Copa Paulista (2013)
0
218 matches
Table and standings
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Linense | 21 | 10 | 7 | 0 | 3 | 15:10 | +5 | W W W W L |
2 | Mirassol | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 22:10 | +12 | W L L D W |
3 | Rio Preto | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 11:13 | -2 | L L D D W |
4 | Monte Azul | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 12:13 | -1 | D W L D L |
5 | Noroeste | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 7:10 | -3 | L W D D W |
6 | AA Francana | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 10:21 | -11 | D L W L L |
Legends:
Next Round
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Inter de Limeira | 21 | 12 | 5 | 6 | 1 | 12:5 | +7 | D D W W D |
2 | XV de Piracicaba | 20 | 12 | 5 | 5 | 2 | 13:8 | +5 | D D D L W |
3 | Independente SP | 19 | 12 | 5 | 4 | 3 | 10:9 | +1 | D W W L W |
4 | Ferroviária | 17 | 12 | 4 | 5 | 3 | 14:13 | +1 | D D D L W |
5 | São Carlos | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 10:13 | -3 | D D L W W |
6 | Sertãozinho | 11 | 12 | 2 | 5 | 5 | 8:14 | -6 | D D D L D |
7 | Comercial | 9 | 12 | 1 | 6 | 5 | 8:13 | -5 | D D L L L |
Legends:
Next Round
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ituano | 25 | 12 | 8 | 1 | 3 | 17:7 | +10 | W L L W L |
2 | São Bento | 23 | 12 | 6 | 5 | 1 | 13:4 | +9 | D W W W D |
3 | Rio Branco SP | 22 | 12 | 6 | 4 | 2 | 13:9 | +4 | L W W D D |
4 | Grêmio Esportivo Osasco | 16 | 12 | 3 | 7 | 2 | 9:9 | 0 | L D W W D |
5 | Paulista | 10 | 12 | 2 | 4 | 6 | 10:13 | -3 | D L W L D |
6 | RB Brasil | 10 | 12 | 2 | 4 | 6 | 4:11 | -7 | D L L D W |
7 | União Agrícola Barbarense FC | 7 | 12 | 2 | 1 | 9 | 8:21 | -13 | W L L L L |
Legends:
Next Round
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Juventus | 24 | 12 | 7 | 3 | 2 | 16:6 | +10 | D W W L D |
2 | São Bernardo | 24 | 12 | 7 | 3 | 2 | 16:6 | +10 | W L W W L |
3 | São Caetano | 22 | 12 | 6 | 4 | 2 | 15:9 | +6 | D W W W W |
4 | Osasco Audax | 19 | 12 | 5 | 4 | 3 | 13:9 | +4 | D L W W W |
5 | Santo André | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 11:11 | 0 | W L L L L |
6 | Taubaté | 12 | 12 | 2 | 6 | 4 | 10:12 | -2 | D L L D W |
7 | Clube Atlético Joseense | 1 | 12 | 0 | 1 | 11 | 3:31 | -28 | L L L L L |
Legends:
Next Round
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (4) | Monte Azul | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 7:3 | +4 | W D W L W |
2 (1) | Linense | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 10:7 | +3 | W W L L W |
3 (2) | Mirassol | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 9:4 | +5 | W L D D W |
4 (3) | Rio Preto | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 7:6 | +1 | L D W L W |
5 (5) | Noroeste | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 5:6 | -1 | W W L L L |
6 (6) | AA Francana | 3 | 5 | 0 | 3 | 2 | 4:9 | -5 | D L D L D |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Inter de Limeira | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 7:2 | +5 | D W W L W |
2 (2) | XV de Piracicaba | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 7:5 | +2 | D L D W W |
3 (3) | Independente SP | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 6:4 | +2 | W L W D W |
4 (4) | Ferroviária | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 8:6 | +2 | D D L W D |
5 (6) | Sertãozinho | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 6:6 | 0 | D D D W L |
6 (5) | São Carlos | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 4:4 | 0 | D W W L D |
7 (7) | Comercial | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 5:5 | 0 | D L L D W |
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Ituano | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 13:2 | +11 | W W W W W |
2 (2) | São Bento | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 7:1 | +6 | W W D W W |
3 (3) | Rio Branco SP | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 7:2 | +5 | W W D W D |
4 (4) | Grêmio Esportivo Osasco | 10 | 6 | 2 | 4 | 0 | 4:2 | +2 | D W D D W |
5 (5) | Paulista | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 8:3 | +5 | D W W L D |
6 (7) | União Agrícola Barbarense FC | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 7:10 | -3 | W L L W L |
7 (6) | RB Brasil | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 2:6 | -4 | L D L W L |
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Juventus | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 9:5 | +4 | W L D W W |
2 (2) | São Bernardo | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 8:3 | +5 | W W D W D |
3 (3) | São Caetano | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 7:2 | +5 | D W W D W |
4 (4) | Osasco Audax | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 7:3 | +4 | D W W W D |
5 (5) | Santo André | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 5:5 | 0 | L L W W L |
6 (6) | Taubaté | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 6:7 | -1 | L L W W L |
7 (7) | Clube Atlético Joseense | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 2:15 | -13 | L L L L L |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Mirassol | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 13:6 | +7 | L W W W W |
2 (1) | Linense | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 5:3 | +2 | W W W W L |
3 (3) | Rio Preto | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 4:7 | -3 | L D W W D |
4 (5) | Noroeste | 3 | 5 | 0 | 3 | 2 | 2:4 | -2 | L D D D L |
