II Liga Women (2023/2024)
0
264 matches
Latest scores
Poland : II Liga Women
Matchday 12 (North)
17.0315:00
Górzno
AZS KU Uniwersytetu
1
3
FT
17.0315:00
Włókniarz Białystok
Praga Warszawa
0
3
FT
17.0311:00
Włocławek
Loczki
0
4
FT
17.0311:00
Grodzisk
JUNA-TRANS Stare Oborzyska
0
4
FT
Matchday 12 (South)
16.0316:00
UJ Kraków II
MOSiR Lubartów
2
2
FT
16.0316:00
Unia Lublin
Sokół Kolbuszowa Dolna
5
0
FT
Matchday 12 (North)
16.0315:30
Medyk Konin II
Ostrovia
3
5
FT
Matchday 12 (South)
16.0315:00
KS Dąb Zabierzów Bocheński
Wanda Kraków
1
1
FT
16.0312:00
ROW Rybnik
Myszków
0
9
FT
16.0311:00
PTC Pabiance
KKS Czarni Sosnowiec II
2
2
FT
16.0311:00
Rolnik Biedrzychowice
Respekt Myślenice
0
3
FT
Matchday 12 (North)
15.0323:00
Cancelled CANC
Cancelled CANC
Raszyn
Królewscy Płock
Matchday 11 (South)
19.1116:00
Rolnik Biedrzychowice
Wanda Kraków
1
0
FT
Matchday 2 (South)
04.1111:30
Rolnik Biedrzychowice
Sokół Kolbuszowa Dolna
4
1
FT
Matchday 11 (North)
29.1016:30
Włókniarz Białystok
AZS KU Uniwersytetu
1
5
FT
Next matches
Poland : II Liga Women
Matchday 13 (North)
22.0323:00
Cancelled CANC
Cancelled CANC
Ostrovia
Raszyn
Matchday 13 (South)
23.0311:00
Sokół Kolbuszowa Dolna
Rolnik Biedrzychowice
Preview
Matchday 13 (North)
23.0311:30
Praga Warszawa
Górzno
Preview
Matchday 13 (South)
23.0312:00
Myszków
UJ Kraków II
Preview
23.0313:30
Unia Lublin
PTC Pabiance
Preview
23.0314:00
Respekt Myślenice
KS Dąb Zabierzów Bocheński
Preview
Matchday 13 (North)
23.0314:30
Loczki
Medyk Konin II
Preview
Matchday 13 (South)
23.0315:00
Wanda Kraków
ROW Rybnik
Preview
23.0316:30
MOSiR Lubartów
KKS Czarni Sosnowiec II
Preview
Matchday 13 (North)
24.0312:00
Królewscy Płock
JUNA-TRANS Stare Oborzyska
Preview
24.0316:00
AZS KU Uniwersytetu
Włocławek
Preview
24.0319:00
Włókniarz Białystok
Grodzisk
Preview
Matchday 14 (North)
06.04
Cancelled CANC
Cancelled CANC
Raszyn
Loczki
06.04
Górzno
Włókniarz Białystok
Preview
06.04
JUNA-TRANS Stare Oborzyska
Ostrovia
Preview
Table and standings
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Lublin | 27 | 12 | 8 | 3 | 1 | 35:11 | +24 | W L W D W |
2 | MOSiR Lubartów | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 27:15 | +12 | D D W W L |
3 | KKS Czarni Sosnowiec II | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 46:17 | +29 | D D W W W |
4 | ROW Rybnik | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 17:32 | -15 | L D L L W |
5 | Myszków | 16 | 9 | 4 | 4 | 1 | 26:10 | +16 | W D W D W |
6 | Wanda Kraków | 16 | 12 | 4 | 4 | 4 | 20:17 | +3 | D L L W W |
7 | Prądniczanka Kraków | 15 | 7 | 4 | 3 | 0 | 17:5 | +12 | W W D D D |
8 | Respekt Myślenice | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 15:21 | -6 | W W W W L |
9 | KS Dąb Zabierzów Bocheński | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 17:25 | -8 | D D L L L |
10 | Rolnik Biedrzychowice | 12 | 12 | 4 | 0 | 8 | 14:45 | -31 | L W W L L |
11 | PTC Pabiance | 11 | 12 | 3 | 2 | 7 | 8:18 | -10 | D D W L L |
12 | Sokół Kolbuszowa Dolna | 5 | 12 | 1 | 2 | 9 | 11:39 | -28 | L L D L L |
13 | UJ Kraków II | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 5:3 | +2 | D D L W |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Unia Lublin | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 22:5 | +17 | W L D W W |
2 (5) | Myszków | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 14:3 | +11 | W W D W |
3 (2) | MOSiR Lubartów | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 9:4 | +5 | W L D W W |
4 (3) | KKS Czarni Sosnowiec II | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 26:9 | +17 | W W L W L |
5 (8) | Respekt Myślenice | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 8:7 | +1 | W W D D L |
6 (4) | ROW Rybnik | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 8:18 | -10 | L D L W W |
7 (7) | Prądniczanka Kraków | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 10:0 | +10 | W D W |
8 (6) | Wanda Kraków | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 9:10 | -1 | L W L D L |
9 (9) | KS Dąb Zabierzów Bocheński | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 9:14 | -5 | D D L L D |
10 (10) | Rolnik Biedrzychowice | 6 | 7 | 2 | 0 | 5 | 9:29 | -20 | L W W L L |
11 (12) | Sokół Kolbuszowa Dolna | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 7:14 | -7 | D L L D W |
12 (11) | PTC Pabiance | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 3:7 | -4 | D W L L L |
13 (13) | UJ Kraków II | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2:2 | 0 | D D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Unia Lublin | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 13:6 | +7 | W W D D W |
