Second Amateur Division (2014/2015)
0
613 matches
Latest scores
Belgium : Second Amateur Division
Matchday 29 (Group B)
22.0313:30
Union Saint-Gilloise
Cappellen
1
1
FT
21.0319:00
Sporting Hasselt
Grimbergen
2
2
FT
Matchday 29 (Group A)
21.0319:00
KRC Gent
Olsa Brakel
3
1
FT
Matchday 29 (Group B)
21.0319:00
KFC Turnhout
Wallonne Ciney
1
3
FT
21.0319:00
La Louvière Centre
Sprimont
3
2
FT
21.0319:00
Bocholt
Berchem Sport
2
1
FT
21.0319:00
KFC Oosterzonen Oosterwijk
Tienen
2
0
FT
Matchday 29 (Group A)
21.0319:00
KSV Temse
KFC Izegem
2
0
FT
21.0318:30
Tournai
Oudenaarde
0
5
FT
21.0318:30
Torhout
Dender
2
2
FT
Matchday 28 (Group B)
15.0314:00
Grimbergen
CS Visé
1
0
FT
Matchday 28 (Group A)
15.0314:00
Bornem
KVV Coxyde
1
3
FT
15.0314:00
Sint-Eloois-Winkel
Londerzeel
0
0
FT
Matchday 28 (Group B)
15.0314:00
Berchem Sport
La Louvière Centre
2
1
FT
Matchday 28 (Group A)
15.0314:00
Royal Géants Athois
Eendracht Zele
1
5
FT
15.0314:00
Rupel Boom
Torhout
2
0
FT
15.0314:00
KFC Izegem
KRC Gent
2
0
FT
Matchday 28 (Group B)
15.0314:00
Cappellen
La Calamine
2
1
FT
Matchday 28 (Group A)
15.0314:00
Olsa Brakel
Gullegem
2
1
FT
Matchday 28 (Group B)
15.0314:00
Tienen
KFC Turnhout
3
0
FT
15.0314:00
R. Wallonia Walhain
Bocholt
2
2
FT
15.0314:00
RCS Verviétois
KFC Oosterzonen Oosterwijk
0
3
FT
14.0319:00
Hoogstraten
Union Saint-Gilloise
0
2
FT
14.0319:00
Wallonne Ciney
Sporting Hasselt
4
1
FT
Matchday 28 (Group A)
14.0319:00
Deinze
KSV Temse
0
1
FT
14.0319:00
Dender
Tournai
5
0
FT
Matchday 28 (Group B)
14.0319:00
Sprimont
Diegem Sport
3
1
FT
Matchday 28 (Group A)
14.0318:30
Oudenaarde
VW Hamme
2
2
FT
Matchday 27 (Group B)
08.0314:00
Bocholt
Cappellen
1
2
FT
08.0314:00
Diegem Sport
Berchem Sport
2
0
FT
Matchday 27 (Group A)
08.0314:00
Londerzeel
Bornem
2
0
FT
Matchday 27 (Group B)
08.0314:00
Tienen
RCS Verviétois
2
2
FT
Matchday 27 (Group A)
08.0314:00
Eendracht Zele
Sint-Eloois-Winkel
0
1
FT
08.0314:00
VW Hamme
Dender
1
3
FT
08.0314:00
KVV Coxyde
Olsa Brakel
2
4
FT
Matchday 27 (Group B)
08.0314:00
CS Visé
Wallonne Ciney
2
2
FT
Matchday 27 (Group A)
08.0314:00
KFC Izegem
Deinze
0
2
FT
Matchday 27 (Group B)
08.0314:00
Union Saint-Gilloise
Grimbergen
1
3
FT
08.0314:00
La Calamine
Hoogstraten
4
1
FT
Matchday 27 (Group A)
07.0319:00
KSV Temse
Oudenaarde
0
1
FT
07.0319:00
KRC Gent
Gullegem
0
1
FT
Matchday 27 (Group B)
07.0319:00
La Louvière Centre
R. Wallonia Walhain
0
2
FT
07.0319:00
KFC Oosterzonen Oosterwijk
Sprimont
2
0
FT
07.0319:00
KFC Turnhout
Sporting Hasselt
0
3
FT
Matchday 27 (Group A)
07.0318:30
Torhout
Royal Géants Athois
2
2
FT
07.0318:30
Tournai
Rupel Boom
1
2
FT
Matchday 26 (Group A)
01.0314:00
Sint-Eloois-Winkel
Torhout
1
2
FT
Matchday 26 (Group B)
01.0314:00
Berchem Sport
KFC Oosterzonen Oosterwijk
2
0
FT
01.0314:00
R. Wallonia Walhain
Diegem Sport
2
4
FT
01.0314:00
Hoogstraten
Bocholt
1
1
FT
01.0314:00
Grimbergen
La Calamine
3
0
FT
01.0314:00
RCS Verviétois
KFC Turnhout
3
1
FT
Matchday 26 (Group A)
01.0314:00
Rupel Boom
VW Hamme
1
0
FT
01.0314:00
Gullegem
KVV Coxyde
1
0
FT
01.0314:00
Bornem
Eendracht Zele
2
1
FT
01.0314:00
Royal Géants Athois
Tournai
1
4
FT
01.0314:00
Olsa Brakel
Londerzeel
0
1
FT
28.0219:00
Dender
KSV Temse
0
1
FT
28.0219:00
Deinze
KRC Gent
5
0
FT
Matchday 26 (Group B)
28.0219:00
Sprimont
Tienen
1
0
FT
28.0219:00
Sporting Hasselt
CS Visé
3
0
FT
28.0219:00
Wallonne Ciney
Union Saint-Gilloise
1
3
FT
Matchday 26 (Group A)
28.0218:30
Oudenaarde
KFC Izegem
3
1
FT
Matchday 26 (Group B)
27.0219:30
Cappellen
La Louvière Centre
7
1
FT
Matchday 25 (Group B)
22.0215:00
La Calamine
Wallonne Ciney
1
2
FT
Matchday 25 (Group A)
22.0214:00
KFC Izegem
Dender
0
0
FT
Matchday 25 (Group B)
22.0214:00
Diegem Sport
Cappellen
0
4
FT
22.0214:00
Tienen
Berchem Sport
1
2
FT
Matchday 25 (Group A)
22.0214:00
Eendracht Zele
Olsa Brakel
0
1
FT
22.0214:00
VW Hamme
Royal Géants Athois
1
4
FT
Matchday 25 (Group B)
22.0214:00
Union Saint-Gilloise
Sporting Hasselt
1
0
FT
22.0214:00
Bocholt
Grimbergen
2
0
FT
Matchday 25 (Group A)
22.0214:00
Londerzeel
Gullegem
1
3
FT
21.0219:00
KRC Gent
KVV Coxyde
2
1
FT
21.0219:00
KSV Temse
Rupel Boom
1
0
FT
21.0219:00
Deinze
Oudenaarde
3
1
FT
Matchday 25 (Group B)
21.0219:00
KFC Oosterzonen Oosterwijk
R. Wallonia Walhain
0
0
FT
21.0219:00
RCS Verviétois
Sprimont
2
5
FT
21.0219:00
KFC Turnhout
CS Visé
0
1
FT
21.0219:00
La Louvière Centre
Hoogstraten
0
3
FT
Matchday 25 (Group A)
21.0218:30
Torhout
Bornem
1
2
FT
21.0218:30
Tournai
Sint-Eloois-Winkel
0
6
FT
Matchday 22 (Group B)
15.0214:00
R. Wallonia Walhain
Sprimont
1
2
FT
Matchday 24 (Group A)
15.0214:00
Royal Géants Athois
KSV Temse
0
1
FT
Matchday 22 (Group B)
14.0219:00
Wallonne Ciney
Diegem Sport
1
3
FT
14.0214:00
CS Visé
Bocholt
2
5
FT
Matchday 24 (Group A)
08.0214:00
Olsa Brakel
Torhout
2
0
FT
08.0214:00
Sint-Eloois-Winkel
VW Hamme
1
2
FT
08.0214:00
Rupel Boom
KFC Izegem
1
1
FT
08.0214:00
Bornem
Tournai
2
1
FT
08.0214:00
Dender
Deinze
1
0
FT
08.0214:00
KVV Coxyde
Londerzeel
1
0
FT
Matchday 24 (Group B)
08.0214:00
Berchem Sport
RCS Verviétois
2
2
FT
08.0214:00
CS Visé
Union Saint-Gilloise
1
2
FT
08.0214:00
R. Wallonia Walhain
Tienen
2
1
FT
08.0214:00
Grimbergen
La Louvière Centre
1
1
FT
08.0214:00
Cappellen
KFC Oosterzonen Oosterwijk
2
2
FT
07.0219:00
Sprimont
KFC Turnhout
3
0
FT
Matchday 24 (Group A)
07.0219:00
Oudenaarde
KRC Gent
2
1
FT
Matchday 24 (Group B)
07.0219:00
Sporting Hasselt
La Calamine
1
0
FT