Torneo Federal A (2016/2017)
0
516 matches
Latest scores
Argentina : Torneo Federal A
Promotion Play-offs - Final
16.0719:00
Gimnasia Mendoza
Mitre Santiago d. Estero
3
2
FT
09.0718:00
Mitre Santiago d. Estero
Gimnasia Mendoza
1
0
FT
Promotion Play-offs - 6th Round
01.0723:00
Gimnasia Mendoza
Cipolletti
1
1
FT
30.0618:00
Mitre Santiago d. Estero
Defensores Belgrano VR
1
0
FT
25.0619:00
Cipolletti
Gimnasia Mendoza
1
1
FT
25.0618:00
Defensores Belgrano VR
Mitre Santiago d. Estero
0
2
FT
Promotion Play-offs - 5th Round
22.0600:30
Gimnasia y Tiro
Cipolletti
2
1
FT
21.0620:00
Unión Sunchales
Defensores Belgrano VR
1
2
FT
21.0617:00
Gimnasia Mendoza
Villa Mitre
2
0
FT
20.0619:00
Mitre Santiago d. Estero
Sarmiento Resistencia
1
0
FT
18.0600:00
Cipolletti
Gimnasia y Tiro
1
0
FT
17.0620:30
Villa Mitre
Gimnasia Mendoza
1
0
FT
17.0618:00
Defensores Belgrano VR
Unión Sunchales
2
1
FT
17.0600:00
Sarmiento Resistencia
Mitre Santiago d. Estero
1
1
FT
Promotion Play-offs - 4th Round
06.0618:00
Defensores Belgrano VR
Gutiérrez Sport Club de Mendoza
1
0
FT
02.0618:00
Gutiérrez Sport Club de Mendoza
Defensores Belgrano VR
2
1
FT
28.0520:00
Sarmiento Resistencia
AH Zapla
2
0
FT
Matchday 5 (3rd Phase)
28.0519:00
Unión Sunchales
Mitre Santiago d. Estero
0
0
FT
Promotion Play-offs - 4th Round
28.0519:00
Cipolletti
Juventud Antoniana
0
0
FT
28.0518:00
Villa Mitre
Chaco For Ever
2
0
FT
Matchday 5 (3rd Phase)
28.0515:00
Gimnasia y Tiro
Gimnasia Mendoza
1
0
FT
Promotion Play-offs - 4th Round
25.0501:00
Juventud Antoniana
Cipolletti
1
1
FT
25.0501:00
AH Zapla
Sarmiento Resistencia
0
0
FT
24.0517:00
Chaco For Ever
Villa Mitre
2
1
FT
Matchday 4 (3rd Phase)
22.0517:00
Gimnasia Mendoza
Unión Sunchales
3
0
FT
22.0517:00
Agropecuario
Gimnasia y Tiro
2
0
FT
Promotion Play-offs - 3rd Round
21.0500:00
Sarmiento Resistencia
Sportivo Belgrano
1
1
FT
20.0519:00
Defensores Belgrano VR
Guaraní A. Franco
1
0
FT
20.0519:00
Club Atlético Unión de Villa Krause
AH Zapla
1
0
FT
20.0519:00
Villa Mitre
Alvarado
0
2
FT
20.0519:00
Club Unión Aconquija
Chaco For Ever
0
0
FT
20.0514:00
Club Sportivo Patria
Gutiérrez Sport Club de Mendoza
2
1
FT
19.0523:00
Cipolletti
Sportivo Las Parejas
3
0
FT
19.0518:30
Deportivo Madryn
Juventud Antoniana
0
0
FT
Matchday 3 (3rd Phase)
18.0501:00
Mitre Santiago d. Estero
Gimnasia Mendoza
2
3
FT
17.0519:00
Unión Sunchales
Agropecuario
1
2
FT
Promotion Play-offs - 3rd Round
16.0500:10
Guaraní A. Franco
Defensores Belgrano VR
1
0
FT
14.0523:00
Sportivo Belgrano
Sarmiento Resistencia
1
1
FT
14.0518:00
Gutiérrez Sport Club de Mendoza
Club Sportivo Patria
2
0
FT
14.0514:00
Juventud Antoniana
Deportivo Madryn
2
2
FT
14.0514:00
Chaco For Ever
Club Unión Aconquija
1
0
FT
14.05
Sportivo Las Parejas
Cipolletti
2
0
FT
Matchday 2 (3rd Phase)
13.0523:15
Gimnasia y Tiro
Unión Sunchales
3
3
FT
13.0519:00
Agropecuario
Mitre Santiago d. Estero
3
1
FT
Promotion Play-offs - 3rd Round
13.0519:00
Alvarado
Villa Mitre
0
2
FT
13.0500:30
AH Zapla
Club Atlético Unión de Villa Krause
2
1
FT
Promotion Play-offs - 2nd Round
12.0500:30
Deportivo Maipú
Guaraní A. Franco
0
1
FT
11.0500:00
Sportivo Belgrano
San Lorenzo Alem
3
0
FT
10.0519:00
Gutiérrez Sport Club de Mendoza
Club Rivadavia de Lincoln
1
0
FT
Matchday 1 (3rd Phase)
07.0519:30
Mitre Santiago d. Estero
Gimnasia y Tiro
3
1
FT
Promotion Play-offs - 2nd Round
07.0500:10
Guaraní A. Franco
Deportivo Maipú
2
2
FT
06.0519:30
San Lorenzo Alem
Sportivo Belgrano
1
0
FT
Matchday 1 (3rd Phase)
06.0519:00
Gimnasia Mendoza
Agropecuario
0
0
FT
Promotion Play-offs - 2nd Round
06.0516:30
Club Rivadavia de Lincoln
Gutiérrez Sport Club de Mendoza
1
1
FT
Matchday 10 (2nd Phase Reválida 1)
30.0420:00
Sportivo Belgrano
Gimnasia Concepción
1
3
FT
30.0419:15
Concepción FC
Gutiérrez Sport Club de Mendoza
1
1
FT
30.0419:00
Def. de Pronunciamiento
Guaraní A. Franco
3
0
FT
30.0419:00
CD Libertad de Sunchales
Club Atlético Sol de América de Formosa
0
2
FT
Matchday 9 (2nd Phase)
30.0419:00
Alvarado
Sportivo Las Parejas
3
0
FT
Matchday 10 (2nd Phase Reválida 1)
30.0419:00
Juventud Unida Univ.
Club Social y Deportivo San Jorge de San Miguel de Tucumán
2
2
FT
30.0419:00
Independiente Neuquén
Club Rivadavia de Lincoln
1
0
FT
30.0419:00
Deportivo Maipú
Club General Belgrano de Santa Rosa
2
1
FT
30.0419:00
Sportivo Desamparados
San Lorenzo Alem
1
0
FT
30.0419:00
Club Social y Deportivo General Roca
Ferro Carril Oeste LP
3
1
FT
Matchday 9 (2nd Phase)
29.0419:00
Gimnasia Mendoza
Defensores Belgrano VR
3
1
FT
29.0419:00
Club Atlético Unión de Villa Krause
AH Zapla
0
0
FT
29.0419:00
Deportivo Madryn
Agropecuario
1
1
FT
29.0419:00
Unión Sunchales
Cipolletti
3
1
FT
29.0419:00
Club Unión Aconquija
Chaco For Ever
5
1
FT
29.0419:00
Juventud Antoniana
Club Sportivo Patria
0
1
FT
29.0400:30
Mitre Santiago d. Estero
Gimnasia y Tiro
0
2
FT
Matchday 5 (2nd Phase)
26.0419:00
Deportivo Madryn
Villa Mitre
0
0
FT
Matchday 8 (2nd Phase)
23.0423:00
Sarmiento Resistencia
Juventud Antoniana
0
0
FT
Matchday 9 (2nd Phase Reválida 1)
23.0422:10
Guaraní A. Franco
CD Libertad de Sunchales
2
0
FT
23.0420:15
Ferro Carril Oeste LP
Independiente Neuquén
1
1
FT
Matchday 8 (2nd Phase)
23.0420:00
Cipolletti
Gimnasia Mendoza
1
0
FT
23.0420:00
AH Zapla
Mitre Santiago d. Estero
0
1
FT
Matchday 9 (2nd Phase Reválida 1)
23.0419:30
Club Social y Deportivo San Jorge de San Miguel de Tucumán
Sportivo Desamparados
0
0
FT
Matchday 8 (2nd Phase)
23.0419:30
Gimnasia y Tiro
Club Unión Aconquija
2
1
FT
Matchday 9 (2nd Phase Reválida 1)
23.0419:30
San Lorenzo Alem
Concepción FC
3
1
FT
23.0419:00
Gutiérrez Sport Club de Mendoza
Juventud Unida Univ.
0
1
FT
23.0419:00
Club Rivadavia de Lincoln
Deportivo Maipú
0
0
FT
23.0419:00
Gimnasia Concepción
Def. de Pronunciamiento
1
1
FT
23.0419:00
Club General Belgrano de Santa Rosa
Club Social y Deportivo General Roca
2
0
FT
Matchday 8 (2nd Phase)
23.0419:00
Defensores Belgrano VR
Alvarado
1
0
FT
Matchday 9 (2nd Phase Reválida 1)
23.0418:45
Club Atlético Sol de América de Formosa
Sportivo Belgrano
1
1
FT
Matchday 8 (2nd Phase)
22.0419:00
Villa Mitre
Unión Sunchales
2
2
FT
22.0418:45
Club Sportivo Patria
Club Atlético Unión de Villa Krause
1
1
FT
21.0423:00
Sportivo Las Parejas
Deportivo Madryn
1
1
FT
Matchday 8 (2nd Phase Reválida 1)
20.0400:30
Deportivo Maipú
Ferro Carril Oeste LP
1
2
FT
20.0400:30
Sportivo Desamparados
Gutiérrez Sport Club de Mendoza
2
2
FT
20.0400:15
Juventud Unida Univ.
Concepción FC
0
0
FT
20.0400:10
Guaraní A. Franco
Club Atlético Sol de América de Formosa
2
1
FT
Matchday 4 (2nd Phase)
19.0423:30
Villa Mitre
Agropecuario
0
0
FT
Matchday 8 (2nd Phase Reválida 1)
19.0423:00
Def. de Pronunciamiento
Sportivo Belgrano
4
1
FT
19.0420:00
CD Libertad de Sunchales
Gimnasia Concepción
3
0
FT
19.0419:30
Club Social y Deportivo San Jorge de San Miguel de Tucumán
San Lorenzo Alem
0
2
FT
19.0419:10
Independiente Neuquén
Club Social y Deportivo General Roca
0
1
FT
19.0416:30
Club Rivadavia de Lincoln
Club General Belgrano de Santa Rosa
2
0
FT
Matchday 7 (2nd Phase)
18.0400:30
Club Atlético Unión de Villa Krause
Sarmiento Resistencia
1
1
FT