Serie D 2013 scores, results, table and standings

Brazil Serie D (2013)

100%
0
190 matches

Latest scores Latest scores

Brazil : Serie D
Finals
03.1119:00
(1 - 0)
27.1019:00
(1 - 0)
Semi-finals
19.1019:00
(0 - 0)
12.1018:30
(2 - 0)
Quarter-finals
06.1019:00
(1 - 1)
Semi-finals
06.1019:00
(1 - 0)
Quarter-finals
03.1000:30
(1 - 0)
Semi-finals
29.0919:00
(1 - 1)
Quarter-finals
22.0919:00
(0 - 1)
16.0923:30
(0 - 1)
8th Finals

Table and standings

Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 Nacional AM 15 8 5 0 3 21:14 +7 W W W L L
2 No team logo Plácido de Castro 13 8 4 1 3 9:12 -3 L L W W W
3 No team logo Paragominas 11 8 5 2 1 15:7 +8 W D W L W
4 No team logo Náutico RR 7 8 2 1 5 11:16 -5 L L D W W
5 No team logo Gênus 5 8 1 2 5 11:18 -7 D L D W L
Legends:

Final Series
Points corrections:
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 Salgueiro 15 8 4 3 1 16:7 +9 W D L W D
2 No team logo Gurupi EC 15 8 5 0 3 12:16 -4 L W W W W
3 Parnahyba 11 8 3 2 3 9:10 -1 L D W L D
4 No team logo Maranhão 9 8 2 3 3 13:10 +3 W D W L D
5 No team logo Ypiranga AP 5 8 1 2 5 6:13 -7 D L L L L
Legends:

Final Series
Points corrections:
Group 3
# Team P MP W D L G GD Form
1 Tiradentes CE 19 8 6 1 1 13:2 +11 L W W W W
2 Central 13 8 4 1 3 8:4 +4 W D W L L
3 No team logo Guarany de Sobral 12 8 3 3 2 8:8 0 W L W L W
4 SE Ypiranga FC 10 8 3 1 4 9:11 -2 L L W W W
5 Potiguar Mossoró 2 8 0 2 6 3:16 -13 D L L L L
Legends:

Final Series
Points corrections:
Group 4
# Team P MP W D L G GD Form
1 Botafogo PB 17 8 5 2 1 14:7 +7 W W W L W
2 Sergipe 16 8 5 1 2 16:7 +9 W L L W W
3 Vitória da Conquista 11 8 3 2 3 6:7 -1 L D W D L
4 Juazeirense 8 8 2 2 4 8:16 -8 L W L D W
5 CSA 4 8 1 1 6 6:13 -7 D L W L L
Legends:

Final Series
Points corrections:
Group 5
# Team P MP W D L G GD Form
1 Mixto 16 8 5 1 2 7:4 +3 D W W L W
2 Aparecidense 15 8 4 3 1 11:4 +7 D W W W D
3 No team logo Goianésia 10 8 3 1 4 10:10 0 L L W L W
4 Águia Negra 9 8 2 3 3 8:12 -4 W L D L D
5 Brasília DF 5 8 1 2 5 8:14 -6 L D L W L
Legends:

Final Series
Points corrections:
Group 6
# Team P MP W D L G GD Form
1 Tupi 21 8 7 0 1 17:8 +9 W W W W W
2 Resende 14 8 4 2 2 11:6 +5 D L W W D
3 Nova Iguaçu 9 8 2 3 3 8:9 -1 D D L D L
4 No team logo EC Aracruz 6 8 1 3 4 8:14 -6 L D L D D
5 Araxá EC 5 8 1 2 5 5:12 -7 D L D L L
Legends:

Final Series
Points corrections:
Group 7
# Team P MP W D L G GD Form
1 Juventude 15 8 5 0 3 9:7 +2 W L W L W
2 Santo André 14 8 4 2 2 11:8 +3 W D W L L
3 Marcílio Dias 11 8 3 2 3 10:9 +1 L W L D W
4 Penapolense 9 8 3 0 5 8:9 -1 L W L W W
5 Villa Nova 8 8 2 2 4 6:11 -5 D L W D L
Legends:

Final Series
Points corrections:
Group 8
# Team P MP W D L G GD Form
1 CA Metropolitano 13 8 4 1 3 11:8 +3 W W L L W
2 Londrina 13 8 4 1 3 9:9 0 L W D L L
3 J. Malucelli Futebol 10 8 2 4 2 14:13 +1 D W W D L
4 Botafogo SP 9 8 2 3 3 8:7 +1 L W D D W
5 Lajeadense 9 8 2 3 3 8:13 -5 D L L W L
Legends:

Final Series
Points corrections:
Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) No team logo Paragominas 12 4 4 0 0 11:2 +9 W W W W
2 (1) Nacional AM 9 4 3 0 1 14:6 +8 W W L W
3 (2) No team logo Plácido de Castro 7 4 2 1 1 5:4 +1 L W W D
4 (4) No team logo Náutico RR 6 4 2 0 2 6:4 +2 L W W L
5 (5) No team logo Gênus 5 4 1 2 1 8:7 +1 D D W L
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo Gurupi EC 12 4 4 0 0 9:5 +4 W W W W
2 (1) Salgueiro 10 4 3 1 0 11:2 +9 D W W W
3 (3) Parnahyba 9 4 3 0 1 8:4 +4 L W W W
4 (4) No team logo Maranhão 8 4 2 2 0 10:3 +7 W W D D
5 (5) No team logo Ypiranga AP 5 4 1 2 1 2:2 0 D L D W
Group 3
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Tiradentes CE 12 4 4 0 0 9:0 +9 W W W W
2 (2) Central 12 4 4 0 0 7:0 +7 W W W W
3 (3) No team logo Guarany de Sobral 10 4 3 1 0 6:3 +3 W W W D
4 (4) SE Ypiranga FC 7 4 2 1 1 6:4 +2 L W W D
5 (5) Potiguar Mossoró 2 4 0 2 2 1:5 -4 D L L D
Group 4
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Botafogo PB 10 4 3 1 0 9:3 +6 W W W D
2 (2) Sergipe 9 4 3 0 1 12:4 +8 L W W W
3 (3) Vitória da Conquista 9 4 3 0 1 4:1 +3 L W W W
4 (4) Juazeirense 8 4 2 2 0 4:1 +3 W D W D
5 (5) CSA 4 4 1 1 2 6:6 0 D W L L
Group 5
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Mixto 9 4 3 0 1 3:1 +2 W L W W
2 (2) Aparecidense 8 4 2 2 0 7:1 +6 D W D W
3 (4) Águia Negra 8 4 2 2 0 6:4 +2 W D D W
4 (3) No team logo Goianésia 6 4 2 0 2 4:3 +1 L L W W
5 (5) Brasília DF 1 4 0 1 3 6:9 -3 L L L D
Group 6
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Tupi 12 4 4 0 0 8:2 +6 W W W W
2 (2) Resende 10 4 3 1 0 8:3 +5 D W W W
3 (3) Nova Iguaçu 4 4 1 1 2 4:5 -1 D L L W
4 (4) No team logo EC Aracruz 3 4 0 3 1 3:5 -2 D D D L
5 (5) Araxá EC 3 4 1 0 3 4:7 -3 L L W L
Group 7
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Santo André 12 4 4 0 0 9:3 +6 W W W W
2 (1) Juventude 12 4 4 0 0 6:1 +5 W W W W
3 (4) Penapolense 9 4 3 0 1 6:2 +4 W W W L
4 (3) Marcílio Dias 8 4 2 2 0 4:2 +2 W D W D
5 (5) Villa Nova 7 4 2 1 1 5:6 -1 D W L W
Group 8
# Team P MP W D L G GD Form
1 (4) Botafogo SP 7 4 2 1 1 7:3 +4 W D W L
2 (1) CA Metropolitano 7 4 2 1 1 4:3 +1 W L W D
3 (2) Londrina 7 4 2 1 1 4:3 +1 L D W W
4 (5) Lajeadense 7 4 2 1 1 8:9 -1 L W W D
5 (3) J. Malucelli Futebol 5 4 1 2 1 5:4 +1 D W D L
Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Nacional AM 6 4 2 0 2 7:8 -1 W L L W
2 (2) No team logo Plácido de Castro 6 4 2 0 2 4:8 -4 L W W L
3 (3) No team logo Paragominas 5 4 1 2 1 4:5 -1 D L W D
4 (4) No team logo Náutico RR 1 4 0 1 3 5:12 -7 L D L L
5 (5) No team logo Gênus 0 4 0 0 4 3:11 -8 L L L L
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Salgueiro 5 4 1 2 1 5:5 0 W L D D
2 (2) No team logo Gurupi EC 3 4 1 0 3 3:11 -8 L W L L
3 (3) Parnahyba 2 4 0 2 2 1:6 -5 D L D L
4 (4) No team logo Maranhão 1 4 0 1 3 3:7 -4 D L L L
5 (5) No team logo Ypiranga AP 0 4 0 0 4 4:11 -7 L L L L
Group 3
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Tiradentes CE 7 4 2 1 1 4:2 +2 L W W D
2 (4) SE Ypiranga FC 3 4 1 0 3 3:7 -4 L W L L
3 (3) No team logo Guarany de Sobral 2 4 0 2 2 2:5 -3 L L D D
4 (2) Central 1 4 0 1 3 1:4 -3 D L L L
5 (5) Potiguar Mossoró 0 4 0 0 4 2:11 -9 L L L L
Group 4
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Botafogo PB 7 4 2 1 1 5:4 +1 W L W D
2 (2) Sergipe 7 4 2 1 1 4:3 +1 W L W D
3 (3) Vitória da Conquista 2 4 0 2 2 2:6 -4 D D L L
4 (5) CSA 0 4 0 0 4 0:7 -7 L L L L
5 (4) Juazeirense 0 4 0 0 4 4:15 -11 L L L L
Group 5
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Aparecidense 7 4 2 1 1 4:3 +1 W W D L
2 (1) Mixto 7 4 2 1 1 4:3 +1 D W W L
3 (3) No team logo Goianésia 4 4 1 1 2 6:7 -1 L W D L
4 (5) Brasília DF 4 4 1 1 2 2:5 -3 D W L L
5 (4) Águia Negra 1 4 0 1 3 2:8 -6 L L D L
Group 6
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Tupi 9 4 3 0 1 9:6 +3 W W L W
2 (3) Nova Iguaçu 5 4 1 2 1 4:4 0 D D L W
3 (2) Resende 4 4 1 1 2 3:3 0 L W D L
4 (4) No team logo EC Aracruz 3 4 1 0 3 5:9 -4 L L W L
5 (5) Araxá EC 2 4 0 2 2 1:5 -4 D D L L
Group 7
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Marcílio Dias 3 4 1 0 3 6:7 -1 L L W L
2 (1) Juventude 3 4 1 0 3 3:6 -3 L