Third League (2023/2024)
0
1181 matches
Latest scores
Bulgaria : Third League
Matchday 23 (Southeast)
27.0313:00
Rodopa Smolyan
Atletik Kuklen
3
0
FT
Matchday 20 (Northeast)
24.0313:00
Ludogorets III
Svetkavitsa Tg
3
0
FT
Matchday 25 (Southeast)
24.0313:00
PFK Spartak 1947 Plovdiv
Asenovets
5
0
FT
24.0313:00
Sayana Haskovo
Dimitrovgrad
1
1
FT
Matchday 20 (Northeast)
24.0313:00
Lokomotiv Ruse
Spartak Varna II
0
1
FT
24.0313:00
Ustrem Donchevo
FK Dunav ot Ruse II
2
2
FT
24.0313:00
FK Kubrat
Fratria
0
5
FT
Matchday 26 (Southwest)
23.0314:30
Vitosha Bistritsa
PFC CSKA Sofia II
1
1
FT
Matchday 25 (Southeast)
23.0313:00
Yambol 1915
Gigant Saedinenie
4
1
FT
Matchday 20 (Northeast)
23.0313:00
Dorostol
Chernolomets 1919
0
1
FT
23.0313:00
Benkovski Isperih
PFK Cherno more Varna II
0
1
FT
Matchday 25 (Southeast)
23.0313:00
Atletik Kuklen
Levski Karlovo
2
2
FT
23.0313:00
Rodopa Smolyan
Rozova dolina
2
0
FT
23.0313:00
Sokol Markovo
Zagorets
0
2
FT
23.0313:00
Nesebar
Lokomotiv Plovdiv II
2
1
FT
Next matches
Bulgaria : Third League
Matchday 26 (Southeast)
30.0313:00
Levski Karlovo
PFK Spartak 1947 Plovdiv
Preview
30.0313:00
Asenovets
Yambol 1915
Preview
30.0313:00
Gigant Saedinenie
Sozopol
Preview
30.0313:00
Sekirovo
Beroe II
Preview
30.0313:00
FK Sliven
Sayana Haskovo
Preview
30.0313:00
Dimitrovgrad
Nesebar
Preview
30.0313:00
Zagorets
Rodopa Smolyan
Preview
30.0313:00
Karnobat
Atletik Kuklen
Preview
30.0313:00
Rozova dolina
Botev Plovdiv II
Preview
Matchday 27 (Southwest)
30.0313:00
PFC CSKA Sofia II
Kostinbrod
Preview
30.0313:00
Vitosha Bistritsa
Vihren
Preview
30.0313:00
Oborishte
Balkan Botevgrad
Preview
30.0313:00
PFK Slavia 1913 II
PFK Levski Sofia II
Preview
30.0313:00
Hebar II
Slivnishki geroy
Preview
30.0313:00
Pirin Razlog
FK CSKA 1948 Sofia III
Preview
Table and standings
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Minyor Pernik | 66 | 26 | 21 | 3 | 2 | 51:18 | +33 | D W D W W |
2 | PFC CSKA Sofia II | 58 | 26 | 18 | 4 | 4 | 43:20 | +23 | D D W W W |
3 | Vihren | 44 | 26 | 13 | 5 | 8 | 38:32 | +6 | D D W L L |
4 | Chavdar Etropole | 42 | 20 | 13 | 3 | 4 | 46:17 | +29 | D W W W W |
5 | Slivnishki geroy | 40 | 24 | 11 | 7 | 6 | 32:26 | +6 | D L L W D |
6 | Balkan Botevgrad | 40 | 25 | 11 | 7 | 7 | 45:41 | +4 | D D D D L |
7 | Botev Ihtiman | 40 | 26 | 11 | 7 | 8 | 40:38 | +2 | D W W W D |
8 | Kyustendil | 36 | 26 | 10 | 6 | 10 | 45:35 | +10 | D D D W L |
9 | Rilski sportist | 35 | 25 | 11 | 2 | 12 | 35:39 | -4 | L D L D L |
10 | Bansko | 35 | 26 | 9 | 8 | 9 | 31:34 | -3 | D L L W L |
11 | PFK Levski Sofia II | 34 | 25 | 10 | 4 | 11 | 42:35 | +7 | W D D W L |
12 | Septemvri Sofia II | 33 | 26 | 9 | 6 | 11 | 35:33 | +2 | W L W L D |
