Third League (2023/2024)
0
1181 matches
Latest scores
Bulgaria : Third League
Matchday 24 (Southeast)
17.0313:00
Lokomotiv Plovdiv II
Sayana Haskovo
1
2
FT
Matchday 19 (Northeast)
17.0313:00
FK Kubrat
Ustrem Donchevo
1
3
FT
Matchday 19 (Northwest)
17.0312:30
Etar VT II
Yantra Polski Trambesh
1
1
FT
Matchday 25 (Southwest)
16.0315:00
PFK Slavia 1913 II
Vitosha Bistritsa
0
0
FT
Matchday 24 (Southeast)
16.0313:00
Rozova dolina
Sokol Markovo
2
0
FT
Matchday 19 (Northeast)
16.0313:00
PFK Cherno more Varna II
Lokomotiv Ruse
1
1
FT
16.0313:00
Spartak Varna II
Dorostol
7
0
FT
16.0313:00
Svetkavitsa Tg
Riltsi
1
2
FT
16.0313:00
Septemvri Tervel
Fratria
1
0
FT
Matchday 24 (Southeast)
16.0313:00
Asenovets
Levski Karlovo
3
1
FT
16.0313:00
Sekirovo
Yambol 1915
1
0
FT
16.0313:00
Gigant Saedinenie
PFK Spartak 1947 Plovdiv
1
1
FT
16.0313:00
Dimitrovgrad
Beroe II
3
0
FT
16.0313:00
Zagorets
Nesebar
2
2
FT
16.0313:00
Atletik Kuklen
Botev Plovdiv II
1
4
FT
Next matches
Bulgaria : Third League
Matchday 20 (Northwest)
23.0312:30
Juventus Malchika
Botev Vratsa II
Preview
23.0312:30
Sevlievo
Boruna Tsareva livada
Preview
23.0312:30
Drenovets
Etar VT II
Preview
23.0312:30
Yantra Polski Trambesh
Lokomotiv GO
Preview
23.0312:30
Cancelled CANC
Cancelled CANC
Partizan
Dunav Lom
23.0312:30
Lokomotiv Mezdra
Akademik Svishtov
Preview
23.0312:30
Vihar Slavyanovo
OFK Levski
Preview
Matchday 20 (Northeast)
23.0313:00
Ludogorets III
Svetkavitsa Tg
Preview
23.0313:00
Dorostol
Chernolomets 1919
Preview
23.0313:00
Benkovski Isperih
PFK Cherno more Varna II
Preview
Matchday 25 (Southeast)
23.0313:00
Atletik Kuklen
Levski Karlovo
Preview
23.0313:00
Botev Plovdiv II
Karnobat
Preview
23.0313:00
Rodopa Smolyan
Rozova dolina
Preview
23.0313:00
Sokol Markovo
Zagorets
Preview
23.0313:00
Nesebar
Lokomotiv Plovdiv II
Preview
Table and standings
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Minyor Pernik | 65 | 25 | 21 | 2 | 2 | 50:17 | +33 | W D W W W |
2 | PFC CSKA Sofia II | 57 | 25 | 18 | 3 | 4 | 42:19 | +23 | D W W W W |
3 | Vihren | 43 | 25 | 13 | 4 | 8 | 36:30 | +6 | D W L L D |
4 | Chavdar Etropole | 42 | 20 | 13 | 3 | 4 | 46:17 | +29 | D W W W W |
5 | Slivnishki geroy | 40 | 24 | 11 | 7 | 6 | 32:26 | +6 | D L L W D |
6 | Balkan Botevgrad | 39 | 24 | 11 | 6 | 7 | 44:40 | +4 | D D D L W |
7 | Botev Ihtiman | 39 | 25 | 11 | 6 | 8 | 39:37 | +2 | W W W D W |
8 | Kyustendil | 35 | 25 | 10 | 5 | 10 | 43:33 | +10 | D D W L D |
9 | Rilski sportist | 35 | 24 | 11 | 2 | 11 | 35:37 | -2 | D L D L L |
10 | Bansko | 34 | 25 | 9 | 7 | 9 | 31:34 | -3 | L L W L W |
11 | PFK Levski Sofia II | 31 | 24 | 9 | 4 | 11 | 38:33 | +5 | D D W L W |
12 | Septemvri Sofia II | 30 | 25 | 8 | 6 | 11 | 33:33 | 0 | L W L D L |
