Cup (2011/2012)
0
96 matches
Latest scores
Austria : Cup
Final
20.0514:00
Salzburg
Ried
3
0
FT
Semi-finals
02.0518:30
Ried
Austria Vienna
2
0
FT
01.0516:00
Hartberg
Salzburg
0
1
FT
Quarter-finals
11.0417:00
Salzburg
Anif
4
1
FT
11.0417:00
Sturm Graz
Hartberg
AET
2
4
2
2
FT
11.0416:00
Austria Lustenau
Austria Vienna
1
2
FT
10.0416:00
Grödig
Ried
2
3
FT
8th Finals
26.1016:00
Sturm Graz
Admira
3
1
FT
26.1014:00
Rapid Vienna
Ried
AET
1
2
1
1
FT
26.1014:00
Salzburg
LASK
2
1
FT
26.1008:30
SVG Reichenau
Austria Vienna
0
2
FT
25.1017:00
Wacker Innsbruck
Grödig
0
1
FT
25.1017:00
Anif
Blau-Weiß Linz
3
1
FT
25.1017:00
Rapid Wien II
Hartberg
0
2
FT
25.1016:30
Austria Lustenau
Lustenau
4
1
FT
2nd Round
21.0917:30
SV Sankt Margarethen im Rosental
Wacker Innsbruck
0
3
FT
21.0917:00
Anif
SV Mattersburg
PSO
5
4
1
1
FT
21.0917:00
Allerheiligen
Austria Vienna
1
3
FT
21.0917:00
Weiz
Sturm Graz
0
4
FT
21.0914:30
SVG Reichenau
Kapfenberger SV
AET
2
1
1
1
FT
21.0914:15
SAK Klagenfurt
Salzburg
0
4
FT
21.0914:00
ASK Bad Vöslau
Rapid Vienna
1
4
FT
20.0917:30
Villacher SV
Hartberg
AET
1
2
1
1
FT
20.0917:30
ASC Götzendorf
Ried
2
3
FT
20.0917:30
Amstetten
Lustenau
AET
2
4
2
2
FT
20.0917:00
Parndorf
Admira
0
1
FT
20.0917:00
Austria Wien II
LASK
0
5
FT
20.0917:00
Union St. Florian
Blau-Weiß Linz
0
2
FT
20.0916:30
Dornbirn
Grödig
0
2
FT
20.0916:30
Rapid Wien II
WAC / Sankt Andrä
4
2
FT
20.0914:30
Union Innsbruck
Austria Lustenau
0
7
FT
1st Round
07.0817:00
Villacher SV
Retz
4
2
FT
07.0816:00
Admira II
Austria Vienna
1
3
FT
07.0816:00
FC Gratkorn
Ried
0
3
FT
07.0815:00
ASK Baumgarten
Salzburg
0
3
FT
07.0808:30
SVG Reichenau
Austria Klagenfurt
PSO
4
1
0
0
FT
06.0817:00
LASK Juniors
Rapid Vienna
0
7
FT
06.0817:00
ASKÖ Stinatz
Blau-Weiß Linz
1
3
FT
06.0816:00
Weiz
Neumarkt
5
1
FT
06.0816:00
Anif
Sportclub Brunn am Gebirge
5
0
FT
06.0816:00
SV Grödig II
Sturm Graz
0
4
FT
06.0816:00
Vorwärts Steyr
Admira
1
6
FT
06.0816:00
Kapfenberger SV II
SV Mattersburg
1
3
FT
06.0816:00
Union St. Florian
Rheindorf Altach
2
0
FT
06.0815:30
Schwarz-Weiß Bregenz
Austria Lustenau
0
2
FT
06.0815:00
Football Club Hellas Kagran
Wacker Innsbruck
0
4
FT
06.0815:00
Parndorf
Austria Salzburg
3
0
FT
06.0815:00
Union Innsbruck
SV Grieskirchen
3
2
FT
06.0815:00
SAK Klagenfurt
1. SC Sollenau
3
1
FT
06.0814:00
WSG Tirol
SV Sankt Margarethen im Rosental
PSO
3
5
2
2
FT
05.0818:00
Amstetten
Schwaz
4
1
FT
05.0817:30
Wiener SK
ASK Bad Vöslau
1
2
FT
05.0817:00
ASC Götzendorf
St. Pölten
3
2
FT
05.0817:00
Wolfsberg
WAC / Sankt Andrä
1
2
FT
05.0817:00
Donau Linz
Grödig
0
3
FT
05.0817:00
Allerheiligen
Union Vöcklamarkt
1
0
FT
05.0817:00
Kundl
Hartberg
0
3
FT
05.0817:00
Leoben
Lustenau
2
3
FT
05.0817:00
Post
Kapfenberger SV
0
3
FT
05.0817:00
Sturm Graz II
LASK
AET
2
5
2
2
FT
05.0816:30
Dornbirn
SV Stegersbach
4
0
FT
05.0816:00
Rapid Wien II
Wiener Neustadt
1
0
FT
05.0816:00
Austria Wien II
First Vienna
4
0
FT
Preliminary Round
24.0716:30
LASK Juniors
Juniors OÖ
PSO
5
4
1
1
FT
23.0717:30
ASKÖ Stinatz
Ritzing
PSO
5
3
2
2
FT
23.0717:00
Gleisdorf 09
Leoben
1
3
FT
23.0717:00
Union St. Florian
Wels
AET
2
0
0
0
FT
23.0716:00
Grödig
Kufstein
2
1
FT
23.0716:00
Hard
Schwarz-Weiß Bregenz
2
3
FT
23.0716:00
SVG Reichenau
Wacker Innsbruck II
5
1
FT
23.0716:00
Union Innsbruck
Rheindorf Altach II
4
1
FT
23.0715:30
Austria Salzburg
Liefering
2
0
FT
23.0715:30
Retz
SK Schwadorf
3
1
FT
23.0715:30
FV Wien Floridsdorf
Wiener SK
1
4
FT
23.0715:30
ASK Bad Vöslau
St. Pölten II
3
0
FT
23.0715:30
SAK Klagenfurt
Treibach
3
0
FT
23.0714:00
SG Drautal
Austria Klagenfurt
3
6
FT
22.0718:00
Zwettl
Admira II
0
4
FT
22.0717:30
FC Gratkorn
Grazer AK
4
2
FT
22.0717:30
SV Stegersbach
Kohfidisch
4
2
FT
22.0717:30
ASC Götzendorf
Neusiedl
4
1
FT
22.0717:30
Amstetten
Horn
2
0
FT
22.0717:30
Schwechat
Rapid Wien II
0
1
FT
22.0717:30
1. SC Sollenau
FC Mistelbach
3
1
FT
22.0717:00
Allerheiligen
SV Gleinstätten
2
0
FT
22.0717:00
TSV St. Johann
Neumarkt
1
2
FT
22.0717:00
Hall
Kundl
0
2
FT
22.0717:00
Vorwärts Steyr
SV Sierning
2
1
FT
22.0717:00
Sturm Graz II
SV Frohnleiten
5
1
FT
22.0717:00
Floridsdorfer AC
Post
1
2
FT
22.0717:00
Donau Linz
Bad Schallerbach
2
1
FT
22.0717:00
Austria Wien II
1. Simmeringer SC
4
0
FT
22.0717:00
ASK Baumgarten
Klingenbach
3
2
FT
22.0717:00
Union Vöcklamarkt
Ried II
4
0
FT
18.0716:15
Wolfsberg
Bleiburg
1
0
FT
15.0717:00
Kapfenberger SV II
Voitsberg
2
0
FT