13 | Vitosha Bistritsa | 30 | 25 | 8 | 6 | 11 | 17:22 | -5 | D D L L W |
14 | FK CSKA 1948 Sofia III | 29 | 25 | 8 | 5 | 12 | 33:38 | -5 | W W L W D |
15 | Septemvri Simitli | 27 | 26 | 6 | 9 | 11 | 32:38 | -6 | D D L L D |
16 | Hebar II | 25 | 26 | 7 | 4 | 15 | 26:36 | -10 | L D D L L |
17 | PFK Slavia 1913 II | 24 | 25 | 7 | 3 | 15 | 33:48 | -15 | D L W W L |
18 | Oborishte | 23 | 26 | 6 | 5 | 15 | 30:61 | -31 | L W W L L |
19 | Kostinbrod | 22 | 24 | 5 | 7 | 12 | 26:46 | -20 | L W W W D |
20 | Pirin Razlog | 20 | 26 | 5 | 5 | 16 | 19:42 | -23 | D D L W L |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Minyor Pernik | 35 | 13 | 11 | 2 | 0 | 30:8 | +22 | D D W W W |
2 (2) | PFC CSKA Sofia II | 32 | 13 | 10 | 2 | 1 | 21:9 | +12 | D W W D W |
3 (3) | Vihren | 27 | 13 | 8 | 3 | 2 | 20:11 | +9 | D W L W D |
4 (4) | Chavdar Etropole | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 25:5 | +20 | W W W W W |
5 (10) | Bansko | 25 | 13 | 7 | 4 | 2 | 19:11 | +8 | L W W D W |
6 (12) | Septemvri Sofia II | 25 | 13 | 7 | 4 | 2 | 19:10 | +9 | W W D L W |
7 (7) | Botev Ihtiman | 24 | 13 | 7 | 3 | 3 | 25:18 | +7 | W W W L D |
8 (9) | Rilski sportist | 23 | 13 | 7 | 2 | 4 | 23:15 | +8 | D D L W W |
9 (6) | Balkan Botevgrad | 23 | 12 | 6 | 5 | 1 | 28:17 | +11 | D D W W D |
10 (11) | PFK Levski Sofia II | 22 | 13 | 7 | 1 | 5 | 31:18 | +13 | W D W W W |
11 (15) | Septemvri Simitli | 22 | 13 | 6 | 4 | 3 | 18:12 | +6 | D L D W D |
12 (8) | Kyustendil | 21 | 13 | 6 | 3 | 4 | 23:13 | +10 | D W D W L |
13 (5) | Slivnishki geroy | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 19:13 | +6 | L W W W L |
14 (13) | Vitosha Bistritsa | 17 | 13 | 5 | 2 | 6 | 13:12 | +1 | D L W W W |
15 (16) | Hebar II | 17 | 13 | 5 | 2 | 6 | 16:15 | +1 | D L L W L |
16 (14) | FK CSKA 1948 Sofia III | 17 | 13 | 5 | 2 | 6 | 16:18 | -2 | W W W D L |
17 (17) | PFK Slavia 1913 II | 17 | 13 | 5 | 2 | 6 | 21:25 | -4 | D W W W L |
18 (20) | Pirin Razlog | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 14:20 | -6 | D W W L L |
19 (18) | Oborishte | 12 | 13 | 3 | 3 | 7 | 14:23 | -9 | W L D L L |
20 (19) | Kostinbrod | 10 | 11 | 2 | 4 | 5 | 12:19 | -7 | W D L L W |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Minyor Pernik | 31 | 13 | 10 | 1 | 2 | 21:10 | +11 | W W W L W |
2 (2) | PFC CSKA Sofia II | 26 | 13 | 8 | 2 | 3 | 22:11 | +11 | D W W W W |
3 (5) | Slivnishki geroy | 20 | 13 | 5 | 5 | 3 | 13:13 | 0 | D L D D W |
4 (4) | Chavdar Etropole | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 21:12 | +9 | D W W W L |
5 (3) | Vihren | 17 | 13 | 5 | 2 | 6 | 18:21 | -3 | D L D W W |
6 (6) | Balkan Botevgrad | 17 | 13 | 5 | 2 | 6 | 17:24 | -7 | D D L L L |
