EFL Trophy livescores, results, table and standings

England EFL Trophy (2021/2022)

34%
0
96 matches

Latest scores Latest scores

England : EFL Trophy
Group Stage

Next matches Next matches

England : EFL Trophy
Group Stage

Table and standings

Northern Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 Everton Under 21 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
2 Carlisle United 3 1 1 0 0 3:3 0 W
3 Hartlepool United 0 1 0 0 1 3:3 0 L
4 Morecambe 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
Legends:

16th Finals
Northern Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 Tranmere Rovers 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
2 Oldham Athletic 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
3 Salford City 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
4 No team logo Leeds United Under 21 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
Legends:

16th Finals
Northern Group C
# Team P MP W D L G GD Form
1 Crewe Alexandra 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
2 Wolverhampton Wanderers Under 21 3 1 1 0 0 0:0 0 W
3 Wigan Athletic 0 1 0 0 1 0:0 0 L
4 Shrewsbury Town 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
Legends:

16th Finals
Northern Group D
# Team P MP W D L G GD Form
1 Rochdale 3 1 1 0 0 4:0 +4 W
2 Bolton Wanderers 3 1 1 0 0 3:2 +1 W
3 Port Vale 0 1 0 0 1 2:3 -1 L
4 Liverpool Under 21 0 1 0 0 1 0:4 -4 L
Legends:

16th Finals
Northern Group E
# Team P MP W D L G GD Form
1 Rotherham United 3 1 1 0 0 6:0 +6 W
2 Manchester City Under 21 3 2 1 0 1 4:2 +2 L W
3 Doncaster Rovers 3 2 1 0 1 2:7 -5 W L
4 Scunthorpe United 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
Legends:

16th Finals
Northern Group F
# Team P MP W D L G GD Form
1 Lincoln City 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
2 Sunderland 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
3 Manchester United Under 21 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
4 Bradford City 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
Legends:

16th Finals
Northern Group G
# Team P MP W D L G GD Form
1 Fleetwood Town 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
2 Accrington Stanley 3 1 1 0 0 2:2 0 W
3 Barrow 0 1 0 0 1 2:2 0 L
4 Leicester City FC Under 21 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
Legends:

16th Finals
Northern Group H
# Team P MP W D L G GD Form
1 Sheffield Wednesday 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
2 Harrogate Town 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
3 Mansfield Town 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
4 Newcastle United Under 21 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
Legends:

16th Finals
Southern Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 West Ham United Under 21 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
2 Gillingham 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
3 Ipswich Town 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
4 Colchester United 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
Legends:

16th Finals
Southern Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 Sutton United 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
2 AFC Wimbledon 3 1 1 0 0 5:3 +2 W
3 Portsmouth 0 1 0 0 1 3:5 -2 L
4 Crystal Palace Under 21 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
Legends:

16th Finals
Southern Group C
# Team P MP W D L G GD Form
1 Aston Villa Under 21 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
2 Milton Keynes Dons 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
3 Burton Albion 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
4 Wycombe Wanderers 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
Legends:

16th Finals
Southern Group D
# Team P MP W D L G GD Form
1 Walsall 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
2 Northampton Town 3 1 1 0 0 1:1 0 W
3 Forest Green Rovers 0 1 0 0 1 1:1 0 L
4 No team logo Brighton & Hove Albion Under 21 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
Legends:

16th Finals
Southern Group E
# Team P MP W D L G GD Form
1 Bristol Rovers 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
2 Chelsea FC Under 21 3 1 1 0 0 1:1 0 W
3 Exeter City 0 1 0 0 1 1:1 0 L
4 Cheltenham Town 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
Legends:

16th Finals
Southern Group F
# Team P MP W D L G GD Form
1 Newport County 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
2 Swindon Town 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
3 Arsenal Under 21 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
4 Plymouth Argyle 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
Legends:

16th Finals
Southern Group G
# Team P MP W D L G GD Form
1 Charlton Athletic 3 1 1 0 0 6:1 +5 W
2 Leyton Orient 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
3 Southampton Under 21 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
4 Crawley Town 0 1 0 0 1 1:6 -5 L
Legends:

16th Finals
Southern Group H
# Team P MP W D L G GD Form
1 Cambridge United 6 2 2 0 0 5:1 +4 W W
2 Tottenham Hotspur Under 21 3 2 1 0 1 4:4 0 L W
3 Stevenage 0 1 0 0 1 3:4 -1 L
4 Oxford United 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
Legends:

16th Finals
Northern Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Carlisle United 3 1 1 0 0 3:3 0 W
2 (3) Hartlepool United 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
3 (1) Everton Under 21 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
4 (4) Morecambe 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
Northern Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Tranmere Rovers 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
2 (2) Oldham Athletic 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
3 (4) No team logo Leeds United Under 21 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
4 (3) Salford City 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
Northern Group C
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Wigan Athletic 0 1 0 0 1 0:0 0 L
2 (2) Wolverhampton Wanderers Under 21 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
3 (1) Crewe Alexandra 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
4 (4) Shrewsbury Town 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
Northern Group D
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Rochdale 3 1 1 0 0 4:0 +4 W
2 (2) Bolton Wanderers 3 1 1 0 0 3:2 +1 W
3 (4) Liverpool Under 21 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
4 (3) Port Vale 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
Northern Group E
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Doncaster Rovers 3 2 1 0 1 2:7 -5 W L
2 (2) Manchester City Under 21 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
3 (4) Scunthorpe United 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
4 (1) Rotherham United 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
Northern Group F
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Manchester United Under 21 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
2 (2) Sunderland 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
3 (1) Lincoln City 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
4 (4) Bradford City 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
Northern Group G
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Fleetwood Town 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
2 (2) Accrington Stanley 3 1 1 0 0 2:2 0 W
3 (4) Leicester City FC Under 21 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
4 (3) Barrow 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
Northern Group H
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Sheffield Wednesday 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
2 (2) Harrogate Town 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
3 (4) Newcastle United Under 21 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
4 (3) Mansfield Town 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
Southern Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Gillingham 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
2 (1) West Ham United Under 21 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
3 (3) Ipswich Town 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
4 (4) Colchester United 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
Southern Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Sutton United 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
2 (2) AFC Wimbledon 3 1 1 0 0 5:3 +2 W
3 (4) Crystal Palace Under 21 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
4 (3) Portsmouth 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
Southern Group C
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Milton Keynes Dons 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
2 (1) Aston Villa Under 21 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
3 (3) Burton Albion 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
4 (4) Wycombe Wanderers 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
Southern Group D
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Walsall 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
2 (3) Forest Green Rovers 0 1 0 0 1 1:1 0 L
3 (2) Northampton Town 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
4 (4) No team logo Brighton & Hove Albion Under 21 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
Southern Group E
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Bristol Rovers 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
2 (3) Exeter City 0 1 0 0 1 1:1 0 L
3 (2) Chelsea FC Under 21 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
4 (4) Cheltenham Town 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
Southern Group F
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Newport County 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
2 (2) Swindon Town 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
3 (4) Plymouth Argyle 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
4 (3) Arsenal Under 21 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
Southern Group G
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Charlton Athletic 3 1 1 0 0 6:1 +5 W
2 (2) Leyton Orient 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
3 (4) Crawley Town 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
4 (3) Southampton Under 21 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
Southern Group H
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Cambridge United 6 2 2 0 0 5:1 +4 W W
2 (2) Tottenham Hotspur Under 21 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
3 (4) Oxford United 0 0 0 0 0