Liga III (2022/2023)
0
1390 matches
Latest scores
Romania : Liga III
Promotion Play-offs - Finals
07.0614:30
Tunari
Popești-Leordeni
3
1
FT
07.0614:30
Ceahlăul Piatra Neamţ
Foresta Suceava
2
0
FT
07.0614:30
CSM Reşiţa
CSM Deva
3
2
FT
07.0614:30
Alexandria
Viitorul Dăești
4
1
FT
07.0614:30
FC Corvinul Hunedoara
Unirea Ungheni
4
1
FT
04.0609:00
Viitorul Dăești
Alexandria
0
2
FT
03.0615:00
Foresta Suceava
Ceahlăul Piatra Neamţ
0
0
FT
03.0615:00
CSM Deva
CSM Reşiţa
2
3
FT
03.0615:00
Unirea Ungheni
FC Corvinul Hunedoara
0
2
FT
03.0615:00
Popești-Leordeni
Tunari
2
1
FT
Matchday 10 (Group 7 - 2nd Phase)
27.0515:00
Jiul Petroşani
Viitorul Târgu Jiu II
1
3
FT
Matchday 10 (Group 8 - 2nd Phase)
27.0515:00
Pobeda Stár Bišnov
Avântul Periam
0
3
FT
Matchday 10 (Group 3 - 2nd Phase)
27.0515:00
Recolta Gheorghe Doja
Voluntari II
1
1
FT
Matchday 10 (Group 2 - 2nd Phase)
27.0515:00
Sporting Lieşti
Dinamo Bacău
2
4
FT
27.0515:00
Dacia Unirea Brăila
Viitorul Ianca
2
0
FT
Matchday 10 (Group 5 - 2nd Phase)
27.0515:00
CS Păuleşti
Kids Tâmpa Braşov
2
0
FT
Matchday 10 (Group 10 - 2nd Phase)
27.0515:00
SCM Zalău
CSM Victoria Carei
4
0
FT
Matchday 10 (Group 9 - 2nd Phase)
27.0515:00
Ocna Mureș
CS Universitatea Alba Iulia
2
3
FT
Matchday 10 (Group 10 - 2nd Phase)
27.0515:00
Club Sportiv Minerul 1947 Ocna Dej
CFR Cluj II
1
1
FT
Matchday 10 (Group 7 - 2nd Phase)
27.0515:00
Voinţa Lupac
FC Retezatul Haţeg
4
1
FT
Matchday 10 (Group 5 - 2nd Phase)
27.0515:00
Odorheiu Secuiesc
ASC Olimpic Zărneşti
4
0
FT
Matchday 10 (Group 10 - 2nd Phase)
27.0515:00
Sportul Şimleu
CSM Sighetu Marmaţiei
0
3
FT
Matchday 10 (Group 6 - 2nd Phase)
27.0515:00
Minerul Costeşti
AS Cozia Călimăneşti
0
2
FT
27.0515:00
Petrolul Potcoava
CS U Craiova II
1
1
FT
27.0515:00
CS Dunărea Turris Turnu Măgurele
Vediţa Coloneşti
1
2
FT
Matchday 10 (Group 4 - 2nd Phase)
27.0515:00
Clubul Sportiv Dinamo București
ACS Muscelul Câmpulung Elite
2
3
FT
Matchday 10 (Group 7 - 2nd Phase)
27.0515:00
Progresul Ezeriș
Armata Aurul Brad
2
5
FT
Promotion Play-offs - Semi-finals
27.0514:30
Foresta Suceava
Râmnicu Sărat
2
0
FT
27.0514:30
CS FC Bihor Oradea
Unirea Ungheni
2
3
FT
27.0514:30
FC Corvinul Hunedoara
Gloria Bistriţa
2
1
FT
27.0514:30
Metalul Buzău
Ceahlăul Piatra Neamţ
1
2
FT
27.0514:30
Afumaţi
Popești-Leordeni
1
1
FT
27.0514:30
CSM Reşiţa
Filiaşi
5
0
FT
27.0514:30
Alexandria
Plopeni
1
0
FT
27.0514:30
Blejoi
Viitorul Dăești
2
6
FT
27.0514:30