7 (7) | Botev Ihtiman | 16 | 13 | 4 | 4 | 5 | 15:20 | -5 | D W D D L |
8 (8) | Kyustendil | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 22:22 | 0 | D D L L L |
9 (13) | Vitosha Bistritsa | 13 | 12 | 3 | 4 | 5 | 4:10 | -6 | D L D D D |
10 (14) | FK CSKA 1948 Sofia III | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 17:20 | -3 | L D W L L |
11 (9) | Rilski sportist | 12 | 12 | 4 | 0 | 8 | 12:24 | -12 | L L L L L |
12 (19) | Kostinbrod | 12 | 13 | 3 | 3 | 7 | 14:27 | -13 | L W W L L |
13 (11) | PFK Levski Sofia II | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 11:17 | -6 | D L L D W |
14 (18) | Oborishte | 11 | 13 | 3 | 2 | 8 | 16:38 | -22 | L W L L D |
15 (10) | Bansko | 10 | 13 | 2 | 4 | 7 | 12:23 | -11 | D L L L W |
16 (12) | Septemvri Sofia II | 8 | 13 | 2 | 2 | 9 | 16:23 | -7 | L L L L L |
17 (16) | Hebar II | 8 | 13 | 2 | 2 | 9 | 10:21 | -11 | L D L L W |
18 (17) | PFK Slavia 1913 II | 7 | 12 | 2 | 1 | 9 | 12:23 | -11 | L L L L L |
19 (20) | Pirin Razlog | 6 | 13 | 1 | 3 | 9 | 5:22 | -17 | D L L W L |
20 (15) | Septemvri Simitli | 5 | 13 | 0 | 5 | 8 | 14:26 | -12 | D L D D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | PFK Spartak 1947 Plovdiv | 62 | 25 | 19 | 5 | 1 | 88:12 | +76 | W D W W W |
2 | Sayana Haskovo | 60 | 25 | 19 | 3 | 3 | 63:20 | +43 | D W W W W |
3 | Nesebar | 59 | 24 | 18 | 5 | 1 | 76:26 | +50 | W D W W W |
4 | Gigant Saedinenie | 50 | 25 | 15 | 5 | 5 | 65:28 | +37 | L D W L W |
5 | Dimitrovgrad | 44 | 25 | 12 | 8 | 5 | 38:25 | +13 | D W D W L |
6 | Zagorets | 42 | 25 | 12 | 6 | 7 | 52:29 | +23 | W D L W L |
7 | Rozova dolina | 38 | 25 | 12 | 2 | 11 | 40:30 | +10 | L W L L W |
8 | Atletik Kuklen | 37 | 24 | 11 | 4 | 9 | 43:45 | -2 | L D L W L |
9 | Botev Plovdiv II | 37 | 25 | 11 | 4 | 10 | 55:38 | +17 | W W L W W |
10 | Rodopa Smolyan | 36 | 25 | 11 | 3 | 11 | 49:37 | +12 | W W L L W |
11 | Asenovets | 36 | 25 | 11 | 3 | 11 | 34:44 | -10 | L W L L D |
12 | Sozopol | 35 | 25 | 9 | 8 | 8 | 39:28 | +11 | W L D D W |
13 | Lokomotiv Plovdiv II | 28 | 25 | 8 | 4 | 13 | 39:43 | -4 | L L L D D |
14 | Levski Karlovo | 28 | 25 | 8 | 4 | 13 | 42:56 | -14 | D L W W L |
15 | Karnobat | 27 | 25 | 9 | 0 | 16 | 31:60 | -29 | L W L L L |
16 | Yambol 1915 | 23 | 25 | 6 | 5 | 14 | 30:58 | -28 | W L L L D |
17 | Sokol Markovo | 19 | 25 | 6 | 1 | 18 | 26:60 | -34 | L L W L L |
18 | Sekirovo | 18 | 25 | 5 | 3 | 17 | 27:60 | -33 | L W L W L |
19 | Beroe II | 16 | 25 | 5 | 1 | 19 | 21:73 | -52 | D L W L L |
20 | FK Sliven | 13 | 25 | 3 | 4 | 18 | 20:106 | -86 | D W W L D |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | PFK Spartak 1947 Plovdiv | 35 | 13 | 11 | 2 | 0 | 68:6 | +62 | W W W W W |
