Hoofdklasse livescores, results, table and standings

Netherlands Hoofdklasse (2020/2021)

20%
0
961 matches

Today's matches

Netherlands : Hoofdklasse
29.1112:00
Cancelled CANC
IFC
29.1113:00
Postponed POST
29.1113:00
Postponed POST
29.1113:00
Postponed POST
SDO
29.1113:00
Postponed POST
HBS
29.1113:00
Postponed POST
29.1113:00
Postponed POST
29.1113:00
Postponed POST
29.1113:00
Postponed POST
29.1113:00
Postponed POST
29.1113:00
Postponed POST
29.1113:00
Postponed POST
29.1113:00
Postponed POST
AWC
VOC
29.1113:30
Postponed POST
29.1113:30
Postponed POST

Latest scores Latest scores

Netherlands : Hoofdklasse
Matchday 13 (Zondag A)
28.1114:15
Postponed POST
Matchday 13 (Zaterdag B)
28.1114:00
Postponed POST
28.1114:00
Postponed POST
28.1114:00
Postponed POST
Urk
Matchday 13 (Zaterdag A)
28.1114:00
Postponed POST
28.1113:30
Postponed POST
28.1113:30
Postponed POST
28.1113:30
Postponed POST
ARC
28.1113:30
Postponed POST
28.1113:30
Postponed POST
Matchday 13 (Zaterdag B)
28.1113:30
Postponed POST
Matchday 13 (Zaterdag A)
28.1113:30
Postponed POST
Matchday 13 (Zaterdag B)
28.1113:30
Postponed POST
28.1113:30
Postponed POST
NSC
28.1113:30
Postponed POST

Next matches Next matches

Netherlands : Hoofdklasse
Matchday 14 (Zaterdag A)
05.1213:30
Postponed POST
05.1213:30
Postponed POST
05.1213:30
Postponed POST
05.1213:30
Postponed POST
05.1213:30
Postponed POST
ARC
05.1213:30
Postponed POST
05.1213:30
Postponed POST
Matchday 14 (Zaterdag B)
05.1213:30
Postponed POST
05.1213:30
Postponed POST
05.1213:30
Postponed POST
05.1213:30
Postponed POST
05.1213:30
Postponed POST
05.1213:45
Postponed POST
NSC
Matchday 14 (Zaterdag A)
05.1214:00
Postponed POST
Matchday 14 (Zaterdag B)
05.1214:00
Postponed POST
Urk

Table and standings

# Team P MP W D L G GD Form
1 Meerssen 14 6 4 2 0 11:5 +6 W W D W W
2 Baronie 13 5 4 1 0 20:0 +20 W W W D W
3 No team logo AWC 10 5 3 1 1 9:10 -1 W D L W W
4 Halsteren 9 5 3 0 2 10:6 +4 L W L W W
5 No team logo Orion 9 4 3 0 1 7:5 +2 W W W L
6 No team logo OJC Rosmalen 8 5 2 2 1 9:8 +1 W D D W L
7 EHC Hoensbroek 8 6 2 2 2 8:15 -7 D L D W L
8 IFC 7 5 2 1 2 9:6 +3 L L W D W
9 Moerse Boys 7 6 2 1 3 9:12 -3 D L W W L
10 UDI '19 6 5 2 0 3 7:10 -3 L W L W L
11 No team logo TOGB 5 5 1 2 2 7:11 -4 W L D L D
12 VOC 4 6 1 1 4 7:12 -5 L W L L D
13 Juliana '31 3 2 1 0 1 4:3 +1 L W
14 No team logo Minor 2 6 0 2 4 9:16 -7 L D L L D
15 RKSV Nuenen 1 5 0 1 4 6:13 -7 D L L L L
16 Leonidas 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
# Team P MP W D L G GD Form
1 (6) No team logo OJC Rosmalen 7 3 2 1 0 7:4 +3 W D W
2 (8) IFC 6 3 2 0 1 9:5 +4 L W W
3 (4) Halsteren 6 3 2 0 1 7:4 +3 L W W
4 (7) EHC Hoensbroek 6 3 2 0 1 5:9 -4 L W W
5 (2) Baronie 4 2 1 1 0 8:0 +8 W D
6 (3) No team logo AWC 4 2 1 1 0 4:1 +3 D W
7 (1) Meerssen 4 2 1 1 0 2:0 +2 W D
8 (9) Moerse Boys 4 3 1 1 1 3:4 -1 D W L
9 (5) No team logo Orion 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
10 (13) Juliana '31 3 2 1 0 1 4:3 +1 L W
11 (12) VOC 3 3 1 0 2 3:5 -2 W L L
12 (14) No team logo Minor 1 3 0 1 2 5:7 -2 L L D
13 (15) RKSV Nuenen 1 3 0 1 2 4:8 -4 D L L
14 (11) No team logo TOGB 1 3 0 1 2 3:8 -5 L L D
15 (16) Leonidas 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
16 (10) UDI '19 0 2 0 0 2 1:5 -4 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Meerssen 10 4 3 1 0 9:5 +4 W W W D
2 (2) Baronie 9 3 3 0 0 12:0 +12 W W W
3 (10) UDI '19 6 3 2 0 1 6:5 +1 L W W
4 (5) No team logo Orion 6 3 2 0 1 4:4 0 W W L
5 (3) No team logo AWC 6 3 2 0 1 5:9 -4 W L W
6 (11) No team logo TOGB 4 2 1 1 0 4:3 +1 W D
7 (4) Halsteren 3 2 1 0 1 3:2 +1 L W
8 (9) Moerse Boys 3 3 1 0 2 6:8 -2 L W L
9 (7) EHC Hoensbroek 2 3 0 2 1 3:6 -3 D D L
10 (8) IFC 1 2 0 1 1 0:1 -1 L D
11 (6) No team logo OJC Rosmalen 1 2 0 1 1 2:4 -2 D L
12 (12) VOC 1 3 0 1 2 4:7 -3 L L D
13 (14) No team logo Minor 1 3 0 1 2 4:9 -5 D L L
14 (16) Leonidas 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
15 (15) RKSV Nuenen 0 2 0 0 2 2:5 -3 L L
16 (13) Juliana '31 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
# Team P MP W D L G GD Form
1 Berkum 13 6 4 1 1 17:5 +12 W L W D W
2 Swift 12 4 4 0 0 14:3 +11 W W W W
3 Flevo Boys 12 5 4 0 1 15:7 +8 L W W W W
4 HZVV 12 5 4 0 1 13:6 +7 W W W W L
5 Genemuiden 12 6 4 0 2 9:6 +3 W W L W L
6 Eemdijk 10 5 3 1 1 13:4 +9 D W W L W
7 SDC Putten 10 5 3 1 1 11:4 +7 D W L W W
8 RKAV Volendam 10 5 3 1 1 11:7 +4 W D W W L
9 AZSV 10 6 3 1 2 11:11 0 D L W L W
10 Urk 7 6 2 1 3 10:12 -2 W L L D L
11 NSC 6 6 2 0 4 10:11 -1 L W L W L
12 DETO Twenterand 4 5 1 1 3 7:12 -5 L W D L L
13 Noordscheschut 3 6 1 0 5 5:19 -14 L L W L L
14 Buitenpost 3 6 1 0 5 4:19 -15 L L L L W
15 ONS Sneek 1 5 0 1 4 5:14 -9 D L L L L
16 De Dijk 0 5 0 0 5 0:15 -15 L L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (6) Eemdijk 9 3 3 0 0 10:0 +10 W W W
2 (1) Berkum 9 3 3 0 0 11:2 +9 W W W
3 (5) Genemuiden 9 3 3 0 0 8:2 +6 W W W
4 (9) AZSV 7 3 2 1 0 6:4 +2 D W W
5 (3) Flevo Boys 6 2 2 0 0 6:0 +6 W W
6 (4) HZVV 6 2 2 0 0 7:2 +5 W W
7 (8) RKAV Volendam 6 3 2 0 1 8:6 +2 W W L
8 (7) SDC Putten 4 2 1 1 0 4:1 +3 D W
9 (10) Urk 4 3 1 1 1 5:4 +1 L D W
10 (2) Swift 3 1 1 0 0 6:0 +6 W
11 (14) Buitenpost 3 3 1 0 2 3:9 -6 L L W
12 (12) DETO Twenterand 1 3 0 1 2 4:6 -2 L D L
13 (11) NSC 0 3 0 0 3 1:6 -5 L L L
14 (15) ONS Sneek 0 3 0 0 3 2:9 -7 L L L
15 (16) De Dijk 0 3 0 0 3 0:8 -8 L L L
16 (13) Noordscheschut 0 3 0 0 3 3:12 -9 L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Swift 9 3 3 0 0 8:3 +5 W W W
2 (11) NSC 6 3 2 0 1 9:5 +4 W W L
3 (7) SDC Putten 6 3 2 0 1 7:3 +4 W L W
4 (3) Flevo Boys 6 3 2 0 1 9:7 +2 L W W
5 (4) HZVV 6 3 2 0 1 6:4 +2 W W L
6 (1) Berkum 4 3 1 1 1 6:3 +3 L D W
7 (8) RKAV Volendam 4 2 1 1 0 3:1 +2 D W
8 (9) AZSV 3 3 1 0 2 5:7 -2 L L W
9 (10) Urk 3 3 1 0 2 5:8 -3 W L L
10 (12) DETO Twenterand 3 2 1 0 1 3:6 -3 W L
11 (5) Genemuiden 3 3 1 0 2 1:4 -3 W L L
12 (13) Noordscheschut 3 3 1 0 2 2:7 -5 L W L
13 (6) Eemdijk 1 2 0 1 1 3:4 -1 D L
14 (15) ONS Sneek 1 2 0 1 1 3:5 -2 D L
15 (16) De Dijk 0 2 0 0 2 0:7 -7 L L
16 (14) Buitenpost 0 3 0 0 3 1:10 -9 L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 Achilles Veen 16 6 5 1 0 19:10 +9 W W W D W
2 FC 's-Gravenzande 13 6 4 1 1 16:5 +11 L D W W W
3 ARC 13 6 4 1 1 12:9 +3 W D L W W
4 Jodan Boys 12 6 3 3 0 12:4 +8 W W W D D
5 Rijnvogels 12 5 4 0 1 12:8 +4 W L W W W
6 SC Feyenoord 11 5 3 2 0 18:7 +11 W D W D W
7 DHSC 9 5 3 0 2 16:13 +3 L W L W W
8 Spijkenisse 6 5 1 3 1 11:9 +2 D L D W D
9 DUNO 6 5 2 0 3 5:3 +2 L W W L L
10 Poortugaal 5 4 1 2 1 10:12 -2 D D W L
11 Smitshoek 4 6 1 1 4 8:19 -11 D L L L L
12 Capelle 3 4 1 0 3 8:9 -1 L W L L
13 VV Scherpenzeel 3 4 1 0 3 4:11 -7 W L L L
14 Zwaluwen 0 4 0 0 4 8:16 -8 L L L L
15 Achilles '29 0 5 0 0 5 2:11 -9 L L L L L
16 Rijsoord 0 4 0 0 4 1:16 -15 L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (6) SC Feyenoord 9 3 3 0 0 12:1 +11 W W W
2 (4) Jodan Boys 7 3 2 1 0 8:2 +6 W W D
3 (1) Achilles Veen 7 3 2 1 0 9:5 +4 W D W
4 (3) ARC 7 3 2 1 0 8:4 +4 D W W
5 (2) FC 's-Gravenzande 6 3 2 0 1 10:3 +7 L W W
6 (7) DHSC 6 2 2 0 0 9:3 +6 W W
7 (5) Rijnvogels 6 3 2 0 1 6:4 +2 L W W
8 (10) Poortugaal 4 2 1 1 0 8:7 +1 D W
9 (9) DUNO 3 3 1 0 2 4:2 +2 L W L
10 (12) Capelle 3 3 1 0 2 5:5 0 L W L
11 (8) Spijkenisse 2 2 0 2 0 3:3 0 D D
12 (11) Smitshoek 1 3 0 1 2 4:10 -6 D L L
13 (13) VV Scherpenzeel 0 1 0 0 1 1:2 -1