Paulista Série B 2013 table, top scorers and standings

Brazil Paulista Série B (2013)

100%
0
356 matches

Table and standings

Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo Fernandópolis 16 8 4 4 0 10:4 +6 W W W D D
2 No team logo Tanabi EC 15 8 4 3 1 14:6 +8 W W D L D
3 No team logo Associação Esportiva Araçatuba 14 8 4 2 2 12:5 +7 L L W W D
4 Bandeirante SP 8 8 2 2 4 8:11 -3 L L W W D
5 No team logo Associação Esportiva Ilha Solteira -2 8 0 1 7 6:24 -18 L L L L L
Legends:

Next Round
Points corrections:
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo Grêmio Esportivo Prudente 17 8 5 2 1 15:6 +9 W W D L D
2 No team logo Tupã 13 8 4 1 3 15:7 +8 W L W W W
3 No team logo Assisense 12 8 3 3 2 12:13 -1 W D D L D
4 Osvaldo Cruz 11 8 3 2 3 7:7 0 L W D L D
5 No team logo Presidente Prudente Futebol Clube 3 8 1 0 7 4:20 -16 L L L W L
Legends:

Next Round
Points corrections:
Group 3
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo Matonense 24 10 7 3 0 31:6 +25 W W W W W
2 Olímpia 20 10 6 2 2 16:8 +8 W W D L L
3 No team logo Inter de Bebedouro 18 10 5 3 2 20:20 0 W L W W D
4 No team logo José Bonifácio 11 10 3 2 5 9:13 -4 L L D W D
5 No team logo Guariba EC 7 10 2 1 7 9:26 -17 L W L L L
6 Taquaritinga 4 10 1 1 8 7:19 -12 L L L L W
Legends:

Next Round
Points corrections:
Group 4
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo Clube Atlético Paulistinha 23 10 7 2 1 20:8 +12 L D W W W
2 No team logo Américo EC 17 10 4 5 1 18:11 +7 W W D D D
3 XV de Jaú 15 10 4 3 3 15:10 +5 W D W L D
4 No team logo CA Pirassununguense 13 10 3 4 3 19:13 +6 W D D W L
5 No team logo SE Palmeirinha 6 10 0 6 4 10:25 -15 L D L D D
6 No team logo Radium FC 4 10 0 4 6 4:19 -15 L L L L D
Legends:

Next Round
Points corrections:
Group 5
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo CA Taboão da Serra 15 8 4 3 1 13:5 +8 W W D D W
2 No team logo Osasco FC 15 8 4 3 1 13:7 +6 D L D W D
3 No team logo Cotia FC 12 8 3 3 2 9:8 +1 D L W W D
4 No team logo Elosport 11 8 3 2 3 15:11 +4 W D W L L
5 Desportivo Brasil -2 8 0 1 7 4:23 -19 L L L L L
Legends:

Next Round
Points corrections:
Group 6
# Team P MP W D L G GD Form
1 Atibaia 20 10 6 2 2 22:7 +15 W W L W D
2 No team logo Social Esportiva Vitória 20 10 6 2 2 20:18 +2 L L W W W
3 Primavera SP 18 10 5 3 2 14:7 +7 D W W W D
4 Nacional SP 17 10 5 2 3 23:12 +11 W L W L W
5 No team logo Guarulhos 5 10 1 2 7 13:26 -13 D W L L L
6 No team logo Sumaré AC 4 10 1 1 8 9:31 -22 L L L L L
Legends:

Next Round
Points corrections:
Group 7
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo USAC 21 10 6 3 1 26:17 +9 D D W D W
2 No team logo União Mogi 17 10 4 5 1 20:11 +9 D D L W W
3 No team logo EC União Suzano 12 10 2 6 2 12:11 +1 D D D W L
4 No team logo Manthiqueira 10 10 2 4 4 10:15 -5 D D W L W
5 No team logo Jacareí AC 7 10 2 5 3 14:16 -2 D W L D L
6 No team logo Atlético Mogi 5 10 0 5 5 10:22 -12 D L D L L
Legends:

Next Round
Points corrections:
Group 8
# Team P MP W D L G GD Form
1 Água Santa 20 10 6 2 2 20:11 +9 W W D L D
2 Portuguesa Santista 19 10 6 1 3 16:9 +7 W W D L L
3 No team logo Clube Atlético Diadema 17 10 5 2 3 20:12 +8 L D W W W
4 No team logo Jabaquara 14 10 4 2 4 14:15 -1 W L L D W
5 EC São Bernardo 11 10 2 5 3 14:12 +2 L D D W D
6 No team logo Mauaense 2 10 0 2 8 8:33 -25 L L D D L
Legends:

Next Round
Points corrections:
Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo Tanabi EC 10 4 3 1 0 9:2 +7 W D W W
2 (1) No team logo Fernandópolis 8 4 2 2 0 6:2 +4 W W D D
3 (3) No team logo Associação Esportiva Araçatuba 7 4 2 1 1 5:2 +3 L W D W
4 (4) Bandeirante SP 5 4 1 2 1 4:5 -1 L W D D
5 (5) No team logo Associação Esportiva Ilha Solteira 0 4 0 0 4 3:12 -9 L L L L
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) No team logo Assisense 10 4 3 1 0 7:4 +3 W D W W
2 (2) No team logo Tupã 7 4 2 1 1 8:3 +5 W W D L
3 (1) No team logo Grêmio Esportivo Prudente 7 4 2 1 1 8:3 +5 W L D W
4 (4) Osvaldo Cruz 7 4 2 1 1 5:4 +1 L D W W
5 (5) No team logo Presidente Prudente Futebol Clube 3 4 1 0 3 3:8 -5 L W L L
Group 3
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Matonense 15 5 5 0 0 22:2 +20 W W W W W
2 (2) Olímpia 10 5 3 1 1 9:5 +4 W L W W D
3 (3) No team logo Inter de Bebedouro 8 5 2 2 1 12:7 +5 W W D D L
4 (4) No team logo José Bonifácio 7 5 2 1 2 5:5 0 L D W W L
5 (5) No team logo Guariba EC 7 5 2 1 2 6:8 -2 W L L D W
6 (6) Taquaritinga 4 5 1 1 3 4:7 -3 L W L D L
Group 4
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo Américo EC 11 5 3 2 0 11:4 +7 W D D W W
2 (1) No team logo Clube Atlético Paulistinha 11 5 3 2 0 10:4 +6 D W W W D
3 (3) XV de Jaú 10 5 3 1 1 7:4 +3 W W D L W
4 (4) No team logo CA Pirassununguense 8 5 2 2 1 13:6 +7 W W D D L
5 (5) No team logo SE Palmeirinha 3 5 0 3 2 4:14 -10 D D L L D
6 (6) No team logo Radium FC 2 5 0 2 3 2:7 -5 L L L D D
Group 5
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo Osasco FC 8 4 2 2 0 7:1 +6 D D W W
2 (4) No team logo Elosport 7 4 2 1 1 8:3 +5 W W D L
3 (1) No team logo CA Taboão da Serra 7 4 2 1 1 8:4 +4 W D W L
4 (3) No team logo Cotia FC 5 4 1 2 1 4:5 -1 L W D D
5 (5) Desportivo Brasil 0 4 0 0 4 2:12 -10 L L L L
Group 6
# Team P MP W D L G GD Form
1 (4) Nacional SP 13 5 4 1 0 18:3 +15 W W W W D
2 (1) Atibaia 10 5 3 1 1 14:5 +9 W L D W W
3 (2) No team logo Social Esportiva Vitória 8 5 2 2 1 9:5 +4 L W W D D
4 (3) Primavera SP 7 5 2 1 2 7:6 +1 D W L W L
5 (5) No team logo Guarulhos 4 5 1 1 3 5:6 -1 W L L D L
6 (6) No team logo Sumaré AC 3 5 1 0 4 6:17 -11 L L L W L
Group 7
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo USAC 13 5 4 1 0 15:8 +7 D W W W W
2 (2) No team logo União Mogi 11 5 3 2 0 10:4 +6 D W W W D
3 (5) No team logo Jacareí AC 7 5 1 4 0 9:7 +2 W D D D D
4 (4) No team logo Manthiqueira 7 5 2 1 2 4:6 -2 D W W L L
5 (3) No team logo EC União Suzano 6 5 1 3 1 7:6 +1 D W D D L
6 (6) No team logo Atlético Mogi 3 5 0 3 2 5:11 -6 D D L L D
Group 8
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Água Santa 10 5 3 1 1 12:5 +7 W D W W L
2 (3) No team logo Clube Atlético Diadema 10 5 3 1 1 11:5 +6 L W W D W
3 (2) Portuguesa Santista 10 5 3 1 1 9:5 +4 W D L W W
4 (5) EC São Bernardo 8 5 2 2 1 10:5 +5 D W D W L
5 (4) No team logo Jabaquara 7 5 2 1 2 5:6 -1 W D L W L
6 (6) No team logo Mauaense 1 5 0 1 4 4:15 -11 L D L L L
Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Fernandópolis 8 4 2 2 0 4:2 +2 W D D W
2 (3) No team logo Associação Esportiva Araçatuba 7 4 2 1 1 7:3 +4 L W D W
3 (2) No team logo Tanabi EC 5 4 1 2 1 5:4 +1 W L D D
4 (4) Bandeirante SP 3 4 1 0 3 4:6 -2 L W L L
5 (5) No team logo Associação Esportiva Ilha Solteira 1 4 0 1 3 3:12 -9 L L L D
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Grêmio Esportivo Prudente 10 4 3 1 0 7:3 +4 W D W W
2 (2) No team logo Tupã 6 4 2 0 2 7:4 +3 L W W L
3 (4) Osvaldo Cruz 4 4 1 1 2 2:3 -1 W L D L
4 (3) No team logo Assisense 2 4 0 2 2 5:9 -4 D L D L
5 (5) No team logo Presidente Prudente Futebol Clube 0 4 0 0 4 1:12 -11 L L L L
Group 3
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Olímpia 10 5 3 1 1 7:3 +4 W D L W W
2 (3) No team logo Inter de Bebedouro 10 5 3 1 1 8:13 -5 L W W D W
3 (1) No team logo Matonense 9 5 2 3 0 9:4 +5 W W D D D
4 (4) No team logo José Bonifácio 4 5 1 1 3 4:8 -4 L D L L W
5 (6) Taquaritinga 0 5 0 0 5 3:12 -9 L L L L L
6 (5) No team logo Guariba EC 0 5 0 0 5 3:18 -15 L L L L L
Group 4
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Clube Atlético Paulistinha 12 5 4 0 1 10:4 +6 L W W W W
2 (2) No team logo Américo EC 6 5 1 3 1 7:7 0 W D L D D
3 (3) XV de Jaú 5 5 1 2 2 8:6 +2 D L W D L
4 (4) No team logo CA Pirassununguense 5 5 1 2 2 6:7 -1 D D L W L
5 (5) No team logo SE Palmeirinha 3 5 0 3 2 6:11 -5 L L D D D
6 (6) No team logo Radium FC 2 5 0 2 3 2:12 -10 L L D L D
Group 5
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo CA Taboão da Serra 8 4 2 2 0 5:1 +4 W D W D
2 (3) No team logo Cotia FC 7 4 2 1 1 5:3 +2 D W L W
3 (2) No team logo Osasco FC 7 4 2 1 1 6:6 0 L W D W
4 (4) No team logo Elosport 4 4 1 1 2 7:8 -1 D L L W
5 (5) Desportivo Brasil 1 4 0 1 3 2:11 -9 L L D L
Group 6
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo Social Esportiva Vitória 12 5 4 0 1 11:13 -2 L W W W W
2 (3) Primavera SP 11 5 3 2 0 7:1 +6 W W D W D
3 (1) Atibaia 10 5 3 1 1 8:2 +6 W W L D W
4 (4) Nacional SP 4 5 1 1 3 5:9 -4 L