2. Bundesliga Women (2007/2008)
0
264 matches
Latest scores
Germany : 2. Bundesliga Women
Nord
25.0512:00
Holstein Kiel
1. FC Lokomotive Leipzig
3
1
FT
Süd
25.0512:00
FFC Brauweiler Pulheim 2000
Wacker München
1
1
FT
Nord
25.0512:00
Union Berlin
FFV Neubrandenburg
5
3
FT
25.0512:00
FFC Oldesloe
SV Victoria Gersten
2
1
FT
25.0512:00
Gütersloh
Turbine Potsdam II
1
1
FT
25.0512:00
FFC Heike Rheine
Tennis Borussia Berlin
0
1
FT
25.0512:00
Herforder SV Borussia Friedenstal
Hamburger SV II
2
1
FT
Süd
25.0512:00
SC Sand
ASV Hagsfeld
2
3
FT
25.0512:00
1. FFC Frankfurt II
TuS Niederkirchen 1900
7
0
FT
25.0512:00
Dirmingen
SC Regensburg
4
3
FT
25.0512:00
MSV Duisburg II
Bayer Leverkusen
3
3
FT
25.0512:00
VfL Sindelfingen
FF USV Jena
3
2
FT
Nord
18.0512:00
1. FC Lokomotive Leipzig
FFC Oldesloe
1
1
FT
Süd
18.0512:00
FF USV Jena
SC Sand
1
0
FT
18.0512:00
Wacker München
MSV Duisburg II
0
2
FT
18.0512:00
TuS Niederkirchen 1900
VfL Sindelfingen
1
5
FT
18.0512:00
SC Regensburg
FFC Brauweiler Pulheim 2000
3
1
FT
18.0512:00
Bayer Leverkusen
1. FFC Frankfurt II
3
0
FT
Nord
18.0512:00
FFV Neubrandenburg
Holstein Kiel
0
2
FT
18.0512:00
Gütersloh
Union Berlin
2
1
FT
18.0512:00
Tennis Borussia Berlin
Turbine Potsdam II
1
1
FT
18.0512:00
Hamburger SV II
FFC Heike Rheine
1
3
FT
18.0512:00
SV Victoria Gersten
Herforder SV Borussia Friedenstal
0
2
FT
Süd
18.0512:00
ASV Hagsfeld
Dirmingen
4
0
FT
Nord
12.0512:00
FFC Oldesloe
FFV Neubrandenburg
2
0
FT
Süd
12.0512:00
VfL Sindelfingen
Bayer Leverkusen
0
0
FT
12.0512:00
1. FFC Frankfurt II
Wacker München
4
0
FT
12.0512:00
Dirmingen
SC Sand
1
1
FT
12.0512:00
FFC Brauweiler Pulheim 2000
ASV Hagsfeld
2
6
FT
Nord
12.0512:00
Turbine Potsdam II
Hamburger SV II
1
1
FT
12.0512:00
Union Berlin
Tennis Borussia Berlin
1
1
FT
12.0512:00
Holstein Kiel
Gütersloh
0
5
FT
Süd
12.0509:00
FF USV Jena
TuS Niederkirchen 1900
4
0
FT
12.0509:00
MSV Duisburg II
SC Regensburg
3
1
FT
Nord
12.0509:00
FFC Heike Rheine
Herforder SV Borussia Friedenstal
2
3
FT
12.0509:00
SV Victoria Gersten
1. FC Lokomotive Leipzig
2
3
FT
Süd
04.0512:00
SC Sand
TuS Niederkirchen 1900
4
0
FT
04.0512:00
Wacker München
VfL Sindelfingen
0
2
FT
Nord
04.0512:00
Hamburger SV II
Union Berlin
2
0
FT
04.0512:00
Tennis Borussia Berlin
Holstein Kiel
1
1
FT
04.0512:00
Gütersloh
FFC Oldesloe
2
0
FT
Süd
04.0512:00
ASV Hagsfeld
MSV Duisburg II
4
1
FT
04.0512:00
Dirmingen
FFC Brauweiler Pulheim 2000
1
0
FT
04.0512:00
SC Regensburg
1. FFC Frankfurt II
3
3
FT
Nord
04.0509:00
Herforder SV Borussia Friedenstal
1. FC Lokomotive Leipzig
2
3
FT
Süd
04.0509:00
Bayer Leverkusen
FF USV Jena
1
1
FT
Nord
04.0509:00
FFV Neubrandenburg
SV Victoria Gersten
0
1
FT
04.0509:00
FFC Heike Rheine
Turbine Potsdam II
0
4
FT
01.0512:00
Gütersloh
Tennis Borussia Berlin
2
0
FT
27.0412:00
1. FC Lokomotive Leipzig
FFC Heike Rheine
4
2
FT
27.0412:00
FFC Oldesloe
Union Berlin
1
0
FT
Süd
27.0409:00
SC Regensburg
Bayer Leverkusen
2
4
FT
Nord
27.0409:00
Tennis Borussia Berlin
SV Victoria Gersten
3
0
FT
Süd
20.0416:00
1. FFC Frankfurt II
ASV Hagsfeld
1
1
FT
20.0412:00
FFC Brauweiler Pulheim 2000
SC Sand
3
2
FT
20.0412:00
TuS Niederkirchen 1900
Bayer Leverkusen
1
2
FT
Nord
20.0412:00
Holstein Kiel
Hamburger SV II
0
2
FT
20.0412:00
FFC Oldesloe
Tennis Borussia Berlin
2
0
FT
20.0412:00
Union Berlin
FFC Heike Rheine
1
0
FT
20.0412:00
SV Victoria Gersten
Gütersloh
3
0
FT
Süd
20.0412:00
VfL Sindelfingen
SC Regensburg
5
0
FT
Nord
20.0412:00
1. FC Lokomotive Leipzig
FFV Neubrandenburg
5
0
FT
Süd
20.0412:00
MSV Duisburg II
Dirmingen
4
0
FT
Nord
20.0412:00
Turbine Potsdam II
Herforder SV Borussia Friedenstal
3
2
FT
Süd
20.0412:00
FF USV Jena
Wacker München
3
0
FT
Nord
13.0412:00
Turbine Potsdam II
Union Berlin
2
0
FT
13.0412:00
Hamburger SV II
FFC Oldesloe
1
0
FT
Süd
13.0412:00
FFC Brauweiler Pulheim 2000
MSV Duisburg II
2
2
FT
13.0412:00
Dirmingen
1. FFC Frankfurt II
1
0
FT
13.0412:00
SC Sand
Bayer Leverkusen
1
2
FT
13.0412:00
SC Regensburg
FF USV Jena
1
10
FT
13.0409:00
ASV Hagsfeld
VfL Sindelfingen
0
4
FT
13.0409:00
Wacker München
TuS Niederkirchen 1900
1
2
FT
Nord
13.0409:00
FFC Heike Rheine
Holstein Kiel
0
1
FT
13.0409:00
Herforder SV Borussia Friedenstal
FFV Neubrandenburg
4
2
FT
13.0409:00
Gütersloh
1. FC Lokomotive Leipzig
0
2
FT
06.0412:00
Holstein Kiel
Turbine Potsdam II
1
0
FT
Süd
06.0412:00
TuS Niederkirchen 1900
SC Regensburg
2
0
FT
Nord
06.0412:00
FFC Oldesloe
FFC Heike Rheine
2
0
FT
Süd
06.0412:00
VfL Sindelfingen
Dirmingen
6
0
FT
Nord
06.0412:00
1. FC Lokomotive Leipzig
Tennis Borussia Berlin
0
1
FT
06.0412:00
SV Victoria Gersten
Hamburger SV II
1
4
FT
Süd
06.0412:00
1. FFC Frankfurt II
FFC Brauweiler Pulheim 2000
2
3
FT
Nord
06.0412:00
Union Berlin
Herforder SV Borussia Friedenstal
0
4
FT
06.0409:00
FFV Neubrandenburg
Gütersloh
1
1
FT
Süd
06.0409:00
Bayer Leverkusen
Wacker München
10
0
FT
06.0409:00
MSV Duisburg II
SC Sand
5
0
FT
05.0411:00
FF USV Jena
ASV Hagsfeld
7
0
FT
Nord
30.0312:00
Tennis Borussia Berlin
FFV Neubrandenburg
1
0
FT
Süd
30.0312:00
MSV Duisburg II
1. FFC Frankfurt II
1
0
FT
30.0312:00
SC Sand
Wacker München
2
1
FT
Nord
30.0312:00
Herforder SV Borussia Friedenstal
Gütersloh
0
0
FT
30.0312:00
Turbine Potsdam II
FFC Oldesloe
2
0
FT
30.0312:00
Union Berlin
Holstein Kiel
0
3
FT
30.0309:00
Hamburger SV II
1. FC Lokomotive Leipzig
2
0
FT
Süd
30.0309:00
ASV Hagsfeld
TuS Niederkirchen 1900
4
1
FT
30.0309:00
FFC Brauweiler Pulheim 2000
VfL Sindelfingen
0
6
FT
Nord
30.0309:00
FFC Heike Rheine
SV Victoria Gersten
2
0
FT
Süd
30.0309:00
Dirmingen
FF USV Jena
0
5
FT
Nord
24.0313:00
FFV Neubrandenburg
Hamburger SV II
2
2
FT