Division 2 (2013)
0
792 matchs
Derniers résultats
Suède : Division 2
Journée 22 (Norra Götaland)
12.1013:00
Carlstad United BK
IFK Åmål
0
0
F
12.1013:00
IFK Uddevalla
Jonsereds IF
1
1
F
12.1013:00
Nordvärmland
Ytterby IS
6
0
F
12.1013:00
Rynninge
Götene IF
5
3
F
12.1013:00
Sävedalen
Gauthiod
0
4
F
12.1013:00
Tibro AIK FK
Karlslund
0
1
F
Journée 22 (Södra Svealand)
12.1012:00
Spårvägens FF
Smedby
3
6
F
12.1012:00
Värmbols
Assyriska KF i Norrköping
1
2
F
12.1012:00
Gute
Värmdö IF
2
1
F
12.1012:00
IK Sleipner
Arameiska / Syrianska
1
1
F
Journée 22 (Västra Götaland)
12.1012:00
Akademi Helsingborgs IF
Eskilsminne
1
2
F
Journée 22 (Södra Svealand)
12.1012:00
Vimmerby IF
Ekerö IK
1
3
F
Journée 22 (Västra Götaland)
12.1012:00
Assyriska BK
Fässbergs IF
1
0
F
12.1012:00
Dalstorps
Tenhults IF
0
1
F
12.1012:00
Högaborgs BK
Lindome
5
0
F
12.1012:00
Angered United
Norrby
0
3
F
Journée 22 (Södra Götaland)
12.1012:00
Sölvesborg
Oskarshamns AIK
2
5
F
12.1012:00
Prespa Birlik
Kvarnby IK
2
3
F
12.1012:00
Lindsdals IF
Karlskrona
1
1
F
12.1012:00
Hässleholms IF
BW 90 IF
8
1
F
12.1012:00
Rosengård
Torns
6
1
F
12.1012:00
Ljungby IF
GIF Nike
1
1
F
Journée 22 (Västra Götaland)
12.1012:00
Tvååker
Råslätts SK
5
1
F
Journée 22 (Södra Svealand)
12.1012:00
Enskede
Motala
3
2
F
Journée 21 (Södra Götaland)
06.1014:00
BW 90 IF
Prespa Birlik
3
2
F
Journée 21 (Västra Götaland)
06.1014:00
Norrby
Högaborgs BK
2
2
F
Journée 21 (Södra Svealand)
06.1013:00
Assyriska KF i Norrköping
Spårvägens FF
1
0
F
Journée 22 (Norra Svealand)
06.1012:00
Konyaspor KIF
Akropolis
5
1
F
06.1012:00
Västerås IK
Gamla Upsala
2
0
F
06.1012:00
Kvarnsveden
Karlberg
0
1
F
06.1012:00
Enköping
Skiljebo
0
5
F
06.1012:00
Rotebro IS FF
Huddinge
1
1
F
06.1012:00
Syrianska IF Kerburan
Sollentuna
1
2
F
Journée 21 (Norra Götaland)
05.1014:00
Karlslund
Nordvärmland
1
0
F
Journée 21 (Södra Svealand)
05.1014:00
Arameiska / Syrianska
Värmbols
1
0
F
05.1013:00
Smedby
Enskede
2
0
F
05.1013:00
Motala
Vimmerby IF
3
0
F
Journée 21 (Södra Götaland)
05.1013:00
Oskarshamns AIK
Ljungby IF
0
0
F
05.1013:00
GIF Nike
Lindsdals IF
1
0
F
Journée 21 (Norra Götaland)
05.1013:00
Gauthiod
Carlstad United BK
4
3
F
05.1013:00
IFK Åmål
IFK Uddevalla
1
3
F
Journée 21 (Södra Götaland)
05.1013:00
Karlskrona
Rosengård
0
1
F
05.1012:00
Kvarnby IK
Sölvesborg
6
1
F
Journée 22 (Norrland)
05.1012:00
Hudiksvall
Strömsbergs IF
2
0
F
Journée 21 (Norra Götaland)
05.1012:00
Ytterby IS
Rynninge
1
2
F
05.1012:00
Götene IF
Sävedalen
3
4
F
05.1012:00
Jonsereds IF
Tibro AIK FK
2
0
F
Journée 21 (Västra Götaland)
05.1012:00
Eskilsminne
Angered United
4
1
F
05.1012:00
Råslätts SK
Akademi Helsingborgs IF
0
4
F
Journée 22 (Norrland)
05.1012:00
Mariehem SK
Skellefteå
0
4
F
05.1012:00
Anundsjö IF
Boden
2
2
F
05.1012:00
Assi IF
Robertsfors IK
1
1
F
05.1012:00
Morön BK
Piteå
1
2
F
Journée 21 (Södra Götaland)
05.1012:00
Torns
Hässleholms IF
2
1
F
Journée 21 (Västra Götaland)
05.1012:00
Tenhults IF
Assyriska BK
4
1
F
Journée 21 (Södra Svealand)
05.1012:00
Värmdö IF
IK Sleipner
0
2
F
05.1012:00
Ekerö IK
Gute
5
0
F
Journée 22 (Norrland)
05.1012:00
Härnösands FF
Alviks IK
2
1
F
Journée 21 (Västra Götaland)
05.1011:00
Lindome
Dalstorps
3
7
F
05.1011:00
Fässbergs IF
Tvååker
1
4
F
Journée 20 (Södra Svealand)
30.0917:30
Arameiska / Syrianska
Värmdö IF
1
1
F
29.0914:30
Gute
Motala
0
4
F
29.0913:00
Värmbols
Spårvägens FF
1
0
F
Journée 21 (Norrland)
29.0913:00
Strömsbergs IF
Assi IF
2
2
F
Journée 21 (Norra Svealand)
29.0913:00
Akropolis
Rotebro IS FF
1
2
F
Journée 21 (Norrland)
28.0915:00
Skellefteå
Hudiksvall
3
1
F
Journée 21 (Norra Svealand)
28.0914:00
Sollentuna
Västerås IK
5
1
F
Journée 20 (Norra Götaland)
28.0914:00
Karlslund
Jonsereds IF
2
2
F
Journée 20 (Södra Götaland)
28.0914:00
Rosengård
GIF Nike
2
1
F
Journée 21 (Norrland)
28.0913:00
Alviks IK
Anundsjö IF
0
3
F
Journée 20 (Norra Götaland)
28.0913:00
Tibro AIK FK
IFK Åmål
1
1
F
28.0913:00
Carlstad United BK
Götene IF
6
0
F
28.0913:00
IFK Uddevalla
Gauthiod
1
0
F
28.0913:00
Sävedalen
Ytterby IS
3
3
F
Journée 20 (Västra Götaland)
28.0913:00
Angered United
Råslätts SK
3
1
F
Journée 20 (Södra Götaland)
28.0913:00
Prespa Birlik
Torns
3
1
F
28.0913:00
Hässleholms IF
Karlskrona
3
2
F
28.0913:00
Sölvesborg
BW 90 IF
6
3
F
Journée 21 (Norrland)
28.0913:00
Boden
Mariehem SK
4
2
F
28.0913:00
Piteå
Härnösands FF
2
3
F
Journée 20 (Västra Götaland)
28.0913:00
Assyriska BK
Tvååker
2
1
F
28.0913:00
Dalstorps
Norrby
2
2
F
Journée 20 (Södra Svealand)
28.0913:00
IK Sleipner
Ekerö IK
3
2
F
Journée 20 (Södra Götaland)
28.0913:00
Oskarshamns AIK
Kvarnby IK
2
2
F
Journée 21 (Norra Svealand)
28.0913:00
Skiljebo
Konyaspor KIF
4
1
F
Journée 20 (Södra Svealand)
28.0913:00
Vimmerby IF
Smedby
1
0
F
Journée 21 (Norra Svealand)
28.0912:00
Karlberg
Enköping
5
0
F
Journée 20 (Västra Götaland)
28.0912:00
Tenhults IF
Lindome
4
1
F
Journée 20 (Norra Götaland)
28.0912:00
Nordvärmland
Rynninge
4
1
F
Journée 21 (Norra Svealand)
28.0912:00
Huddinge
Syrianska IF Kerburan
2
2
F
Journée 20 (Södra Götaland)
28.0912:00
Ljungby IF
Lindsdals IF
3
1
F
Journée 20 (Södra Svealand)
28.0912:00
Enskede
Assyriska KF i Norrköping
1
0
F
Journée 20 (Västra Götaland)
28.0912:00
Högaborgs BK
Eskilsminne
0
2
F
28.0912:00
Akademi Helsingborgs IF
Fässbergs IF
1
4
F
Journée 21 (Norrland)
28.0912:00
Robertsfors IK
Morön BK
1
0
F
Journée 21 (Norra Svealand)
28.0910:00
Gamla Upsala
Kvarnsveden
4
1
F
Journée 19 (Västra Götaland)
23.0917:00
Norrby
Tenhults IF
5
2
F
Journée 19 (Södra Svealand)
23.0917:00
Motala
IK Sleipner
3
1
F
Journée 20 (Norra Svealand)
22.0916:00
Syrianska IF Kerburan
Akropolis
2
0
F
22.0914:00
Konyaspor KIF
Karlberg
2
2
F