II Liga Women (2023/2024)
0
264 matches
Table and standings
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Lublin | 37 | 16 | 11 | 4 | 1 | 54:13 | +41 | W W D W W |
2 | KKS Czarni Sosnowiec II | 30 | 15 | 9 | 3 | 3 | 60:22 | +38 | W W W W D |
3 | MOSiR Lubartów | 27 | 16 | 8 | 3 | 5 | 36:21 | +15 | L W W L D |
4 | Myszków | 22 | 13 | 6 | 4 | 3 | 37:20 | +17 | W L L W W |
5 | Wanda Kraków | 22 | 16 | 6 | 4 | 6 | 35:28 | +7 | W L L W D |
6 | Respekt Myślenice | 19 | 16 | 5 | 4 | 7 | 21:28 | -7 | L D W L W |
7 | KS Dąb Zabierzów Bocheński | 19 | 16 | 5 | 4 | 7 | 26:36 | -10 | W L D W D |
8 | ROW Rybnik | 17 | 15 | 5 | 2 | 8 | 17:63 | -46 | L L L L L |
9 | Rolnik Biedrzychowice | 16 | 16 | 5 | 1 | 10 | 19:54 | -35 | L W D L L |
10 | Prądniczanka Kraków | 15 | 7 | 4 | 3 | 0 | 17:5 | +12 | W W D D D |
11 | Sokół Kolbuszowa Dolna | 15 | 16 | 4 | 3 | 9 | 27:42 | -15 | W W D W L |
12 | PTC Pabiance | 11 | 16 | 3 | 2 | 11 | 8:30 | -22 | L L L L D |
13 | UJ Kraków II | 9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 16:11 | +5 | L D W L D |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Unia Lublin | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 33:5 | +28 | W W W L D |
2 (2) | KKS Czarni Sosnowiec II | 15 | 7 | 5 | 0 | 2 | 35:11 | +24 | W W W W L |
3 (4) | Myszków | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 20:8 | +12 | L W W W D |
4 (11) | Sokół Kolbuszowa Dolna | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 19:14 | +5 | W W D L L |
5 (5) | Wanda Kraków | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 21:12 | +9 | L W L W L |
6 (3) | MOSiR Lubartów | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 12:10 | +2 | L L W L D |
7 (7) | KS Dąb Zabierzów Bocheński | 10 | 8 | 2 | 4 | 2 | 15:16 | -1 | W D D D L |
8 (9) | Rolnik Biedrzychowice | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 14:31 | -17 | W D L W W |
9 (6) | Respekt Myślenice | 9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 9:10 | -1 | D L W W D |
10 (8) | ROW Rybnik | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 8:29 | -21 | L L L D L |
11 (10) | Prądniczanka Kraków | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 10:0 | +10 | W D W |
12 (13) | UJ Kraków II | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 11:4 | +7 | L W D D |
13 (12) | PTC Pabiance | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 3:13 | -10 | L L D W L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Unia Lublin | 18 | 8 | 5 | 3 | 0 | 21:8 | +13 | W D W W D |
2 (3) | MOSiR Lubartów | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 24:11 | +13 | W W D D W |
3 (2) | KKS Czarni Sosnowiec II | 15 | 8 | 4 | 3 | 1 | 25:11 | +14 | W W D D W |
4 (5) | Wanda Kraków | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 14:16 | -2 | W L D L W |
5 (6) | Respekt Myślenice | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 12:18 | -6 | L W W W L |
6 (4) | Myszków | 9 | 7 | 2 | 3 | 2 | 17:12 | +5 | W L W D D |
7 (7) | KS Dąb Zabierzów Bocheński | 9 | 8 | 3 | 0 | 5 | 11:20 | -9 | L W L L W |
8 (8) | ROW Rybnik | 9 | 7 | 3 | 0 | 4 | 9:34 | -25 | L L L W W |
9 (10) | Prądniczanka Kraków | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 7:5 | +2 | W D D W |
10 (12) | PTC Pabiance | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 5:17 | -12 | L L D L W |
11 (9) | Rolnik Biedrzychowice | 6 | 7 | 2 | 0 | 5 | 5:23 | -18 | L L L L W |
12 (11) | Sokół Kolbuszowa Dolna | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 8:28 | -20 | W D L L L |
13 (13) | UJ Kraków II | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 5:7 | -2 | D L L W |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | JUNA-TRANS Stare Oborzyska | 43 | 15 | 14 | 1 | 0 | 48:8 | +40 | W W W W W |
2 | Ostrovia | 38 | 15 | 12 | 2 | 1 | 80:16 | +64 | W W L W W |
3 | Loczki | 30 | 15 | 10 | 0 | 5 | 37:31 | +6 | L L W W L |
4 | Górzno | 25 | 14 | 8 | 1 | 5 | 47:20 | +27 | D W W L W |
5 | AZS KU Uniwersytetu | 23 | 15 | 7 | 2 | 6 | 36:28 | +8 | L L W W W |
6 | Praga Warszawa | 23 | 15 | 7 | 2 | 6 | 33:36 | -3 | W D L W D |
7 | Grodzisk | 19 | 15 | 6 | 1 | 8 | 25:42 | -17 | L L W W L |
8 | Medyk Konin II | 18 | 15 | 5 | 3 | 7 | 32:30 | +2 | W L W L L |
9 | Królewscy Płock | 11 | 15 | 3 | 2 | 10 | 33:53 | -20 | W L L L D |
10 | Włocławek | 10 | 15 | 2 | 4 | 9 | 17:42 | -25 | D D D L L |
11 | Włókniarz Białystok | 3 | 15 | 0 | 3 | 12 | 12:60 | -48 | L D L L L |
12 | Raszyn | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 9:43 | -34 | D L L L L |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | JUNA-TRANS Stare Oborzyska | 24 | 8 | 8 | 0 | 0 | 22:3 | +19 | W W W W W |
2 (3) | Loczki | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 21:10 | +11 | L W W W W |
3 (2) | Ostrovia | 19 | 7 | 6 | 1 | 0 | 37:8 | +29 | W W W W W |
4 (6) | Praga Warszawa | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 24:17 | +7 | W L D L W |
5 (4) | Górzno | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 28:5 | +23 | W L W W W |
6 (7) | Grodzisk | 12 | 7 | 4 | 0 | 3 | 11:17 | -6 | L W L L W |
7 (8) | Medyk Konin II | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 17:13 | +4 | W L D W W |
8 (9) | Królewscy Płock | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 26:23 | +3 | W L L W D |
9 (5) | AZS KU Uniwersytetu | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 13:18 | -5 | L L W W W |
10 (10) | Włocławek | 6 | 8 | 1 | 3 | 4 | 8:19 | -11 | D D L L L |
11 (11) | Włókniarz Białystok | 2 | 8 | 0 | 2 | 6 | 6:36 | -30 | D L L L L |
12 (12) | Raszyn | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 5:22 | -17 | D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Ostrovia | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 43:8 | +35 | W L W W W |
2 (1) | JUNA-TRANS Stare Oborzyska | 19 | 7 | 6 | 1 | 0 | 26:5 | +21 | W W W W W |
3 (5) | AZS KU Uniwersytetu | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 23:10 | +13 | W W L D L |
4 (4) | Górzno | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 19:15 | +4 | D W L L L |
5 (3) | Loczki | 9 | 7 | 3 | 0 | 4 | 16:21 | -5 | L W L W L |
6 (8) | Medyk Konin II | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 15:17 | -2 | L W L L W |
7 (6) | Praga Warszawa | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 9:19 | -10 | D W L L L |
8 (7) | Grodzisk | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 14:25 | -11 | L W D L L |
9 (10) | Włocławek | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 9:23 | -14 | D L W L L |
10 (11) | Włókniarz Białystok | 1 | 7 | 0 | 1 | 6 | 6:24 | -18 | L L L D L |
11 (9) | Królewscy Płock | 1 | 7 | 0 | 1 | 6 | 7:30 | -23 | L L D L L |
12 (12) | Raszyn | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 4:21 | -17 | L L L |
Visual table
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Lublin | 37 | 16 | 11 | 4 | 1 | 54:13 | +41 |
2 | KKS Czarni Sosnowiec II | 30 | 15 | 9 | 3 | 3 | 60:22 | +38 |
3 | MOSiR Lubartów | 27 | 16 | 8 | 3 | 5 | 36:21 | +15 |
4 | Myszków | 22 | 13 | 6 | 4 | 3 | 37:20 | +17 |
5 | Wanda Kraków | 22 | 16 | 6 | 4 | 6 | 35:28 | +7 |
6 | Respekt Myślenice | 19 | 16 | 5 | 4 | 7 | 21:28 | -7 |
7 | KS Dąb Zabierzów Bocheński | 19 | 16 | 5 | 4 | 7 | 26:36 | -10 |
8 | ROW Rybnik | 17 | 15 | 5 | 2 | 8 | 17:63 | -46 |
9 | Rolnik Biedrzychowice | 16 | 16 | 5 | 1 | 10 | 19:54 | -35 |
10 | Prądniczanka Kraków | 15 | 7 | 4 | 3 | 0 | 17:5 | +12 |
11 | Sokół Kolbuszowa Dolna | 15 | 16 | 4 | 3 | 9 | 27:42 | -15 |
12 | PTC Pabiance | 11 | 16 | 3 | 2 | 11 | 8:30 | -22 |
13 | UJ Kraków II | 9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 16:11 | +5 |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | JUNA-TRANS Stare Oborzyska | 43 | 15 | 14 | 1 | 0 | 48:8 | +40 |
2 | Ostrovia | 38 | 15 | 12 | 2 | 1 | 80:16 | +64 |
3 | Loczki | 30 | 15 | 10 | 0 | 5 | 37:31 | +6 |
4 | Górzno | 25 | 14 | 8 | 1 | 5 | 47:20 | +27 |
5 | AZS KU Uniwersytetu | 23 | 15 | 7 | 2 | 6 | 36:28 | +8 |
6 | Praga Warszawa | 23 | 15 | 7 | 2 | 6 | 33:36 | -3 |
7 | Grodzisk | 19 | 15 | 6 | 1 | 8 | 25:42 | -17 |
8 | Medyk Konin II | 18 | 15 | 5 | 3 | 7 | 32:30 | +2 |
9 | Królewscy Płock | 11 | 15 | 3 | 2 | 10 | 33:53 | -20 |
10 | Włocławek | 10 | 15 | 2 | 4 | 9 | 17:42 | -25 |
11 | Włókniarz Białystok | 3 | 15 | 0 | 3 | 12 | 12:60 | -48 |
12 | Raszyn | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 9:43 | -34 |
Legends:
Promotion
Relegation