Beloften (2013/2014)
0
221 matches
Latest scores
Netherlands : Beloften
Championship - Final
12.0516:30
Feyenoord II
SBV Vitesse II
3
1
FT
Matchday 22 (Division B)
29.0416:30
Almere City FC II
De Graafschap II
2
5
FT
29.0416:30
SV Roda JC Under 23
Sparta Rotterdam II
0
0
FT
Matchday 22 (Division A)
28.0416:30
FC Dordrecht Under 23
SBV Vitesse II
0
1
FT
Matchday 22 (Division B)
28.0416:30
AZ II
Feyenoord II
3
0
FT
Matchday 22 (Division A)
28.0416:30
Heracles Almelo Under 23
NEC / FC Oss Under 23
1
4
FT
Matchday 22 (Division B)
28.0416:30
Utrecht II
Willem II Under 23
1
1
FT
28.0416:30
RKC Waalwijk II
Den Bosch II
1
4
FT
Matchday 22 (Division A)
28.0416:30
Volendam II
ADO Den Haag Under 23
0
0
FT
28.0416:30
FC Groningen II
Heerenveen Under 23
5
4
FT
22.0416:30
VVV / Helmond Sport Under 23
PEC Zwolle Under 23
4
0
FT
Matchday 20 (Division B)
17.0416:30
AZ II
Sparta Rotterdam II
2
2
FT
Matchday 21 (Division A)
14.0416:30
NEC / FC Oss Under 23
Volendam II
0
2
FT
14.0416:30
PEC Zwolle Under 23
FC Groningen II
0
6
FT
14.0416:30
ADO Den Haag Under 23
FC Dordrecht Under 23
3
3
FT
14.0416:30
Heerenveen Under 23
Fortuna Sittard Under 23
6
1
FT
Matchday 21 (Division B)
14.0416:30
Feyenoord II
RKC Waalwijk II
9
0
FT
Matchday 21 (Division A)
14.0416:30
SBV Vitesse II
VVV / Helmond Sport Under 23
3
1
FT
Matchday 21 (Division B)
14.0416:30
Sparta Rotterdam II
Utrecht II
1
0
FT
14.0416:30
Den Bosch II
Almere City FC II
4
3
FT
14.0416:30
NAC Breda II
SV Roda JC Under 23
1
1
FT
14.0416:30
Willem II Under 23
AZ II
2
1
FT
Matchday 20 (Division B)
08.0416:30
De Graafschap II
Den Bosch II
3
2
FT
07.0416:30
Utrecht II
NAC Breda II
0
0
FT
07.0416:30
RKC Waalwijk II
Willem II Under 23
1
0
FT
07.0416:30
Almere City FC II
Feyenoord II
0
2
FT
Matchday 20 (Division A)
07.0416:30
Volendam II
Heracles Almelo Under 23
4
4
FT
07.0416:30
FC Dordrecht Under 23
NEC / FC Oss Under 23
2
5
FT
07.0416:30
Fortuna Sittard Under 23
PEC Zwolle Under 23
2
4
FT
07.0416:30
VVV / Helmond Sport Under 23
ADO Den Haag Under 23
3
2
FT
07.0416:30
FC Groningen II
SBV Vitesse II
1
2
FT
Matchday 19 (Division B)
01.0416:30
Willem II Under 23
Almere City FC II
0
0
FT
31.0316:30
Sparta Rotterdam II
RKC Waalwijk II
4
2
FT
31.0316:30
SV Roda JC Under 23
De Graafschap II
3
1
FT
Matchday 19 (Division A)
31.0316:30
SBV Vitesse II
Fortuna Sittard Under 23
1
2
FT
31.0316:30
Heracles Almelo Under 23
FC Dordrecht Under 23
5
1
FT
31.0316:30
ADO Den Haag Under 23
FC Groningen II
3
1
FT
31.0316:30
PEC Zwolle Under 23
Heerenveen Under 23
3
2
FT
Matchday 19 (Division B)
31.0316:30
NAC Breda II
AZ II
3
4
FT
24.0317:30
Feyenoord II
Den Bosch II
2
1
FT
Matchday 19 (Division A)
24.0317:30
NEC / FC Oss Under 23
VVV / Helmond Sport Under 23
0
2
FT
Matchday 18 (Division B)
18.0317:30
Den Bosch II
Willem II Under 23
0
4
FT
Matchday 18 (Division A)
17.0317:30
VVV / Helmond Sport Under 23
Heracles Almelo Under 23
0
3
FT
17.0317:30
Fortuna Sittard Under 23
ADO Den Haag Under 23
1
2
FT
17.0317:30
Heerenveen Under 23
SBV Vitesse II
4
1
FT
17.0317:30
FC Dordrecht Under 23
Volendam II
1
7
FT
Matchday 18 (Division B)
17.0317:30
Utrecht II
SV Roda JC Under 23
0
1
FT
17.0317:30
RKC Waalwijk II
NAC Breda II
1
0
FT
17.0317:30
De Graafschap II
Feyenoord II
1
0
FT
17.0317:30
Almere City FC II
Sparta Rotterdam II
2
0
FT
Matchday 18 (Division A)
17.0317:30
FC Groningen II
NEC / FC Oss Under 23
4
1
FT
Matchday 17 (Division B)
11.0317:30
Utrecht II
De Graafschap II
1
1
FT
10.0317:30
Sparta Rotterdam II
Den Bosch II
5
0
FT
10.0317:30
NAC Breda II
Almere City FC II
1
3
FT
10.0317:30
Willem II Under 23
Feyenoord II
1
1
FT
10.0317:30
SV Roda JC Under 23
AZ II
1
0
FT
Matchday 17 (Division A)
10.0317:30
ADO Den Haag Under 23
Heerenveen Under 23
2
3
FT
10.0317:30
Volendam II
VVV / Helmond Sport Under 23
1
0
FT
10.0317:30
NEC / FC Oss Under 23
Fortuna Sittard Under 23
4
1
FT
10.0317:30
SBV Vitesse II
PEC Zwolle Under 23
5
1
FT
10.0317:30
Heracles Almelo Under 23
FC Groningen II
1
1
FT
Matchday 16 (Division B)
24.0217:30
De Graafschap II
Willem II Under 23
0
1
FT
24.0217:30
Den Bosch II
NAC Breda II
1
3
FT
24.0217:30
RKC Waalwijk II
SV Roda JC Under 23
1
0
FT
Matchday 16 (Division A)
24.0217:30
FC Groningen II
Volendam II
3
1
FT
Matchday 16 (Division B)
24.0217:30
Feyenoord II
Sparta Rotterdam II
2
0
FT
Matchday 16 (Division A)
24.0217:30
Heerenveen Under 23
NEC / FC Oss Under 23
1
1
FT
24.0217:30
PEC Zwolle Under 23
ADO Den Haag Under 23
0
3
FT
24.0217:30
VVV / Helmond Sport Under 23
FC Dordrecht Under 23
1
2
FT
Matchday 16 (Division B)
24.0217:30
AZ II
Utrecht II
0
2
FT
Matchday 16 (Division A)
24.0217:30
Fortuna Sittard Under 23
Heracles Almelo Under 23
4
2
FT
Matchday 15 (Division A)
11.0217:30
Volendam II
Fortuna Sittard Under 23
2
2
FT
Matchday 15 (Division B)
10.0217:30
SV Roda JC Under 23
Almere City FC II
2
0
FT
10.0217:30
Sparta Rotterdam II
Willem II Under 23
3
0
FT
10.0217:30
AZ II
De Graafschap II
3
1
FT
10.0217:30
Utrecht II
RKC Waalwijk II
0
2
FT
Matchday 15 (Division A)
10.0217:30
ADO Den Haag Under 23
SBV Vitesse II
1
3
FT
10.0217:30
FC Dordrecht Under 23
FC Groningen II
5
0
FT
10.0217:30
Heracles Almelo Under 23
Heerenveen Under 23
2
2
FT
Matchday 15 (Division B)
10.0217:30
NAC Breda II
Feyenoord II
0
2
FT
Matchday 15 (Division A)
10.0217:30
NEC / FC Oss Under 23
PEC Zwolle Under 23
1
1
FT
Matchday 14 (Division A)
28.0112:00
SBV Vitesse II
NEC / FC Oss Under 23
4
1
FT
27.0117:30
FC Groningen II
VVV / Helmond Sport Under 23
2
2
FT
27.0117:30
PEC Zwolle Under 23
Heracles Almelo Under 23
3
3
FT
27.0117:30
Fortuna Sittard Under 23
FC Dordrecht Under 23
4
2
FT
27.0117:30
Heerenveen Under 23
Volendam II
5
1
FT
Matchday 14 (Division B)
27.0117:30
Willem II Under 23
NAC Breda II
4
0
FT
27.0117:30
RKC Waalwijk II
AZ II
5
1
FT
27.0117:30
Den Bosch II
SV Roda JC Under 23
1
4
FT
27.0117:30
De Graafschap II
Sparta Rotterdam II
3
2
FT
27.0117:30
Almere City FC II
Utrecht II
2
5
FT
Matchday 13 (Division B)
21.0117:30
RKC Waalwijk II
De Graafschap II
0
1
FT
20.0117:30
SV Roda JC Under 23
Feyenoord II
0
3
FT
20.0117:30
Utrecht II
Den Bosch II
4
0
FT
Matchday 13 (Division A)
20.0117:30
FC Dordrecht Under 23
Heerenveen Under 23
2
7
FT
20.0117:30
Volendam II
PEC Zwolle Under 23
1
3
FT
Matchday 13 (Division B)
20.0117:30
NAC Breda II
Sparta Rotterdam II
1
0
FT
Matchday 13 (Division A)
20.0117:30
NEC / FC Oss Under 23
ADO Den Haag Under 23
0
3
FT
20.0117:30
Heracles Almelo Under 23
SBV Vitesse II
2
4
FT
20.0117:30
VVV / Helmond Sport Under 23
Fortuna Sittard Under 23
1
2
FT