Cup (2019/2020)
0
312 matches
Latest scores
Belgium : Cup
Final
01.0818:30
Club Brugge
Antwerp
0
1
FT
Semi-finals
06.0219:45
Kortrijk
Antwerp
0
1
FT
05.0219:45
Zulte Waregem
Club Brugge
1
2
FT
23.0119:45
Antwerp
Kortrijk
1
1
FT
22.0119:45
Club Brugge
Zulte Waregem
1
1
FT
Quarter-finals
19.1219:45
Anderlecht
Club Brugge
0
2
FT
18.1219:45
Standard Liège
Antwerp
1
3
FT
18.1219:00
Union Saint-Gilloise
Kortrijk
0
1
FT
17.1219:45
Zulte Waregem
Sporting Charleroi
2
0
FT
8th Finals
05.1219:45
Excel Mouscron
Anderlecht
2
3
FT
04.1219:45
Sporting Charleroi
Gent
1
0
FT
04.1219:30
KV Oostende
Club Brugge
PSO
2
4
1
1
FT
04.1219:00
Union Saint-Gilloise
Westerlo
PSO
4
1
0
0
FT
04.1219:00
Standard Liège
Rebecq
3
0
FT
04.1219:00
Kortrijk
AS Eupen
2
1
FT
04.1219:00
Zulte Waregem
Sint-Truiden
3
0
FT
03.1219:45
Antwerp
Genk
PSO
4
3
3
3
FT
16th Finals
26.0918:30
Standard Liège
Lommel
2
1
FT
26.0918:30
Antwerp
KSC Lokeren Oost-Vlaanderen
AET
4
2
2
2
FT
25.0918:45
Beerschot
Anderlecht
AET
2
3
2
2
FT
25.0918:30
Francs Borains
Club Brugge
0
3
FT
25.0918:30
Sint-Truiden
OH Leuven
AET
2
0
0
0
FT
25.0918:30
Dessel Sport
Excel Mouscron
0
1
FT
25.0918:30
Eendracht Aalst
Gent
0
4
FT
25.0918:00
Cappellen
AS Eupen
0
0
FT
25.0918:00
Zulte Waregem
KFC Duffel
4
2
FT
25.0918:00
Rupel Boom
Sporting Charleroi
2
3
FT
25.0918:00
RFC Seraing
Kortrijk
1
3
FT
25.0918:00
Union Saint-Gilloise
Verlaine
3
0
FT
25.0918:00
Mandel United
KV Oostende
0
2
FT
24.0918:30
Ronse
Genk
0
3
FT
24.0918:00
Cercle Brugge
Rebecq
0
1
FT
24.0918:00
Waasland-Beveren
Westerlo
3
4
FT
5th Round
25.0814:00
Rebecq
FC Tilleur
2
1
FT
25.0814:00
Cappellen
VW Hamme
1
0
FT
25.0814:00
KFC Duffel
Knokke
2
1
FT
25.0814:00
Francs Borains
Torhout
6
1
FT
25.0814:00
Rupel Boom
Vosselaar
AET
4
2
2
2
FT
25.0814:00
Ronse
Olympia Wijgmaal
4
2
FT
24.0818:00
La Louvière Centre
Westerlo
1
2
FT
24.0818:00
Lommel
KSV Temse
4
0
FT
24.0818:00
Heist
KSC Lokeren Oost-Vlaanderen
0
4
FT
24.0818:00
Mandel United
Gullegem
AET
1
0
0
0
FT
24.0817:30
Onhaye
Eendracht Aalst
0
1
FT
24.0817:00
RFC Seraing
KSV Roeselare
1
0
FT
24.0815:00
Dessel Sport
Excelsior Virton
3
1
FT
24.0814:00
Beerschot
Dikkelvenne
6
1
FT
23.0818:30
OH Leuven
RFC Wetteren
6
0
FT
23.0818:00
Verlaine
KRC Bambrugge
PSO
4
2
1
1
FT
4th Round
18.0814:00
Loenhout SK
Dikkelvenne
1
4
FT
18.0814:00
FC Tilleur
Tienen
5
3
FT
18.0814:00
Union Namur
Verlaine
1
2
FT
18.0814:00
Oudenaarde
KSV Temse
1
2
FT
18.0814:00
Londerzeel
Eendracht Aalst
2
4
FT
18.0814:00
Rhodienne-De Hoek
Onhaye
0
2
FT
18.0814:00
Francs Borains
Liège
AET
2
1
1
1
FT
18.0814:00
Gullegem
Oostkamp
3
1
FT
18.0814:00
RFC Wetteren
RES Durbuy
PSO
4
2
1
1
FT
18.0814:00
KFC Sint-Job
Rupel Boom
AET
3
4
3
3
FT
18.0814:00
FC Mariekerke
Ronse
0
3
FT
18.0814:00
Olympic Charleroi
KRC Bambrugge
1
2
FT
18.0814:00
Rebecq
Lyra-Lierse Berlaar
2
0
FT
18.0814:00
Deinze
Heist
0
0
FT
18.0814:00
VW Hamme
Tubize
1
0
FT
18.0814:00
Meux
Cappellen
0
2
FT
18.0814:00
Mandel United
Habay-la-Neuve
5
0
FT
18.0814:00
US Givry
KFC Duffel
1
5
FT
18.0814:00
Olympia Wijgmaal
Nijlen
2
0
FT
18.0814:00
Blankenberge
Vosselaar
0
2
FT
17.0818:00
Torhout
Royal Stade Brainois
2
1
FT
17.0817:00
La Louvière Centre
De Kempen
7
2
FT
17.0817:00
Dessel Sport
RWDM
AET
4
2
2
2
FT
17.0817:00
Dender
RFC Seraing
1
3
FT
17.0817:00
Knokke
Bilzen Youth
5
0
FT
3rd Round
11.0815:00
Olsa Brakel
Heist
1
1
FT
11.0814:00
Oostkamp
Berchem Sport
3
1
FT
11.0814:00
Tempo Overijse
Oudenaarde
2
2
FT
11.0814:00
Eendracht Aalst
Lierse K
2
0
FT
11.0814:00
Oostnieuwkerke
Liège
0
3
FT
11.0814:00
Onhaye
Braine
0
0
FT
11.0814:00
Dessel Sport
Raeren-Eynatten
3
3
FT
11.0814:00
US Givry
Eendracht Termien
4
4
FT
11.0814:00
Dikkelvenne
Sporting Kampenhout
5
0
FT
11.0814:00
Union Namur
URSL Visé
2
1
FT
11.0814:00
KVC Wingene
Loenhout SK
0
0
FT
11.0814:00
Pepingen-Halle
Verlaine
0
2
FT
11.0814:00
Gullegem
Montignies
3
1
FT
11.0814:00
Avanti
Torhout
1
2
FT
11.0814:00
Svelta Melsele
Knokke
0
2
FT
11.0814:00
FC Mariekerke
Herstal
2
1
FT
11.0814:00
Zelzate
La Louvière Centre
1
2
FT
11.0814:00
Stade Everois
FC Tilleur
1
4
FT
11.0814:00
Bilzen Youth
Eendracht Aalter
1
1
FT
11.0814:00
UCE Liège
Deinze
0
3
FT
11.0814:00
Solières Sport
RFC Seraing
0
2
FT
11.0814:00
KSV Temse
Jong Zulte
2
1
FT
11.0814:00
Bocholt
Mandel United
1
2
FT
11.0814:00
VW Hamme
Belœil
5
1
FT
11.0814:00
Tienen
Sint-Eloois-Winkel
2
1
FT
11.0814:00
Francs Borains
Weerstand Koersel
4
1
FT