5 (6) | AA Francana | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 6:12 | -6 | L W L L L |
6 (4) | Monte Azul | 2 | 5 | 0 | 2 | 3 | 5:10 | -5 | D L L D L |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Inter de Limeira | 10 | 6 | 2 | 4 | 0 | 5:3 | +2 | D W D D D |
2 (2) | XV de Piracicaba | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 6:3 | +3 | D D W W L |
3 (4) | Ferroviária | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 6:7 | -1 | D L W W D |
4 (3) | Independente SP | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 4:5 | -1 | D W W D L |
5 (5) | São Carlos | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 6:9 | -3 | D L L L L |
6 (7) | Comercial | 3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 3:8 | -5 | D L D L L |
7 (6) | Sertãozinho | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 2:8 | -6 | D L L L L |
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | São Bento | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 6:3 | +3 | D W D L W |
2 (3) | Rio Branco SP | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 6:7 | -1 | L D W W L |
3 (1) | Ituano | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 4:5 | -1 | L L L D W |
4 (4) | Grêmio Esportivo Osasco | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 5:7 | -2 | L W D L D |
5 (6) | RB Brasil | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 2:5 | -3 | D L W L D |
6 (5) | Paulista | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 2:10 | -8 | L L D L L |
7 (7) | União Agrícola Barbarense FC | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 1:11 | -10 | L L L L L |
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | São Bernardo | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 8:3 | +5 | L W L W W |
2 (1) | Juventus | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 7:1 | +6 | D W W L D |
3 (3) | São Caetano | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 8:7 | +1 | W W W L L |
4 (4) | Osasco Audax | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 6:6 | 0 | L W D L W |
5 (5) | Santo André | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 6:6 | 0 | W L L L D |
6 (6) | Taubaté | 5 | 6 | 0 | 5 | 1 | 4:5 | -1 | D D L D D |
7 (7) | Clube Atlético Joseense | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 1:16 | -15 | L L L L L |
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ituano | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 12:5 | +7 | D W W W W |
2 | Juventus | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 6:6 | 0 | W W L L W |
3 | Ferroviária | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 6:7 | -1 | D L D D L |
4 | Rio Preto | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 5:11 | -6 | L L D D L |
Legends:
Next Round
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | São Caetano | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 9:10 | -1 | D W L D W |
2 | Inter de Limeira | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 7:3 | +4 | W L W D L |
3 | São Bento | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 5:7 | -2 | D W L D W |
4 | Monte Azul | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 8:9 | -1 | L L W D L |
Legends:
Next Round
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Osasco Audax | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 15:6 | +9 | W W D D D |
2 | XV de Piracicaba | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 9:7 | +2 | W L W W D |
3 | Rio Branco SP | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 11:9 | +2 | L W D D L |
4 | Linense | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 3:16 | -13 | L L L L W |
Legends:
Next Round
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Grêmio Esportivo Osasco | 10 | 6 | 2 | 4 | 0 | 6:4 | +2 | W D W D D |
2 | São Bernardo | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 7:6 | +1 | L L W W W |
3 | Independente SP | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 5:7 | -2 | L W L D L |
4 | Mirassol | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 5:6 | -1 | W D L L D |
Legends:
Next Round
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Ituano | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6:3 | +3 | D W W |
2 (2) | Juventus | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:3 | +2 | W L W |
3 (3) | Ferroviária | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:3 | 0 | L D W |
4 (4) | Rio Preto | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:4 | -2 | L D W |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | São Caetano | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6:4 | +2 | W D W |
2 (2) | Inter de Limeira | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 4:1 | +3 | W W L |
3 (3) | São Bento | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 3:2 | +1 | D D W |
4 (4) | Monte Azul | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5:4 | +1 | L W L |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Osasco Audax | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 9:3 | +6 | W D W |
2 (3) | Rio Branco SP | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 7:3 | +4 | W D W |
3 (2) | XV de Piracicaba | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5:2 | +3 | W W D |
4 (4) | Linense | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 2:7 | -5 | L L W |
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Independente SP | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5:2 | +3 | W D W |