2 (2) | MOSiR Lubartów | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 18:11 | +7 | D D W W W |
3 (3) | KKS Czarni Sosnowiec II | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 20:8 | +12 | D D W W L |
4 (6) | Wanda Kraków | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 11:7 | +4 | D L W D W |
5 (4) | ROW Rybnik | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 9:14 | -5 | L W W L W |
6 (7) | Prądniczanka Kraków | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 7:5 | +2 | W D D W |
7 (11) | PTC Pabiance | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 5:11 | -6 | D L W L L |
8 (8) | Respekt Myślenice | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 7:14 | -7 | W W L D L |
9 (5) | Myszków | 6 | 5 | 1 | 3 | 1 | 12:7 | +5 | W D D D L |
10 (9) | KS Dąb Zabierzów Bocheński | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 8:11 | -3 | L L W W L |
11 (10) | Rolnik Biedrzychowice | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 5:16 | -11 | L L W L W |
12 (13) | UJ Kraków II | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:1 | +2 | L W |
13 (12) | Sokół Kolbuszowa Dolna | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 4:25 | -21 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ostrovia | 32 | 12 | 10 | 2 | 0 | 65:13 | +52 | W W W W W |
2 | JUNA-TRANS Stare Oborzyska | 31 | 11 | 10 | 1 | 0 | 34:6 | +28 | W W W W W |
3 | Loczki | 27 | 12 | 9 | 0 | 3 | 35:22 | +13 | W L W W W |
4 | AZS KU Uniwersytetu | 20 | 12 | 6 | 2 | 4 | 33:20 | +13 | W W W W L |
5 | Praga Warszawa | 19 | 12 | 6 | 1 | 5 | 29:30 | -1 | W D L L L |
6 | Górzno | 18 | 11 | 6 | 0 | 5 | 39:20 | +19 | L W L W L |
7 | Grodzisk | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 19:29 | -10 | L D L L L |
8 | Medyk Konin II | 12 | 11 | 3 | 3 | 5 | 23:25 | -2 | L D L W D |
9 | Królewscy Płock | 8 | 11 | 2 | 2 | 7 | 26:38 | -12 | D L L W L |
10 | Włocławek | 7 | 11 | 2 | 1 | 8 | 14:38 | -24 | L L W L D |
11 | Włókniarz Białystok | 2 | 12 | 0 | 2 | 10 | 10:52 | -42 | L L L L L |
12 | Raszyn | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 9:43 | -34 | D L L L L |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | JUNA-TRANS Stare Oborzyska | 21 | 7 | 7 | 0 | 0 | 21:3 | +18 | W W W W W |
2 (3) | Loczki | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 19:4 | +15 | W W W W W |
3 (1) | Ostrovia | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 28:6 | +22 | W W W W D |
4 (5) | Praga Warszawa | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 21:12 | +9 | D L W W W |
5 (6) | Górzno | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 23:5 | +18 | L W W W W |
6 (7) | Grodzisk | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 9:10 | -1 | L L W W W |
7 (9) | Królewscy Płock | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 22:19 | +3 | L W D L L |
8 (8) | Medyk Konin II | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 14:13 | +1 | L D W W L |
9 (4) | AZS KU Uniwersytetu | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 10:10 | 0 | W W D L |
10 (10) | Włocławek | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 7:18 | -11 | L L L D W |
11 (12) | Raszyn | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 5:22 | -17 | D L L |
12 (11) | Włókniarz Białystok | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 4:31 | -27 | L L L L D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Ostrovia | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 37:7 | +30 | W W W D W |
2 (4) | AZS KU Uniwersytetu | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 23:10 | +13 | W W L D L |
3 (2) | JUNA-TRANS Stare Oborzyska | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 13:3 | +10 | W W W D |
4 (3) | Loczki | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 16:18 | -2 | W L W L L |
5 (6) | Górzno | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 16:15 | +1 | L L L L W |
6 (5) | Praga Warszawa | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 8:18 | -10 | W L L L W |
7 (8) | Medyk Konin II | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 9:12 | -3 | L W D D L |
8 (7) | Grodzisk | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 10:19 | -9 | D L L L W |
9 (10) | Włocławek | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 7:20 | -13 | W L L L L |
10 (11) | Włókniarz Białystok | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 6:21 | -15 | L L D L L |
11 (9) | Królewscy Płock | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 4:19 | -15 | D L L L L |
12 (12) | Raszyn | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 4:21 | -17 | L L L |