Liga III (2023/2024)
0
1392 matches
Latest scores
Romania : Liga III
Matchday 10 (Group 5 - 2nd Phase)
25.0515:00
Odorheiu Secuiesc
Ciucaş Tărlungeni
4
1
FT
Matchday 10 (Group 4 - 2nd Phase)
25.0515:00
CS Păuleşti
Plopeni
2
4
FT
Matchday 10 (Group 5 - 2nd Phase)
25.0515:00
Târgu Secuiesc
AS Viitorul Curiţa
2
2
FT
25.0515:00
Municipal Braşov
Sepsi II
3
0
FT
Matchday 10 (Group 4 - 2nd Phase)
25.0515:00
Flacăra Moreni
ARO Campulung Muscel
2
1
FT
25.0515:00
Pucioasa
CS Tricolorul Breaza
3
1
FT
Matchday 10 (Group 10 - 2nd Phase)
25.0515:00
Minaur Baia Mare
Sănătatea Cluj
3
1
FT
25.0515:00
CSM Victoria Carei
Olimpia MCMXXI
2
5
FT
25.0515:00
Cancelled CANC
Cancelled CANC
Lotus Băile Felix
Club Sportiv Minerul 1947 Ocna Dej
Matchday 10 (Group 6 - 2nd Phase)
25.0515:00
Flacăra Horezu
Petrolul Potcoava
2
3
FT
Matchday 10 (Group 3 - 2nd Phase)
25.0515:00
Recolta Gheorghe Doja
ACS Progresul Fundulea
1
1
FT
Matchday 10 (Group 2 - 2nd Phase)
25.0515:00
Cancelled CANC
Cancelled CANC
Dacia Unirea Brăila
ACS Voința Limpeziș
25.0515:00
Cancelled CANC
Cancelled CANC
Viitorul Şuţeşti
ACS Hamangia Baia
Matchday 10 (Group 3 - 2nd Phase)
25.0515:00
CS Gloria Băneasa
Înainte Modelu
2
1
FT
25.0515:00
Voluntari II
CS Axiopolis Cernavodă
3
3
FT
Promotion Play-offs - Semi-finals
25.0514:30
Ghiroda şi Giarmata Vii
SSU Poli Timişoara
0
1
FT
25.0514:30
Clubul Sportiv Dinamo București
Dunărea Călăraşi
1
0
FT
25.0514:30
CSM Râmnicu Vâlcea
ASC Olimpic Zărneşti
6
0
FT
25.0514:30
ACS Muscelul Câmpulung Elite
Vediţa Coloneşti
AET
2
1
1
1
FT
25.0514:30
SCM Zalău
Unirea Ungheni
1
1
FT
25.0514:30
Gloria Bistriţa
CSM Sighetu Marmaţiei
PSO
5
3
1
1
FT
25.0514:30
Bucovina Rădăuţi
Focşani
1
1
FT
25.0514:30
Metalul Buzău
FC Bacău
PSO
4
3
2
1
FT
25.0514:30
CS FC Bihor Oradea
Filiaşi
AET
1
0
0
0
FT
25.0514:30
Afumaţi
Popești-Leordeni
3
1
FT
Matchday 10 (Group 6 - 2nd Phase)
25.0512:00
AS Cozia Călimăneşti
Unirea Bascov
0
2
FT
Matchday 10 (Group 9 - 2nd Phase)
24.0515:00
Unirea Alba Iulia
CD Industria Galda de Jos
6
1
FT
24.0515:00
ACS Târgu Mureș 1898 - Marosvásárhelyi SE 1898
Avântul Reghin
3
3
FT
Matchday 10 (Group 8 - 2nd Phase)
24.0515:00
CS Ineu
Avântul Periam
2
1
FT
Matchday 10 (Group 9 - 2nd Phase)
24.0515:00
Viitorul Cluj
Metalurgistul Cugir
0
1
FT
Matchday 10 (Group 8 - 2nd Phase)
24.0515:00
Șoimii Lipova
Gloria Lunca Teuz Cermei
0
0
FT
Matchday 10 (Group 6 - 2nd Phase)
24.0515:00
Sporting Roşiori
ACS Oltul Curtişoara
4
2
FT
Matchday 10 (Group 7 - 2nd Phase)
24.0515:00
CS U Craiova II
U Craiova 1948 II
3
2
FT
24.0515:00
Gilortul
Jiul Petroşani
3
4
FT
Matchday 10 (Group 2 - 2nd Phase)
