Denmark Series (2023/2024)
0
360 matches
Latest scores
Denmark : Denmark Series
Matchday 14 (Group 4)
12.1111:00
Ringkøbing
Viby IF
2
4
FT
Matchday 14 (Group 1)
11.1114:00
Sundby BK
Greve
1
0
FT
Matchday 14 (Group 3)
11.1113:00
B 1909
Fjordager IF
3
0
FT
Matchday 14 (Group 1)
11.1113:00
AB Tårnby
Brønshøj
0
0
FT
Matchday 14 (Group 3)
11.1112:30
Horsens fS
OKS
2
1
FT
11.1112:30
Hedensted
Tarup-Paarup
3
0
FT
Matchday 5 (Group 3)
11.1112:00
Marienlyst
B 1913
0
1
FT
Matchday 14 (Group 2)
11.1112:00
Karlslunde
Frederikssund
1
2
FT
Matchday 14 (Group 1)
11.1112:00
Allerød
Herlev
2
1
FT
Matchday 14 (Group 4)
11.1112:00
Odder
Kjellerup
2
1
FT
11.1112:00
VRI
AaB II
0
0
FT
Matchday 14 (Group 2)
11.1111:00
B 1908
Glostrup FK
2
3
FT
Matchday 14 (Group 4)
11.1111:00
Vorup FB
Varde IF
4
2
FT
Matchday 14 (Group 2)
11.1111:00
Ringsted
Slagelse B&I
0
1
FT
11.1111:00
BK Skjold
VB 1968
2
2
FT
Next matches
Denmark : Denmark Series
Matchday 15 (Group 4)
22.0318:00
Kjellerup
Ringkøbing
Preview
Matchday 15 (Group 2)
22.0318:00
Slagelse B&I
B 1908
Preview
22.0318:10
VB 1968
LSF
Preview
Matchday 15 (Group 3)
22.0318:30
Marienlyst
Horsens fS
Preview
Matchday 15 (Group 1)
23.0311:00
Gørslev Idrætsforening
Allerød
Preview
Matchday 15 (Group 2)
23.0311:00
Hørsholm-Usserød IK
Ringsted
Preview
23.0311:00
Frederikssund
BK Skjold
Preview
23.0311:00
Glostrup FK
Karlslunde
Preview
Matchday 15 (Group 4)
23.0312:00
Viby IF
Vorup FB
Preview
23.0312:00
AaB II
Hobro IK II
Preview
Matchday 15 (Group 1)
23.0312:00
Greve
Næstved IF
Preview
Matchday 15 (Group 3)
23.0312:00
Dalum
B 1909
Preview
23.0312:00
OKS
Aarhus Fremad II
Preview
23.0312:00
Tarup-Paarup
B 1913
Preview
Matchday 15 (Group 4)
23.0312:30
Nørresundby
Odder
Preview
Table and standings
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Marienlyst | 33 | 14 | 11 | 0 | 3 | 38:11 | +27 | L W W L W |
2 | Horsens fS | 31 | 14 | 9 | 4 | 1 | 36:16 | +20 | W W W W D |
3 | B 1909 | 22 | 14 | 6 | 4 | 4 | 25:18 | +7 | W W D L D |
4 | Aarhus Fremad II | 20 | 14 | 5 | 5 | 4 | 23:20 | +3 | D W W W D |
5 | B 1913 | 19 | 14 | 4 | 7 | 3 | 20:19 | +1 | W D L W D |
6 | OKS | 18 | 14 | 5 | 3 | 6 | 19:22 | -3 | L D L W W |
7 | Dalum | 16 | 14 | 5 | 1 | 8 | 19:27 | -8 | D L W W L |
8 | Hedensted | 15 | 14 | 4 | 3 | 7 | 21:29 | -8 | W L L L D |
9 | Tarup-Paarup | 14 | 14 | 3 | 5 | 6 | 22:27 | -5 | L L D L D |
10 | Fjordager IF | 5 | 14 | 1 | 2 | 11 | 7:41 | -34 | L L L L L |
Legends:
Promotion Play-off
Relegation Play-off
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Marienlyst | 18 | 7 | 6 | 0 | 1 | 20:3 | +17 | L W W W W |
2 (2) | Horsens fS | 15 | 7 | 4 | 3 | 0 | 17:8 | +9 | W W D D W |
3 (6) | OKS | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 12:10 | +2 | D W W L D |
4 (3) | B 1909 | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 12:10 | +2 | W D L L W |
5 (4) | Aarhus Fremad II | 9 | 7 | 2 | 3 | 2 | 14:10 | +4 | D W D D L |
