OFC Champions League (2018)
0
40 matches
Table and standings
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tupapa Maraerenga | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 15:2 | +13 | W W W |
2 | Lupe Ole Soaga | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 19:2 | +17 | W W L |
3 | Veitongo FC | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3:16 | -13 | L L D |
4 | Pago Youth A | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2:19 | -17 | L L D |
Legends:
Next Round
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Lupe Ole Soaga | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6:0 | +6 | W |
2 (1) | Tupapa Maraerenga | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 | W |
3 (3) | Veitongo FC | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 3:10 | -7 | L D |
4 (4) | Pago Youth A | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:18 | -17 | L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Tupapa Maraerenga | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 14:2 | +12 | W W |
2 (2) | Lupe Ole Soaga | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 13:2 | +11 | W L |
3 (4) | Pago Youth A | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 0 | D |
4 (3) | Veitongo FC | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:6 | -6 | L |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dragon | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 9:5 | +4 | L W W |
2 | Solomon Warriors | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 8:4 | +4 | W W L |
3 | Erakor Golden Star FC | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 7:6 | +1 | D L W |
4 | Lössi | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3:12 | -9 | D L L |
Legends:
Quarter-finals
Group C
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Auckland City | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 13:0 | +13 | W W W |
2 | Lautoka | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:3 | +2 | L W W |
3 | Vénus | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:10 | -7 | W L L |
4 | Madang Fox | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2:10 | -8 | L L L |
Legends:
Quarter-finals
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nalkutan FC | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 9:1 | +8 | W W W |
2 | Lae City | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 9:6 | +3 | L W W |
3 | Ba | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:3 | +1 | W L L |
4 | Tupapa Maraerenga | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 3:15 | -12 | L L L |
Legends:
Quarter-finals
Group D
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Team Wellington | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 13:3 | +10 | W W D |
2 | Marist Fire | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 5:3 | +2 | W D D |
3 | Magenta | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:6 | -2 | L D W |
4 | Lupe Ole Soaga | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2:12 | -10 | L L L |
Legends:
Quarter-finals
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Solomon Warriors | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 8:2 | +6 | W W |
2 (1) | Dragon | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4:0 | +4 | W |
3 (3) | Erakor Golden Star FC | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 5:4 | +1 | L W |
4 (4) | Lössi | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2:2 | 0 | D |
Group C
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Auckland City | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 6:0 | +6 | W W |
2 (2) | Lautoka | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:1 | +2 | W |
3 (4) | Madang Fox | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:2 | -1 | L |
4 (3) | Vénus | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:9 | -8 | L L |
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Ba | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4:1 | +3 | W |
2 (1) | Nalkutan FC | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 | W |
3 (2) | Lae City | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:4 | -2 | L W |
4 (4) | Tupapa Maraerenga | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2:11 | -9 | L L |
Group D
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Team Wellington | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 12:2 | +10 | W W |
2 (3) | Magenta | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:0 | +2 | W |
3 (2) | Marist Fire | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2:2 | 0 | D D |
4 (4) | Lupe Ole Soaga | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:3 | -2 | L |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Dragon | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 5:5 | 0 | L W |
2 (3) | Erakor Golden Star FC | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2:2 | 0 | D |
3 (2) | Solomon Warriors | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:2 | -2 | L |
4 (4) | Lössi | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:10 | -9 | L L |
Group C
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Auckland City | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 7:0 | +7 | W |
2 (3) | Vénus | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:1 | +1 | W |
3 (2) | Lautoka | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:2 | 0 | L W |
4 (4) | Madang Fox | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:8 | -7 | L L |
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Nalkutan FC | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 8:1 | +7 | W W |
2 (2) | Lae City | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 7:2 | +5 | W |
3 (3) | Ba | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:2 | -2 | L L |
4 (4) | Tupapa Maraerenga | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:4 | -3 | L |
Group D
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Marist Fire | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:1 | +2 | W |
2 (1) | Team Wellington | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 0 | D |
3 (3) | Magenta | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 2:6 | -4 | L D |
4 (4) | Lupe Ole Soaga | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:9 | -8 | L L |
Visual table
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tupapa Maraerenga | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 15:2 | +13 |
2 | Lupe Ole Soaga | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 19:2 | +17 |
3 | Veitongo FC | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3:16 | -13 |
4 | Pago Youth A | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2:19 | -17 |
Legends:
Next Round
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dragon | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 9:5 | +4 |
2 | Solomon Warriors | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 8:4 | +4 |
3 | Erakor Golden Star FC | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 7:6 | +1 |
4 | Lössi | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3:12 | -9 |
Legends:
Quarter-finals
Group C
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Auckland City | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 13:0 | +13 |
2 | Lautoka | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:3 | +2 |
3 | Vénus | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:10 | -7 |
4 | Madang Fox | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2:10 | -8 |
Legends:
Quarter-finals
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nalkutan FC | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 9:1 | +8 |
2 | Lae City | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 9:6 | +3 |
3 | Ba | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:3 | +1 |
4 | Tupapa Maraerenga | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 3:15 | -12 |
Legends:
Quarter-finals
Group D
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Team Wellington | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 13:3 | +10 |
2 | Marist Fire | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 5:3 | +2 |
3 | Magenta | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:6 | -2 |
4 | Lupe Ole Soaga | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2:12 | -10 |
Legends:
Quarter-finals