Copa Argentina (2016)
0
85 matches
Latest scores
Argentina : Copa Argentina
Finals
16.1200:10
River Plate
Rosario Central
4
3
FT
Semi-finals
02.1200:10
River Plate
Gimnasia La Plata
2
0
FT
01.1200:10
Belgrano
Rosario Central
0
2
FT
Quarter-finals
18.1100:10
Gimnasia La Plata
San Lorenzo
PSO
4
2
2
2
FT
03.1100:10
Rosario Central
Boca Juniors
2
1
FT
28.1000:10
River Plate
Unión
3
0
FT
8th Finals
20.1000:10
Racing Club
Gimnasia La Plata
0
1
FT
13.1000:10
Godoy Cruz
San Lorenzo
1
3
FT
Quarter-finals
06.1000:10
Belgrano
Juventud Unida G.
2
0
FT
8th Finals
29.0900:10
Lanús
Boca Juniors
PSO
2
4
2
2
FT
22.0923:30
River Plate
Arsenal
1
0
FT
21.0900:10
Deportivo Morón
Rosario Central
0
2
FT
15.0900:10
Almagro
Juventud Unida G.
0
2
FT
03.0923:10
Defensa y Justicia
Belgrano
1
2
FT
03.0919:10
Unión
Estudiantes
PSO
5
4
0
0
FT
16th Finals
31.0822:30
Atlético Rafaela
Rosario Central
PSO
1
3
2
2
FT
31.0818:30
Deportivo Laferrere
Almagro
PSO
3
4
1
1
FT
24.0800:10
Racing Club
Olimpo
2
1
FT
23.0800:10
Deportivo Santamarina
Boca Juniors
1
2
FT
18.0800:10
Instituto
Gimnasia La Plata
0
2
FT
16.0821:10
Juventud Unida G.
Vélez Sarsfield
PSO
4
3
1
1
FT
13.0819:10
Los Andes
Estudiantes
0
2
FT
13.0801:10
Belgrano
Huracán
PSO
5
3
1
1
FT
12.0822:30
Club Unión Aconquija
Unión
1
3
FT
11.0823:10
Defensores de Belgrano
Arsenal
1
2
FT
10.0823:10
Newell's Old Boys
Deportivo Morón
0
1
FT
08.0823:10
Independiente
Defensa y Justicia
0
1
FT
07.0823:10
River Plate
Estudiantes de San Luis
2
1
FT
07.0819:00
Douglas Haig
San Lorenzo
1
3
FT
07.0816:45
Banfield
Godoy Cruz
0
1
FT
02.0821:10
Lanús
Patronato
2
0
FT
1st Round
31.0721:00
River Plate
Club Sportivo Bernardino Rivadavia
3
0
FT
30.0720:10
San Lorenzo
Unión Sunchales
3
1
FT
29.0720:10
Nueva Chicago
Deportivo Santamarina
0
2
FT
28.0700:10
Belgrano
Brown de Adrogué
1
0
FT
27.0721:00
Argentinos Juniors
Deportivo Laferrere
1
1
FT
25.0721:10
Sarmiento
Los Andes
1
2
FT
22.0723:00
Quilmes
Club Unión Aconquija
2
2
FT
22.0700:10
Patronato
Villa Dálmine
0
0
FT
20.0700:10
Lanús
CS General San Martín de Formosa
1
1
FT
19.0720:10
Godoy Cruz
Estudiantes Caseros
2
0
FT
19.0700:10
Huracán
Central Córdoba
2
1
FT
16.0720:10
Estudiantes
Atlas
3
0
FT
15.0720:45
Rosario Central
Villa Mitre
1
0
FT
10.0720:10
Atlético Tucumán
Defensores de Belgrano
0
1
FT
30.0600:10
Boca Juniors
Club Atlético Güemes
4
0
FT
23.0622:10
Crucero del Norte
Juventud Unida G.
0
0
FT
03.06
Atlético Rafaela
Ferro Carril Oeste
2
2
FT
01.0623:00
Defensa y Justicia
Talleres de Córdoba
2
0
FT
01.0618:40
Olimpo
Gimnasia Jujuy
1
1
FT
27.0500:10
Banfield
Defensores Belgrano VR
1
0
FT
26.0518:40
Arsenal
Talleres Remedios
2
1
FT
25.0521:40
Racing Club
Gimnasia y Tiro
2
0
FT
25.0518:40
Tigre
Douglas Haig
0
0
FT
19.0501:00
San Martín San Juan
Instituto
0
1
FT
18.0522:10
Gimnasia La Plata
Deportivo Madryn
2
1
FT
18.0500:10
Unión
Atlético Paraná
1
1
FT
12.0522:30
Newell's Old Boys
Sansinena
5
2
FT
12.0500:00
Vélez Sarsfield
Sportivo Barracas
1
0
FT
11.0500:00
Temperley
Estudiantes de San Luis
1
2
FT
05.0518:30
Aldosivi
Deportivo Morón
0
0
FT
05.0501:00
Independiente
San Telmo
2
1
FT
04.0518:30
Colón
Almagro
0
1
FT
1st Round Qualifying
20.0220:00
Deportivo Madryn
Club Atlético Germinal Trelew
4
0
FT
18.0200:00
Juventud Unida Univ.
Villa Mitre
2
0
FT
17.0220:00
Club Atlético Germinal Trelew
Deportivo Madryn
0
1
FT
17.0200:00
Talleres de Córdoba
Def. de Pronunciamiento
3
2
FT
14.0222:00
San Martín Mendoza
Club Sportivo Bernardino Rivadavia
2
1
FT
14.0220:00
CS General San Martín de Formosa
Sportivo Guzmán
3
0
FT
12.0201:00
Gimnasia y Tiro
Central Norte
0
1
FT
11.0201:00
Club Atlético Güemes
Juventud Antoniana
1
2
FT
11.0200:00
Villa Mitre
Juventud Unida Univ.
2
0
FT
10.0220:00
Club Unión Aconquija
San Lorenzo Alem
3
0
FT
08.02
Club Sportivo Bernardino Rivadavia
San Martín Mendoza
1
0
FT
07.0223:30
Cipolletti
Sansinena
0
1
FT
06.0220:15
Sportivo Guzmán
CS General San Martín de Formosa
1
0
FT
06.0200:15
Unión Sunchales
Club Atlético Unión Santiago
2
1
FT
06.0200:00
Defensores Belgrano VR
Club Social Deportivo La Emilia San Nicolás
1
2
FT
04.0200:00
Def. de Pronunciamiento
Talleres de Córdoba
0
1
FT
01.02
Club Social Deportivo La Emilia San Nicolás
Defensores Belgrano VR
1
4
FT
01.0200:00
Club Atlético Unión Santiago
Unión Sunchales
0
1
FT
31.0122:00
San Lorenzo Alem
Club Unión Aconquija
1
2
FT
31.0121:00
Central Norte
Gimnasia y Tiro
0
2
FT
31.0120:30
Sansinena
Cipolletti
1
1
FT
30.0101:00
Juventud Antoniana
Club Atlético Güemes
1
4
FT