13 | Vitosha Bistritsa | 29 | 24 | 8 | 5 | 11 | 16:21 | -5 | D L L W W |
14 | Septemvri Simitli | 26 | 25 | 6 | 8 | 11 | 32:38 | -6 | D L L D D |
15 | FK CSKA 1948 Sofia III | 26 | 24 | 7 | 5 | 12 | 31:38 | -7 | W L W D D |
16 | Hebar II | 25 | 25 | 7 | 4 | 14 | 26:34 | -8 | D D L L L |
17 | PFK Slavia 1913 II | 24 | 25 | 7 | 3 | 15 | 33:48 | -15 | D L W W L |
18 | Oborishte | 23 | 25 | 6 | 5 | 14 | 28:57 | -29 | W W L L D |
19 | Kostinbrod | 22 | 24 | 5 | 7 | 12 | 26:46 | -20 | L W W W D |
20 | Pirin Razlog | 19 | 25 | 5 | 4 | 16 | 18:41 | -23 | D L W L W |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Minyor Pernik | 34 | 12 | 11 | 1 | 0 | 29:7 | +22 | D W W W W |
2 (2) | PFC CSKA Sofia II | 32 | 13 | 10 | 2 | 1 | 21:9 | +12 | D W W D W |
3 (3) | Vihren | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 18:9 | +9 | W L W D W |
4 (4) | Chavdar Etropole | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 25:5 | +20 | W W W W W |
5 (10) | Bansko | 25 | 13 | 7 | 4 | 2 | 19:11 | +8 | L W W D W |
6 (7) | Botev Ihtiman | 24 | 13 | 7 | 3 | 3 | 25:18 | +7 | W W W L D |
7 (9) | Rilski sportist | 23 | 13 | 7 | 2 | 4 | 23:15 | +8 | D D L W W |
8 (6) | Balkan Botevgrad | 22 | 11 | 6 | 4 | 1 | 27:16 | +11 | D W W D D |
9 (12) | Septemvri Sofia II | 22 | 12 | 6 | 4 | 2 | 17:10 | +7 | W D L W D |
10 (14) | Septemvri Simitli | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 18:12 | +6 | L D W D W |
11 (8) | Kyustendil | 21 | 13 | 6 | 3 | 4 | 23:13 | +10 | D W D W L |
12 (5) | Slivnishki geroy | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 19:13 | +6 | L W W W L |
13 (11) | PFK Levski Sofia II | 19 | 12 | 6 | 1 | 5 | 27:16 | +11 | D W W W L |
14 (16) | Hebar II | 17 | 13 | 5 | 2 | 6 | 16:15 | +1 | D L L W L |
15 (17) | PFK Slavia 1913 II | 17 | 13 | 5 | 2 | 6 | 21:25 | -4 | D W W W L |
16 (13) | Vitosha Bistritsa | 16 | 12 | 5 | 1 | 6 | 12:11 | +1 | L W W W W |
17 (15) | FK CSKA 1948 Sofia III | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 14:18 | -4 | W W D L L |
18 (20) | Pirin Razlog | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 14:20 | -6 | D W W L L |
19 (18) | Oborishte | 12 | 13 | 3 | 3 | 7 | 14:23 | -9 | W L D L L |
20 (19) | Kostinbrod | 10 | 11 | 2 | 4 | 5 | 12:19 | -7 | W D L L W |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Minyor Pernik | 31 | 13 | 10 | 1 | 2 | 21:10 | +11 | W W W L W |
2 (2) | PFC CSKA Sofia II | 25 | 12 | 8 | 1 | 3 | 21:10 | +11 | W W W W L |
3 (5) | Slivnishki geroy | 20 | 13 | 5 | 5 | 3 | 13:13 | 0 | D L D D W |
4 (4) | Chavdar Etropole | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 21:12 | +9 | D W W W L |
5 (3) | Vihren | 17 | 13 | 5 | 2 | 6 | 18:21 | -3 | D L D W W |
6 (6) | Balkan Botevgrad | 17 | 13 | 5 | 2 | 6 | 17:24 | -7 | D D L L L |