2 (3) | Nesebar | 32 | 12 | 10 | 2 | 0 | 44:9 | +35 | W W W W W |
3 (4) | Gigant Saedinenie | 32 | 12 | 10 | 2 | 0 | 38:7 | +31 | D W W W W |
4 (10) | Rodopa Smolyan | 28 | 13 | 9 | 1 | 3 | 33:17 | +16 | W W W W L |
5 (8) | Atletik Kuklen | 28 | 14 | 8 | 4 | 2 | 30:20 | +10 | D L W L W |
6 (2) | Sayana Haskovo | 27 | 13 | 8 | 3 | 2 | 30:11 | +19 | D W W W L |
7 (12) | Sozopol | 26 | 13 | 8 | 2 | 3 | 29:12 | +17 | W D W W W |
8 (5) | Dimitrovgrad | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 23:8 | +15 | W W W D W |
9 (6) | Zagorets | 24 | 12 | 7 | 3 | 2 | 30:11 | +19 | D W D D W |
10 (7) | Rozova dolina | 22 | 12 | 7 | 1 | 4 | 26:15 | +11 | W L W L W |
11 (15) | Karnobat | 21 | 12 | 7 | 0 | 5 | 20:17 | +3 | W L W W L |
12 (11) | Asenovets | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 14:18 | -4 | W L D W L |
13 (14) | Levski Karlovo | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 19:19 | 0 | W W W D L |
14 (17) | Sokol Markovo | 16 | 13 | 5 | 1 | 7 | 18:27 | -9 | L W L W L |
15 (9) | Botev Plovdiv II | 16 | 13 | 5 | 1 | 7 | 36:25 | +11 | W L W L L |
16 (18) | Sekirovo | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 15:25 | -10 | W W L L W |
17 (16) | Yambol 1915 | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 17:28 | -11 | W L D L L |
18 (13) | Lokomotiv Plovdiv II | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 17:16 | +1 | L D L L W |
19 (19) | Beroe II | 13 | 13 | 4 | 1 | 8 | 13:22 | -9 | D W L L W |
20 (20) | FK Sliven | 8 | 12 | 2 | 2 | 8 | 12:33 | -21 | W L D L W |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Sayana Haskovo | 33 | 12 | 11 | 0 | 1 | 33:9 | +24 | W W W W W |
2 (3) | Nesebar | 27 | 12 | 8 | 3 | 1 | 32:17 | +15 | D W W W W |
3 (1) | PFK Spartak 1947 Plovdiv | 27 | 12 | 8 | 3 | 1 | 20:6 | +14 | D W W D W |
4 (9) | Botev Plovdiv II | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 19:13 | +6 | W W W W D |
5 (4) | Gigant Saedinenie | 18 | 13 | 5 | 3 | 5 | 27:21 | +6 | L W L D D |
6 (6) | Zagorets | 18 | 13 | 5 | 3 | 5 | 22:18 | +4 | W L L W W |
7 (5) | Dimitrovgrad | 18 | 13 | 4 | 6 | 3 | 15:17 | -2 | D D L W D |
8 (11) | Asenovets | 18 | 13 | 6 | 0 | 7 | 20:26 | -6 | L L L W L |
9 (7) | Rozova dolina | 16 | 13 | 5 | 1 | 7 | 14:15 | -1 | L L W L L |
10 (13) | Lokomotiv Plovdiv II | 14 | 14 | 4 | 2 | 8 | 22:27 | -5 | L L D L L |
11 (14) | Levski Karlovo | 11 | 13 | 3 | 2 | 8 | 23:37 | -14 | D L W L L |
12 (12) | Sozopol | 9 | 12 | 1 | 6 | 5 | 10:16 | -6 | L D L L L |
13 (8) | Atletik Kuklen | 9 | 10 | 3 | 0 | 7 | 13:25 | -12 | L L L L W |
14 (16) | Yambol 1915 | 9 | 12 | 2 | 3 | 7 | 13:30 | -17 | L L D W L |
15 (10) | Rodopa Smolyan | 8 | 12 | 2 | 2 | 8 | 16:20 | -4 | L L L L D |