CSM Deva
Șoimii Lipova
2
2
FT
27.0514:30
Tunari
FCV Farul Constanţa II
4
0
FT
Matchday 10 (Group 4 - 2nd Phase)
26.0515:00
Unirea Bascov
Pucioasa
2
0
FT
Matchday 10 (Group 3 - 2nd Phase)
26.0515:00
CS Amara
Dunărea Călăraşi
0
3
FT
Matchday 10 (Group 8 - 2nd Phase)
26.0515:00
Progresul Pecica
CS Ineu
2
1
FT
Matchday 10 (Group 9 - 2nd Phase)
26.0515:00
ACS Târgu Mureș 1898 - Marosvásárhelyi SE 1898
Viitorul Cluj
1
1
FT
Matchday 10 (Group 8 - 2nd Phase)
26.0515:00
Gloria Lunca Teuz Cermei
CS Phoenix Buziaș
1
2
FT
Matchday 10 (Group 9 - 2nd Phase)
26.0515:00
Avântul Reghin
Sănătatea Cluj
1
0
FT
Matchday 10 (Group 1 - 2nd Phase)
26.0515:00
Şomuz Fălticeni
AS FC Rapid Brodoc
1
2
FT
Matchday 10 (Group 5 - 2nd Phase)
26.0515:00
Târgu Secuiesc
Sepsi II
1
7
FT
Matchday 10 (Group 3 - 2nd Phase)
26.0515:00
CS Gloria Băneasa
Agricola Borcea
2
2
FT
Matchday 10 (Group 2 - 2nd Phase)
26.0514:00
Focşani
ACS Voința Limpeziș
1
2
FT
Matchday 10 (Group 1 - 2nd Phase)
26.0513:00
Ştiinţa Miroslava
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc II
1
1
FT
Promotion Play-offs - Semi-finals
24.0515:00
Popești-Leordeni
Afumaţi
2
1
FT
24.0515:00
Râmnicu Sărat
Foresta Suceava
1
1
FT
24.0515:00
Viitorul Dăești
Blejoi
3
4
FT
24.0515:00
Ceahlăul Piatra Neamţ
Metalul Buzău
1
1
FT
24.0515:00
Gloria Bistriţa
FC Corvinul Hunedoara
1
2
FT
24.0515:00
Șoimii Lipova
CSM Deva
0
1
FT
24.0515:00
Filiaşi
CSM Reşiţa
2
2
FT
24.0515:00
FCV Farul Constanţa II
Tunari
3
1
FT
24.0515:00
Unirea Ungheni
CS FC Bihor Oradea
1
1
FT
24.0515:00
Plopeni
Alexandria
0
1
FT
Matchday 9 (Group 1 - 2nd Phase)
20.0515:00
CSO Viitorul Darabani
Şomuz Fălticeni
1
1
FT
Matchday 9 (Group 10 - 2nd Phase)
20.0515:00
CSM Victoria Carei
Sportul Şimleu
3
0
FT
Matchday 9 (Group 7 - 2nd Phase)
20.0515:00
FC Retezatul Haţeg
Jiul Petroşani
1
0
FT
Matchday 9 (Group 10 - 2nd Phase)
20.0515:00
CFR Cluj II
SCM Zalău
1
2
FT
Matchday 9 (Group 7 - 2nd Phase)
20.0515:00
Armata Aurul Brad
Voinţa Lupac
1
5
FT
Matchday 9 (Group 3 - 2nd Phase)
20.0515:00
Dunărea Călăraşi
Recolta Gheorghe Doja
1
2
FT
20.0515:00
Agricola Borcea
CS Amara
5
0
FT
20.0515:00
Voluntari II
CS Gloria Băneasa
0
2
FT
Matchday 9 (Group 5 - 2nd Phase)
20.0515:00
Municipal Braşov
Blejoi
1
2
FT
20.0515:00
Plopeni
Olimpic Cetate
3
1
FT
Matchday 9 (Group 2 - 2nd Phase)
20.0515:00
ACS Unirea Braniştea
Râmnicu Sărat
3
2
FT
Matchday 9 (Group 6 - 2nd Phase)
20.0515:00
AS Cozia Călimăneşti
