Elite Two (2023/2024)
0
175 matches
Latest scores
Cameroon : Elite Two
Matchday 7 (Championship Round)
14.0414:30
Djiko
Aigle Royal de Moungo
0
3
FT
14.0414:30
Eding Sport
Bafmeng United
2
1
FT
14.0414:30
Racing
Tonnerre
1
1
FT
14.0414:30
Dragon de Yaoundé
Panthère
0
7
FT
Matchday 7 (Relegation Round)
14.0412:30
Renaissance
Foncha ST
1
1
FT
14.0412:30
ISOHSA
Rangers Bafut
7
0
FT
14.0412:30
Yafoot
Leopard de Douala
1
0
FT
14.0412:30
FAP
Unisport Bafang
1
1
FT
Matchday 6 (Championship Round)
11.0414:30
Aigle Royal de Moungo
Dragon de Yaoundé
3
1
FT
11.0414:30
Panthère
Djiko
1
0
FT
11.0412:30
Bafmeng United
Racing
0
4
FT
11.0412:30
Tonnerre
Eding Sport
2
1
FT
Matchday 6 (Relegation Round)
10.0414:30
Unisport Bafang
ISOHSA
0
2
FT
10.0414:30
Rangers Bafut
FAP
1
2
FT
10.0412:30
Foncha ST
Yafoot
4
0
FT
10.0412:30
Renaissance
Leopard de Douala
2
0
FT
Matchday 5 (Championship Round)
08.0414:30
Racing
Aigle Royal de Moungo
0
0
FT
08.0414:30
Djiko
Tonnerre
0
0
FT
08.0412:30
Eding Sport
Panthère
3
1
FT
08.0412:30
Dragon de Yaoundé
Bafmeng United
2
2
FT
Matchday 5 (Relegation Round)
07.0414:30
Yafoot
Unisport Bafang
0
0
FT
07.0414:30
FAP
Leopard de Douala
3
0
FT
07.0412:30
ISOHSA
Foncha ST
3
2
FT
Matchday 4 (Championship Round)
05.0414:30
Aigle Royal de Moungo
Eding Sport
2
1
FT
05.0412:30
Bafmeng United
Djiko
0
4
FT
04.0414:30
Panthère
Racing
0
0
FT
Matchday 4 (Relegation Round)
04.0414:30
Foncha ST
FAP
2
1
FT
Matchday 4 (Championship Round)
04.0412:30
Tonnerre
Dragon de Yaoundé
2
1
FT
Matchday 4 (Relegation Round)
04.0412:30
Leopard de Douala
ISOHSA
1
4
FT
04.0412:30
Rangers Bafut
Yafoot
0
1
FT
Matchday 3 (Championship Round)
01.0414:30
Panthère
Tonnerre
1
1
FT
01.0414:30
Eding Sport
Djiko
1
1
FT
01.0412:30
Aigle Royal de Moungo
Bafmeng United
2
0
FT
01.0412:30
Racing
Dragon de Yaoundé
2
0
FT
Matchday 3 (Relegation Round)
31.0314:30
Rangers Bafut
Leopard de Douala
2
0
FT
31.0314:30
Unisport Bafang
Foncha ST
3
0
FT
31.0312:30
Renaissance
FAP
0
1
FT
31.0312:30
Yafoot
ISOHSA
1
0
FT
Matchday 5 (Relegation Round)
30.0322:00
Cancelled CANC
Cancelled CANC
Renaissance
Rangers Bafut
Matchday 2 (Championship Round)
29.0314:30
Tonnerre
Aigle Royal de Moungo
1
2
FT
29.0312:30
Dragon de Yaoundé
Eding Sport
1
2
FT
28.0316:00
Djiko
Racing
0
0
FT
Matchday 2 (Relegation Round)
28.0314:30
FAP
Yafoot
0
0
FT
28.0314:30
Leopard de Douala
Unisport Bafang
1
3
FT
28.0312:30
Foncha ST
Rangers Bafut
0
0
FT
Matchday 2 (Championship Round)
28.0312:30
Bafmeng United
Panthère
0
2
FT
Matchday 2 (Relegation Round)
28.0312:30
ISOHSA
Renaissance
2
0
FT
Matchday 4 (Relegation Round)
26.0323:00
Cancelled CANC
Cancelled CANC
Unisport Bafang
Renaissance
Matchday 1 (Relegation Round)
24.0315:00
Unisport Bafang
Rangers Bafut
2
0
FT
24.0315:00
Leopard de Douala
Foncha ST
1
1
FT
Matchday 1 (Championship Round)
24.0315:00
Dragon de Yaoundé
Djiko
0
5
FT
Matchday 1 (Relegation Round)
24.0313:00
ISOHSA
FAP
2
2
FT
Matchday 1 (Championship Round)
24.0313:00
Tonnerre
Bafmeng United
2
0
FT
Matchday 1 (Relegation Round)
24.0313:00
Cancelled CANC
Cancelled CANC
Renaissance
Yafoot
Matchday 1 (Championship Round)
23.0315:00
Eding Sport
Racing
1
0
FT
23.0313:00
Aigle Royal de Moungo
Panthère
0
2
FT
Matchday 14 (Regular Season)
11.0114:30
FAP
ISOHSA
3
3
FT
11.0114:30
Eding Sport
Panthère
2
3
FT
11.0113:00
Rangers Bafut
Leopard de Douala
0
0
FT
11.0112:30
Dragon de Yaoundé
Djiko
2
0
FT
11.0112:30
Yafoot
Renaissance
0
1
FT
10.0114:00
Bafmeng United
Unisport Bafang
3
0
FT
10.0112:00
Aigle Royal de Moungo
Tonnerre
1
5
FT
10.0112:00
Foncha ST
Racing
2
4
FT
Matchday 13 (Regular Season)
06.0114:30
Renaissance
Aigle Royal de Moungo
5
4
FT
06.0114:00
Djiko
Rangers Bafut
2
1
FT
06.0114:00
Unisport Bafang
Foncha ST
3
0
FT
06.0114:00
Panthère
FAP
2
2
FT
06.0114:00
ISOHSA
Eding Sport
0
2
FT
06.0112:30
Tonnerre
Yafoot
2
0
FT
06.0112:00
Leopard de Douala
Dragon de Yaoundé
2
3
FT
06.0112:00
Racing
Bafmeng United
1
0
FT
Matchday 12 (Regular Season)
03.0114:30
Eding Sport
Leopard de Douala
3
2
FT
03.0114:00
Racing
Aigle Royal de Moungo
2
3
FT
03.0114:00
Bafmeng United
Renaissance
5
1
FT
03.0114:00
Unisport Bafang
Yafoot
5
1
FT
03.0114:00
Panthère
Rangers Bafut
2
1
FT
03.0114:00
ISOHSA
Dragon de Yaoundé
2
1
FT
03.0112:30
FAP
Djiko
1
1
FT
03.0112:00
Foncha ST
Tonnerre
0
2
FT
Matchday 11 (Regular Season)
29.1214:30
Yafoot
Racing
0
2
FT
29.1212:30
Renaissance
Foncha ST
1
3
FT
28.1214:30
Tonnerre
Bafmeng United
2
2
FT
28.1214:30
Aigle Royal de Moungo
Unisport Bafang
3
1
FT
28.1214:00
Rangers Bafut
ISOHSA
1
2
FT
28.1214:00
Djiko
Eding Sport
0
1
FT
28.1212:30
Leopard de Douala
FAP
1
2
FT
28.1212:30
Dragon de Yaoundé
Panthère
1
3
FT
Matchday 10 (Regular Season)
20.1214:30
Eding Sport
Dragon de Yaoundé
3
1
FT
20.1214:00
Panthère
Djiko
1
1
FT
20.1214:00
Racing
Renaissance
1
0
FT
20.1214:00
Bafmeng United
Aigle Royal de Moungo
1
0
FT
20.1214:00
Unisport Bafang
Tonnerre
5
2
FT
20.1214:00
ISOHSA
Leopard de Douala
4
0
FT
20.1212:30
Yafoot
Foncha ST
2
0
FT
20.1212:00
Rangers Bafut
FAP
0
1
FT
Matchday 9 (Regular Season)
11.1214:30
Tonnerre
Racing
1
0
FT
11.1214:00
Leopard de Douala
Panthère
1
1
FT
11.1212:30
Renaissance
Unisport Bafang
1
0
FT
10.1214:30
FAP
Dragon de Yaoundé
0
0
FT