Serie D livescores, results, table and standings

Brazil Serie D (2021)

22%
0
456 matches

Latest scores Latest scores

Brazil : Serie D
Matchday 3 (Regular Season)
20.0621:00
(0 - 1)
20.0620:00
Boa Boa
(0 - 0)
20.0619:00
(0 - 0)
20.0619:00
(1 - 0)
20.0619:00
ABC ABC
(1 - 1)
20.0619:00
(0 - 1)
20.0618:30
(0 - 0)
20.0618:00
(0 - 1)
19.0621:00
(0 - 2)
19.0620:00
GAS No team logo
(0 - 1)

Next matches Next matches

Table and standings

Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 Castanhal 7 3 2 1 0 6:2 +4 D W W
2 No team logo Ypiranga AP 7 3 2 1 0 7:5 +2 W W D
3 Galvez 6 3 2 0 1 5:6 -1 W W L
4 Fast Clube 5 3 1 2 0 7:6 +1 W D D
5 São Raimundo RR 5 3 1 2 0 5:4 +1 D D W
6 No team logo Peñarol 3 3 1 0 2 3:4 -1 L L W
7 Atlético Acreano 0 3 0 0 3 4:7 -3 L L L
Legends:

16th Finals
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo Guarany de Sobral 9 3 3 0 0 5:1 +4 W W W
2 No team logo 4 de Julho 5 3 1 2 0 3:1 +2 D W D
3 No team logo Paragominas 4 3 1 1 1 6:4 +2 D W L
4 Moto Club MA 4 3 1 1 1 4:3 +1 W L D
5 Imperatriz 4 3 1 1 1 5:6 -1 D L W
6 No team logo Juventude MA 4 3 1 1 1 2:4 -2 L W D
7 Palmas 0 3 0 0 3 4:7 -3 L L L
Legends:

16th Finals
Group 3
# Team P MP W D L G GD Form
1 ABC 6 2 2 0 0 4:2 +2 W W
2 Campinense 4 2 1 1 0 6:3 +3 W D
3 Atlético Cearense 4 3 1 1 1 7:5 +2 W D L
4 No team logo Sousa 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
5 América RN 3 3 1 0 2 3:6 -3 L L W
6 Treze 2 3 0 2 1 4:5 -1 D D L
7 Caucaia 1 3 0 1 2 6:10 -4 L L D
8 Salgueiro 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
Legends:

16th Finals
Group 4
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo Retrô 6 3 2 0 1 4:2 +2 W L W
2 Juazeirense 5 3 1 2 0 4:2 +2 D W D
3 Itabaiana 5 3 1 2 0 3:2 +1 W D D
4 Sergipe 4 3 1 1 1 3:3 0 L W D
5 ASA 4 3 1 1 1 1:2 -1 W L D
6 Murici 3 3 1 0 2 2:2 0 L W L
7 Bahia de Feira 2 3 0 2 1 2:4 -2 D L D
8 Atlético Alagoinhas 2 3 0 2 1 1:3 -2 L D D
Legends:

16th Finals
Group 5
# Team P MP W D L G GD Form
1 Aparecidense 5 3 1 2 0 3:1 +2 D D W
2 União Rondonópolis 5 3 1 2 0 6:5 +1 W D D
3 Gama 4 3 1 1 1 4:3 +1 L D W
4 No team logo Goianésia 3 3 0 3 0 4:4 0 D D D
5 No team logo Nova Mutum EC 3 3 1 0 2 4:6 -2 L W L
6 No team logo Porto Velho 2 3 0 2 1 2:4 -2 D L D
7 Jaraguá EC 1 3 0 1 2 1:5 -4 D L L
Legends:

16th Finals
Group 6
# Team P MP W D L G GD Form
1 Uberlândia 7 3 2 1 0 7:3 +4 D W W
2 Ferroviária 6 3 2 0 1 2:3 -1 W W L
3 Boa 4 3 1 1 1 6:3 +3 D L W
4 Caldense 4 3 1 1 1 3:3 0 D L W
5 No team logo Rio Branco-VN 4 3 1 1 1 3:3 0 L W D
6 CA Patrocinense 2 2 0 2 0 2:2 0 D D
7 Águia Negra 0 2 0 0 2 0:6 -6 L L
Legends:

16th Finals
Group 7
# Team P MP W D L G GD Form
1 Madureira 5 3 1 2 0 5:2 +3 D D W
2 Portuguesa 5 3 1 2 0 4:3 +1 W D D
3 Boavista 5 3 1 2 0 2:1 +1 D W D
4 Cianorte 3 3 0 3 0 3:3 0 D D D
5 Santo André 3 3 1 0 2 2:3 -1 L L W
6 São Bento 2 2 0 2 0 0:0 0 D D
7 Inter de Limeira 2 3 0 2 1 0:3 -3 D D L
8 Bangu 1 2 0 1 1 2:3 -1 D L
Legends:

16th Finals
Group 8
# Team P MP W D L G GD Form
1 Joinville 7 3 2 1 0 5:3 +2 W W D
2 Cascavel 5 3 1 2 0 5:4 +1 W D D
3 Esportivo 5 3 1 2 0 3:2 +1 D W D
4 Caxias 4 3 1 1 1 6:3 +3 L W D
5 Aimoré 4 3 1 1 1 5:3 +2 D L W
6 Marcílio Dias 4 3 1 1 1 3:5 -2 W D L
7 Juventus SC 1 3 0 1 2 2:4 -2 L L D
8 Rio Branco PR 1 3 0 1 2 1:6 -5 L L D
Legends:

16th Finals
Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Galvez 6 2 2 0 0 4:2 +2 W W
2 (1) Castanhal 4 2 1 1 0 5:2 +3 D W
3 (4) Fast Clube 4 2 1 1 0 6:5 +1 W D
4 (2) No team logo Ypiranga AP 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
5 (5) São Raimundo RR 1 1 0 1 0 1:1 0 D
6 (7) Atlético Acreano 0 1 0 0 1 2:3 -1 L
7 (6) No team logo Peñarol 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Guarany de Sobral 6 2 2 0 0 3:1 +2 W W
2 (2) No team logo 4 de Julho 4 2 1 1 0 3:1 +2 D W
3 (5) Imperatriz 4 2 1 1 0 5:4 +1 D W
4 (3) No team logo Paragominas 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
5 (6) No team logo Juventude MA 1 2 0 1 1 0:3 -3 L D
6 (7) Palmas 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
7 (4) Moto Club MA 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
Group 3
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Atlético Cearense 4 2 1 1 0 6:3 +3 W D
2 (2) Campinense 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
3 (4) No team logo Sousa 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
4 (5) América RN 3 2 1 0 1 3:3 0 L W
5 (7) Caucaia 1 1 0 1 0 3:3 0 D
6 (6) Treze 1 2 0 1 1 2:3 -1 D L
7 (8) Salgueiro 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (1) ABC 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
Group 4
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Retrô 6 2 2 0 0 4:1 +3 W W
2 (3) Itabaiana 4 2 1 1 0 3:2 +1 W D
3 (2) Juazeirense 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
4 (6) Murici 3 2 1 0 1 2:1 +1 L W
5 (4) Sergipe 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
6 (7) Bahia de Feira 2 2 0 2 0 2:2 0 D D
7 (8) Atlético Alagoinhas 1 1 0 1 0 0:0 0 D
8 (5) ASA 1 1 0 1 0 0:0 0 D
Group 5
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) União Rondonópolis 4 2 1 1 0 3:2 +1 W D
2 (1) Aparecidense 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
3 (5) No team logo Nova Mutum EC 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
4 (4) No team logo Goianésia 2 2 0 2 0 3:3 0 D D
5 (3) Gama 1 1 0 1 0 0:0 0 D
6 (7) Jaraguá EC 1 2 0 1 1 1:3 -2 D L
7 (6) No team logo Porto Velho 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
Group 6
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Boa 4 2 1 1 0 5:1 +4 D W
2 (1) Uberlândia 4 2 1 1 0 4:3 +1 D W
3 (5) No team logo Rio Branco-VN 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
4 (2) Ferroviária 3 2 1 0 1 1:3 -2 W L
5 (6) CA Patrocinense 1 1 0 1 0 1:1 0 D
6 (7) Águia Negra 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (4) Caldense 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
Group 7
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Portuguesa 4 2 1 1 0 3:2 +1 W D
2 (3) Boavista 2 2 0 2 0 1:1 0 D D
3 (1) Madureira 1 1 0 1 0 1:1 0 D
4 (6) São Bento 1 1 0 1 0 0:0 0 D
5 (4) Cianorte 1 1 0 1 0 0:0 0 D
6 (8) Bangu 1 2 0 1 1 2:3 -1 D L
7 (5) Santo André 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
8 (7) Inter de Limeira 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
Group 8
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Joinville 6 2 2 0 0 2:0 +2 W W
2 (5) Aimoré 4 2 1 1 0 5:2 +3 D W
3 (2) Cascavel 4 2 1 1 0 4:3 +1 W D
4 (4) Caxias 3 1 1 0 0 5:1 +4 W
5 (3) Esportivo 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
6 (6) Marcílio Dias 1 1 0 1 0 1:1 0 D
7 (7) Juventus SC 1 1 0 1 0 1:1 0 D
8 (8) Rio Branco PR 1 2 0 1 1 0:1 -1 L D
Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo Ypiranga AP 4 2 1 1 0 5:4 +1 W D
2 (5) São Raimundo RR 4 2 1 1 0 4:3 +1 D W
3 (1) Castanhal 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
4 (6) No team logo Peñarol 3 2 1 0 1 3:3 0 L W
5 (4) Fast Clube 1 1 0 1 0 1:1 0 D
6 (7) Atlético Acreano 0 2 0 0 2 2:4 -2 L L
7 (3) Galvez 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 (4) Moto Club MA 4 2 1 1 0 4:1 +3 W D
2 (1) No team logo Guarany de Sobral 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
3 (6) No team logo Juventude MA 3 1 1 0 0