16 (15) | Karnobat | 6 | 13 | 2 | 0 | 11 | 11:43 | -32 | L L L L W |
17 (20) | FK Sliven | 5 | 13 | 1 | 2 | 10 | 8:73 | -65 | D W D L L |
18 (18) | Sekirovo | 3 | 13 | 1 | 0 | 12 | 12:35 | -23 | L L L L W |
19 (17) | Sokol Markovo | 3 | 12 | 1 | 0 | 11 | 8:33 | -25 | L L L L L |
20 (19) | Beroe II | 3 | 12 | 1 | 0 | 11 | 8:51 | -43 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv GO | 55 | 19 | 18 | 1 | 0 | 67:11 | +56 | W W W D W |
2 | Akademik Svishtov | 40 | 17 | 13 | 1 | 3 | 36:9 | +27 | D W L W W |
3 | Sevlievo | 36 | 18 | 11 | 3 | 4 | 42:16 | +26 | W W L W D |
4 | Yantra Polski Trambesh | 36 | 19 | 11 | 3 | 5 | 41:31 | +10 | L D W D W |
5 | Dunav Lom | 31 | 14 | 10 | 1 | 3 | 28:12 | +16 | L L W W W |
6 | Lokomotiv Mezdra | 30 | 18 | 9 | 3 | 6 | 32:25 | +7 | D W D W W |
7 | Etar VT II | 29 | 19 | 9 | 2 | 8 | 33:31 | +2 | L D W W L |
8 | Boruna Tsareva livada | 22 | 19 | 6 | 4 | 9 | 29:36 | -7 | L W L D W |
9 | Juventus Malchika | 19 | 18 | 6 | 1 | 11 | 26:55 | -29 | W L W W L |
10 | Pavlikeni | 17 | 18 | 5 | 2 | 11 | 26:47 | -21 | L L W L L |
11 | Drenovets | 17 | 19 | 5 | 2 | 12 | 27:54 | -27 | W L W L L |
12 | Vihar Slavyanovo | 16 | 18 | 4 | 4 | 10 | 25:31 | -6 | D L L D D |
13 | Botev Vratsa II | 16 | 19 | 4 | 4 | 11 | 23:33 | -10 | L W L D D |
14 | Partizan | 13 | 18 | 4 | 1 | 13 | 22:48 | -26 | L L D L W |
15 | OFK Levski | 10 | 17 | 2 | 4 | 11 | 15:33 | -18 | D L L L L |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Akademik Svishtov | 27 | 10 | 9 | 0 | 1 | 25:5 | +20 | W L W W W |
2 (1) | Lokomotiv GO | 25 | 9 | 8 | 1 | 0 | 35:4 | +31 | W D W W W |
3 (4) | Yantra Polski Trambesh | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 22:18 | +4 | L W W D W |
4 (3) | Sevlievo | 19 | 9 | 6 | 1 | 2 | 22:8 | +14 | W L W W W |
5 (6) | Lokomotiv Mezdra | 19 | 9 | 6 | 1 | 2 | 16:11 | +5 | D W W W W |
6 (5) | Dunav Lom | 16 | 7 | 5 | 1 | 1 | 16:5 | +11 | L W D W W |
7 (7) | Etar VT II | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 19:13 | +6 | D W W L L |
8 (8) | Boruna Tsareva livada | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 18:15 | +3 | W D D W L |
9 (11) | Drenovets | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 24:28 | -4 | W W L W W |
10 (9) | Juventus Malchika | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 14:13 | +1 | W W W W L |
11 (14) | Partizan | 12 | 9 | 4 | 0 | 5 | 16:16 | 0 | L L W L L |
12 (10) | Pavlikeni | 12 | 9 | 4 | 0 | 5 | 15:23 | -8 | L W L L L |
13 (13) | Botev Vratsa II | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 9:12 | -3 | W D L L D |
14 (15) | OFK Levski | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 8:12 | -4 | L L D W W |