2 (2) | São Bernardo | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:3 | +2 | L W W |
3 (1) | Grêmio Esportivo Osasco | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 3:2 | +1 | D W D |
4 (4) | Mirassol | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:1 | +1 | W L D |
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Ituano | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:2 | +4 | W W L |
2 (2) | Juventus | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 1:3 | -2 | W L L |
3 (3) | Ferroviária | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 3:4 | -1 | D D L |
4 (4) | Rio Preto | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3:7 | -4 | L D L |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Inter de Limeira | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:2 | +1 | L D W |
2 (1) | São Caetano | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:6 | -3 | D L W |
3 (3) | São Bento | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 2:5 | -3 | W L L |
4 (4) | Monte Azul | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3:5 | -2 | L D L |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Osasco Audax | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 6:3 | +3 | W D D |
2 (2) | XV de Piracicaba | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:5 | -1 | L W L |
3 (3) | Rio Branco SP | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 4:6 | -2 | L D L |
4 (4) | Linense | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1:9 | -8 | L L L |
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Grêmio Esportivo Osasco | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 3:2 | +1 | W D D |
2 (2) | São Bernardo | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:3 | -1 | L W D |
3 (4) | Mirassol | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3:5 | -2 | D L L |
4 (3) | Independente SP | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0:5 | -5 | L L L |
Visual table
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Linense | 21 | 10 | 7 | 0 | 3 | 15:10 | +5 |
2 | Mirassol | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 22:10 | +12 |
3 | Rio Preto | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 11:13 | -2 |
4 | Monte Azul | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 12:13 | -1 |
5 | Noroeste | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 7:10 | -3 |
6 | AA Francana | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 10:21 | -11 |
Legends:
Next Round
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Inter de Limeira | 21 | 12 | 5 | 6 | 1 | 12:5 | +7 |
2 | XV de Piracicaba | 20 | 12 | 5 | 5 | 2 | 13:8 | +5 |
3 | Independente SP | 19 | 12 | 5 | 4 | 3 | 10:9 | +1 |
4 | Ferroviária | 17 | 12 | 4 | 5 | 3 | 14:13 | +1 |
5 | São Carlos | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 10:13 | -3 |
6 | Sertãozinho | 11 | 12 | 2 | 5 | 5 | 8:14 | -6 |
7 | Comercial | 9 | 12 | 1 | 6 | 5 | 8:13 | -5 |
Legends:
Next Round
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ituano | 25 | 12 | 8 | 1 | 3 | 17:7 | +10 |
2 | São Bento | 23 | 12 | 6 | 5 | 1 | 13:4 | +9 |
3 | Rio Branco SP | 22 | 12 | 6 | 4 | 2 | 13:9 | +4 |
4 | Grêmio Esportivo Osasco | 16 | 12 | 3 | 7 | 2 | 9:9 | 0 |
5 | Paulista | 10 | 12 | 2 | 4 | 6 | 10:13 | -3 |
6 | RB Brasil | 10 | 12 | 2 | 4 | 6 | 4:11 | -7 |
7 | União Agrícola Barbarense FC | 7 | 12 | 2 | 1 | 9 | 8:21 | -13 |
Legends:
Next Round
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Juventus | 24 | 12 | 7 | 3 | 2 | 16:6 | +10 |
2 | São Bernardo | 24 | 12 | 7 | 3 | 2 | 16:6 | +10 |
3 | São Caetano | 22 | 12 | 6 | 4 | 2 | 15:9 | +6 |
4 | Osasco Audax | 19 | 12 | 5 | 4 | 3 | 13:9 | +4 |
5 | Santo André | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 11:11 | 0 |
6 | Taubaté | 12 | 12 | 2 | 6 | 4 | 10:12 | -2 |
7 | Clube Atlético Joseense | 1 | 12 | 0 | 1 | 11 | 3:31 | -28 |
Legends:
Next Round
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ituano | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 12:5 | +7 |
2 | Juventus | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 6:6 | 0 |
3 | Ferroviária | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 6:7 | -1 |
4 | Rio Preto | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 5:11 | -6 |
Legends:
Next Round
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | São Caetano | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 9:10 | -1 |
2 | Inter de Limeira | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 7:3 | +4 |
3 | São Bento | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 5:7 | -2 |
4 | Monte Azul | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 8:9 | -1 |
Legends:
Next Round
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Osasco Audax | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 15:6 | +9 |
2 | XV de Piracicaba | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 9:7 | +2 |
3 | Rio Branco SP | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 11:9 | +2 |
4 | Linense | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 3:16 | -13 |
Legends:
Next Round
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Grêmio Esportivo Osasco | 10 | 6 | 2 | 4 | 0 | 6:4 | +2 |
2 | São Bernardo | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 7:6 | +1 |
3 | Independente SP | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 5:7 | -2 |
4 | Mirassol | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 5:6 | -1 |
Legends:
Next Round