FAW Championship (2023/2024)
0
480 matches
Latest scores
Wales : FAW Championship
Matchday 26 (North)
08.0319:45
Prestatyn Town
CPD Bangor 1876
3
4
FT
Matchday 26 (South)
08.0319:30
Taff's Well
Pontardawe Town FC
0
2
FT
Matchday 26 (North)
08.0319:30
Denbigh Town FC
Chirk AAA
6
1
FT
Matchday 26 (South)
08.0319:30
Trefelin
Carmarthen Town
1
1
FT
08.0319:30
Llanelli Town
Llantwit Major
2
1
FT
Matchday 26 (North)
08.0319:30
Gresford Athletic
Flint Town United
2
4
FT
08.0319:30
Llandudno
Airbus UK
1
5
FT
Matchday 26 (South)
08.0319:30
Abergavenny Town FC
Ammanford
0
1
FT
08.0319:30
Caerau (Ely) AFC
Briton Ferry
2
2
FT
Matchday 26 (North)
08.0319:30
Llanidloes Town
Guilsfield
1
4
FT
Matchday 26 (South)
08.0319:30
Afan Lido
Cambrian & Clydach
2
5
FT
Matchday 21 (South)
05.0319:30
Goytre United
Briton Ferry
2
3
FT
Matchday 18 (North)
05.0319:30
Holywell
Buckley Town
3
0
FT
05.0319:30
Prestatyn Town
Mold Alexandra FC
1
1
FT
Matchday 25 (North)
02.0314:30
Airbus UK
Denbigh Town FC
3
1
FT
Matchday 25 (South)
02.0314:30
Cambrian & Clydach
Ammanford
0
0
FT
Matchday 25 (North)
02.0314:30
Guilsfield
Llandudno
2
3
FT
02.0314:00
Chirk AAA
Mold Alexandra FC
1
4
FT
Matchday 25 (South)
02.0314:00
Pontardawe Town FC
Abertillery Bluebirds
2
2
FT
02.0314:00
Llantwit Major
Trefelin
3
1
FT
Matchday 25 (North)
02.0314:00
Caersws FC
Flint Town United
1
2
FT
Matchday 25 (South)
02.0314:00
Carmarthen Town
Taff's Well
2
0
FT
02.0314:00
Baglan Dragons FC
Llanelli Town
1
2
FT
Matchday 25 (North)
02.0314:00
CPD Porthmadog FC
Gresford Athletic
0
1
FT
02.0314:00
CPD Bangor 1876
Ruthin Town
0
0
FT
Matchday 15 (South)
27.0219:30
Llanelli Town
Cambrian & Clydach
2
1
FT
Matchday 15 (North)
27.0219:30
Denbigh Town FC
Prestatyn Town
4
3
FT
Matchday 18 (South)
27.0219:30
Caerau (Ely) AFC
Taff's Well
1
0
FT
Matchday 15 (South)
27.0219:30
Trefelin
Ammanford
1
2
FT
Matchday 13 (North)
27.0219:30
Holywell
Guilsfield
4
2
FT
Matchday 24 (South)
24.0214:30
Trefelin
Baglan Dragons FC
1
1
FT
Matchday 24 (North)
24.0214:00
Llanidloes Town
CPD Porthmadog FC
1
2
FT
Matchday 24 (South)
24.0214:00
Abertillery Bluebirds
Carmarthen Town
2
0
FT
Matchday 24 (North)
24.0214:00
Mold Alexandra FC
Airbus UK
0
3
FT
24.0214:00
Denbigh Town FC
Guilsfield
2
2
FT
Matchday 14 (North)
24.0214:00
Caersws FC
Gresford Athletic
1
1
FT
Matchday 24 (North)
24.0213:00
Flint Town United
CPD Bangor 1876
4
2
FT
Matchday 24 (South)
24.0212:00
Ammanford
Briton Ferry
2
1
FT
Matchday 24 (North)
23.0219:45
Prestatyn Town
Chirk AAA
2
1
FT
23.0219:30
Llandudno
Buckley Town
1
5
FT
Matchday 24 (South)
23.0219:30
Abergavenny Town FC
Cambrian & Clydach
0
2
FT
23.0219:30
Afan Lido
Goytre United
1
2
FT
23.0219:30
Llanelli Town
Cwmbran Celtic
3
2
FT
23.0219:30
Taff's Well
Llantwit Major
2
2
FT
Matchday 14 (South)
17.0214:30
Cambrian & Clydach
Abergavenny Town FC
6
0
FT
Matchday 13 (North)
17.0214:00
Caersws FC
CPD Porthmadog FC
1
2
FT
Matchday 15 (South)
17.0214:00
Abertillery Bluebirds
Caerau (Ely) AFC
11
1
FT
Matchday 12 (South)
17.0214:00
Pontardawe Town FC
Goytre United
4
4
FT
Matchday 14 (North)
17.0214:00
Chirk AAA
Prestatyn Town
0
3
FT
Matchday 12 (South)
17.0214:00
Baglan Dragons FC
Ammanford
1
3
FT
17.0214:00
Cwmbran Celtic
Afan Lido
2
0
FT
Matchday 10 (North)
16.0220:00
Llanidloes Town
Mold Alexandra FC
1
5
FT
Matchday 13 (North)
16.0219:30
Ruthin Town
Llandudno
5
4
FT
Matchday 21 (South)
16.0219:30
Llanelli Town
Taff's Well
3
1
FT
Matchday 23 (North)
10.0214:30
Guilsfield
Mold Alexandra FC
0
3
FT
10.0214:00
Chirk AAA
Ruthin Town
1
2
FT
10.0214:00
Buckley Town
Denbigh Town FC
1
2
FT
10.0214:00
CPD Porthmadog FC
Llandudno
2
3
FT
10.0214:00
Airbus UK
Prestatyn Town
6
0
FT
10.0214:00
CPD Bangor 1876
Caersws FC
2
0
FT
Matchday 23 (South)
10.0214:00
Carmarthen Town
Caerau (Ely) AFC
1
1
FT
Matchday 23 (North)
10.0214:00
Holywell
Flint Town United
1
0
FT
Matchday 23 (South)
10.0212:00
Baglan Dragons FC
Taff's Well
1
0
FT
10.0212:00
Goytre United
Ammanford
2
6
FT
10.0212:00
Llantwit Major
Abertillery Bluebirds
3
2
FT
10.0212:00
Pontardawe Town FC
Afan Lido
2
3
FT
Matchday 23 (North)
09.0220:00
Llanidloes Town
Gresford Athletic
0
2
FT
Matchday 23 (South)
09.0219:30
Briton Ferry
Cambrian & Clydach
3
4
FT
09.0219:30
Llanelli Town
Abergavenny Town FC
4
0
FT
Matchday 22 (North)
03.0214:30
Flint Town United
Chirk AAA
3
0
FT
03.0214:30
Ruthin Town
Airbus UK
2
3
FT
03.0214:00
Mold Alexandra FC
Buckley Town
1
2
FT
Matchday 22 (South)
03.0214:00
Taff's Well
Cwmbran Celtic
6
2
FT
Matchday 22 (North)
03.0214:00
Caersws FC
Holywell
1
2
FT
03.0214:00
Llandudno
Llanidloes Town
6
1
FT
03.0214:00
Prestatyn Town
Guilsfield
1
1
FT
Matchday 22 (South)
03.0212:00
Abertillery Bluebirds
Baglan Dragons FC
0
3
FT
Matchday 22 (North)
02.0220:00
Denbigh Town FC
CPD Porthmadog FC
3
1
FT
02.0219:45
Gresford Athletic
CPD Bangor 1876
1
3
FT
Matchday 22 (South)
02.0219:30
Caerau (Ely) AFC
Llantwit Major
3
2
FT
02.0219:30
Afan Lido
Carmarthen Town
4
1
FT
02.0219:30
Trefelin
Llanelli Town
2
2
FT
02.0219:30
Cambrian & Clydach
Goytre United
1
1
FT
02.0219:30
Abergavenny Town FC
Briton Ferry
0
3
FT
02.0219:30
Ammanford
Pontardawe Town FC
2
1
FT
Matchday 10 (North)
27.0114:30
Guilsfield
Flint Town United
1
3
FT
27.0114:00
Chirk AAA
CPD Bangor 1876
0
1
FT
Matchday 12 (North)
27.0114:00
Buckley Town
Caersws FC
2
1
FT
Matchday 14 (North)
27.0114:00
CPD Porthmadog FC
Llanidloes Town
0
1
FT
Matchday 14 (South)
27.0114:00
Carmarthen Town
Abertillery Bluebirds
1
0
FT
Matchday 10 (North)
27.0114:00
Holywell
Gresford Athletic
4
1
FT
Matchday 15 (South)
27.0114:00
Baglan Dragons FC
Goytre United
2
1
FT
Matchday 14 (South)
27.0114:00
Pontardawe Town FC
Caerau (Ely) AFC
3
6
FT
Matchday 21 (South)
20.0114:30
Trefelin
Abergavenny Town FC
1
0
FT
Matchday 21 (North)
20.0114:30
Guilsfield
Ruthin Town
2
1
FT
Matchday 21 (South)
20.0114:00
Llantwit Major
Afan Lido
1
0
FT
Matchday 21 (North)
20.0114:00
Airbus UK
Flint Town United
3
0
FT
Matchday 21 (South)
20.0114:00
Cwmbran Celtic
Abertillery Bluebirds
1
2
FT
Matchday 21 (North)
20.0114:00
Buckley Town
Prestatyn Town
5
1
FT
20.0114:00
Llandudno
Gresford Athletic
2
3
FT