Division d'Honneur livescores, results, table and standings

Guadeloupe Division d'Honneur (2020/2021)

73%
0
226 matches

Latest scores Latest scores

Guadeloupe : Division d'Honneur
Matchday 6 (Relegation Round)
09.0520:00
Postponed POST
09.0520:00
Postponed POST
Matchday 6 (Championship Round)
09.0520:00
Postponed POST
09.0520:00
Postponed POST
Matchday 6 (Relegation Round)
09.0519:00
Postponed POST
07.0523:00
Postponed POST
Matchday 6 (Championship Round)
Matchday 6 (Relegation Round)
05.0523:00
Postponed POST
Matchday 6 (Championship Round)
Matchday 5 (Championship Round)
02.0520:00
Postponed POST
Matchday 5 (Relegation Round)
02.0520:00
Postponed POST
02.0520:00
Postponed POST

Next matches Next matches

Guadeloupe : Division d'Honneur
Matchday 7 (Relegation Round)
14.0523:00
Postponed POST
Matchday 7 (Championship Round)
15.0520:00
Postponed POST
Matchday 7 (Relegation Round)
15.0523:00
Postponed POST
16.0520:00
Postponed POST
16.0520:00
Postponed POST
Matchday 8 (Championship Round)
Matchday 8 (Relegation Round)

Table and standings

No information available!
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo Gosier 40 16 12 4 0 38:14 +24 W W W D W
2 Moulien 33 16 10 3 3 34:11 +23 L W W W D
3 Solidarité Scolaire 27 16 8 3 5 27:22 +5 W L D W D
4 No team logo ASG Juventus de Sainte-Anne 25 16 7 4 5 19:17 +2 L L D D W
5 La Gauloise 19 15 5 4 6 14:18 -4 L L D W W
6 Stade Lamentinois 17 16 5 2 9 20:36 -16 L W W D L
7 Arsenal 16 16 4 4 8 20:19 +1 W L L L L
8 Amical Club 11 15 2 5 8 7:17 -10 W L D L D
9 No team logo Club Sport St. Francois 9 16 2 3 11 15:40 -25 L W L D L
Legends:

Championship Round
Relegation Round
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo Jeunesse Evolution 32 16 8 8 0 25:10 +15 D D W D W
2 Phare du Canal 32 16 9 5 2 25:11 +14 D L W D W
3 ASC Red Star de Pointe-à-Pitre 26 16 8 2 6 27:21 +6 W L W L W
4 USR Sainte-Rose 25 16 8 1 7 23:28 -5 L L W D W
5 USBM 21 16 5 6 5 35:28 +7 W D L D W
6 No team logo Vieux-Habitants 18 16 5 3 8 24:29 -5 L D W D D
7 No team logo Racing Club 15 16 3 6 7 18:26 -8 W D L D W
8 No team logo Dynamo Le Moule 14 16 3 5 8 19:26 -7 L D L L L
9 No team logo Cerfa FC 13 16 3 4 9 24:41 -17 W D D W L
Legends:

Championship Round
Relegation Round
No information available!
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Moulien 18 8 6 0 2 22:8 +14 W W W W W
2 (1) No team logo Gosier 18 8 5 3 0 18:8 +10 W D W D D
3 (4) No team logo ASG Juventus de Sainte-Anne 15 8 4 3 1 10:5 +5 L D W D D
4 (3) Solidarité Scolaire 14 8 4 2 2 14:11 +3 W D L D W
5 (6) Stade Lamentinois 13 8 4 1 3 12:14 -2 W D W L W
6 (5) La Gauloise 11 8 3 2 3 7:9 -2 L D W W L
7 (7) Arsenal 7 8 2 1 5 11:11 0 W L L L D
8 (9) No team logo Club Sport St. Francois 7 8 2 1 5 7:16 -9 W L L D L
9 (8) Amical Club 6 7 1 3 3 4:7 -3 W D L D L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Jeunesse Evolution 16 8 4 4 0 13:5 +8 D D W W W
2 (5) USBM 14 8 4 2 2 21:14 +7 W L W W D
3 (3) ASC Red Star de Pointe-à-Pitre 13 8 4 1 3 15:7 +8 W L W D L
4 (4) USR Sainte-Rose 13 8 4 1 3 12:11 +1 L D W L W
5 (2) Phare du Canal 10 8 2 4 2 8:7 +1 D L D L D
6 (7) No team logo Racing Club 10 8 3 1 4 12:15 -3 W L W L W
7 (9) No team logo Cerfa FC 8 8 2 2 4 14:19 -5 W D W L L
8 (8) No team logo Dynamo Le Moule 6 8 1 3 4 10:13 -3 D L D L W
9 (6) No team logo Vieux-Habitants 5 8 1 2 5 10:14 -4 L D D L L
No information available!
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Gosier 22 8 7 1 0 20:6 +14 W W W W D
2 (2) Moulien 15 8 4 3 1 12:3 +9 L W D D D
3 (3) Solidarité Scolaire 13 8 4 1 3 13:11 +2 L D W L W
4 (4) No team logo ASG Juventus de Sainte-Anne 10 8 3 1 4 9:12 -3 L D W L L
5 (7) Arsenal 9 8 2 3 3 9:8 +1 L D W W L
6 (5) La Gauloise 8 7 2 2 3 7:9 -2 L W D D L
7 (8) Amical Club 5 8 1 2 5 3:10 -7 L L D D L
8 (6) Stade Lamentinois 4 8 1 1 6 8:22 -14 L W D L L
9 (9) No team logo Club Sport St. Francois 2 8 0 2 6 8:24 -16 L D L D L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Phare du Canal 22 8 7 1 0 17:4 +13 W W W W W
2 (1) No team logo Jeunesse Evolution 16 8 4 4 0 12:5 +7 D W D W D
3 (6) No team logo Vieux-Habitants 13 8 4 1 3 14:15 -1 W D L W W
4 (3) ASC Red Star de Pointe-à-Pitre 13 8 4 1 3 12:14 -2 W L W L D
5 (4) USR Sainte-Rose 12 8 4 0 4 11:17 -6 L W W L W
6 (8) No team logo Dynamo Le Moule 8 8 2 2 4 9:13 -4 L L L W D
7 (5) USBM 7 8 1 4 3 14:14 0 D D L D D
8 (7) No team logo Racing Club 5 8 0 5 3 6:11 -5 D D L L L
9 (9) No team logo Cerfa FC 5 8 1 2 5 10:22 -12 D L L L W
# Team P MP W D L G GD Form
1 La Gauloise 29 2 1 1 0 4:3 +1 D W
2 Arsenal 27 2 1 1 0 1:0 +1 W D
3 USBM 23 3 1 0 2 6:5 +1 W L L
4 Stade Lamentinois 22 2 1 1 0 7:5 +2 W D
5 Amical Club 22 3 2 1 0 5:3 +2 W W D
6 No team logo Vieux-Habitants 21 2 0 2 0 0:0 0 D D
7 No team logo Dynamo Le Moule 21 2 0 1 1 5:6 -1 L D
8 No team logo Racing Club 20 1 0 1 0 0:0 0 D
9 No team logo Cerfa FC 17 3 1 0 2 7:6 +1 L L W
10 No team logo Club Sport St. Francois 13 2 0 0 2 0:7 -7 L L
Legends:

Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (9) No team logo Cerfa FC 3 2 1 0 1 6:4 +2 L W
2 (1) La Gauloise 3 1 1 0 0 4:3 +1 W
3 (5) Amical Club 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
4 (4) Stade Lamentinois 1 1 0 1 0 3:3 0 D
5 (8) No team logo Racing Club 1 1 0 1 0 0:0 0 D
6 (6) No team logo Vieux-Habitants 1 1 0 1 0 0:0 0 D
7 (2) Arsenal 1 1 0 1 0 0:0 0 D
8 (7) No team logo Dynamo Le Moule 0 1 0 0 1 2:3 -1 L
9 (3) USBM 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
10 (10) No team logo Club Sport St. Francois 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (5) Amical Club 4 2 1 1 0 3:2 +1 W D
2 (3) USBM 3 2 1 0 1 6:4 +2 W L
3 (4) Stade Lamentinois 3 1 1 0 0 4:2 +2 W
4 (2) Arsenal 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
5 (7) No team logo Dynamo Le Moule 1 1 0 1 0 3:3 0 D
6 (6) No team logo Vieux-Habitants 1 1 0 1 0 0:0 0 D
7 (1) La Gauloise 1 1 0 1 0 0:0 0 D
8 (8) No team logo Racing Club 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (9) No team logo Cerfa FC 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
10 (10) No team logo Club Sport St. Francois 0 1 0 0 1 0:4 -4 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo Gosier 27 3 3 0 0 8:2 +6 W W W
2 No team logo Jeunesse Evolution 21 2 1 0 1 1:1 0 L W
3 Moulien 20 3 2 0 1 4:1 +3 L W W
4 Phare du Canal 20 3 1 0 2 4:5 -1 W L L
5 No team logo ASG Juventus de Sainte-Anne 19 3 2 0 1 3:2 +1 W W L
6 Solidarité Scolaire 14 2 1 0 1 4:9 -5 W L
7 ASC Red Star de Pointe-à-Pitre 13 3 1 0 2 8:5 +3 L L W
8 USR Sainte-Rose 12 3 0 0 3 1:8 -7 L L L
Legends:

CFU Club Championship
# Team P MP W D L G GD Form
1 (7) ASC Red Star de Pointe-à-Pitre 3 1 1 0 0 7:1 +6 W
2 (3) Moulien 3 2 1 0 1 3:1 +2 L W
3 (1) No team logo Gosier 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
4 (6) Solidarité Scolaire 3 1 1 0 0 3:2 +1 W
5 (5) No team logo ASG Juventus de Sainte-Anne 3 2 1 0 1 1:1 0 W L
6 (4) Phare du Canal 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
7 (2) No team logo Jeunesse Evolution 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
8 (8) USR Sainte-Rose 0 2 0 0 2 1:5 -4 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Gosier 6 2 2 0 0 5:1 +4 W W
2 (5) No team logo ASG Juventus de Sainte-Anne 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
3 (3) Moulien 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
4 (2) No team logo Jeunesse Evolution 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
5 (4) Phare du Canal 3 2 1 0 1 3:3 0 W L
6 (7) ASC Red Star de Pointe-à-Pitre 0 2 0 0 2 1:4 -3 L L
7 (8) USR Sainte-Rose 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
8 (6) Solidarité Scolaire 0 1 0 0 1 1:7 -6 L
You're on the summary section of Division d'Honneur 2020/2021 football season. This competition is part of the Guadeloupe football structure. Here you can find today's live scores (all matches are updated in real-time), latest results, next soccer games, standings and tables of the season. Browsing the competition menu at the top of this page you can see more detailed information about results, scores, fixtures and standings. You have at your disposal also the Division d'Honneur (Guadeloupe) soccer archive. If you're looking for other soccer leagues (First Division, Second Division, Third Division, Cup or Supercup) you can use our main menu. We have +2000 football competitions here at FastScore.com.