IV Liga 2023/2024 livescores, results, table and standings

Poland IV Liga (2023/2024)

50%
0
4974 matches

Latest scores Latest scores

Poland : IV Liga
Matchday 17 (Zachodniopomorska)
Matchday 16 (Dolnośląska)
Matchday 14 (Zachodniopomorska)
Matchday 17 (Zachodniopomorska)
Matchday 17 (Lubelska)
Matchday 18 (Wielkopolska)
Matchday 17 (Lubelska)
Matchday 1 (Świętokrzyska)
Matchday 17 (Zachodniopomorska)
Matchday 17 (Pomorska)
Matchday 17 (Zachodniopomorska)
Matchday 18 (Wielkopolska)
Matchday 17 (Dolnośląska)
Matchday 17 (Zachodniopomorska)

Next matches Next matches

Poland : IV Liga
Matchday 18 (Pomorska)
Matchday 18 (Zachodniopomorska)
Matchday 17 (Świętokrzyska)
Matchday 17 (Mazowiecka)
Matchday 18 (Zachodniopomorska)
Matchday 15 (Warmińsko-Mazurska)
Matchday 18 (Zachodniopomorska)
Matchday 18 (Dolnośląska)

Table and standings

# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo Wasilków 47 17 15 2 0 74:16 +58 W D W W W
2 Wigry Suwałki 45 17 14 3 0 73:21 +52 W W D W W
3 Ruch Wysokie Mazowieckie 40 17 13 1 3 51:18 +33 W W W W W
4 No team logo Warmia Grajewo 36 17 11 3 3 62:18 +44 L W W D L
5 No team logo Wissa Szczuczyn 34 17 10 4 3 44:27 +17 L W D W W
6 No team logo Tur Bielsk Podlaski 33 17 10 3 4 33:23 +10 L W L W L
7 No team logo Sparta Szepietowo 26 17 8 2 7 29:35 -6 L L W W L
8 No team logo Promień Mońki 25 17 8 1 8 35:36 -1 W L L L W
9 No team logo Krypnianka Krypno 25 17 7 4 6 27:28 -1 L L W D W
10 No team logo Michałowo 23 17 7 2 8 37:39 -2 D L L L W
11 No team logo KS Orlęta Czyżew 18 17 5 3 9 34:51 -17 W D L L L
12 No team logo Klub Sportowy Śniadowo 17 17 5 2 10 26:42 -16 L D W L W
13 No team logo MOSP Białystok 16 17 4 4 9 23:39 -16 W W D L D
14 No team logo Czarni Czarna Białost. 13 17 3 4 10 23:39 -16 W L D D L
15 No team logo Grabówka 13 17 3 4 10 20:42 -22 W D L L L
16 No team logo LKS Dąb Dąbrowa Białostocka 13 17 3 4 10 16:46 -30 D L W W D
17 No team logo KS Hetman Tykocin 8 17 2 2 13 19:53 -34 D L W L L
18 No team logo Cresovia Siemiatycze 3 17 1 0 16 14:67 -53 L L L L L
Legends:

Promotion
Relegation Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Wasilków 27 9 9 0 0 37:5 +32 W W W W W
2 (4) No team logo Warmia Grajewo 20 9 6 2 1 33:5 +28 W D L D W
3 (2) Wigry Suwałki 20 8 6 2 0 38:13 +25 W W W W D
4 (6) No team logo Tur Bielsk Podlaski 20 9 6 2 1 21:6 +15 W W D W D
5 (7) No team logo Sparta Szepietowo 20 9 6 2 1 18:11 +7 L W W W W
6 (9) No team logo Krypnianka Krypno 15 9 5 0 4 19:18 +1 L W W W W
7 (8) No team logo Promień Mońki 13 8 4 1 3 19:18 +1 W L W W L
8 (10) No team logo Michałowo 12 8 4 0 4 21:23 -2 L L W W L
9 (3) Ruch Wysokie Mazowieckie 12 5 4 0 1 11:4 +7 W W W L W
10 (5) No team logo Wissa Szczuczyn 11 6 3 2 1 18:9 +9 L D W D W
11 (11) No team logo KS Orlęta Czyżew 10 9 3 1 5 19:31 -12 D L W L L
12 (15) No team logo Grabówka 9 9 2 3 4 10:10 0 D L L D L
13 (14) No team logo Czarni Czarna Białost. 9 10 2 3 5 15:18 -3 L D L W D
14 (16) No team logo LKS Dąb Dąbrowa Białostocka 9 9 2 3 4 12:18 -6 D W D L D
15 (13) No team logo MOSP Białystok 9 8 3 0 5 10:19 -9 W L L W L
16 (12) No team logo Klub Sportowy Śniadowo 8 10 2 2 6 10:24 -14 L D L L D
17 (17) No team logo KS Hetman Tykocin 1 10 0 1 9 14:38 -24 L L L L L
18 (18) No team logo Cresovia Siemiatycze 0 8 0 0 8 3:42 -39 L L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Ruch Wysokie Mazowieckie 28 12 9 1 2 40:14 +26 W W L W W
2 (2) Wigry Suwałki 25 9 8 1 0 35:8 +27 W D W W W
3 (5) No team logo Wissa Szczuczyn 23 11 7 2 2 26:18 +8 W W W W D
4 (1) No team logo Wasilków 20 8 6 2 0 37:11 +26 D W W D W
5 (4) No team logo Warmia Grajewo 16 8 5 1 2 29:13 +16 L W W W W
6 (6) No team logo Tur Bielsk Podlaski 13 8 4 1 3 12:17 -5 L L L W D
7 (8) No team logo Promień Mońki 12 9 4 0 5 16:18 -2 L L W L L
8 (10) No team logo Michałowo 11 9 3 2 4 16:16 0 D L W W D
9 (9) No team logo Krypnianka Krypno 10 8 2 4 2 8:10 -2 L D D D L
10 (12) No team logo Klub Sportowy Śniadowo 9 7 3 0 4 16:18 -2 W W L L L
11 (11) No team logo KS Orlęta Czyżew 8 8 2 2 4 15:20 -5 W L L L W
12 (13) No team logo MOSP Białystok 7 9 1 4 4 13:20 -7 W D D L L
13 (17) No team logo KS Hetman Tykocin 7 7 2 1 4 5:15 -10 D W L L W
14 (7) No team logo Sparta Szepietowo 6 8 2 0 6 11:24 -13 L W L L L
15 (14) No team logo Czarni Czarna Białost. 4 7 1 1 5 8:21 -13 W D L L L
16 (15) No team logo Grabówka 4 8 1 1 6 10:32 -22 W L L D L
17 (16) No team logo LKS Dąb Dąbrowa Białostocka 4 8 1 1 6 4:28 -24 L W L D L
18 (18) No team logo Cresovia Siemiatycze 3 9 1 0 8 11:25 -14 L L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 Wisła Płock II 42 16 14 0 2 51:11 +40 W W W W W
2 No team logo Hutnik Warszawa 38 17 11 5 1 33:9 +24 W W W D D
3 No team logo Troszyn 38 17 12 2 3 38:20 +18 L D W W W
4 No team logo Mszczonowianka Mszczonów 36 17 10 6 1 44:21 +23 W D D W D
5 No team logo KTS Weszło Warszawa 36 16 11 3 2 38:15 +23 W D W W W
6 No team logo Ząbkovia Ząbki 35 16 11 2 3 41:13 +28 W W W D W
7 No team logo Mazovia Mińsk Mazowiecki 33 17 10 3 4 54:28 +26 W W W D W
8 Ursus Warszawa 28 17 8 4 5 31:26 +5 L D W L D
9 No team logo MKS Piaseczno 22 16 6 4 6 31:34 -3 L D W D W
10 No team logo Błonianka Błonie 21 17 7 0 10 27:34 -7 L W L W L
11 No team logo Wilga Garwolin 19 16 5 4 7 26:30 -4 L L L D W
12 No team logo Mazur Karczew 17 17 5 2 10 24:40 -16 W L L L W
13 No team logo MLKS Józefovia Józefów 16 17 4 4 9 17:39 -22 L L D W D
14 No team logo Marcovia Marki 14 16 4 2 10 24:35 -11 W W L L D
15 No team logo Oskar Przysucha 12 17 3 3 11 20:39 -19 L D L L D
16 No team logo Raszyn 11 17 3 2 12 16:41 -25 W L L L L
17 No team logo Sokół Serock 8 17 2 2 13 22:55 -33 W L L L L
18 No team logo GKS Drogowiec Jedlińsk 0 17 0 0 17 8:55 -47 L L L L L
Legends:

Promotion
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Wisła Płock II 27 9 9 0 0 34:4 +30 W W W W W
2 (6) No team logo Ząbkovia Ząbki 24 9 8 0 1 25:6 +19 W W W W W
3 (3) No team logo Troszyn 21 8 7 0 1 25:9 +16 L W W W W
4 (5) No team logo KTS Weszło Warszawa 21 7 7 0 0 19:3 +16 W W W W W
5 (4) No team logo Mszczonowianka Mszczonów 21 9 6 3 0 29:14 +15 D W W W D
6 (7) No team logo Mazovia Mińsk Mazowiecki 20 8 6 2 0 32:8 +24 W D W W W
7 (2) No team logo Hutnik Warszawa 19 9 5 4 0 17:4 +13 W W D D W
8 (8) Ursus Warszawa 16 10 5 1 4 20:17 +3 L D L W W
9 (10) No team logo Błonianka Błonie 12 10 4 0 6 16:22 -6 L L L L W
10 (9) No team logo MKS Piaseczno 11 7 3 2 2 13:9 +4 D W W W L
11 (14) No team logo Marcovia Marki 10 9 3 1 5 13:15 -2 W L D L L
12 (12) No team logo Mazur Karczew 10 9 3 1 5 14:18 -4 L L L L W
13 (11) No team logo Wilga Garwolin 9 7 2 3 2 12:10 +2 L D W L W
14 (17) No team logo Sokół Serock 8 9 2 2 5 14:18 -4 W L L D L
15 (15) No team logo Oskar Przysucha 8 8 2 2 4 14:20 -6 L L D D W
16 (13) No team logo MLKS Józefovia Józefów 6 8 1 3 4 8:17 -9 L D D L L
17 (16) No team logo Raszyn 3 7 1 0 6 7:20 -13 L L L W L
18 (18) No team logo GKS Drogowiec Jedlińsk 0 7 0 0 7 3:16 -13 L L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo Hutnik Warszawa 19 8 6 1 1 16:5 +11 W D W W L
2 (3) No team logo Troszyn 17 9 5 2 2 13:11 +2 D W L L W
3 (1) Wisła Płock II 15 7 5 0 2 17:7 +10 W W W L L
4 (4) No team logo Mszczonowianka Mszczonów 15 8 4 3 1 15:7 +8 W D D W W
5 (5) No team logo KTS Weszło Warszawa 15 9 4 3 2 19:12 +7 W D W W W
6 (7) No team logo Mazovia Mińsk Mazowiecki 13 9 4 1 4 22:20 +2 W W L L L
7 (8) Ursus Warszawa 12 7 3 3 1 11:9 +2 W D D D W
8 (6) No team logo Ząbkovia Ząbki 11 7 3 2 2 16:7 +9 W D L W D
9 (9) No team logo MKS Piaseczno 11 9 3 2 4 18:25 -7 L W D D L
10 (13) No team logo MLKS Józefovia Józefów 10 9 3 1 5 9:22 -13 L W D L L
11 (11) No team logo Wilga Garwolin 10 9 3 1 5 14:20 -6 L L W W L
12 (10) No team logo Błonianka Błonie 9 7 3 0 4 11:12 -1 W W L L L
13 (16) No team logo Raszyn 8 10 2 2 6 9:21 -12 W L L L W
14 (12) No team logo Mazur Karczew 7 8 2 1 5 10:22 -12 W L W L L
15 (15) No team logo Oskar Przysucha 4 9 1 1 7 6:19 -13 D L L L W
16 (14) No team logo Marcovia Marki 4 7 1 1 5 11:20 -9 W L D L L
17 (17) No team logo Sokół Serock 0 8 0 0 8 8:37 -29 L L L L L
18 (18) No team logo GKS Drogowiec Jedlińsk 0 10 0 0 10 5:39 -34 L L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 Wda Świecie 48 17 16 0 1 54:11 +43 W W W W W
2 Chemik Bydgoszcz 39 17 12 3 2 41:7 +34 D W D W W
3 No team logo Start Pruszcz 32 17 10 2 5 46:29 +17 L L L W W
4 No team logo Cuiavia Inowrocław 29 17 7 8 2 37:20 +17 W W D W W
5 No team logo Orlęta Aleksandrów Kuj. 29 17 8 5 4 34:28 +6 W D W W W
6 No team logo Lech Rypin 29 17 9 2 6 31:26 +5 L W L W W
7 No team logo GZS Tłuchowia Tłuchowo 29 17 8 5 4 36:16 +20 W D L L L
8 No team logo MKS Unia Wąbrzeźno 27 16 8 3 5 19:17 +2 D W L W L
9 No team logo LKS Pomorzanin Serock 26 17 7 5 5 30:21 +9 D L W W L
10 No team logo Pogoń Mogilno