6 (7) | Dalum | 9 | 7 | 3 | 0 | 4 | 9:13 | -4 | L W L L W |
7 (9) | Tarup-Paarup | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 13:14 | -1 | L L W W L |
8 (8) | Hedensted | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 10:11 | -1 | W L L W D |
9 (5) | B 1913 | 5 | 8 | 0 | 5 | 3 | 10:15 | -5 | L D D L D |
10 (10) | Fjordager IF | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 2:17 | -15 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Horsens fS | 16 | 7 | 5 | 1 | 1 | 19:8 | +11 | W W L W D |
2 (1) | Marienlyst | 15 | 7 | 5 | 0 | 2 | 18:8 | +10 | W L W L W |
3 (5) | B 1913 | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 10:4 | +6 | W D W D W |
4 (3) | B 1909 | 12 | 7 | 3 | 3 | 1 | 13:8 | +5 | W D D W W |
5 (4) | Aarhus Fremad II | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 9:10 | -1 | W W D L L |
6 (8) | Hedensted | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 11:18 | -7 | L D L W W |
7 (7) | Dalum | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 10:14 | -4 | D W L W L |
8 (6) | OKS | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 7:12 | -5 | L L W L W |
9 (9) | Tarup-Paarup | 6 | 7 | 1 | 3 | 3 | 9:13 | -4 | L D D W D |
10 (10) | Fjordager IF | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 5:24 | -19 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Glostrup FK | 31 | 14 | 9 | 4 | 1 | 30:16 | +14 | W W D L W |
2 | Frederikssund | 24 | 14 | 7 | 3 | 4 | 30:23 | +7 | W W D W L |
3 | Hørsholm-Usserød IK | 21 | 14 | 6 | 3 | 5 | 36:25 | +11 | D W W W W |
4 | Karlslunde | 21 | 14 | 6 | 3 | 5 | 20:17 | +3 | L W L W W |
5 | BK Skjold | 20 | 14 | 6 | 2 | 6 | 18:22 | -4 | D L L D L |
6 | Ringsted | 18 | 14 | 4 | 6 | 4 | 23:25 | -2 | L L D D L |
7 | Slagelse B&I | 17 | 14 | 4 | 5 | 5 | 20:27 | -7 | W W L W L |
8 | LSF | 16 | 14 | 4 | 4 | 6 | 29:28 | +1 | D L D L W |
9 | B 1908 | 14 | 14 | 4 | 2 | 8 | 14:21 | -7 | L L W L W |
10 | VB 1968 | 10 | 14 | 2 | 4 | 8 | 17:33 | -16 | D L W L L |
Legends:
Promotion Play-off
Relegation Play-off
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Glostrup FK | 18 | 7 | 6 | 0 | 1 | 17:7 | +10 | W L W W W |
2 (2) | Frederikssund | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 13:8 | +5 | W W L W D |
3 (3) | Hørsholm-Usserød IK | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 21:11 | +10 | W W L L W |
4 (5) | BK Skjold | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 10:9 | +1 | D L D W W |
5 (8) | LSF | 10 | 8 | 2 | 4 | 2 | 20:14 | +6 | D D W L L |
6 (4) | Karlslunde | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 10:10 | 0 | L L W W D |
7 (7) | Slagelse B&I | 9 | 7 | 2 | 3 | 2 | 10:10 | 0 | W L W D D |
8 (6) | Ringsted | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 11:11 | 0 | L D L W W |
9 (9) | B 1908 | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 10:12 | -2 | L W W L D |