Petrolul Potcoava
4
0
FT
Matchday 9 (Group 9 - 2nd Phase)
20.0515:00
Viitorul Cluj
Avântul Reghin
0
1
FT
Matchday 9 (Group 5 - 2nd Phase)
20.0515:00
Kids Tâmpa Braşov
Odorheiu Secuiesc
0
5
FT
Matchday 9 (Group 6 - 2nd Phase)
20.0515:00
Sporting Roşiori
Viitorul Dăești
4
0
FT
20.0515:00
Flacăra Horezu
Alexandria
2
3
FT
Matchday 9 (Group 9 - 2nd Phase)
20.0515:00
Sănătatea Cluj
Ocna Mureș
5
2
FT
Matchday 9 (Group 5 - 2nd Phase)
20.0515:00
ASC Olimpic Zărneşti
Târgu Secuiesc
6
2
FT
Matchday 9 (Group 1 - 2nd Phase)
20.0515:00
Bucovina Rădăuţi
Ceahlăul Piatra Neamţ
5
2
FT
20.0515:00
CSM Bacău
Foresta Suceava
2
1
FT
Matchday 9 (Group 10 - 2nd Phase)
20.0515:00
CSM Satu Mare
Lotus Băile Felix
3
1
FT
Matchday 9 (Group 2 - 2nd Phase)
20.0515:00
ACS Voința Limpeziș
Dacia Unirea Brăila
6
2
FT
20.0515:00
Metalul Buzău
Aerostar Bacău
5
2
FT
20.0515:00
Viitorul Ianca
Sporting Lieşti
1
1
FT
Matchday 9 (Group 8 - 2nd Phase)
19.0515:00
Ghiroda şi Giarmata Vii
CSM Reşiţa
0
2
FT
19.0515:00
CS Phoenix Buziaș
Pobeda Stár Bišnov
1
1
FT
Matchday 9 (Group 10 - 2nd Phase)
19.0515:00
Gloria Bistriţa
CS FC Bihor Oradea
3
1
FT
Matchday 9 (Group 9 - 2nd Phase)
19.0515:00
Unirea Ungheni
Unirea Alba Iulia
1
2
FT
19.0515:00
Metalurgistul Cugir
FC Corvinul Hunedoara
1
1
FT
Matchday 9 (Group 1 - 2nd Phase)
19.0515:00
AS FC Rapid Brodoc
Ştiinţa Miroslava
5
0
FT
Matchday 9 (Group 2 - 2nd Phase)
19.0515:00
Dinamo Bacău
Focşani
0
2
FT
Matchday 9 (Group 8 - 2nd Phase)
19.0515:00
CS Ineu
Gloria Lunca Teuz Cermei
3
1
FT
Matchday 9 (Group 4 - 2nd Phase)
19.0515:00
Flacăra Moreni
Tunari
1
2
FT
Matchday 9 (Group 7 - 2nd Phase)
19.0515:00
Viitorul Târgu Jiu II
Progresul Ezeriș
4
2
FT
Matchday 9 (Group 8 - 2nd Phase)
19.0515:00
Șoimii Lipova
Crişul Chişineu Criş
2
1
FT
Matchday 9 (Group 6 - 2nd Phase)
19.0515:00
CS U Craiova II
CS Dunărea Turris Turnu Măgurele
2
0
FT
Matchday 9 (Group 5 - 2nd Phase)
19.0515:00
Sepsi II
CS Păuleşti
8
0
FT
Matchday 9 (Group 3 - 2nd Phase)
19.0515:00
Înainte Modelu
Afumaţi
0
2
FT
Matchday 9 (Group 4 - 2nd Phase)
19.0515:00
Pucioasa
Clubul Sportiv Dinamo București
4
1
FT
Matchday 9 (Group 9 - 2nd Phase)
19.0515:00
CS Universitatea Alba Iulia
ACS Târgu Mureș 1898 - Marosvásárhelyi SE 1898
0
0
FT
Matchday 9 (Group 10 - 2nd Phase)
19.0515:00
CSM Sighetu Marmaţiei
Club Sportiv Minerul 1947 Ocna Dej
1
0
FT
Matchday 9 (Group 4 - 2nd Phase)
19.0515:00
FCSB II
Unirea Bascov
1
3
FT