7 (7) | Botev Ihtiman | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 14:19 | -5 | W D D L W |
8 (8) | Kyustendil | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 20:20 | 0 | D L L L L |
9 (13) | Vitosha Bistritsa | 13 | 12 | 3 | 4 | 5 | 4:10 | -6 | D L D D D |
10 (15) | FK CSKA 1948 Sofia III | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 17:20 | -3 | L D W L L |
11 (9) | Rilski sportist | 12 | 11 | 4 | 0 | 7 | 12:22 | -10 | L L L L W |
12 (19) | Kostinbrod | 12 | 13 | 3 | 3 | 7 | 14:27 | -13 | L W W L L |
13 (11) | PFK Levski Sofia II | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 11:17 | -6 | D L L D W |
14 (18) | Oborishte | 11 | 12 | 3 | 2 | 7 | 14:34 | -20 | W L L D L |
15 (10) | Bansko | 9 | 12 | 2 | 3 | 7 | 12:23 | -11 | L L L W L |
16 (12) | Septemvri Sofia II | 8 | 13 | 2 | 2 | 9 | 16:23 | -7 | L L L L L |
17 (16) | Hebar II | 8 | 12 | 2 | 2 | 8 | 10:19 | -9 | D L L W L |
18 (17) | PFK Slavia 1913 II | 7 | 12 | 2 | 1 | 9 | 12:23 | -11 | L L L L L |
19 (14) | Septemvri Simitli | 5 | 13 | 0 | 5 | 8 | 14:26 | -12 | D L D D L |
20 (20) | Pirin Razlog | 5 | 12 | 1 | 2 | 9 | 4:21 | -17 | L L W L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | PFK Spartak 1947 Plovdiv | 59 | 24 | 18 | 5 | 1 | 83:12 | +71 | D W W W W |
2 | Sayana Haskovo | 59 | 24 | 19 | 2 | 3 | 62:19 | +43 | W W W W W |
3 | Nesebar | 56 | 23 | 17 | 5 | 1 | 74:25 | +49 | D W W W W |
4 | Gigant Saedinenie | 50 | 24 | 15 | 5 | 4 | 64:24 | +40 | D W L W D |
5 | Dimitrovgrad | 43 | 24 | 12 | 7 | 5 | 37:24 | +13 | W D W L W |
6 | Zagorets | 39 | 24 | 11 | 6 | 7 | 50:29 | +21 | D L W L D |
7 | Rozova dolina | 38 | 24 | 12 | 2 | 10 | 40:28 | +12 | W L L W W |
8 | Asenovets | 36 | 24 | 11 | 3 | 10 | 34:39 | -5 | W L L D L |
9 | Atletik Kuklen | 36 | 22 | 11 | 3 | 8 | 41:40 | +1 | L W L W L |
10 | Botev Plovdiv II | 34 | 24 | 10 | 4 | 10 | 47:38 | +9 | W L W W L |
11 | Sozopol | 32 | 24 | 8 | 8 | 8 | 36:27 | +9 | L D D W L |
12 | Rodopa Smolyan | 30 | 23 | 9 | 3 | 11 | 44:37 | +7 | L L W W L |
13 | Lokomotiv Plovdiv II | 28 | 24 | 8 | 4 | 12 | 38:41 | -3 | L L D D L |
14 | Levski Karlovo | 27 | 24 | 8 | 3 | 13 | 40:54 | -14 | L W W L W |
15 | Karnobat | 27 | 24 | 9 | 0 | 15 | 31:52 | -21 | W L L L W |
16 | Yambol 1915 | 20 | 24 | 5 | 5 | 14 | 26:57 | -31 | L L L D D |
17 | Sokol Markovo | 19 | 24 | 6 | 1 | 17 | 26:58 | -32 | L W L L L |
18 | Sekirovo | 18 | 24 | 5 | 3 | 16 | 26:57 | -31 | W L W L L |
19 | Beroe II | 15 | 24 | 5 | 0 | 19 | 21:73 | -52 | L W L L L |
20 | FK Sliven | 12 | 24 | 3 | 3 | 18 | 20:106 | -86 | W W L D D |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | PFK Spartak 1947 Plovdiv | 32 | 12 | 10 | 2 | 0 | 63:6 | +57 | W W W W D |