10 (10) | VB 1968 | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 7:16 | -9 | L L D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Glostrup FK | 13 | 7 | 3 | 4 | 0 | 13:9 | +4 | W D W W D |
2 (4) | Karlslunde | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 10:7 | +3 | W W W D L |
3 (2) | Frederikssund | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 17:15 | +2 | W D L L W |
4 (3) | Hørsholm-Usserød IK | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 15:14 | +1 | D W W L L |
5 (6) | Ringsted | 10 | 7 | 2 | 4 | 1 | 12:14 | -2 | L D D W D |
6 (5) | BK Skjold | 9 | 7 | 3 | 0 | 4 | 8:13 | -5 | L L W L W |
7 (7) | Slagelse B&I | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 10:17 | -7 | W L W L D |
8 (8) | LSF | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 9:14 | -5 | L L W L L |
9 (9) | B 1908 | 6 | 7 | 2 | 0 | 5 | 4:9 | -5 | L L L W L |
10 (10) | VB 1968 | 6 | 7 | 1 | 3 | 3 | 10:17 | -7 | D W L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sundby BK | 31 | 14 | 10 | 1 | 3 | 36:17 | +19 | W W W D W |
2 | Brønshøj | 27 | 14 | 8 | 3 | 3 | 23:14 | +9 | D D L W W |
3 | Gørslev Idrætsforening | 27 | 14 | 8 | 3 | 3 | 19:13 | +6 | L D L W W |
4 | Allerød | 26 | 14 | 8 | 2 | 4 | 27:23 | +4 | W L W L W |
5 | Tårnby FF | 23 | 14 | 7 | 2 | 5 | 28:19 | +9 | W W L D L |
6 | Herlev | 16 | 14 | 5 | 1 | 8 | 24:26 | -2 | L D L W L |
7 | Næstved IF | 16 | 14 | 4 | 4 | 6 | 24:27 | -3 | W D W D L |
8 | AB Tårnby | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 11:12 | -1 | D L W D L |
9 | Greve | 10 | 13 | 3 | 1 | 9 | 15:25 | -10 | L W W L L |
10 | KFUM Roskilde | 7 | 14 | 2 | 1 | 11 | 10:41 | -31 | L L L L W |
Legends:
Promotion Play-off
Relegation Play-off
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Sundby BK | 18 | 7 | 6 | 0 | 1 | 21:6 | +15 | W W W W W |
2 (3) | Gørslev Idrætsforening | 17 | 7 | 5 | 2 | 0 | 13:5 | +8 | D W W W W |
3 (4) | Allerød | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 17:15 | +2 | W W W W L |
4 (2) | Brønshøj | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 11:4 | +7 | D W W W L |
5 (5) | Tårnby FF | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 10:8 | +2 | W W D L D |
6 (8) | AB Tårnby | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 6:5 | +1 | D W D L W |
7 (7) | Næstved IF | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 13:10 | +3 | W W L D W |
8 (6) | Herlev | 6 | 7 | 2 | 0 | 5 | 11:13 | -2 | L L L L L |
9 (10) | KFUM Roskilde | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 7:23 | -16 | L L L L D |
10 (9) | Greve | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 6:13 | -7 | W L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Brønshøj | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 12:10 | +2 | D L W W L |
2 (1) | Sundby BK | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 15:11 | +4 | W D L W W |
3 (5) | Tårnby FF | 12 | 7 | 4 | 0 | 3 | 18:11 | +7 | L L W W L |
4 (4) | Allerød | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 10:8 | +2 | L L D W W |
5 (6) | Herlev | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 13:13 | 0 | L D W W L |
6 (3) | Gørslev Idrætsforening | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 6:8 | -2 | L L W W W |
7 (9) | Greve | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 9:12 | -3 | L W W L L |
8 (7) | Næstved IF | 6 | 7 | 1 | 3 | 3 | 11:17 | -6 | D D L W D |
9 (8) | AB Tårnby | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 5:7 | -2 | L L L L L |
10 (10) | KFUM Roskilde | 3 | 7 | 1 | 0 | 6 | 3:18 | -15 | L L W L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Odder | 33 | 14 | 10 | 3 | 1 | 28:12 | +16 | W W W D W |
2 | Viby IF | 30 | 14 | 10 | 0 | 4 | 39:17 | +22 | W L W W W |
3 | Vorup FB | 29 | 14 | 9 | 2 | 3 | 34:22 | +12 | W W D D L |
4 | Kjellerup | 22 | 14 | 7 | 1 | 6 | 21:23 | -2 | L W D W W |
5 | Ringkøbing | 18 | 14 | 5 | 3 | 6 | 24:21 | +3 | L W D D L |
6 | Nørresundby | 18 | 14 | 4 | 6 | 4 | 26:28 | -2 | D L D D L |
7 | VRI | 18 | 14 | 5 | 3 | 6 | 28:32 | -4 | D W L L L |
8 | Hobro IK II | 14 | 14 | 3 | 5 | 6 | 22:31 | -9 | D L D W W |
9 | AaB II | 12 | 14 | 3 | 3 | 8 | 13:26 | -13 | D L D L W |
10 | Varde IF | 2 | 14 | 0 | 2 | 12 | 12:35 | -23 | L L L L L |
Legends:
Promotion Play-off
Relegation Play-off
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Viby IF | 18 | 7 | 6 | 0 | 1 | 20:7 | +13 | W W W W L |
2 (1) | Odder | 17 | 7 | 5 | 2 | 0 | 16:6 | +10 | W W D D W |
3 (3) | Vorup FB | 15 | 8 | 5 | 0 | 3 | 19:16 | +3 | W L L W W |
4 (6) | Nørresundby | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 11:9 | +2 | L D D W W |
5 (7) | VRI | 9 | 7 | 2 | 3 | 2 | 13:11 | +2 | D L L W W |
6 (4) | Kjellerup | 9 | 7 | 3 | 0 | 4 | 7:10 | -3 | W W L L L |
7 (5) | Ringkøbing | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 12:11 | +1 | L D L W L |
8 (8) | Hobro IK II | 7 | 7 | 1 | 4 | 2 | 13:20 | -7 | D D W L D |
9 (9) | AaB II | 6 | 7 | 2 | 0 | 5 | 7:17 | -10 | L L L L W |
10 (10) | Varde IF | 1 | 7 | 0 | 1 | 6 | 6:16 | -10 | L L D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Odder | 16 | 7 | 5 | 1 | 1 | 12:6 | +6 | W W L W W |
2 (3) | Vorup FB | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 15:6 | +9 | W D D W W |
3 (4) | Kjellerup | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 14:13 | +1 | L D W W W |
4 (2) | Viby IF | 12 | 7 | 4 | 0 | 3 | 19:10 | +9 | W L W W L |
5 (5) | Ringkøbing | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 12:10 | +2 | W D L L W |
6 (7) | VRI | 9 | 7 | 3 | 0 | 4 | 15:21 | -6 | W L W L L |
7 (8) | Hobro IK II | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 9:11 | -2 | L W L W L |
8 (6) | Nørresundby | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 15:19 | -4 | D L D W L |
9 (9) | AaB II | 6 | 7 | 1 | 3 | 3 | 6:9 | -3 | D D W L D |
10 (10) | Varde IF | 1 | 7 | 0 | 1 | 6 | 6:19 | -13 | L L L D L |