15 (12) | Vihar Slavyanovo | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 12:18 | -6 | D L D D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Lokomotiv GO | 30 | 10 | 10 | 0 | 0 | 32:7 | +25 | W W W W W |
2 (3) | Sevlievo | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 20:8 | +12 | W W D W L |
3 (5) | Dunav Lom | 15 | 7 | 5 | 0 | 2 | 12:7 | +5 | L W W W W |
4 (4) | Yantra Polski Trambesh | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 19:13 | +6 | D D L L W |
5 (2) | Akademik Svishtov | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 11:4 | +7 | D W W L W |
6 (7) | Etar VT II | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 14:18 | -4 | L W L L W |
7 (6) | Lokomotiv Mezdra | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 16:14 | +2 | W D D L W |
8 (12) | Vihar Slavyanovo | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 13:13 | 0 | L W L L W |
9 (13) | Botev Vratsa II | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 14:21 | -7 | L L D L D |
10 (8) | Boruna Tsareva livada | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 11:21 | -10 | L L W D L |
11 (9) | Juventus Malchika | 6 | 10 | 2 | 0 | 8 | 12:42 | -30 | L W L W L |
12 (10) | Pavlikeni | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 11:24 | -13 | L L L L L |
13 (11) | Drenovets | 3 | 9 | 1 | 0 | 8 | 3:26 | -23 | L L L W L |
14 (15) | OFK Levski | 2 | 9 | 0 | 2 | 7 | 7:21 | -14 | D L L L L |
15 (14) | Partizan | 1 | 9 | 0 | 1 | 8 | 6:32 | -26 | L D L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets III | 42 | 17 | 13 | 3 | 1 | 52:10 | +42 | W W W D W |
2 | PFK Cherno more Varna II | 38 | 17 | 11 | 5 | 1 | 36:12 | +24 | W D D D W |
3 | Fratria | 38 | 17 | 12 | 2 | 3 | 37:14 | +23 | W L W D W |
4 | Chernolomets 1919 | 35 | 17 | 11 | 2 | 4 | 27:16 | +11 | W L W D W |
5 | Spartak Varna II | 34 | 17 | 11 | 1 | 5 | 47:18 | +29 | W W D W L |
6 | Septemvri Tervel | 33 | 16 | 10 | 3 | 3 | 27:14 | +13 | W D D W L |
7 | Benkovski Isperih | 23 | 17 | 7 | 2 | 8 | 29:26 | +3 | L W D W L |
8 | Dorostol | 21 | 17 | 6 | 3 | 8 | 20:37 | -17 | L L D D L |
9 | Riltsi | 20 | 17 | 5 | 5 | 7 | 27:23 | +4 | W D W D L |
10 | Ustrem Donchevo | 17 | 17 | 5 | 2 | 10 | 22:36 | -14 | D W D L L |
11 | Svetkavitsa Tg | 13 | 18 | 2 | 7 | 9 | 17:35 | -18 | L L L D L |
12 | FK Dunav ot Ruse II | 10 | 17 | 2 | 4 | 11 | 14:40 | -26 | D L D D L |
13 | Lokomotiv Ruse | 8 | 16 | 1 | 5 | 10 | 13:36 | -23 | L D D L W |
14 | FK Kubrat | 3 | 18 | 1 | 0 | 17 | 7:58 | -51 | L L L L L |
15 | Sportist G.Toshevo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
16 | Volov Shumen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Ludogorets III | 22 | 8 | 7 | 1 | 0 | 36:7 | +29 | W W D W W |