2 (4) | Gigant Saedinenie | 32 | 12 | 10 | 2 | 0 | 38:7 | +31 | D W W W W |
3 (3) | Nesebar | 29 | 11 | 9 | 2 | 0 | 42:8 | +34 | W W W W W |
4 (9) | Atletik Kuklen | 27 | 13 | 8 | 3 | 2 | 28:18 | +10 | L W L W W |
5 (2) | Sayana Haskovo | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 29:10 | +19 | W W W L W |
6 (5) | Dimitrovgrad | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 23:8 | +15 | W W W D W |
7 (6) | Zagorets | 24 | 12 | 7 | 3 | 2 | 30:11 | +19 | D W D D W |
8 (11) | Sozopol | 23 | 12 | 7 | 2 | 3 | 26:11 | +15 | D W W W L |
9 (12) | Rodopa Smolyan | 22 | 11 | 7 | 1 | 3 | 28:17 | +11 | W W L W W |
10 (7) | Rozova dolina | 22 | 12 | 7 | 1 | 4 | 26:15 | +11 | W L W L W |
11 (15) | Karnobat | 21 | 12 | 7 | 0 | 5 | 20:17 | +3 | W L W W L |
12 (8) | Asenovets | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 14:18 | -4 | W L D W L |
13 (14) | Levski Karlovo | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 19:19 | 0 | W W W D L |
14 (17) | Sokol Markovo | 16 | 12 | 5 | 1 | 6 | 18:25 | -7 | W L W L D |
15 (18) | Sekirovo | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 15:25 | -10 | W W L L W |
16 (13) | Lokomotiv Plovdiv II | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 17:16 | +1 | L D L L W |
17 (10) | Botev Plovdiv II | 13 | 12 | 4 | 1 | 7 | 28:25 | +3 | L W L L W |
18 (19) | Beroe II | 12 | 12 | 4 | 0 | 8 | 13:22 | -9 | W L L W L |
19 (16) | Yambol 1915 | 11 | 12 | 3 | 2 | 7 | 13:27 | -14 | L D L L W |
20 (20) | FK Sliven | 8 | 12 | 2 | 2 | 8 | 12:33 | -21 | W L D L W |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Sayana Haskovo | 33 | 12 | 11 | 0 | 1 | 33:9 | +24 | W W W W W |
2 (3) | Nesebar | 27 | 12 | 8 | 3 | 1 | 32:17 | +15 | D W W W W |
3 (1) | PFK Spartak 1947 Plovdiv | 27 | 12 | 8 | 3 | 1 | 20:6 | +14 | D W W D W |
4 (10) | Botev Plovdiv II | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 19:13 | +6 | W W W W D |
5 (4) | Gigant Saedinenie | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 26:17 | +9 | W L D D L |
6 (8) | Asenovets | 18 | 12 | 6 | 0 | 6 | 20:21 | -1 | L L W L L |
7 (5) | Dimitrovgrad | 17 | 12 | 4 | 5 | 3 | 14:16 | -2 | D L W D W |
8 (7) | Rozova dolina | 16 | 12 | 5 | 1 | 6 | 14:13 | +1 | L W L L W |
9 (6) | Zagorets | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 20:18 | +2 | L L W W L |
10 (13) | Lokomotiv Plovdiv II | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 21:25 | -4 | L D L L W |
11 (14) | Levski Karlovo | 10 | 12 | 3 | 1 | 8 | 21:35 | -14 | L W L L L |
12 (16) | Yambol 1915 | 9 | 12 | 2 | 3 | 7 | 13:30 | -17 | L L D W L |
13 (11) | Sozopol | 9 | 12 | 1 | 6 | 5 | 10:16 | -6 | L D L L L |
14 (9) | Atletik Kuklen | 9 | 9 | 3 | 0 | 6 | 13:22 | -9 | L L L W L |
