 14:14 | 0 | D L W W L |
9 (9) | VfB Fortuna Chemnitz | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 10:10 | 0 | D L W L L |
10 (8) | Lößnitz | 10 | 9 | 2 | 4 | 3 | 7:13 | -6 | L L W D D |
11 (14) | Radebeul | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 11:19 | -8 | L L L L L |
12 (7) | Oberlausitz Neugersdorf | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 14:17 | -3 | L D L W L |
13 (13) | Pirna-Copitz 07 | 8 | 10 | 1 | 5 | 4 | 9:14 | -5 | D L L D D |
14 (12) | Kickers 94 Markkleeberg | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 12:18 | -6 | L L D L W |
15 (15) | Radefelder SV 1990 | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 6:14 | -8 | L L W L D |
16 (16) | BSC Rapid Chemnitz | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 10:36 | -26 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Torgelow-Ueckermünde | 48 | 18 | 16 | 0 | 2 | 63:19 | +44 | W W W W W |
2 | Malchow | 48 | 19 | 15 | 3 | 1 | 55:21 | +34 | W W W D D |
3 | Neubrandenburg 04 | 45 | 19 | 14 | 3 | 2 | 60:19 | +41 | W W D D W |
4 | Siedenbollentin | 37 | 19 | 11 | 4 | 4 | 46:23 | +23 | W L D L W |
5 | Bentwisch | 32 | 18 | 10 | 2 | 6 | 43:32 | +11 | L W W W W |
6 | Greifswalder II | 29 | 19 | 8 | 5 | 6 | 40:36 | +4 | D W D W W |
7 | Mecklenburg Schwerin | 28 | 17 | 7 | 7 | 3 | 35:21 | +14 | L W D D D |
8 | Pastow | 27 | 19 | 7 | 6 | 6 | 41:28 | +13 | D W D D L |
9 | Schönberg | 20 | 19 | 6 | 2 | 11 | 30:47 | -17 | L L L W L |
10 | Rene Schneider | 19 | 17 | 5 | 4 | 8 | 30:28 | +2 | W W W L L |
11 | Pampow | 18 | 15 | 5 | 3 | 7 | 25:33 | -8 | L L D L W |
12 | Kühlungsborn | 18 | 18 | 5 | 3 | 10 | 30:41 | -11 | W L D L L |
13 | Güstrow | 17 | 19 | 5 | 2 | 12 | 35:50 | -15 | D L W W L |
14 | Warnemünde | 10 | 19 | 3 | 1 | 15 | 28:76 | -48 | L L L D L |
15 | Doberaner FC | 9 | 17 | 2 | 3 | 12 | 23:58 | -35 | D L L L D |
16 | TSV 1860 Stralsund | 5 | 18 | 1 | 2 | 15 | 25:77 | -52 | L L L L L |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Malchow | 28 | 10 | 9 | 1 | 0 | 29:12 | +17 | W D W W W |
2 (4) | Siedenbollentin | 26 | 10 | 8 | 2 | 0 | 32:9 | +23 | W D W D W |
3 (1) | Torgelow-Ueckermünde | 24 | 8 | 8 | 0 | 0 | 29:7 | +22 | W W W W W |
4 (3) | Neubrandenburg 04 | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 29:9 | +20 | W D L W W |
5 (5) | Bentwisch | 18 | 9 | 6 | 0 | 3 | 22:13 | +9 | W W W W L |
6 (6) | Greifswalder II | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 19:14 | +5 | W W W L L |
7 (7) | Mecklenburg Schwerin | 16 | 9 | 4 | 4 | 1 | 20:8 | +12 | W D D W L |
8 (8) | Pastow | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 20:13 | +7 | D D L L W |
9 (10) | Rene Schneider | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 18:15 | +3 | W W L D L |
10 (9) | Schönberg | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 17:23 | -6 | L W L D W |
11 (11) | Pampow | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 11:14 | -3 | L L D W D |
12 (12) | Kühlungsborn | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 12:22 | -10 | L D L L W |
13 (15) | Doberaner FC | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 15:32 | -17 | D L L L L |
14 (14) | Warnemünde | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 20:40 | -20 | L D L W L |
15 (13) | Güstrow | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 14:29 | -15 | L W L L L |
16 (16) | TSV 1860 Stralsund | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 12:30 | -18 | L L D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Torgelow-Ueckermünde | 24 | 10 | 8 | 0 | 2 | 34:12 | +22 | W W W L L |
2 (3) | Neubrandenburg 04 | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 31:10 | +21 | W D W D W |
3 (2) | Malchow | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 26:9 | +17 | W W D W W |
4 (8) | Pastow | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 21:15 | +6 | W D L D D |
5 (5) | Bentwisch | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 21:19 | +2 | L W W D W |
6 (13) | Güstrow | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 21:21 | 0 | D W L W L |
7 (7) | Mecklenburg Schwerin | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 15:13 | +2 | L D D W W |
8 (6) | Greifswalder II | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 21:22 | -1 | D D W L L |
9 (4) | Siedenbollentin | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 14:14 | 0 | L L W L W |
10 (12) | Kühlungsborn | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 18:19 | -1 | W L W L L |
11 (11) | Pampow | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 14:19 | -5 | L D W W L |
12 (9) | Schönberg | 9 | 9 | 3 | 0 | 6 | 13:24 | -11 | L L W W L |
13 (10) | Rene Schneider | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 12:13 | -1 | W L D W L |
14 (14) | Warnemünde | 3 | 9 | 1 | 0 | 8 | 8:36 | -28 | L L W L L |
15 (15) | Doberaner FC | 2 | 8 | 0 | 2 | 6 | 8:26 | -18 | L D L L L |
16 (16) | TSV 1860 Stralsund | 1 | 10 | 0 | 1 | 9 | 13:47 | -34 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SV 1908 Grün-Weiß Ahrensfelde | 45 | 18 | 14 | 3 | 1 | 47:12 | +35 | D W L W W |
2 | 1. FC Frankfurt | 39 | 18 | 11 | 6 | 1 | 53:21 | +32 | L W W D W |
3 | Union Klosterfelde | 37 | 19 | 12 | 4 | 3 | 42:22 | +20 | W L W W W |
4 | MSV 1919 Neuruppin | 35 | 19 | 10 | 5 | 4 | 45:33 | +12 | W L W W W |
5 | SV Germania 90 Schöneiche | 29 | 19 | 8 | 5 | 6 | 31:23 | +8 | D W L W L |
6 | Sachsenhausen | 27 | 17 | 7 | 6 | 4 | 43:23 | +20 | D W D W W |
7 | Eintracht Oranienburg | 26 | 20 | 7 | 5 | 8 | 28:32 | -4 | D W L W W |
8 | Einheit Bernau | 26 | 19 | 7 | 5 | 7 | 26:36 | -10 | D W W L L |
9 | BSC Süd 05 | 24 | 16 | 6 | 6 | 4 | 28:20 | +8 | W W L D L |
10 | Petershagen-Eggersdorf | 24 | 17 | 7 | 3 | 7 | 30:27 | +3 | L W L D L |
11 | Fortuna Babelsberg | 21 | 18 | 6 | 3 | 9 | 34:47 | -13 | L W D W W |
12 | Werderaner Viktoria | 20 | 20 | 4 | 8 | 8 | 31:39 | -8 | L W D L D |
13 | Preussen Eberswalde | 18 | 18 | 5 | 3 | 10 | 30:49 | -19 | L L L L L |
14 | Grün-Weiß Lübben | 17 | 18 | 5 | 2 | 11 | 38:56 | -18 | W W L W L |
15 | Zehdenick | 14 | 17 | 3 | 5 | 9 | 36:39 | -3 | D L L L L |
16 | FC Concordia Buckow / Waldsieversdorf 03 | 14 | 17 | 4 | 2 | 11 | 33:49 | -16 | W L L L W |
17 | Victoria Seelow | 6 | 18 | 1 | 3 | 14 | 15:62 | -47 | L L D L D |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
Points corrections:
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Union Klosterfelde | 25 | 9 | 8 | 1 | 0 | 30:8 | +22 | W W W W W |
2 (1) | SV 1908 Grün-Weiß Ahrensfelde | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 23:5 | +18 | D L W W W |
3 (2) | 1. FC Frankfurt | 20 | 8 | 6 | 2 | 0 | 30:7 | +23 | W D W D W |
4 (4) | MSV 1919 Neuruppin | 19 | 9 | 5 | 4 | 0 | 20:13 | +7 | W W W W D |
5 (6) | Sachsenhausen | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 30:10 | +20 | D W W L W |
6 (7) | Eintracht Oranienburg | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 15:14 | +1 | W W W D L |
7 (10) | Petershagen-Eggersdorf | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 17:9 | +8 | L D L W W |
8 (8) | Einheit Bernau | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 19:12 | +7 | D L L W D |
9 (11) | Fortuna Babelsberg | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 20:21 | -1 | W W W L L |
10 (12) | Werderaner Viktoria | 13 | 12 | 3 | 4 | 5 | 22:23 | -1 | L D L L D |
11 (5) | SV Germania 90 Schöneiche | 13 | 9 | 3 | 4 | 2 | 12:10 | +2 | L L D D D |
12 (9) | BSC Süd 05 | 12 | 7 | 3 | 3 | 1 | 13:9 | +4 | W L W D D |
13 (13) | Preussen Eberswalde | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 19:23 | -4 | L L L D L |
14 (14) | Grün-Weiß Lübben | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 25:27 | -2 | W L L L L |
15 (16) | FC Concordia Buckow / Waldsieversdorf 03 | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 18:23 | -5 | W L L L L |
16 (17) | Victoria Seelow | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 8:29 | -21 | L D D L L |
17 (15) | Zehdenick | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 8:18 | -10 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | SV 1908 Grün-Weiß Ahrensfelde | 23 | 9 | 7 | 2 | 0 | 24:7 | +17 | W W W W W |
2 (2) | 1. FC Frankfurt | 19 | 10 | 5 | 4 | 1 | 23:14 | +9 | L W W W W |
3 (5) | SV Germania 90 Schöneiche | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 19:13 | +6 | D W W W W |
4 (4) | MSV 1919 Neuruppin | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 25:20 | +5 | L W W L L |
5 (3) | Union Klosterfelde | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 12:14 | -2 | L W W L D |
6 (15) | Zehdenick | 13 | 9 | 3 | 4 | 2 | 28:21 | +7 | D L W D D |
7 (9) | BSC Süd 05 | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 15:11 | +4 | W D L D W |
8 (6) | Sachsenhausen | 10 | 8 | 2 | 4 | 2 | 13:13 | 0 | D W L D W |
9 (8) | Einheit Bernau | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 7:24 | -17 | W W L L L |
10 (14) | Grün-Weiß Lübben | 9 | 9 | 3 | 0 | 6 | 13:29 | -16 | W W L L L |
11 (7) | Eintracht Oranienburg | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 13:18 | -5 | D L L W W |
12 (11) | Fortuna Babelsberg | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 14:26 | -12 | L D W D L |
13 (10) | Petershagen-Eggersdorf | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 13:18 | -5 | L W L D L |
14 (16) | FC Concordia Buckow / Waldsieversdorf 03 | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 15:26 | -11 | L W L L W |
15 (13) | Preussen Eberswalde | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 11:26 | -15 | L L W L W |
16 (12) | Werderaner Viktoria | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 9:16 | -7 | L W D D D |
17 (17) | Victoria Seelow | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 7:33 | -26 | L L D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1862/09 Weinheim | 43 | 19 | 13 | 4 | 2 | 43:20 | +23 | W L W D W |
2 | 1. FC Mühlhausen | 42 | 19 | 13 | 3 | 3 | 59:24 | +35 | L W W W W |
3 | Zuzenhausen | 42 | 19 | 13 | 3 | 3 | 45:25 | +20 | D W W W W |
4 | Astoria Walldorf II | 38 | 19 | 12 | 2 | 5 | 50:27 | +23 | D W L D W |
5 | Fortuna Heddesheim | 38 | 20 | 12 | 2 | 6 | 46:29 | +17 | W L L W W |
6 | Spielberg | 33 | 19 | 10 | 3 | 6 | 41:30 | +11 | W L W L L |
7 | VfB Eppingen | 28 | 19 | 7 | 7 | 5 | 40:34 | +6 | W L W W L |
8 | Waldhof Mannheim II | 27 | 18 | 9 | 0 | 9 | 29:28 | +1 | L W W W W |
9 | ASC Neuenheim | 23 | 19 | 7 | 2 | 10 | 35:38 | -3 | W W L L L |
10 | Bruchsal | 23 | 19 | 7 | 2 | 10 | 31:38 | -7 | L L L W W |
11 | FC Victoria Bammental | 23 | 19 | 6 | 5 | 8 | 26:39 | -13 | W D D L L |
12 | VfB Bretten 1908 | 21 | 20 | 6 | 3 | 11 | 27:47 | -20 | L W D L W |
13 | FV Mosbach | 18 | 19 | 5 | 3 | 11 | 29:49 | -20 | L L L L W |
14 | VfR Gommersdorf | 12 | 18 | 3 | 3 | 12 | 19:42 | -23 | L W D L L |
15 | Germania Friedrichstal | 12 | 19 | 3 | 3 | 13 | 20:52 | -32 | L L D L W |
16 | TSV 05 Reichenbach | 9 | 19 | 2 | 3 | 14 | 23:41 | -18 | W D L L L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | 1. FC Mühlhausen | 27 | 10 | 9 | 0 | 1 | 40:11 | +29 | L W W W W |
2 (4) | Astoria Walldorf II | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 36:11 | +25 | W D W W W |
3 (1) | 1862/09 Weinheim | 21 | 9 | 6 | 3 | 0 | 20:10 | +10 | W W W D D |
4 (5) | Fortuna Heddesheim | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 25:14 | +11 | W L W W W |
5 (10) | Bruchsal | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 19:12 | +7 | L W W W D |
6 (3) | Zuzenhausen | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 19:18 | +1 | D W W D L |
7 (7) | VfB Eppingen | 16 | 9 | 4 | 4 | 1 | 22:12 | +10 | W W D D D |
8 (6) | Spielberg | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 19:16 | +3 | L L L W W |
9 (8) | Waldhof Mannheim II | 15 | 8 | 5 | 0 | 3 | 16:10 | +6 | W W L W W |
10 (11) | FC Victoria Bammental | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 15:25 | -10 | W L L D L |
11 (9) | ASC Neuenheim | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 19:15 | +4 | W L L W W |
12 (13) | FV Mosbach | 9 | 9 | 3 | 0 | 6 | 15:23 | -8 | L L L W L |
13 (12) | VfB Bretten 1908 | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 13:21 | -8 | L D L L W |
14 (14) | VfR Gommersdorf | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 8:18 | -10 | W L L L W |
15 (16) | TSV 05 Reichenbach | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 14:21 | -7 | D L L L W |
16 (15) | Germania Friedrichstal | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 8:18 | -10 | L D L D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Zuzenhausen | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 26:7 | +19 | W W W W L |
2 (1) | 1862/09 Weinheim | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 23:10 | +13 | L D W W L |
3 (5) | Fortuna Heddesheim | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 21:15 | +6 | L W L L W |
4 (6) | Spielberg | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 22:14 | +8 | W W L W W |
5 (2) | 1. FC Mühlhausen | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 19:13 | +6 | W W L D D |
6 (4) | Astoria Walldorf II | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 14:16 | -2 | D L W W L |
7 (12) | VfB Bretten 1908 | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 14:26 | -12 | W L W L L |
8 (7) | VfB Eppingen | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 18:22 | -4 | L W L D D |
9 (8) | Waldhof Mannheim II | 12 | 10 | 4 | 0 | 6 | 13:18 | -5 | L W W L L |
10 (9) | ASC Neuenheim | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 16:23 | -7 | W L W L L |
11 (11) | FC Victoria Bammental | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 11:14 | -3 | D D W D W |
12 (13) | FV Mosbach | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 14:26 | -12 | L L W L L |
13 (15) | Germania Friedrichstal | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 12:34 | -22 | L L W L L |
14 (14) | VfR Gommersdorf | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 11:24 | -13 | L D L D L |
15 (16) | TSV 05 Reichenbach | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 9:20 | -11 | W L D L L |
16 (10) | Bruchsal | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 12:26 | -14 | L L L D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fellbach | 36 | 18 | 12 | 0 | 6 | 47:28 | +19 | L W W L W |
2 | Türkspor Neckarsulm | 32 | 18 | 9 | 5 | 4 | 57:29 | +28 | D W W W D |
3 | Leinfelden-Echterdingen | 31 | 18 | 9 | 4 | 5 | 49:30 | +19 | D W L W D |
4 | TSG Tübingen | 31 | 18 | 9 | 4 | 5 | 28:22 | +6 | W L W W W |
5 | Pfullingen | 29 | 18 | 9 | 2 | 7 | 32:29 | +3 | L W W L W |
6 | Hofherrnweiler-Unterromb | 28 | 18 | 8 | 4 | 6 | 23:28 | -5 | W W W D W |
7 | Spfr. Dorfmerkingen | 27 | 17 | 8 | 3 | 6 | 33:24 | +9 | L W L W L |
8 | Sportfreunde Schwäbisch Hall FC | 26 | 17 | 7 | 5 | 5 | 28:26 | +2 | D D L W D |
9 | Berg | 26 | 18 | 8 | 2 | 8 | 30:36 | -6 | W L L L L |
10 | Ehingen-Süd | 25 | 18 | 7 | 4 | 7 | 24:28 | -4 | D L W W L |
11 | Neckarsulmer SU | 22 | 18 | 6 | 4 | 8 | 32:30 | +2 | W L L D L |
12 | GSV Maichingen | 22 | 18 | 7 | 1 | 10 | 35:49 | -14 | L W W L L |
13 | TSV Oberensingen | 21 | 18 | 6 | 3 | 9 | 32:36 | -4 | L L L W W |
14 | TV Echterdingen | 20 | 18 | 5 | 5 | 8 | 27:39 | -12 | W D W L L |
15 | FV Rot-Weiß Weiler | 15 | 18 | 4 | 3 | 11 | 21:42 | -21 | D L L W L |
16 | FV Biberach | 12 | 18 | 3 | 3 | 12 | 25:47 | -22 | D L L L L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Fellbach | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 21:10 | +11 | W W W W W |
2 (3) | Leinfelden-Echterdingen | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 28:11 | +17 | L W D W W |
3 (10) | Ehingen-Süd | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 18:16 | +2 | D W W D W |
4 (2) | Türkspor Neckarsulm | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 30:12 | +18 | W D W W L |
5 (4) | TSG Tübingen | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 16:13 | +3 | W W W D L |
6 (5) | Pfullingen | 15 | 9 | 5 | 0 | 4 | 16:15 | +1 | W L L W W |
7 (9) | Berg | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 16:18 | -2 | W L L D W |
8 (13) | TSV Oberensingen | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 12:11 | +1 | L W W L W |
9 (8) | Sportfreunde Schwäbisch Hall FC | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 15:16 | -1 | D D W L W |
10 (11) | Neckarsulmer SU | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 16:15 | +1 | W L D L L |
11 (14) | TV Echterdingen | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 13:19 | -6 | W W L W L |
12 (6) | Hofherrnweiler-Unterromb | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 10:19 | -9 | W W W L L |
13 (7) | Spfr. Dorfmerkingen | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 14:18 | -4 | L L L L L |
14 (12) | GSV Maichingen | 9 | 8 | 3 | 0 | 5 | 13:19 | -6 | W L L L W |
15 (15) | FV Rot-Weiß Weiler | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 10:19 | -9 | L L D W L |
16 (16) | FV Biberach | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 16:28 | -12 | D L L D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (7) | Spfr. Dorfmerkingen | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 19:6 | +13 | W W L D D |
2 (6) | Hofherrnweiler-Unterromb | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 13:9 | +4 | W W D D W |
3 (2) | Türkspor Neckarsulm | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 27:17 | +10 | D W W W L |
4 (1) | Fellbach | 15 | 10 | 5 | 0 | 5 | 26:18 | +8 | L W L W L |
5 (4) | TSG Tübingen | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 12:9 | +3 | L W W L D |
6 (8) | Sportfreunde Schwäbisch Hall FC | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 13:10 | +3 | L D W L W |
7 (5) | Pfullingen | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 16:14 | +2 | L W W L L |
8 (12) | GSV Maichingen | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 22:30 | -8 | L W L D L |
9 (9) | Berg | 12 | 8 | 4 | 0 | 4 | 14:18 | -4 | L L L W W |
10 (3) | Leinfelden-Echterdingen | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 21:19 | +2 | D W D L L |
11 (11) | Neckarsulmer SU | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 16:15 | +1 | L L W W D |
12 (14) | TV Echterdingen | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 14:20 | -6 | D L D W L |
13 (13) | TSV Oberensingen | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 20:25 | -5 | L L W D L |
14 (10) | Ehingen-Süd | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 6:12 | -6 | L L D L W |
15 (15) | FV Rot-Weiß Weiler | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 11:23 | -12 | D L W W L |
16 (16) | FV Biberach | 6 | 8 | 2 | 0 | 6 | 9:19 | -10 | L L L W L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Werder Bremen III | 40 | 19 | 12 | 4 | 3 | 80:34 | +46 | L D W D D |
2 | TV Eiche Horn Bremen | 40 | 18 | 13 | 1 | 4 | 62:22 | +40 | W W W W W |
3 | Habenhauser FV | 40 | 17 | 13 | 1 | 3 | 55:27 | +28 | W W L W W |
4 | Borgfeld | 40 | 19 | 13 | 1 | 5 | 54:30 | +24 | L L W W D |
5 | TuSpo Surheide | 37 | 19 | 12 | 1 | 6 | 54:28 | +26 | W W L L L |
6 | VfL Bremen | 37 | 18 | 11 | 4 | 3 | 49:33 | +16 | W W D D W |
7 | TSV Wulsdorf | 31 | 17 | 10 | 1 | 6 | 44:25 | +19 | W W W W L |
8 | Burg | 26 | 19 | 7 | 5 | 7 | 39:51 | -12 | L W D D D |
9 | Huchting | 24 | 19 | 7 | 3 | 9 | 55:54 | +1 | D W W D L |
10 | Osterholz Tenever Bremen | 18 | 19 | 5 | 3 | 11 | 39:62 | -23 | W L L L L |
11 | Grohn | 17 | 17 | 5 | 2 | 10 | 34:57 | -23 | L D D L W |
12 | Schwachhausen | 16 | 19 | 4 | 4 | 11 | 24:43 | -19 | D L D W W |
13 | SVGO Bremen | 15 | 19 | 4 | 3 | 12 | 30:58 | -28 | W L L W L |
14 | Hastedt | 13 | 18 | 3 | 4 | 11 | 32:54 | -22 | L L L D L |
15 | ATS Buntentor | 13 | 18 | 3 | 4 | 11 | 24:47 | -23 | L L D L L |
16 | Weyhe | 12 | 19 | 3 | 3 | 13 | 23:73 | -50 | L L D L W |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | TV Eiche Horn Bremen | 27 | 10 | 9 | 0 | 1 | 41:10 | +31 | W W W W L |
2 (5) | TuSpo Surheide | 25 | 11 | 8 | 1 | 2 | 36:10 | +26 | W W L D W |
3 (4) | Borgfeld | 24 | 9 | 8 | 0 | 1 | 29:3 | +26 | W W W W W |
4 (3) | Habenhauser FV | 24 | 9 | 8 | 0 | 1 | 36:15 | +21 | W W W W W |
5 (1) | Werder Bremen III | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 43:15 | +28 | W D W W W |
6 (6) | VfL Bremen | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 24:16 | +8 | W D W L W |
7 (8) | Burg | 14 | 9 | 3 | 5 | 1 | 24:20 | +4 | D D D W W |
8 (12) | Schwachhausen | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 14:19 | -5 | D L W W L |
9 (9) | Huchting | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 30:23 | +7 | W L L L L |
10 (7) | TSV Wulsdorf | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 16:11 | +5 | W W W L D |
11 (10) | Osterholz Tenever Bremen | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 24:28 | -4 | W L L W L |
12 (14) | Hastedt | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 23:27 | -4 | L L L W D |
13 (11) | Grohn | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 19:23 | -4 | L D L W L |
14 (16) | Weyhe | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 13:26 | -13 | D L D D W |
15 (15) | ATS Buntentor | 6 | 8 | 1 | 3 | 4 | 11:20 | -9 | L D W L L |
16 (13) | SVGO Bremen | 6 | 9 | 2 | 0 | 7 | 15:34 | -19 | L W L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Werder Bremen III | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 37:19 | +18 | L D D W W |
2 (7) | TSV Wulsdorf | 18 | 9 | 6 | 0 | 3 | 28:14 | +14 | W W L W L |
3 (6) | VfL Bremen | 18 | 8 | 5 | 3 | 0 | 25:17 | +8 | W D W W W |
4 (3) | Habenhauser FV | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 19:12 | +7 | L W W W D |
5 (4) | Borgfeld | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 25:27 | -2 | L L W D W |
6 (2) | TV Eiche Horn Bremen | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 21:12 | +9 | W D W L W |
7 (5) | TuSpo Surheide | 12 | 8 | 4 | 0 | 4 | 18:18 | 0 | L L L W L |
8 (8) | Burg | 12 | 10 | 4 | 0 | 6 | 15:31 | -16 | L W W W L |
9 (9) | Huchting | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 25:31 | -6 | D W D L L |
10 (13) | SVGO Bremen | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 15:24 | -9 | W L W L D |
11 (15) | ATS Buntentor | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 13:27 | -14 | L L L L D |
12 (11) | Grohn | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 15:34 | -19 | D L L L L |
13 (10) | Osterholz Tenever Bremen | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 15:34 | -19 | L L L W L |
14 (16) | Weyhe | 3 | 10 | 1 | 0 | 9 | 10:47 | -37 | L L L W L |
15 (12) | Schwachhausen | 2 | 8 | 0 | 2 | 6 | 10:24 | -14 | D L D L L |
16 (14) | Hastedt | 2 | 9 | 0 | 2 | 7 | 9:27 | -18 | L L D L L |