First League (2011/2012)
0
491 matches
Latest scores
Russia : First League
Matchday 10 (1st Phase)
17.0514:00
Khimki
Torpedo Moskva
2
2
FT
Matchday 9 (1st Phase)
16.0514:30
Shinnik
Torpedo Vladimir
2
0
FT
16.0512:00
Dinamo Bryansk
FK Nizhny Novgorod
3
2
FT
15.0515:00
FK Zhemchuzhina Sochi
FK Spartak Vladikavkaz
0
1
FT
15.0512:00
Chernomorets
Volgar Astrakhan
3
0
FT
15.0512:00
FK Sibir Novosibirsk
FK Luch-Energiya Vladivostok
2
2
FT
15.0511:00
Orenburg
KAMAZ
0
0
FT
15.0511:00
Ural
FK Mordovia Saransk
0
0
FT
15.0509:00
Yenisey
SKA Khabarovsk
3
0
FT
14.0515:00
Fakel
Torpedo Moskva
0
0
FT
14.0514:00
Khimki
Baltika
1
1
FT
Matchday 8 (1st Phase)
07.0515:00
Torpedo Moskva
FK Zhemchuzhina Sochi
2
1
FT
07.0514:30
Volgar Astrakhan
Ural
0
3
FT
07.0514:00
Baltika
Chernomorets
1
0
FT
07.0514:00
KAMAZ
Shinnik
1
2
FT
07.0514:00
FK Mordovia Saransk
Dinamo Bryansk
3
2
FT
07.0513:00
FK Spartak Vladikavkaz
Orenburg
0
0
FT
07.0506:00
SKA Khabarovsk
Fakel
1
0
FT
07.0504:00
FK Luch-Energiya Vladivostok
Khimki
0
0
FT
06.0514:30
Torpedo Vladimir
FK Sibir Novosibirsk
3
2
FT
06.0514:00
FK Nizhny Novgorod
Yenisey
0
1
FT
Matchday 7 (1st Phase)
04.0515:30
Baltika
FK Zhemchuzhina Sochi
0
0
FT
04.0515:00
Torpedo Moskva
Chernomorets
0
1
FT
04.0514:30
Volgar Astrakhan
Orenburg
1
3
FT
04.0514:00
FK Mordovia Saransk
Shinnik
0
0
FT
04.0514:00
KAMAZ
Dinamo Bryansk
1
0
FT
04.0512:00
FK Spartak Vladikavkaz
Ural
1
0
FT
04.0508:00
SKA Khabarovsk
Khimki
1
0
FT
04.0508:00
FK Luch-Energiya Vladivostok
Fakel
0
0
FT
03.0514:30
Torpedo Vladimir
Yenisey
0
2
FT
03.0514:00
FK Nizhny Novgorod
FK Sibir Novosibirsk
2
1
FT
Matchday 6 (1st Phase)
28.0415:00
Dinamo Bryansk
FK Spartak Vladikavkaz
1
0
FT
28.0415:00
FK Zhemchuzhina Sochi
Fakel
0
0
FT
28.0414:30
Torpedo Vladimir
FK Luch-Energiya Vladivostok
1
1
FT
28.0414:30
Shinnik
Volgar Astrakhan
3
0
FT
28.0414:00
Chernomorets
Khimki
1
1
FT
28.0413:30
Orenburg
Baltika
1
1
FT
28.0413:00
FK Nizhny Novgorod
SKA Khabarovsk
2
0
FT
28.0413:00
Ural
Torpedo Moskva
2
1
FT
28.0412:00
FK Sibir Novosibirsk
FK Mordovia Saransk
2
1
FT
28.0411:00
Yenisey
KAMAZ
1
1
FT
Matchday 5 (1st Phase)
25.0415:00
Dinamo Bryansk
Volgar Astrakhan
0
0
FT
25.0415:00
FK Zhemchuzhina Sochi
Khimki
1
0
FT
25.0414:30
Torpedo Vladimir
SKA Khabarovsk
3
1
FT
25.0414:30
Shinnik
FK Spartak Vladikavkaz
2
2
FT
25.0414:00
Chernomorets
Fakel
1
0
FT
25.0413:30
Orenburg
Torpedo Moskva
1
1
FT
25.0413:00
Ural
Baltika
3
0
FT
25.0413:00
FK Nizhny Novgorod
FK Luch-Energiya Vladivostok
4
1
FT
25.0412:00
FK Sibir Novosibirsk
KAMAZ
1
1
FT
25.0411:00
Yenisey
FK Mordovia Saransk
2
0
FT
Matchday 4 (1st Phase)
18.0415:30
Baltika
Dinamo Bryansk
0
0
FT
18.0415:00
Khimki
Orenburg
2
1
FT
18.0415:00
Torpedo Moskva
Shinnik
1
0
FT
18.0415:00
Fakel
Ural
0
0
FT
18.0414:30
Volgar Astrakhan
Yenisey
1
0
FT
18.0414:00
FK Mordovia Saransk
FK Nizhny Novgorod
3
1
FT
18.0414:00
FK Spartak Vladikavkaz
FK Sibir Novosibirsk
1
1
FT
18.0414:00
KAMAZ
Torpedo Vladimir
3
0
FT
18.0408:00
FK Luch-Energiya Vladivostok
FK Zhemchuzhina Sochi
0
1
FT
18.0408:00
SKA Khabarovsk
Chernomorets
1
0
FT
Matchday 3 (1st Phase)
15.0415:30
Baltika
Shinnik
0
1
FT
15.0415:00
Fakel
Orenburg
1
1
FT
15.0415:00
Torpedo Moskva
Dinamo Bryansk
1
0
FT
15.0415:00
Volgar Astrakhan
FK Sibir Novosibirsk
1
0
FT
15.0414:00
KAMAZ
FK Nizhny Novgorod
0
2
FT
15.0414:00
FK Mordovia Saransk
Torpedo Vladimir
4
0
FT
15.0414:00
FK Spartak Vladikavkaz
Yenisey
4
0
FT
15.0413:00
Khimki
Ural
3
1
FT
15.0408:00
FK Luch-Energiya Vladivostok
Chernomorets
1
0
FT
15.0408:00
SKA Khabarovsk
FK Zhemchuzhina Sochi
3
1
FT
Matchday 2 (1st Phase)
07.0415:00
Dinamo Bryansk
Khimki
4
2
FT
07.0414:00
KAMAZ
SKA Khabarovsk
0
0
FT
07.0414:00
FK Mordovia Saransk
FK Luch-Energiya Vladivostok
1
1
FT
07.0413:30
Orenburg
FK Zhemchuzhina Sochi
0
2
FT
07.0413:00
FK Nizhny Novgorod
FK Spartak Vladikavkaz
0
3
FT
07.0413:00
Fakel
Shinnik
1
2
FT
07.0413:00
Ural
Chernomorets
1
0
FT
07.0412:00
FK Sibir Novosibirsk
Baltika
3
0
FT
07.0411:00
Yenisey
Torpedo Moskva
1
1
FT
07.0409:00
Torpedo Vladimir
Volgar Astrakhan
2
0
FT
Matchday 1 (1st Phase)
04.0415:00
Dinamo Bryansk
Fakel
0
1
FT
04.0414:30
Khimki
Shinnik
2
0
FT
04.0414:00
KAMAZ
FK Luch-Energiya Vladivostok
2
0
FT
04.0414:00
FK Mordovia Saransk
SKA Khabarovsk
2
1
FT
04.0413:30
Orenburg
Chernomorets
2
1
FT
04.0413:00
FK Nizhny Novgorod
Volgar Astrakhan
2
1
FT
04.0412:45
Ural
FK Zhemchuzhina Sochi
1
3
FT
04.0412:00
FK Sibir Novosibirsk
Torpedo Moskva
2
0
FT
04.0411:00
Yenisey
Baltika
0
0
FT
04.0409:00
Torpedo Vladimir
FK Spartak Vladikavkaz
0
3
FT