Nacional B (2021)
0
146 matches
Latest scores
Bolivia : Nacional B
Final
11.1220:00
Club Universitario
Universitario de Vinto
1
1
FT
03.1219:30
Universitario de Vinto
Club Universitario
2
1
FT
Semi-finals
28.1119:00
Club Universitario
García Ágreda
4
0
FT
26.1119:00
Universitario de Vinto
Vaca Díez
4
1
FT
21.1119:00
Vaca Díez
Universitario de Vinto
0
3
FT
20.1121:00
García Ágreda
Club Universitario
2
2
FT
Quarter-finals
14.1121:00
Club Universitario
Torre Fuerte
3
0
FT
14.1119:00
Universitario de Vinto
Ciudad Nueva Santa Cruz
3
2
FT
14.1119:00
Vaca Díez
EM Huanuni
3
2
FT
13.1119:00
García Ágreda
San Antonio Bulo Bulo
5
2
FT
07.1119:45
Ciudad Nueva Santa Cruz
Universitario de Vinto
0
1
FT
07.1119:00
San Antonio Bulo Bulo
García Ágreda
2
2
FT
07.1117:00
Torre Fuerte
Club Universitario
2
3
FT
06.1119:00
EM Huanuni
Vaca Díez
2
1
FT
3rd Round
01.1119:30
Universitario de Vinto
CA Bermejo
2
2
FT
Table and standings
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gran Mamoré | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 14:4 | +10 | L W W W W |
2 | Deportivo Kivón | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 8:5 | +3 | W W D L W |
3 | Los Almendros | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 11:18 | -7 | W L L W L |
4 | Villa Real Sociedad | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 8:14 | -6 | L L D L L |
Legends:
Next Round
Group H
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Torre Fuerte | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 9:3 | +6 | D W W D W |
2 | Ciudad Nueva Santa Cruz | 10 | 6 | 2 | 4 | 0 | 10:6 | +4 | D D W D D |
3 | Argentinos Juniors | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 8:7 | +1 | L D L W D |
4 | Academia Santa Cruz | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 5:16 | -11 | W L L L L |
Legends:
Next Round
Group I
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | García Ágreda | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 14:9 | +5 | W D W D L |
2 | CA Bermejo | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 13:11 | +2 | L W W D D |
3 | Quebracho Villa Montes | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 10:13 | -3 | W D L L W |
4 | Nacional SENAC | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 10:14 | -4 | L L L W D |
Legends:
Next Round
Group F
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vaca Díez | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 6:2 | +4 | W D D W |
2 | Mariscal Sucre | 6 | 4 | 1 | 3 | 0 | 7:6 | +1 | D D D W |
3 | Moto Club | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 6:11 | -5 | D L L L |
Legends:
Next Round
Group D
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Deportivo FATIC | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 26:3 | +23 | W W W W W |
2 | Unión Maestranza | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 12:7 | +5 | W D L L W |
3 | ABB | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 10:17 | -7 | L D W W L |
4 | Municipal Achocalla | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 6:27 | -21 | L L L L L |
Legends:
Next Round
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Club Universitario | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 15:6 | +9 | W D W W L |
2 | Mojocoya | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 9:2 | +7 | W D W L W |
3 | Fancesa | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 8:6 | +2 | L D L W W |
4 | Atlético de Padilla | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 4:22 | -18 | L D L L L |
Legends:
Next Round
Group E
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | EM Huanuni | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 15:5 | +10 | L W W W W |
2 | Deportivo Shalon | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 13:6 | +7 | W W W L W |
3 | Deportivo Sur-Car | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 9:9 | 0 | W L L W L |
4 | San José de Caracollo | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 4:21 | -17 | L L L L L |
Legends:
Next Round
Group C
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | San Antonio Bulo Bulo | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 8:5 | +3 | L W W W D |
2 | Universitario de Vinto | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 10:4 | +6 | W D W L D |
3 | Cochabamba FC | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 7:6 | +1 | W D L W D |
4 | Nueva Cliza | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 4:14 | -10 | L L L L D |
Legends:
Next Round
Group G
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Wilstermann Cooperativa | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 17:4 | +13 | W W W W W |
2 | Rosario Central | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 10:12 | -2 | L W W L W |
3 | Ferrocarril Palmeiras | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 6:7 | -1 | W L L D L |
4 | América Villazón | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 5:15 | -10 | L L L D L |
Legends:
Next Round
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Gran Mamoré | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 8:0 | +8 | W W W |
2 (2) | Deportivo Kivón | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6:3 | +3 | W W D |
3 (3) | Los Almendros | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5:8 | -3 | W L L |
4 (4) | Villa Real Sociedad | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 4:7 | -3 | D L L |
Group H
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Torre Fuerte | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 4:1 | +3 | D W D |
2 (2) | Ciudad Nueva Santa Cruz | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 5:3 | +2 | D D W |
3 (3) | Argentinos Juniors | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 6:4 | +2 | L W D |
4 (4) | Academia Santa Cruz | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:6 | -3 | W L L |
Group I
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Quebracho Villa Montes | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:4 | +2 | W W L |
2 (1) | García Ágreda | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 5:4 | +1 | D D W |
3 (2) | CA Bermejo | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 7:7 | 0 | L W D |
4 (4) | Nacional SENAC | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 6:8 | -2 | L L W |
Group F
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Vaca Díez | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:1 | +2 | D W |
2 (2) | Mariscal Sucre | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:2 | +1 | D W |
3 (3) | Moto Club | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 4:6 | -2 | D L |
Group D
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Deportivo FATIC | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 13:2 | +11 | W W W |
2 (2) | Unión Maestranza | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 7:3 | +4 | L W W |
3 (3) | ABB | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 6:5 | +1 | D W L |
4 (4) | Municipal Achocalla | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 3:15 | -12 | L L L |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Universitario | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 9:4 | +5 | W L W |
2 (2) | Mojocoya | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5:2 | +3 | D L W |
3 (3) | Fancesa | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5:3 | +2 | L L W |
4 (4) | Atlético de Padilla | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2:6 | -4 | D L L |
Group E
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | EM Huanuni | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 8:4 | +4 | L W W |
2 (2) | Deportivo Shalon | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:5 | 0 | W L W |
3 (3) | Deportivo Sur-Car | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:5 | -2 | W L L |
4 (4) | San José de Caracollo | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1:10 | -9 | L L L |
Group C
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | San Antonio Bulo Bulo | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 6:2 | +4 | W W W |
2 (2) | Universitario de Vinto | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5:0 | +5 | W D W |
3 (3) | Cochabamba FC | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:3 | 0 | D W L |
4 (4) | Nueva Cliza | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3:7 | -4 | L L D |
Group G
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Wilstermann Cooperativa | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 9:3 | +6 | W W W |
2 (2) | Rosario Central | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:7 | -2 | W W L |
3 (3) | Ferrocarril Palmeiras | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:3 | 0 | L D W |
4 (4) | América Villazón | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1:7 | -6 | L L L |
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Gran Mamoré | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:4 | +2 | L W W |
2 (2) | Deportivo Kivón | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:2 | 0 | D L W |
3 (3) | Los Almendros | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 6:10 | -4 | L W L |
4 (4) | Villa Real Sociedad | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 4:7 | -3 | L L D |
Group H
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Torre Fuerte | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5:2 | +3 | W D W |
2 (2) | Ciudad Nueva Santa Cruz | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 5:3 | +2 | D W D |
3 (3) | Argentinos Juniors | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 2:3 | -1 | L D D |
4 (4) | Academia Santa Cruz | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2:10 | -8 | L L L |
Group I
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | CA Bermejo | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6:4 | +2 | W D W |
2 (1) | García Ágreda | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 9:5 | +4 | W W L |
3 (4) | Nacional SENAC | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 4:6 | -2 | L D L |
4 (3) | Quebracho Villa Montes | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 4:9 | -5 | D L L |
Group F
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Vaca Díez | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:1 | +2 | W D |
2 (2) | Mariscal Sucre | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 4:4 | 0 | D D |
3 (3) | Moto Club | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2:5 | -3 | L L |
Group D
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Deportivo FATIC | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 13:1 | +12 | W W W |
2 (2) | Unión Maestranza | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5:4 | +1 | W D L |
3 (3) | ABB | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:12 | -8 | L W L |
4 (4) | Municipal Achocalla | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 3:12 | -9 | L L L |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Mojocoya | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 4:0 | +4 | W W W |
2 (1) | Club Universitario | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6:2 | +4 | D W W |
3 (3) | Fancesa | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:3 | 0 | D W L |
4 (4) | Atlético de Padilla | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2:16 | -14 | L L L |
Group E
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Deportivo Shalon | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 8:1 | +7 | W W W |
2 (1) | EM Huanuni | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 7:1 | +6 | W W W |
3 (3) | Deportivo Sur-Car | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 6:4 | +2 | L W L |
4 (4) | San José de Caracollo | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 3:11 | -8 | L L L |
Group C
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Universitario de Vinto | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5:4 | +1 | D W L |
2 (3) | Cochabamba FC | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:3 | +1 | W L D |
3 (1) | San Antonio Bulo Bulo | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:3 | -1 | L D W |
4 (4) | Nueva Cliza | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1:7 | -6 | L L L |
Group G
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Wilstermann Cooperativa | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 8:1 | +7 | W W W |
2 (2) | Rosario Central | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5:5 | 0 | L W L |
3 (3) | Ferrocarril Palmeiras | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:4 | -1 | W L L |
4 (4) | América Villazón | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 4:8 | -4 | L D L |