24.0515:00
Râmnicu Sărat
Viitorul Ianca
2
4
FT
Matchday 10 (Group 7 - 2nd Phase)
24.0515:00
CSO Turceni
Voinţa Lupac
2
2
FT
Matchday 10 (Group 8 - 2nd Phase)
24.0515:00
Progresul Pecica
Socodor
9
2
FT
Matchday 10 (Group 1 - 2nd Phase)
24.0515:00
Şomuz Fălticeni
AS FC Rapid Brodoc
7
0
FT
Promotion Play-offs - Semi-finals
22.0515:00
Vediţa Coloneşti
ACS Muscelul Câmpulung Elite
0
0
FT
22.0515:00
CSM Sighetu Marmaţiei
Gloria Bistriţa
0
0
FT
22.0515:00
Popești-Leordeni
Afumaţi
0
1
FT
22.0515:00
ASC Olimpic Zărneşti
CSM Râmnicu Vâlcea
0
1
FT
22.0515:00
Dunărea Călăraşi
Clubul Sportiv Dinamo București
1
3
FT
22.0515:00
SSU Poli Timişoara
Ghiroda şi Giarmata Vii
0
2
FT
22.0515:00
FC Bacău
Metalul Buzău
1
0
FT
22.0515:00
Filiaşi
CS FC Bihor Oradea
1
1
FT
22.0515:00
Unirea Ungheni
SCM Zalău
3
0
FT
22.0515:00
Focşani
Bucovina Rădăuţi
2
0
FT
Matchday 9 (Group 4 - 2nd Phase)
18.0515:00
Plopeni
Flacăra Moreni
1
0
FT
Matchday 9 (Group 3 - 2nd Phase)
18.0515:00
CS Axiopolis Cernavodă
CS Gloria Băneasa
1
1
FT
Matchday 9 (Group 10 - 2nd Phase)
18.0515:00
CSM Satu Mare
CSM Sighetu Marmaţiei
1
2
FT
Matchday 9 (Group 9 - 2nd Phase)
18.0515:00
CD Industria Galda de Jos
Viitorul Cluj
2
0
FT
Matchday 9 (Group 2 - 2nd Phase)
18.0515:00
Sporting Lieşti
Metalul Buzău
0
4
FT
Matchday 9 (Group 9 - 2nd Phase)
18.0515:00
ACS Mediaş 2022
CS Universitatea Alba Iulia
3
1
FT
Matchday 9 (Group 2 - 2nd Phase)
18.0515:00
Focşani
ACS Unirea Braniştea
2
0
FT
Matchday 9 (Group 1 - 2nd Phase)
18.0515:00
CSM Bacău
FC Bacău
0
1
FT
Matchday 9 (Group 10 - 2nd Phase)
18.0515:00
Cancelled CANC
Cancelled CANC
Club Sportiv Minerul 1947 Ocna Dej
Minaur Baia Mare
Matchday 9 (Group 1 - 2nd Phase)
18.0515:00
Ştiinţa Miroslava
Bucovina Rădăuţi
3
1
FT
Matchday 9 (Group 7 - 2nd Phase)
18.0515:00
U Craiova 1948 II
CSO Turceni
1
2
FT
Matchday 9 (Group 8 - 2nd Phase)
18.0515:00
Peciu Nou
CS FC Bihor Oradea
0
3
FT
18.0515:00
Socodor
CS Ineu
2
1
FT
Matchday 9 (Group 2 - 2nd Phase)
18.0515:00
ACS Voința Limpeziș
Râmnicu Sărat
1
1
FT
18.0515:00
Postponed POST
Postponed POST
ACS Hamangia Baia
Dacia Unirea Brăila
18.0515:00
Viitorul Ianca
Viitorul Şuţeşti
0
1
FT
Matchday 9 (Group 7 - 2nd Phase)
18.0515:00
Filiaşi
CSM Deva
0
2
FT
Matchday 9 (Group 1 - 2nd Phase)
18.0515:00
Cancelled CANC
Cancelled CANC
AS FC Rapid Brodoc
CSM FC Vaslui
Matchday 9 (Group 8 - 2nd Phase)
18.0515:00
SSU Poli Timişoara
CS Phoenix Buziaș
3
1
FT
Matchday 9 (Group 3 - 2nd Phase)
18.0515:00
ACS Progresul Fundulea
Voluntari II
1
1
FT
Matchday 9 (Group 6 - 2nd Phase)
18.0515:00
ACS Oltul Curtişoara
Flacăra Horezu
0
2
FT
Matchday 9 (Group 4 - 2nd Phase)
18.0515:00
Blejoi
Clubul Sportiv Dinamo București
3
7
FT
Matchday 9 (Group 5 - 2nd Phase)
18.0515:00
ASC Olimpic Zărneşti
Kids Tâmpa Braşov
0
1
FT
Matchday 9 (Group 4 - 2nd Phase)
18.0515:00
Popești-Leordeni
SCM Dunărea 2020 Giurgiu
3
0
FT
18.0515:00
CS Tricolorul Breaza
CS Păuleşti
2
0
FT
Matchday 9 (Group 5 - 2nd Phase)
18.0515:00
Ciucaş Tărlungeni
Municipal Braşov
2
4
FT
Matchday 9 (Group 6 - 2nd Phase)
18.0515:00
Petrolul Potcoava
AS Cozia Călimăneşti
1
2
FT
Matchday 9 (Group 5 - 2nd Phase)
18.0515:00
AS Viitorul Curiţa
Odorheiu Secuiesc
2
4
FT
Matchday 9 (Group 7 - 2nd Phase)
18.0513:00
Viitorul Şimian
Ghiroda şi Giarmata Vii
2
4
FT
Matchday 9 (Group 10 - 2nd Phase)
18.0513:00
Olimpia MCMXXI
Lotus Băile Felix
0
0
FT
Matchday 9 (Group 9 - 2nd Phase)
17.0515:00
Metalurgistul Cugir
ACS Târgu Mureș 1898 - Marosvásárhelyi SE 1898
3
2
FT
17.0515:00
Avântul Reghin
Unirea Alba Iulia
3
1
FT
Matchday 9 (Group 7 - 2nd Phase)
17.0515:00
Voinţa Lupac
Gilortul
2
1
FT
Matchday 9 (Group 8 - 2nd Phase)
17.0515:00
Gloria Lunca Teuz Cermei
Progresul Pecica
1
2
FT
17.0515:00
Avântul Periam
Șoimii Lipova
2
0
FT
Matchday 9 (Group 1 - 2nd Phase)
17.0515:00
Aerostar Bacău
Şomuz Fălticeni
0
1
FT
Matchday 9 (Group 5 - 2nd Phase)
17.0515:00
Olimpic Cetate
ACS Muscelul Câmpulung Elite
1
0
FT
Matchday 9 (Group 3 - 2nd Phase)
17.0515:00
Agricola Borcea
Afumaţi
0
0
FT
17.0515:00
Dunărea Călăraşi
LPS HD Clinceni
3
2
FT
Matchday 9 (Group 6 - 2nd Phase)
17.0515:00
Unirea Bascov
Sporting Roşiori
1
0
FT
Matchday 9 (Group 5 - 2nd Phase)
17.0515:00
Sepsi II
Târgu Secuiesc
2
0
FT
Matchday 9 (Group 6 - 2nd Phase)
17.0515:00
CSM Râmnicu Vâlcea
Viitorul Dăești
1
4
FT
Matchday 9 (Group 10 - 2nd Phase)
17.0515:00
CS Crişul Sântandrei
SCM Zalău
2
1
FT
Matchday 9 (Group 9 - 2nd Phase)
17.0515:00
Unirea Ungheni
Gloria Bistriţa
2
2
FT
Matchday 9 (Group 10 - 2nd Phase)
17.0515:00
Sănătatea Cluj
CSM Victoria Carei
3
0
FT
Matchday 9 (Group 3 - 2nd Phase)
17.0515:00
Înainte Modelu
Recolta Gheorghe Doja
3
1
FT
Matchday 9 (Group 6 - 2nd Phase)
17.0515:00
Vediţa Coloneşti
CS Dunărea Turris Turnu Măgurele
0
3
FT
Matchday 9 (Group 4 - 2nd Phase)
17.0511:00
ARO Campulung Muscel
Pucioasa
4
2
FT
Matchday 9 (Group 7 - 2nd Phase)
17.0511:00
Jiul Petroşani
CS U Craiova II
1
6
FT
Matchday 7 (Group 9 - 2nd Phase)
14.0515:00
ACS Târgu Mureș 1898 - Marosvásárhelyi SE 1898
Unirea Alba Iulia
0
2
FT
Matchday 8 (Group 4 - 2nd Phase)
11.0515:00
Clubul Sportiv Dinamo București
Popești-Leordeni
0
1
FT
Matchday 8 (Group 5 - 2nd Phase)
11.0515:00
Municipal Braşov
Târgu Secuiesc
1
0
FT