2 (3) | Fratria | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 20:4 | +16 | W W L W W |
3 (5) | Spartak Varna II | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 31:5 | +26 | W D W W L |
4 (6) | Septemvri Tervel | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 18:4 | +14 | W W L D W |
5 (2) | PFK Cherno more Varna II | 18 | 9 | 5 | 3 | 1 | 22:8 | +14 | D D L W W |
6 (4) | Chernolomets 1919 | 18 | 8 | 6 | 0 | 2 | 14:6 | +8 | W W W W W |
7 (8) | Dorostol | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 13:17 | -4 | L D L W W |
8 (7) | Benkovski Isperih | 15 | 8 | 5 | 0 | 3 | 15:7 | +8 | L W W L W |
9 (10) | Ustrem Donchevo | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 17:11 | +6 | D D L W W |
10 (9) | Riltsi | 11 | 9 | 2 | 5 | 2 | 19:15 | +4 | D D L L D |
11 (11) | Svetkavitsa Tg | 8 | 9 | 1 | 5 | 3 | 7:11 | -4 | L D D W D |
12 (12) | FK Dunav ot Ruse II | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 8:15 | -7 | L D L W L |
13 (13) | Lokomotiv Ruse | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 5:16 | -11 | L L W L L |
14 (14) | FK Kubrat | 3 | 8 | 1 | 0 | 7 | 3:21 | -18 | L L L L W |
15 (15) | Sportist G.Toshevo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
16 (16) | Volov Shumen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Ludogorets III | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 16:3 | +13 | W W W W D |
2 (2) | PFK Cherno more Varna II | 20 | 8 | 6 | 2 | 0 | 14:4 | +10 | W D W W D |
3 (3) | Fratria | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 17:10 | +7 | W L D W L |
4 (4) | Chernolomets 1919 | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 13:10 | +3 | W L D W W |
5 (5) | Spartak Varna II | 15 | 9 | 5 | 0 | 4 | 16:13 | +3 | W L W L L |
6 (6) | Septemvri Tervel | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 9:10 | -1 | D D W W W |
7 (9) | Riltsi | 9 | 8 | 3 | 0 | 5 | 8:8 | 0 | W W L L L |
8 (7) | Benkovski Isperih | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 14:19 | -5 | D L L L L |
9 (8) | Dorostol | 5 | 7 | 1 | 2 | 4 | 7:20 | -13 | L D D W L |
10 (11) | Svetkavitsa Tg | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 10:24 | -14 | L L L L W |
11 (13) | Lokomotiv Ruse | 4 | 8 | 0 | 4 | 4 | 8:20 | -12 | D D D L L |
12 (10) | Ustrem Donchevo | 3 | 8 | 1 | 0 | 7 | 5:25 | -20 | W L L L L |
13 (12) | FK Dunav ot Ruse II | 2 | 8 | 0 | 2 | 6 | 6:25 | -19 | D D L L L |
14 (16) | Volov Shumen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
15 (14) | FK Kubrat | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 4:37 | -33 | L L L L L |
16 (15) | Sportist G.Toshevo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |