Liga Bet livescores, results, table and standings

Israel Liga Bet (2020/2021)

19%
0
576 matches

Latest scores Latest scores

Next matches Next matches

Table and standings

Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo Maccabi Ironi Sderot 10 4 3 1 0 8:0 +8 W W W D
2 No team logo Maccabi Kiryat Malachi 8 4 2 2 0 10:5 +5 D D W W
3 No team logo Ironi Modi'in 7 3 2 1 0 9:3 +6 W D W
4 No team logo Hapoel Merhavim FC 7 5 2 1 2 10:7 +3 L W W L D
5 No team logo Beitar Ironi Kiryat Gat 7 4 2 1 1 5:4 +1 W W L D
6 No team logo Bnei Eilat 4 3 1 1 1 4:3 +1 D L W
7 No team logo Beitar Yavne 1 3 0 1 2 1:7 -6 L L D
8 No team logo FC Arad 0 3 0 0 3 0:8 -8 L L L
9 No team logo Hapoel Gedera 0 3 0 0 3 1:11 -10 L L L
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo Hapoel Lod 10 4 3 1 0 15:6 +9 W W W D
2 No team logo MS Jerusalem 7 3 2 1 0 9:2 +7 W D W
3 No team logo Beitar Ir Ma'ale Adumim 7 3 2 1 0 5:2 +3 W D W
4 No team logo Shikun HaMizrah 6 3 2 0 1 4:1 +3 L W W
5 No team logo Maccabi Ironi Netivot 5 3 1 2 0 8:4 +4 W D D
6 No team logo Tzeirey Rahat 3 4 1 0 3 1:9 -8 L W L L
7 No team logo MS Be'er Sheva 3 4 1 0 3 4:16 -12 L L L W
8 No team logo Hapoel Yeruham 1 3 0 1 2 2:5 -3 L D L
9 No team logo Beitar Ashdod 0 3 0 0 3 3:6 -3 L L L
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (5) No team logo Beitar Ironi Kiryat Gat 6 3 2 0 1 4:3 +1 W W L
2 (2) No team logo Maccabi Kiryat Malachi 4 2 1 1 0 6:3 +3 D W
3 (4) No team logo Hapoel Merhavim FC 4 3 1 1 1 3:3 0 L W D
4 (1) No team logo Maccabi Ironi Sderot 3 1 1 0 0 4:0 +4 W
5 (6) No team logo Bnei Eilat 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
6 (3) No team logo Ironi Modi'in 1 1 0 1 0 1:1 0 D
7 (7) No team logo Beitar Yavne 1 2 0 1 1 1:5 -4 L D
8 (8) No team logo FC Arad 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (9) No team logo Hapoel Gedera 0 3 0 0 3 1:11 -10 L L L
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo MS Jerusalem 6 2 2 0 0 8:1 +7 W W
2 (1) No team logo Hapoel Lod 4 2 1 1 0 5:3 +2 W D
3 (4) No team logo Shikun HaMizrah 3 2 1 0 1 1:1 0 L W
4 (7) No team logo MS Be'er Sheva 3 3 1 0 2 4:10 -6 L L W
5 (3) No team logo Beitar Ir Ma'ale Adumim 1 1 0 1 0 2:2 0 D
6 (8) No team logo Hapoel Yeruham 1 1 0 1 0 1:1 0 D
7 (5) No team logo Maccabi Ironi Netivot 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (9) No team logo Beitar Ashdod 0 2 0 0 2 2:4 -2 L L
9 (6) No team logo Tzeirey Rahat 0 2 0 0 2 0:6 -6 L L
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Maccabi Ironi Sderot 7 3 2 1 0 4:0 +4 W W D
2 (3) No team logo Ironi Modi'in 6 2 2 0 0 8:2 +6 W W
3 (2) No team logo Maccabi Kiryat Malachi 4 2 1 1 0 4:2 +2 D W
4 (4) No team logo Hapoel Merhavim FC 3 2 1 0 1 7:4 +3 W L
5 (5) No team logo Beitar Ironi Kiryat Gat 1 1 0 1 0 1:1 0 D
6 (6) No team logo Bnei Eilat 1 2 0 1 1 2:3 -1 D L
7 (9) No team logo Hapoel Gedera 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (7) No team logo Beitar Yavne 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
9 (8) No team logo FC Arad 0 3 0 0 3 0:8 -8 L L L
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Hapoel Lod 6 2 2 0 0 10:3 +7 W W
2 (3) No team logo Beitar Ir Ma'ale Adumim 6 2 2 0 0 3:0 +3 W W
3 (5) No team logo Maccabi Ironi Netivot 5 3 1 2 0 8:4 +4 W D D
4 (4) No team logo Shikun HaMizrah 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
5 (6) No team logo Tzeirey Rahat 3 2 1 0 1 1:3 -2 W L
6 (2) No team logo MS Jerusalem 1 1 0 1 0 1:1 0 D
7 (9) No team logo Beitar Ashdod 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
8 (8) No team logo Hapoel Yeruham 0 2 0 0 2 1:4 -3 L L
9 (7) No team logo MS Be'er Sheva 0 1 0 0 1 0:6 -6 L
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo Shimshon Tel Aviv 10 4 3 1 0 16:3 +13 W W W D
2 No team logo Hapoel Mahane Yehuda 7 3 2 1 0 4:2 +2 W W D
3 No team logo Bnei Jaffa Ortodoxim 4 2 1 1 0 7:3 +4 W D
4 No team logo Otzma Holon 4 4 1 1 2 3:6 -3 D L W L
5 No team logo Maccabi Ironi Amishav PT 3 2 1 0 1 3:1 +2 L W
6 No team logo Hapoel Pardesya Noam FC 3 4 1 0 3 3:13 -10 L L L W
7 No team logo Ironi Beit Dagan 1 1 0 1 0 2:2 0 D
8 No team logo Hapoel Kafr Qasim Shouaa 1 1 0 1 0 1:1 0 D
9 AS Sporting Club Tel Aviv 0 3 0 0 3 3:11 -8 L L L
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo Shimshon Tel Aviv 10 4 3 1 0 16:3 +13 W W W D
2 No team logo Hapoel Hod HaSharon 9 3 3 0 0 9:1 +8 W W W
3 No team logo Hapoel Kfar Bara 7 3 2 1 0 6:3 +3 W W D
4 No team logo Beitar Ramat Gan 7 4 2 1 1 8:6 +2 W W L D
5 No team logo Hapoel Qalansawe 5 3 1 2 0 4:3 +1 D W D
6 No team logo Roei Heshbon Tel Aviv FC 3 3 0 3 0 2:2 0 D D D
7 No team logo Beitar Petah Tikva 3 3 1 0 2 6:7 -1 L L W
8 No team logo Hapoel Kiryat Ono 3 2 1 0 1 3:4 -1 W L
9 No team logo Beitar Kfar Saba 1 4 0 1 3 2:8 -6 L L D L
10 Shimshon Bnei Taibe 0 3 0 0 3 3:9 -6 L L L
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Shimshon Tel Aviv 6 2 2 0 0 7:0 +7 W W
2 (3) No team logo Bnei Jaffa Ortodoxim 4 2 1 1 0 7:3 +4 W D
3 (4) No team logo Otzma Holon 4 2 1 1 0 3:2 +1 D W
4 (2) No team logo Hapoel Mahane Yehuda 4 2 1 1 0 3:2 +1 W D
5 (5) No team logo Maccabi Ironi Amishav PT 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
6 (6) No team logo Hapoel Pardesya Noam FC 3 2 1 0 1 1:1 0 L W
7 (8) No team logo Hapoel Kafr Qasim Shouaa 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (7) No team logo Ironi Beit Dagan 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (9) AS Sporting Club Tel Aviv 0 1 0 0 1 2:8 -6 L
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (4) No team logo Beitar Ramat Gan 7 3 2 1 0 8:3 +5 W W D
2 (1) No team logo Shimshon Tel Aviv 6 2 2 0 0 7:0 +7 W W
3 (2) No team logo Hapoel Hod HaSharon 6 2 2 0 0 7:1 +6 W W
4 (5) No team logo Hapoel Qalansawe 4 2 1 1 0 3:2 +1 W D
5 (3) No team logo Hapoel Kfar Bara 3 1 1 0 0 4:2 +2 W
6 (8) No team logo Hapoel Kiryat Ono 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
7 (6) No team logo Roei Heshbon Tel Aviv FC 2 2 0 2 0 1:1 0 D D
8 (10) Shimshon Bnei Taibe 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (7) No team logo Beitar Petah Tikva 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
10 (9) No team logo Beitar Kfar Saba 0 2 0 0 2 2:5 -3 L L
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Shimshon Tel Aviv 4 2 1 1 0 9:3 +6 W D
2 (2) No team logo Hapoel Mahane Yehuda 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
3 (7) No team logo Ironi Beit Dagan 1 1 0 1 0 2:2 0 D
4 (8) No team logo Hapoel Kafr Qasim Shouaa 1 1 0 1 0 1:1 0 D
5 (3) No team logo Bnei Jaffa Ortodoxim 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (5) No team logo Maccabi Ironi Amishav PT 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
7 (9) AS Sporting Club Tel Aviv 0 2 0 0 2 1:3 -2 L L
8 (4) No team logo Otzma Holon 0 2 0 0 2 0:4 -4 L L
9 (6) No team logo Hapoel Pardesya Noam FC 0 2 0 0 2 2:12 -10 L L
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Shimshon Tel Aviv 4 2 1 1 0 9:3 +6 W D
2 (3) No team logo Hapoel Kfar Bara 4 2 1 1 0 2:1 +1 W D
3 (2) No team logo Hapoel Hod HaSharon 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
4 (7) No team logo Beitar Petah Tikva 3 2 1 0 1 5:5 0 L W
5 (6) No team logo Roei Heshbon Tel Aviv FC 1 1 0 1 0 1:1 0 D
6 (5) No team logo Hapoel Qalansawe 1 1 0 1 0 1:1 0 D
7 (9) No team logo Beitar Kfar Saba 1 2 0 1 1 0:3 -3 L D
8 (8) No team logo Hapoel Kiryat Ono 0 1 0 0 1 2:4 -2 L
9 (4) No team logo Beitar Ramat Gan 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
10 (10) Shimshon Bnei Taibe 0 3 0 0 3 3:9 -6 L L L
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo Hapoel Beit Shean 7 4 2 1 1 11:2 +9 L D W W
2 No team logo Ironi Nesher 7 3 2 1 0 7:2 +5 W W D
3 No team logo Ahi Bir al-Maksur FC 6 3 2 0 1 5:6 -1 W W L
4 No team logo MS Tirat HaCarmel 5 3 1 2 0 9:5 +4 W D D
5 No team logo Maccabi Ahi Iksal 5 3 1 2 0 6:2 +4 W D D
6 No team logo Pardes Hanna-Karkur 4 3 1 1 1 2:4 -2 L D W
7 No team logo Hapoel Bnei Musmus 1 1 0 1 0 1:1 0 D
8 No team logo Bnei Bir al-Maksur 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 No team logo Hapoel Ein as-Sahla 0 3 0 0 3 2:11 -9 L L L
10 No team logo Hapoel Sandala Gilboa 0 3 0 0 3 5:15 -10 L L L
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo Hapoel Tirat HaCarmel 9 4 3 0 1 11:2 +9 L W W W
2 No team logo Beitar Haifa Jacob 9 4 3 0 1 10:5 +5 W L W W
3 No team logo Maccabi Neve Sha'anan 9 4 3 0 1 9:7 +2 W L W W
4 No team logo Ihud Bnei Kfar Kara 7 3 2 1 0 9:2 +7 W W D
5 No team logo Hapoel Ramot Menashe 6 4 2 0 2 5:5 0 L W L W
6 No team logo Ihud Bnei Baka 3 4 1 0 3 4:12 -8 L L L W
7 No team logo Maccabi Nujeidat Ahmed 1 2 0 1 1 2:5 -3 D L
8 No team logo MS Kfar Kama 0 2 0 0 2 0:4 -4 L L
9 No team logo Hapoel Ihud Bnei Jatt 0 3 0 0 3 2:10 -8 L L L
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Hapoel Beit Shean 6 3 2 0 1 11:2 +9 L W W
2 (3) No team logo Ahi Bir al-Maksur FC 6 2 2 0 0 5:1 +4 W W
3 (5) No team logo Maccabi Ahi Iksal 4 2 1 1 0 5:1 +4 W D
4 (6) No team logo Pardes Hanna-Karkur 4 2 1 1 0 2:1 +1 D W
5 (4) No team logo MS Tirat HaCarmel 1 1 0 1 0 1:1 0 D
6 (2) No team logo Ironi Nesher 1 1 0 1 0 1:1 0 D
7 (8) No team logo Bnei Bir al-Maksur 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (7) No team logo Hapoel Bnei Musmus 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (9) No team logo Hapoel Ein as-Sahla 0 1 0 0 1 1:5 -4 L
10 (10) No team logo Hapoel Sandala Gilboa 0 1 0 0 1 3:7 -4 L
Group B
# Team P MP W