Schweizer Pokal (2022/2023)
0
63 matches
Latest scores
Switzerland : Schweizer Pokal
Final
04.0612:00
Young Boys
Lugano
3
2
FT
Semi-finals
05.0418:15
Servette
Lugano
PSO
3
5
2
2
FT
04.0418:15
Basel
Young Boys
2
4
FT
Quarter-finals
02.0319:15
Rotkreuz
Servette
0
3
FT
01.0319:15
Sion
Lugano
0
3
FT
01.0319:15
St. Gallen
Basel
AET
1
2
1
1
FT
28.0219:15
Thun
Young Boys
0
5
FT
Round of 16
01.0219:15
Grasshopper
Basel
3
5
FT
31.0118:00
Thun
Luzern
PSO
4
2
2
2
FT
09.1119:30
Lugano
Winterthur
1
0
FT
09.1119:15
Lausanne Sport
Young Boys
1
5
FT
09.1119:15
Wohlen
Servette
AET
2
5
1
1
FT
09.1118:30
Wil
Sion
AET
1
2
0
0
FT
08.1119:30
AC Arbedo-Castione
St. Gallen
0
5
FT
08.1119:00
Rotkreuz
FC Schaffhausen
2
1
FT
2nd Round
18.0914:00
Lausanne Sport
Zürich
AET
3
2
2
2
FT
18.0914:00
Portalban / Gletterens
Wil
0
2
FT
18.0913:30
Aarau
Basel
AET
1
3
1
1
FT
18.0913:00
Breitenrain
Lugano
0
4
FT
18.0912:00
FC Schaffhausen
Yverdon Sport
4
1
FT
17.0916:30
AC Arbedo-Castione
FC Sarmenstorf
6
0
FT
17.0916:30
Stade Lausanne-Ouchy
Young Boys
0
1
FT
17.0916:00
La Chaux-de-Fonds
Servette
0
2
FT
17.0915:00
FC Goldstern
Grasshopper
0
3
FT
17.0915:00
Rapperswil-Jona
Sion
0
2
FT
17.0915:00
Étoile Carouge
St. Gallen
2
4
FT
17.0914:00
Rotkreuz
Kriens
AET
2
1
1
1
FT
17.0914:00
Köniz
Wohlen
1
2
FT
17.0914:00
Bellinzona
Luzern
0
1
FT
17.0913:00
Meyrin
Winterthur
0
4
FT
16.0917:30
Neuchâtel Xamax
Thun
1
2
FT
1st Round
21.0815:30
FC Wiedikon
Rapperswil-Jona
1
2
FT
21.0815:00
FC Schoenberg
Young Boys
1
10
FT
21.0814:30
Gambarogno - Contone
Kriens
0
5
FT
21.0814:00
FC Allschwil
Basel
0
5
FT
21.0814:00
ASI Audax-Friul
Neuchâtel Xamax
1
5
FT
21.0814:00
Rorschach
St. Gallen
0
15
FT
21.0814:00
FC Bosporus
Breitenrain
0
3
FT
21.0813:00
FC Gland
Lausanne Sport
0
4
FT
21.0813:00
FC Subingen
Köniz
0
2
FT
21.0813:00
Ibach
FC Schaffhausen
1
5
FT
21.0813:00
Linth
Lugano
1
5
FT
21.0813:00
Compesières FC
Étoile Carouge
0
5
FT
21.0812:30
Muri
Winterthur
0
7
FT
21.0812:00
Widnau
Bellinzona
1
4
FT
21.0812:00
Cham
Zürich
0
4
FT
20.0818:00
Italien
Stade Lausanne-Ouchy
2
5
FT
20.0816:00
FC Saxon Sports
Meyrin
0
2
FT
20.0816:00
FC Littau
Wil
0
6
FT
20.0815:30
Portalban / Gletterens
Grand-Saconnex
1
0
FT
20.0815:30
Chênois
Sion
AET
1
3
1
1
FT
20.0815:15
FC Bischofszell
Aarau
0
8
FT
20.0815:00
Wettswil-Bonstetten
Grasshopper
0
4
FT
20.0815:00
FC Wittenbach
AC Arbedo-Castione
AET
1
2
1
1
FT
20.0815:00
FC Sternenberg
FC Goldstern
2
4
FT
20.0814:00
Rotkreuz
Chiasso
3
0
FT
20.0814:00
Bavois
Yverdon Sport
1
3
FT
20.0814:00
FC Affoltern am Albis
FC Sarmenstorf
1
2
FT
20.0814:00
Wohlen
Kreuzlingen
PSO
5
3
4
4
FT
20.0813:30
Schötz
Luzern
0
4
FT
19.0818:00
La Chaux-de-Fonds
Solothurn
1
0
FT
19.0817:30
Stade Nyonnais
Servette
1
4
FT
19.0817:00
Bulle
Thun
0
4
FT