Campeonato de Portugal Prio 2021/2022 livescores, results, table and standings

Portugal Campeonato de Portugal Prio (2021/2022)

44%
0
560 matches

Today's matches

Latest scores Latest scores

Matchday 8 (Group F)
Matchday 8 (Group D)
Matchday 8 (Group E)
Matchday 8 (Group B)
Matchday 8 (Group C)
Matchday 8 (Group E)

Next matches Next matches

Matchday 9 (Group C)
Matchday 9 (Group E)
Matchday 9 (Group B)
Matchday 9 (Group C)
Matchday 9 (Group E)
Matchday 9 (Group F)

Table and standings

# Team P MP W D L G GD Form
1 Pinhalnovense 15 8 4 3 1 14:9 +5 W D D L D
2 Moncarapachense 14 8 4 2 2 12:8 +4 W D W W D
3 Louletano 13 8 3 4 1 16:9 +7 L D D W D
4 Olhanense 13 6 4 1 1 11:6 +5 W W D L W
5 Imortal Albufeira 11 7 2 5 0 7:4 +3 D W D D D
6 Juventude Évora 10 7 2 4 1 10:6 +4 W L D D W
7 Lagos 10 8 3 1 4 13:13 0 D W L W L
8 FC Barreirense 7 8 1 4 3 6:8 -2 D D D D L
9 União Montemor 5 8 1 2 5 5:13 -8 D L L L L
10 No team logo Futebol Clube de Serpa 3 8 1 0 7 3:21 -18 L L L L W
Legends:

Promotion Group
Next Round
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Moncarapachense 12 4 4 0 0 7:1 +6 W W W W
2 (7) Lagos 9 4 3 0 1 9:5 +4 W W W L
3 (3) Louletano 8 4 2 2 0 12:5 +7 D W D W
4 (1) Pinhalnovense 8 4 2 2 0 6:2 +4 W D D W
5 (4) Olhanense 6 3 2 0 1 4:3 +1 W L W
6 (6) Juventude Évora 5 3 1 2 0 6:4 +2 D W D
7 (5) Imortal Albufeira 4 4 0 4 0 3:3 0 D D D D
8 (9) União Montemor 4 4 1 1 2 3:6 -3 D L L W
9 (10) No team logo Futebol Clube de Serpa 3 4 1 0 3 1:7 -6 L L W L
10 (8) FC Barreirense 2 4 0 2 2 4:6 -2 D D L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (4) Olhanense 7 3 2 1 0 7:3 +4 W D W
2 (5) Imortal Albufeira 7 3 2 1 0 4:1 +3 W D W
3 (1) Pinhalnovense 7 4 2 1 1 8:7 +1 D L W W
4 (6) Juventude Évora 5 4 1 2 1 4:2 +2 W L D D
5 (3) Louletano 5 4 1 2 1 4:4 0 L D W D
6 (8) FC Barreirense 5 4 1 2 1 2:2 0 D D L W
7 (2) Moncarapachense 2 4 0 2 2 5:7 -2 D D L L
8 (7) Lagos 1 4 0 1 3 4:8 -4 D L L L
9 (9) União Montemor 1 4 0 1 3 2:7 -5 L L L D
10 (10) No team logo Futebol Clube de Serpa 0 4 0 0 4 2:14 -12 L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 Pêro Pinheiro 17 8 5 2 1 12:8 +4 D W L W W
2 Loures 13 8 4 1 3 13:11 +2 D W W L L
3 Sintrense 12 8 2 6 0 7:5 +2 D W D W D
4 O Elvas 11 8 3 2 3 8:9 -1 W L L W D
5 Ideal 10 8 2 4 2 9:11 -2 D D D W D
6 Coruchense 9 8 2 3 3 8:9 -1 D L W L D
7 Sacavenense 9 8 2 3 3 6:9 -3 D W D L L
8 Operário 8 8 2 2 4 5:7 -2 L L L L W
9 Rabo Peixe 6 8 1 3 4 6:10 -4 L D D W L
10 No team logo Belenenses II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
Legends:

Promotion Group
Next Round
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Pêro Pinheiro 13 5 4 1 0 8:3 +5 D W W W W
2 (2) Loures 10 4 3 1 0 10:4 +6 D W W W
3 (4) O Elvas 10 4 3 1 0 3:0 +3 W W D W
4 (3) Sintrense 8 4 2 2 0 5:3 +2 W W D D
5 (6) Coruchense 7 4 2 1 1 6:4 +2 L W D W
6 (5) Ideal 6 4 1 3 0 4:3 +1 D D D W
7 (7) Sacavenense 4 3 1 1 1 2:1 +1 D L W
8 (9) Rabo Peixe 4 4 1 1 2 5:6 -1 D W L L
9 (8) Operário 2 4 0 2 2 2:4 -2 L L D D
10 (10) No team logo Belenenses II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
# Team P MP W D L G GD Form
1 (8) Operário 6 4 2 0 2 3:3 0 L L W W
2 (7) Sacavenense 5 5 1 2 2 4:8 -4 D W L D L
3 (3) Sintrense 4 4 0 4 0 2:2 0 D D D D
4 (1) Pêro Pinheiro 4 3 1 1 1 4:5 -1 L W D
5 (5) Ideal 4 4 1 1 2 5:8 -3 D W L L
6 (2) Loures 3 4 1 0 3 3:7 -4 W L L L
7 (6) Coruchense 2 4 0 2 2 2:5 -3 D L D L
8 (9) Rabo Peixe 2 4 0 2 2 1:4 -3 L D D L
9 (4) O Elvas 1 4 0 1 3 5:9 -4 L L D L
10 (10) No team logo Belenenses II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
# Team P MP W D L G GD Form
1 Fontinhas 22 9 7 1 1 14:6 +8 L W W W W
2 Sertanense 18 8 6 0 2 17:7 +10 W L W W W
3 Marinhense 16 9 5 1 3 10:10 0 D W L W L
4 Peniche 14 8 4 2 2 10:8 +2 W W W L L
5 Benfica Castelo Branco 10 8 2 4 2 5:5 0 D L W L D
6 Oleiros 10 8 3 1 4 6:9 -3 L L L W L
7 Condeixa 9 8 3 0 5 10:10 0 W L L W W
8 Vitória de Sernache 8 8 2 2 4 12:11 +1 D W W L L
9 Praiense 5 8 1 2 5 5:11 -6 D D L L W
10 União Idanhense 3 8 0 3 5 5:17 -12 L D L L L
Legends:

Promotion Group
Next Round
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Fontinhas 10 4 3 1 0 8:3 +5 W W W D
2 (2) Sertanense 9 4 3 0 1 9:2 +7 W W W L
3 (4) Peniche 7 4 2 1 1 5:4 +1 W L D W
4 (3) Marinhense 7 4 2 1 1 4:4 0 D W W L
5 (7) Condeixa 6 5 2 0 3 7:6 +1 W L W L L
6 (6) Oleiros 6 4 2 0 2 3:3 0 L W L W
7 (5) Benfica Castelo Branco 5 4 1 2 1 3:3 0 L W D D
8 (9) Praiense 4 4 1 1 2 4:5 -1 D L W L
9 (8) Vitória de Sernache 1 4 0 1 3 4:7 -3 D L L L
10 (10) União Idanhense 1 4 0 1 3 2:8 -6 L L L D
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Fontinhas 12 5 4 0 1 6:3 +3 L W W W W
2 (2) Sertanense 9 4 3 0 1 8:5 +3 L W W W
3 (3) Marinhense 9 5 3 0 2 6:6 0 W L L W W
4 (8) Vitória de Sernache 7 4 2 1 1 8:4 +4 W W L D
5 (4) Peniche 7 4 2 1 1 5:4 +1 W W L D
6 (5) Benfica Castelo Branco 5 4 1 2 1 2:2 0 D L W D
7 (6) Oleiros 4 4 1 1 2 3:6 -3 L L D W
8 (7) Condeixa 3 3 1 0 2 3:4 -1 L W L
9 (10) União Idanhense 2 4 0 2 2 3:9 -6 D L L D
10 (9) Praiense 1 4 0 1 3 1:6 -5 D L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 Leça 19 8 6 1 1 16:5 +11 W W W D W
2 Salgueiros 19 8 6 1 1 10:7 +3 W L W D W
3 Castro Daire 16 8 5 1 2 12:6 +6 W W L L W
4 Gondomar 13 8 4 1 3 14:7 +7 W W L W L
5 Espinho 11 7 3 2 2 6:4 +2 W W D L W
6 No team logo Grupo Desportivo Santa Cruz de Alvarenga 11 8 3 2 3 7:7 0 L D W D L
7 Valadares Gaia 5 7 1 2 4 7:8 -1 L L L D D
8 Gouveia 5 7 1 2 4 4:10 -6