15 (12) | Rodopa Smolyan | 8 | 12 | 2 | 2 | 8 | 16:20 | -4 | L L L L D |
16 (15) | Karnobat | 6 | 12 | 2 | 0 | 10 | 11:35 | -24 | L L L W L |
17 (20) | FK Sliven | 4 | 12 | 1 | 1 | 10 | 8:73 | -65 | W D L L L |
18 (18) | Sekirovo | 3 | 12 | 1 | 0 | 11 | 11:32 | -21 | L L L W L |
19 (19) | Beroe II | 3 | 12 | 1 | 0 | 11 | 8:51 | -43 | L L L L L |
20 (17) | Sokol Markovo | 3 | 12 | 1 | 0 | 11 | 8:33 | -25 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv GO | 52 | 18 | 17 | 1 | 0 | 63:10 | +53 | W W D W W |
2 | Akademik Svishtov | 39 | 16 | 13 | 0 | 3 | 36:9 | +27 | W L W W W |
3 | Yantra Polski Trambesh | 36 | 18 | 11 | 3 | 4 | 40:27 | +13 | D W D W L |
4 | Sevlievo | 33 | 17 | 10 | 3 | 4 | 38:16 | +22 | W L W D W |
5 | Dunav Lom | 31 | 14 | 10 | 1 | 3 | 28:12 | +16 | L L W W W |
6 | Lokomotiv Mezdra | 29 | 17 | 9 | 2 | 6 | 32:25 | +7 | W D W W D |
7 | Etar VT II | 29 | 18 | 9 | 2 | 7 | 32:29 | +3 | D W W L L |
8 | Boruna Tsareva livada | 22 | 18 | 6 | 4 | 8 | 29:32 | -3 | W L D W D |
9 | Pavlikeni | 17 | 18 | 5 | 2 | 11 | 26:47 | -21 | L L W L L |
10 | Botev Vratsa II | 16 | 18 | 4 | 4 | 10 | 23:29 | -6 | W L D D L |
11 | Juventus Malchika | 16 | 17 | 5 | 1 | 11 | 22:55 | -33 | L W W L W |
12 | Vihar Slavyanovo | 15 | 17 | 4 | 3 | 10 | 23:29 | -6 | L L D D W |
13 | Drenovets | 14 | 18 | 4 | 2 | 12 | 25:53 | -28 | L W L L W |
14 | Partizan | 13 | 18 | 4 | 1 | 13 | 22:48 | -26 | L L D L W |
15 | OFK Levski | 9 | 16 | 2 | 3 | 11 | 13:31 | -18 | L L L L D |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Akademik Svishtov | 27 | 10 | 9 | 0 | 1 | 25:5 | +20 | W L W W W |
2 (1) | Lokomotiv GO | 25 | 9 | 8 | 1 | 0 | 35:4 | +31 | W D W W W |
3 (3) | Yantra Polski Trambesh | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 21:14 | +7 | W W D W W |
4 (6) | Lokomotiv Mezdra | 18 | 8 | 6 | 0 | 2 | 16:11 | +5 | W W W W W |
5 (5) | Dunav Lom | 16 | 7 | 5 | 1 | 1 | 16:5 | +11 | L W D W W |
6 (4) | Sevlievo | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 18:8 | +10 | L W W W L |
7 (7) | Etar VT II | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 19:13 | +6 | D W W L L |
8 (8) | Boruna Tsareva livada | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 18:15 | +3 | W D D W L |
9 (14) | Partizan | 12 | 9 | 4 | 0 | 5 | 16:16 | 0 | L L W L L |
10 (9) | Pavlikeni | 12 | 9 | 4 | 0 | 5 | 15:23 | -8 | L W L L L |
11 (13) | Drenovets | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 22:27 | -5 | W L W W L |
12 (11) | Juventus Malchika | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 10:13 | -3 | W W W L L |
13 (10) | Botev Vratsa II | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 9:12 | -3 | W D L L D |
14 (15) | OFK Levski | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 8:12 | -4 | L L D W W |
