UEFA Europa Conference League 2022/2023 livescores, results, table and standings

Europe UEFA Europa Conference League (2022/2023)

95%
0
386 matches

Latest scores Latest scores

Matchday 6 (Group Stage)

Next matches Next matches

Knockout Round Play-offs

Table and standings

Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 Istanbul Basaksehir 13 6 4 1 1 14:3 +11 W L W D W
2 Fiorentina 13 6 4 1 1 14:6 +8 W W W W L
3 Hearts 6 6 2 0 4 6:16 -10 L W L L W
4 Rigas FS 2 6 0 2 4 2:11 -9 L L L D L
Legends:

8th Finals
Play-off
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 West Ham United 18 6 6 0 0 13:4 +9 W W W W W
2 Anderlecht 8 6 2 2 2 6:5 +1 W D L L D
3 Silkeborg 6 6 2 0 4 12:7 +5 L L W W L
4 FCSB 2 6 0 2 4 3:18 -15 L D L L D
Legends:

8th Finals
Play-off
Group C
# Team P MP W D L G GD Form
1 Villarreal 13 6 4 1 1 14:9 +5 L D W W W
2 Lech Poznań 9 6 2 3 1 12:7 +5 W D D D W
3 Hapoel Be'er Sheva 7 6 1 4 1 8:5 +3 W D D D L
4 Austria Vienna 2 6 0 2 4 2:15 -13 L D L L L
Legends:

8th Finals
Play-off
Group D
# Team P MP W D L G GD Form
1 Partizan 9 6 2 3 1 9:7 +2 D L W W D
2 Nice 9 6 2 3 1 8:7 +1 D W L W D
3 FC Cologne 5 5 1 2 2 7:8 -1 D L L W D
4 Slovacko 5 5 1 2 2 8:10 -2 D W L L D
Legends:

8th Finals
Play-off
Group E
# Team P MP W D L G GD Form
1 AZ 15 6 5 0 1 12:6 +6 W W L W W
2 Dnipro-1 10 6 3 1 2 9:7 +2 L W W D W
3 Apollon 7 6 2 1 3 5:7 -2 W L W L L
4 Vaduz 2 6 0 2 4 5:11 -6 L L L D L
Legends:

8th Finals
Play-off
Group F
# Team P MP W D L G GD Form
1 Djurgården 16 6 5 1 0 12:6 +6 W W W W W
2 Gent 8 6 2 2 2 10:6 +4 W D L L W
3 Molde 7 6 2 1 3 9:10 -1 L L W W L
4 Shamrock Rovers 2 6 0 2 4 1:10 -9 L D L L L
Legends:

8th Finals
Play-off
Group G
# Team P MP W D L G GD Form
1 Sivasspor 11 6 3 2 1 11:7 +4 D W W L W
2 CFR Cluj 10 6 3 1 2 5:5 0 W L W W L
3 Slavia Prague 8 6 2 2 2 6:7 -1 D W L L W
4 Ballkani 4 6 1 1 4 8:11 -3 L L L W L
Legends:

8th Finals
Play-off
Group H
# Team P MP W D L G GD Form
1 Basel 11 6 3 2 1 11:9 +2 W D D L W
2 Slovan Bratislava 11 6 3 2 1 9:7 +2 W W D W L
3 Pyunik 6 6 2 0 4 8:9 -1 L L L W W
4 Zalgiris 5 6 1 2 3 5:8 -3 L D W L L
Legends:

8th Finals
Play-off
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Istanbul Basaksehir 9 3 3 0 0 9:1 +8 W W W
2 (2) Fiorentina 7 3 2 1 0 8:3 +5 W W D
3 (3) Hearts 3 3 1 0 2 2:8 -6 W L L
4 (4) Rigas FS 1 3 0 1 2 0:5 -5 L D L
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) West Ham United 9 3 3 0 0 6:2 +4 W W W
2 (2) Anderlecht 4 3 1 1 1 3:3 0 D L W
3 (3) Silkeborg 3 3 1 0 2 7:5 +2 L W L
4 (4) FCSB 1 3 0 1 2 0:8 -8 L L D
Group C
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Villarreal 7 3 2 1 0 11:5 +6 D W W
2 (2) Lech Poznań 7 3 2 1 0 7:1 +6 W D W
3 (3) Hapoel Be'er Sheva 4 3 1 1 1 6:3 +3 W D L
4 (4) Austria Vienna 2 3 0 2 1 1:2 -1 D L D
Group D
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Partizan 5 3 1 2 0 4:2 +2 D W D
2 (3) FC Cologne 4 3 1 1 1 6:5 +1 D L W
3 (2) Nice 4 3 1 1 1 4:4 0 W L D
4 (4) Slovacko 1 2 0 1 1 3:4 -1 L D
Group E
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) AZ 9 3 3 0 0 9:4 +5 W W W
2 (3) Apollon 6 3 2 0 1 3:3 0 W W L
3 (2) Dnipro-1 4 3 1 1 1 3:3 0 W D L
4 (4) Vaduz 1 3 0 1 2 2:4 -2 L L D
Group F
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Djurgården 9 3 3 0 0 8:4 +4 W W W
2 (2) Gent 6 3 2 0 1 7:1 +6 W L W
3 (3) Molde 4 3 1 1 1 5:3 +2 L W D
4 (4) Shamrock Rovers 2 3 0 2 1 1:3 -2 D L D
Group G
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) CFR Cluj 6 3 2 0 1 3:1 +2 W W L
2 (1) Sivasspor 4 3 1 1 1 7:5 +2 W L D
3 (3) Slavia Prague 4 3 1 1 1 4:4 0 D L W
4 (4) Ballkani 1 3 0 1 2 2:4 -2 L L D
Group H
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Pyunik 6 3 2 0 1 5:2 +3 L W W
2 (2) Slovan Bratislava 5 3 1 2 0 5:4 +1 W D D
3 (1) Basel 4 3 1 1 1 5:5 0 D L W
4 (4) Zalgiris 3 3 1 0 2 3:4 -1 L W L
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Fiorentina 6 3 2 0 1 6:3 +3 W W L
2 (1) Istanbul Basaksehir 4 3 1 1 1 5:2 +3 L D W
3 (3) Hearts 3 3 1 0 2 4:8 -4 L L W
4 (4) Rigas FS 1 3 0 1 2 2:6 -4 L L D
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) West Ham United 9 3 3 0 0 7:2 +5 W W W
2 (2) Anderlecht 4 3 1 1 1 3:2 +1 W L D
3 (3) Silkeborg 3 3 1 0 2 5:2 +3 L W L
4 (4) FCSB 1 3 0 1 2 3:10 -7 D L L
Group C
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Villarreal 6 3 2 0 1 3:4 -1 L W W
2 (3) Hapoel Be'er Sheva 3 3 0 3 0 2:2 0 D D D
3 (2) Lech Poznań 2 3 0 2 1 5:6 -1 D D L
4 (4) Austria Vienna 0 3 0 0 3 1:13 -12 L L L
Group D
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Nice 5 3 1 2 0 4:3 +1 D W D
2 (1) Partizan 4 3 1 1 1 5:5 0 L W D
3 (4) Slovacko 4 3 1 1 1 5:6 -1 D W L
4 (3) FC Cologne 1 2 0 1 1 1:3 -2 L D
Group E
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Dnipro-1 6 3 2 0 1 6:4 +2 L W W
2 (1) AZ 6 3 2 0 1 3:2 +1 W L W
3 (3) Apollon 1 3 0 1 2 2:4 -2 L L D
4 (4) Vaduz 1 3 0 1 2 3:7 -4 L D L
Group F
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Djurgården 7 3 2 1 0 4:2 +2 W W D
2 (3) Molde 3 3 1 0 2 4:7 -3 L W L
3 (2) Gent 2 3 0 2 1 3:5 -2 D L D
4 (4) Shamrock Rovers 0 3 0 0 3 0:7 -7 L L L
Group G
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Sivasspor 7 3 2 1 0 4:2 +2