Arena Cup (2019)
0
16 matches
Latest scores
World : Arena Cup
Final
27.0113:30
Istra 1961
Lokomotiva Zagreb
3
1
FT
3rd Place Final
27.0110:00
Znojmo
Zagłębie Sosnowiec
2
4
FT
5th Place Final
26.0110:00
Slaven Koprivnica
Žarkovo
4
2
FT
7th Place Final
26.0110:00
Inter Zaprešić
OFK Titograd
3
1
FT
Group Stage
24.0113:30
Lokomotiva Zagreb
Slaven Koprivnica
2
1
FT
24.0110:00
Znojmo
OFK Titograd
1
0
FT
23.0113:30
Istra 1961
Inter Zaprešić
2
1
FT
23.0110:00
Zagłębie Sosnowiec
Žarkovo
1
1
FT
21.0113:30
Slaven Koprivnica
Znojmo
1
0
FT
21.0110:00
Lokomotiva Zagreb
OFK Titograd
3
1
FT
20.0113:30
Inter Zaprešić
Zagłębie Sosnowiec
2
4
FT
20.0110:00
Istra 1961
Žarkovo
1
2
FT
18.0113:30
Slaven Koprivnica
OFK Titograd
4
0
FT
18.0110:00
Lokomotiva Zagreb
Znojmo
3
1
FT
17.0113:30
Inter Zaprešić
Žarkovo
1
0
FT
Table and standings
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Istra 1961 | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:3 | +2 | W L W |
2 | Zagłębie Sosnowiec | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5:5 | 0 | D W L |
3 | Žarkovo | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:3 | 0 | D W L |
4 | Inter Zaprešić | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:6 | -2 | L L W |
Legends:
Final
3rd Place Final
5th Place Final
7th Place Final
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiva Zagreb | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 8:3 | +5 | W W W |
2 | Slaven Koprivnica | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:2 | +4 | L W W |
3 | Znojmo | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 2:4 | -2 | W L L |
4 | OFK Titograd | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1:8 | -7 | L L L |
Legends:
Final
3rd Place Final
5th Place Final
7th Place Final
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Istra 1961 | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:3 | +2 | W L W |
2 (4) | Inter Zaprešić | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:4 | -1 | L W |
3 (2) | Zagłębie Sosnowiec | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 0 | D |
4 (3) | Žarkovo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Lokomotiva Zagreb | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 8:3 | +5 | W W W |
2 (2) | Slaven Koprivnica | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 5:0 | +5 | W W |
3 (3) | Znojmo | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 | W |
4 (4) | OFK Titograd | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Žarkovo | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:3 | 0 | D W L |
2 (2) | Zagłębie Sosnowiec | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 4:4 | 0 | W L |
3 (1) | Istra 1961 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
4 (4) | Inter Zaprešić | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:2 | -1 | L |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Lokomotiva Zagreb | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
2 (2) | Slaven Koprivnica | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:2 | -1 | L |
3 (3) | Znojmo | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:4 | -3 | L L |
4 (4) | OFK Titograd | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1:8 | -7 | L L L |