3. liga (2015/2016)
0
1026 matches
Latest scores
Slovakia : 3. liga
Matchday 28 (Center)
19.0615:30
ŠK Kremnička
Liptovská Štiavnica
3
1
FT
19.0615:30
Námestovo
Fomat Martin
0
1
FT
19.0615:30
Čadca
MFK Detva
0
1
FT
19.0615:30
MFK Nová Baňa
Žarnovica
2
4
FT
19.0615:30
ŽP Šport Podbrezová II
FO Kinex Bytča
9
0
FT
19.0615:30
Baník Kalinovo
ŠK Javorník Makov
3
0
FT
19.0615:30
Tatran Krásno
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa II
3
0
FT
19.0615:30
Liptovský Hrádok
FK LAFC Lucenec
1
0
FT
Matchday 30 (Bratislava)
12.0615:30
ŠK Lozorno
MŠK Kráľová pri Senci
3
0
FT
12.0615:30
OŠK Slovenský Grob
Inter Bratislava
0
5
FT
12.0615:30
Tomášov
TJ Slovan Viničné
5
3
FT
Matchday 34 (West)
12.0615:00
Cancelled CANC
Cancelled CANC
Galanta
TJ OFC Gabčíkovo
Matchday 27 (Center)
12.0615:00
ŠK Javorník Makov
Tatran Krásno
1
1
FT
12.0615:00
FK LAFC Lucenec
MFK Nová Baňa
2
0
FT
12.0615:00
MFK Detva
Námestovo
3
1
FT
12.0615:00
Žarnovica
Čadca
3
0
FT
12.0615:00
FO Kinex Bytča
Liptovský Hrádok
0
2
FT
12.0615:00
Fomat Martin
Baník Kalinovo
4
0
FT
12.0615:00
Liptovská Štiavnica
ŽP Šport Podbrezová II
4
1
FT
Matchday 34 (West)
12.0615:00
Dubnica
OTJ Palárikovo
2
0
FT
12.0615:00
Nové Zámky
MFK Topvar Topoľčany
0
1
FT
12.0615:00
FC Neded
DAC 1904 Dunajská Streda II
1
2
FT
12.0615:00
FK Spartak Vráble
MŠK Thermál Veľký Meder
3
2
FT
11.0613:30
Lednické Rovne
FK Slovan Nemšová
1
0
FT
Matchday 30 (Bratislava)
11.0613:00
Rohožník
SK Svätý Jur
5
2
FT
11.0613:00
Rovinka
Pezinok
2
1
FT
11.0613:00
Slovan Ivanka
Rača
4
1
FT
11.0612:30
ŠK Báhoň
Slovan Most
1
1
FT
11.0612:00
Lokomotíva DNV
Bernolákovo
2
0
FT
Matchday 34 (West)
11.0611:30
Šamorín
Púchov
2
3
FT
Matchday 30 (East)
11.0609:00
1. FC Tatran Prešov II
FK Bodva Moldava nad Bodvou
4
3
FT
10.0615:00
FK Krásna
Slavoj Trebišov
1
0
FT
10.0615:00
MSK Tesla Stropkov
TJ Veľké Revištia
1
0
FT
10.0615:00
Lipany
ŠK Milénium Bardejovská Nová Ves
2
0
FT
10.0615:00
TJ Rozvoj Pušovce
MFK Slovan Sabinov
1
3
FT
10.0615:00
FK Družstevník Plavnica
Snina
4
2
FT
10.0615:00
Vranov nad Topľou
Slovan Giraltovce
3
0
FT
Matchday 34 (West)
10.0615:00
Veľké Ludince
FC Spartak Trnava III
3
2
FT
Matchday 30 (East)
10.0615:00
ŠK Futura Humenné
TJ FK Vyšné Opátske
2
2
FT
Matchday 29 (Bratislava)
08.0616:00
Pezinok
Tomášov
5
1
FT
Matchday 30 (Center)
08.0615:30
Fomat Martin
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa II
8
0
FT
Matchday 33 (West)
08.0615:00
MFK Topvar Topoľčany
FC Neded
1
0
FT
08.0615:00
FK Slovan Nemšová
Šamorín
5
1
FT
08.0615:00
OTJ Palárikovo
Galanta
1
2
FT
08.0615:00
MŠK Thermál Veľký Meder
Dubnica
1
0
FT
08.0615:00
DAC 1904 Dunajská Streda II
Komárno
0
1
FT
08.0615:00
FC Baník Prievidza
Lednické Rovne
1
3
FT
08.0615:00
FC Spartak Trnava III
Nové Zámky
2
1
FT
08.0615:00
Púchov
FK Spartak Vráble
4
0
FT
08.0615:00
Cancelled CANC
Cancelled CANC
TJ OFC Gabčíkovo
Veľké Ludince
Matchday 29 (Bratislava)
05.0615:30
Slovan Most
Rovinka
2
0
FT
05.0615:30
TJ Slovan Viničné
Lokomotíva DNV
2
1
FT
05.0615:30
Rača
Rohožník
0
1
FT
05.0615:30
SK Svätý Jur
ŠK Lozorno
3
3
FT
05.0615:30
MŠK Kráľová pri Senci
OŠK Slovenský Grob
2
1
FT
Matchday 32 (West)
05.0615:00
FK Spartak Vráble
Dubnica
0
5
FT
05.0615:00
Lednické Rovne
DAC 1904 Dunajská Streda II
2
3
FT
05.0615:00
Veľké Ludince
OTJ Palárikovo
3
1
FT
Matchday 29 (East)
05.0615:00
TJ Veľké Revištia
1. FC Tatran Prešov II
0
3
FT
Matchday 32 (West)
05.0615:00
Galanta
MŠK Thermál Veľký Meder
2
2
FT
Matchday 26 (Center)
05.0615:00
Tatran Krásno
Fomat Martin
0
2
FT
Matchday 29 (East)
05.0615:00
Snina
TJ Rozvoj Pušovce
3
0
FT
Matchday 26 (Center)
05.0615:00
MFK Nová Baňa
FO Kinex Bytča
3
1
FT
Matchday 29 (East)
05.0615:00
MFK Slovan Sabinov
Lipany
1
1
FT
05.0615:00
Slavoj Trebišov
MSK Tesla Stropkov
6
0
FT
05.0615:00
Slovan Giraltovce
ŠK Futura Humenné
0
1
FT
05.0615:00
ŠK Milénium Bardejovská Nová Ves
FK Krásna
1
2
FT
Matchday 29 (Bratislava)
05.0608:30
Inter Bratislava
ŠK Báhoň
0
2
FT
Matchday 26 (Center)
05.0608:30
ŠK Kremnička
ŠK Javorník Makov
10
0
FT
05.0608:30
ŽP Šport Podbrezová II
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa II
1
1
FT
Matchday 29 (Bratislava)
04.0615:30
Bernolákovo
Slovan Ivanka
0
3
FT
Matchday 26 (Center)
04.0615:00
Čadca
FK LAFC Lucenec
5
2
FT
Matchday 29 (East)
04.0615:00
FK Bodva Moldava nad Bodvou
Vranov nad Topľou
0
3
FT
Matchday 32 (West)
04.0615:00
Púchov
FK Slovan Nemšová
1
1
FT
04.0615:00
Komárno
MFK Topvar Topoľčany
3
0
FT
04.0615:00
Cancelled CANC
Cancelled CANC
Nové Zámky
TJ OFC Gabčíkovo
Matchday 26 (Center)
04.0615:00
Námestovo
Baník Kalinovo
3
1
FT
Matchday 32 (West)
04.0615:00
FC Neded
FC Spartak Trnava III
4
2
FT
Matchday 26 (Center)
04.0615:00
MFK Detva
Žarnovica
0
1
FT
04.0615:00
Liptovský Hrádok
Liptovská Štiavnica
1
1
FT
Matchday 29 (East)
04.0608:30
TJ FK Vyšné Opátske
FK Družstevník Plavnica
3
1
FT
Matchday 32 (West)
03.0615:00
Šamorín
FC Baník Prievidza
5
0
FT
Matchday 30 (Center)
01.0615:30
Tatran Krásno
FO Kinex Bytča
5
1
FT
01.0615:30
ŠK Kremnička
FK LAFC Lucenec
2
1
FT
01.0615:30
MFK Nová Baňa
Čadca
4
0
FT
01.0615:30
ŽP Šport Podbrezová II
Žarnovica
1
2
FT
01.0615:30
Baník Kalinovo
Liptovská Štiavnica
1
1
FT
01.0615:30
Liptovský Hrádok
MFK Detva
4
0
FT
01.0615:30
Námestovo
ŠK Javorník Makov
2
0
FT
Matchday 34 (West)
31.0515:30
Komárno
FC Baník Prievidza
1
0
FT
Matchday 28 (East)
29.0515:00
ŠK Futura Humenné
FK Bodva Moldava nad Bodvou
6
2
FT
29.0515:00
1. FC Tatran Prešov II
Slavoj Trebišov
2
4
FT
29.0515:00
MSK Tesla Stropkov
ŠK Milénium Bardejovská Nová Ves
0
1
FT
29.0515:00
FK Družstevník Plavnica
Slovan Giraltovce
2
1
FT
Matchday 25 (Center)
29.0515:00
ŠK Javorník Makov
ŽP Šport Podbrezová II
3
1
FT
Matchday 31 (West)
29.0515:00
FK Slovan Nemšová
FK Spartak Vráble
0
0
FT
29.0515:00
MFK Topvar Topoľčany
Lednické Rovne
0
2
FT
29.0515:00
Cancelled CANC
Cancelled CANC
TJ OFC Gabčíkovo
FC Neded
Matchday 25 (Center)
29.0515:00
Baník Kalinovo
Tatran Krásno
4
0
FT
29.0515:00
Liptovská Štiavnica
MFK Nová Baňa
4
2
FT