15 (12) | Vihar Slavyanovo | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 10:16 | -6 | L D D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Lokomotiv GO | 27 | 9 | 9 | 0 | 0 | 28:6 | +22 | W W W W W |
2 (4) | Sevlievo | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 20:8 | +12 | W W D W L |
3 (5) | Dunav Lom | 15 | 7 | 5 | 0 | 2 | 12:7 | +5 | L W W W W |
4 (3) | Yantra Polski Trambesh | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 19:13 | +6 | D D L L W |
5 (7) | Etar VT II | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 13:16 | -3 | W L L W D |
6 (2) | Akademik Svishtov | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 11:4 | +7 | W W L W W |
7 (6) | Lokomotiv Mezdra | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 16:14 | +2 | W D D L W |
8 (12) | Vihar Slavyanovo | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 13:13 | 0 | L W L L W |
9 (10) | Botev Vratsa II | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 14:17 | -3 | L D L D L |
10 (8) | Boruna Tsareva livada | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 11:17 | -6 | L W D L L |
11 (11) | Juventus Malchika | 6 | 10 | 2 | 0 | 8 | 12:42 | -30 | L W L W L |
12 (9) | Pavlikeni | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 11:24 | -13 | L L L L L |
13 (13) | Drenovets | 3 | 9 | 1 | 0 | 8 | 3:26 | -23 | L L L W L |
14 (15) | OFK Levski | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 5:19 | -14 | L L L L D |
15 (14) | Partizan | 1 | 9 | 0 | 1 | 8 | 6:32 | -26 | L D L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets III | 39 | 16 | 12 | 3 | 1 | 49:10 | +39 | W W D W W |
2 | PFK Cherno more Varna II | 35 | 16 | 10 | 5 | 1 | 35:12 | +23 | D D D W L |
3 | Fratria | 35 | 16 | 11 | 2 | 3 | 32:14 | +18 | L W D W W |
4 | Septemvri Tervel | 33 | 16 | 10 | 3 | 3 | 27:14 | +13 | W D D W L |
5 | Chernolomets 1919 | 32 | 16 | 10 | 2 | 4 | 26:16 | +10 | L W D W W |
6 | Spartak Varna II | 31 | 16 | 10 | 1 | 5 | 46:18 | +28 | W D W L W |
7 | Benkovski Isperih | 23 | 16 | 7 | 2 | 7 | 29:25 | +4 | W D W L L |
8 | Dorostol | 21 | 16 | 6 | 3 | 7 | 20:36 | -16 | L D D L D |
9 | Riltsi | 20 | 17 | 5 | 5 | 7 | 27:23 | +4 | W D W D L |
10 | Ustrem Donchevo | 16 | 16 | 5 | 1 | 10 | 20:34 | -14 | W D L L L |
11 | Svetkavitsa Tg | 13 | 17 | 2 | 7 | 8 | 17:32 | -15 | L L D L L |
12 | FK Dunav ot Ruse II | 9 | 16 | 2 | 3 | 11 | 12:38 | -26 | L D D L L |
13 | Lokomotiv Ruse | 8 | 15 | 1 | 5 | 9 | 13:35 | -22 | D D L W D |
14 | FK Kubrat | 3 | 17 | 1 | 0 | 16 | 7:53 | -46 | L L L L L |
15 | Sportist G.Toshevo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
16 | Volov Shumen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Fratria | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 20:4 | +16 | W W L W W |
2 (1) | Ludogorets III | 19 | 7 | 6 | 1 | 0 | 33:7 | +26 | W D W W W |
3 (6) | Spartak Varna II | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 31:5 | +26 | W D W W L |
4 (4) | Septemvri Tervel | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 18:4 | +14 | W W L D W |
5 (2) | PFK Cherno more Varna II | 18 | 9 | 5 | 3 | 1 | 22:8 | +14 | D D L W W |
6 (5) | Chernolomets 1919 | 18 | 8 | 6 | 0 | 2 | 14:6 | +8 | W W W W W |
7 (8) | Dorostol | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 13:16 | -3 | D L W W W |
8 (7) | Benkovski Isperih | 15 | 7 | 5 | 0 | 2 | 15:6 | +9 | W W L W W |
9 (10) | Ustrem Donchevo | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 15:9 | +6 | D L W W W |
10 (9) | Riltsi | 11 | 9 | 2 | 5 | 2 | 19:15 | +4 | D D L L D |
11 (11) | Svetkavitsa Tg | 8 | 9 | 1 | 5 | 3 | 7:11 | -4 | L D D W D |
12 (12) | FK Dunav ot Ruse II | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 8:15 | -7 | L D L W L |
13 (13) | Lokomotiv Ruse | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 5:15 | -10 | L W L L L |
14 (14) | FK Kubrat | 3 | 7 | 1 | 0 | 6 | 3:16 | -13 | L L L W L |
15 (15) | Sportist G.Toshevo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
16 (16) | Volov Shumen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Ludogorets III | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 16:3 | +13 | W W W W D |
2 (2) | PFK Cherno more Varna II | 17 | 7 | 5 | 2 | 0 | 13:4 | +9 | D W W D W |
3 (3) | Fratria | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 12:10 | +2 | L D W L W |
4 (5) | Chernolomets 1919 | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 12:10 | +2 | L D W W L |
5 (4) | Septemvri Tervel | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 9:10 | -1 | D D W W W |
6 (6) | Spartak Varna II | 12 | 8 | 4 | 0 | 4 | 15:13 | +2 | L W L L W |
7 (9) | Riltsi | 9 | 8 | 3 | 0 | 5 | 8:8 | 0 | W W L L L |
8 (7) | Benkovski Isperih | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 14:19 | -5 | D L L L L |
9 (11) | Svetkavitsa Tg | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 10:21 | -11 | L L L W L |
10 (8) | Dorostol | 5 | 7 | 1 | 2 | 4 | 7:20 | -13 | L D D W L |
11 (13) | Lokomotiv Ruse | 4 | 8 | 0 | 4 | 4 | 8:20 | -12 | D D D L L |
12 (10) | Ustrem Donchevo | 3 | 8 | 1 | 0 | 7 | 5:25 | -20 | W L L L L |
13 (12) | FK Dunav ot Ruse II | 1 | 7 | 0 | 1 | 6 | 4:23 | -19 | D L L L L |
14 (16) | Volov Shumen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
15 (14) | FK Kubrat | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 4:37 | -33 | L L L L L |
16 (15) | Sportist G.Toshevo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |