Cup (2023/2024)
0
164 matches
Latest scores
Russia : Cup
Premier League Path - Semi-finals
17.0416:30
Zenit
Spartak Moscow
0
0
FT
Regions Path - Semi-finals - 1st Round
17.0414:00
Orenburg
Dinamo Moscow
2
4
FT
17.0414:00
Ural
Rostov
1
3
FT
Premier League Path - Semi-finals
16.0416:30
CSKA Moscow
Baltika
2
0
FT
Regions Path - Quarter-finals - 2nd Round
04.0416:30
Akhmat Grozny
Orenburg
0
1
FT
Premier League Path - Semi-finals
03.0417:30
Spartak Moscow
Zenit
1
2
FT
03.0415:15
Baltika
CSKA Moscow
0
1
FT
Regions Path - Quarter-finals - 2nd Round
03.0413:00
Ural
Lokomotiv Moscow
1
0
FT
02.0417:00
Khimki
Rostov
PSO
6
7
0
0
FT
02.0414:30
SKA Khabarovsk
Dinamo Moscow
1
2
FT
Premier League Path - Quarter-finals
14.0315:00
Spartak Moscow
Orenburg
3
1
FT
14.0315:00
Lokomotiv Moscow
Baltika
PSO
6
7
1
1
FT
Regions Path - Quarter-finals - 1st Round
14.0312:30
SKA Khabarovsk
Sochi
PSO
4
2
1
1
FT
Premier League Path - Quarter-finals
13.0317:15
Zenit
Dinamo Moscow
2
0
FT
Regions Path - Quarter-finals - 1st Round
13.0315:00
Rodina Moskva
Ural
PSO
1
4
1
1
FT
Next matches
Russia : Cup
Regions Path - Semi-finals - 2nd Round
01.0515:00
Dinamo Moscow
Spartak Moscow
Preview
02.0516:15
Rostov
Baltika
Preview
Premier League Path - Final
14.05
CSKA Moscow
Premier League Path - Final B
Regions Path - Final
14.05
Regions Path - Final A
Regions Path - Final B
Premier League Path - Final
15.0517:45
Zenit
CSKA Moscow
Preview
Final
02.06
Final A
Final B
Table and standings
Group D
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamo Moscow | 13 | 6 | 3 | 2 | 1 | 12:10 | +2 | W W D L W |
2 | Spartak Moscow | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 16:12 | +4 | L L W W W |
3 | Krasnodar | 9 | 6 | 3 | 1 | 2 | 12:9 | +3 | W W D W L |
4 | Nizhny Novgorod | 0 | 6 | 0 | 1 | 5 | 6:15 | -9 | L L L L L |
Legends:
Play-off
Middle Play-off
Points corrections:
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv Moscow | 14 | 6 | 4 | 1 | 1 | 10:4 | +6 | W W D L W |
2 | Rostov | 9 | 6 | 3 | 1 | 2 | 7:7 | 0 | W L D W L |
3 | Ural | 6 | 6 | 2 | 1 | 3 | 6:6 | 0 | L W D L W |
4 | Rubin Kazan | 5 | 6 | 1 | 1 | 4 | 3:9 | -6 | L L D W L |
Legends:
Play-off
Middle Play-off
Points corrections:
Group C
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Baltika | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 12:7 | +5 | W L L W W |
2 | Zenit | 12 | 6 | 4 | 1 | 1 | 9:5 | +4 | W W D L W |
3 | Akhmat Grozny | 8 | 6 | 2 | 1 | 3 | 10:12 | -2 | L W D W L |
4 | Krylya Sovetov | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 5:12 | -7 | L L W L L |
Legends:
Play-off
Middle Play-off
Points corrections:
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sochi | 10 | 6 | 2 | 2 | 2 | 7:6 | +1 | W L D D L |
2 | Orenburg | 9 | 6 | 3 | 1 | 2 | 6:10 | -4 | L W D W W |
3 | CSKA Moscow | 8 | 6 | 2 | 3 | 1 | 11:5 | +6 | W D D D L |
4 | Fakel | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4:7 | -3 | L D D L W |
Legends:
Play-off
Middle Play-off
Points corrections:
Group D
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Dinamo Moscow | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 9:4 | +5 | W W W |
2 (2) | Spartak Moscow | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 11:8 | +3 | L W W |
3 (3) | Krasnodar | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5:3 | +2 | W D L |
4 (4) | Nizhny Novgorod | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:5 | -4 | L L D |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Lokomotiv Moscow | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 8:2 | +6 | W W W |
2 (2) | Rostov | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 5:2 | +3 | W W W |
3 (3) | Ural | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 3:0 | +3 | W D W |
4 (4) | Rubin Kazan | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:3 | 0 | D W L |
Group C
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Zenit | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 5:1 | +4 | W W W |
2 (1) | Baltika | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:3 | +3 | W L W |
3 (3) | Akhmat Grozny | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 6:6 | 0 | D W L |
4 (4) | Krylya Sovetov | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2:7 | -5 | L L L |
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Sochi | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:2 | +1 | W L D |
2 (3) | CSKA Moscow | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:4 | 0 | W D L |
3 (2) | Orenburg | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:6 | -4 | D W L |
4 (4) | Fakel | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2:5 | -3 | D L L |
Group D
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Krasnodar | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 7:6 | +1 | W W L |
2 (2) | Spartak Moscow | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:4 | +1 | L W W |
3 (1) | Dinamo Moscow | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 3:6 | -3 | D L D |
4 (4) | Nizhny Novgorod | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 5:10 | -5 | L L L |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Lokomotiv Moscow | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:2 | 0 | D L W |
2 (2) | Rostov | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2:5 | -3 | L D L |
3 (3) | Ural | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 3:6 | -3 | L L L |
4 (4) | Rubin Kazan | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0:6 | -6 | L L L |
Group C
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Baltika | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:4 | +2 | L W W |
2 (2) | Zenit | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:4 | 0 | D L W |
3 (3) | Akhmat Grozny | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:6 | -2 | L W L |
4 (4) | Krylya Sovetov | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:5 | -2 | L W L |
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Orenburg | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 4:4 | 0 | L W W |
2 (3) | CSKA Moscow | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 7:1 | +6 | D D W |
3 (1) | Sochi | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:4 | 0 | D L W |
4 (4) | Fakel | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:2 | 0 | L D W |
Top scorers
Player
Goals
Team