Toto Cup Ligat Leumit (2022)
0
33 matches
Latest scores
Israel : Toto Cup Ligat Leumit
Final
25.0117:00
Hapoel Rishon LeZion
Hapoel Ramat HaSharon
1
0
FT
9th-12th Place Play-offs
31.1017:00
Hapoel Petah Tikva
Maccabi Ahi Nazareth
5
1
FT
Semi-finals
31.1017:00
Hapoel Rishon LeZion
Hapoel Acre
2
0
FT
13th-16th Place Play-offs
27.1016:30
Bnei Yehuda
Hapoel Nof HaGalil
2
0
FT
5th-8th Place Play-offs
08.1013:00
Maccabi Petah Tikva
Hapoel Umm al-Fahm
1
0
FT
Matchday 3 (Group Stage)
06.0916:00
Maccabi Petah Tikva
Bnei Yehuda
2
1
FT
Matchday 2 (Group Stage)
29.0816:00
Hapoel Rishon LeZion
Maccabi Petah Tikva
0
0
FT
Matchday 1 (Group Stage)
15.0816:30
Maccabi Petah Tikva
Hapoel Petah Tikva
2
1
FT
5th-8th Place Play-offs
11.0816:30
Kafr Qasim
Hapoel Ramat Gan
2
0
FT
9th-12th Place Play-offs
11.0816:30
Agudat Sport Ashdod
Hapoel Afula
0
2
FT
Semi-finals
11.0816:30
Hapoel Ramat HaSharon
Ironi Tiberias
2
1
FT
13th-16th Place Play-offs
11.0816:30
Maccabi Kabilio Jaffa
Hapoel Kfar Saba
3
2
FT
Matchday 3 (Group Stage)
08.0816:30
Hapoel Ramat Gan
Hapoel Kfar Saba
0
0
FT
08.0816:30
Hapoel Acre
Hapoel Nof HaGalil
4
2
FT
08.0816:30
Maccabi Ahi Nazareth
Hapoel Umm al-Fahm
1
1
FT
Table and standings
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hapoel Acre | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:4 | +2 | W L W |
2 | Hapoel Umm al-Fahm | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 3:2 | +1 | D W D |
3 | Maccabi Ahi Nazareth | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:3 | +1 | D W L |
4 | Hapoel Nof HaGalil | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3:7 | -4 | L L D |
Legends:
Final Series
5th-8th Place Play-offs
Bottom Play-offs
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ironi Tiberias | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 5:1 | +4 | W W W |
2 | Hapoel Ramat Gan | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1:2 | -1 | D L W |
3 | Hapoel Afula | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 2:2 | 0 | L W L |
4 | Hapoel Kfar Saba | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:4 | -3 | D L L |
Legends:
Final Series
5th-8th Place Play-offs
Bottom Play-offs
Group C
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hapoel Rishon LeZion | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6:3 | +3 | D W W |
2 | Maccabi Petah Tikva | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 4:2 | +2 | W D W |
3 | Hapoel Petah Tikva | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:5 | -1 | L L W |
4 | Bnei Yehuda | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 3:7 | -4 | L L L |
Legends:
Final Series
5th-8th Place Play-offs
Bottom Play-offs
Group D
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hapoel Ramat HaSharon | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 3:0 | +3 | W W W |
2 | Kafr Qasim | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 2:1 | +1 | W L W |
3 | Agudat Sport Ashdod | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:3 | -2 | L D L |
4 | Maccabi Kabilio Jaffa | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:3 | -2 | L D L |
Legends:
Final Series
5th-8th Place Play-offs
Bottom Play-offs
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Hapoel Acre | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 6:3 | +3 | W W |
2 (2) | Hapoel Umm al-Fahm | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 | W |
3 (3) | Maccabi Ahi Nazareth | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 0 | D |
4 (4) | Hapoel Nof HaGalil | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:3 | -2 | L D |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Ironi Tiberias | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:0 | +2 | W |
2 (2) | Hapoel Ramat Gan | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 0 | D |
3 (3) | Hapoel Afula | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:2 | -2 | L L |
4 (4) | Hapoel Kfar Saba | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:4 | -3 | L L |
Group C
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Maccabi Petah Tikva | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 4:2 | +2 | W W |
2 (1) | Hapoel Rishon LeZion | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:1 | +2 | D W |
3 (3) | Hapoel Petah Tikva | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:0 | +2 | W |
4 (4) | Bnei Yehuda | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2:3 | -1 | L |
Group D
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Hapoel Ramat HaSharon | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2:0 | +2 | W W |
2 (2) | Kafr Qasim | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1:1 | 0 | L W |
3 (4) | Maccabi Kabilio Jaffa | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 0 | D |
4 (3) | Agudat Sport Ashdod | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | -1 | L |
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Maccabi Ahi Nazareth | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:2 | +1 | W L |
2 (2) | Hapoel Umm al-Fahm | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2:2 | 0 | D D |
3 (1) | Hapoel Acre | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | -1 | L |
4 (4) | Hapoel Nof HaGalil | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2:4 | -2 | L |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Ironi Tiberias | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 3:1 | +2 | W W |
2 (3) | Hapoel Afula | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:0 | +2 | W |
3 (2) | Hapoel Ramat Gan | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1:2 | -1 | L W |
4 (4) | Hapoel Kfar Saba | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 0 | D |
Group C
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Hapoel Rishon LeZion | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:2 | +1 | W |
2 (2) | Maccabi Petah Tikva | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 0 | D |
3 (4) | Bnei Yehuda | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:4 | -3 | L L |
4 (3) | Hapoel Petah Tikva | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2:5 | -3 | L L |
Group D
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Kafr Qasim | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 | W |
2 (1) | Hapoel Ramat HaSharon | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 | W |
3 (3) | Agudat Sport Ashdod | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:2 | -1 | D L |
4 (4) | Maccabi Kabilio Jaffa | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:2 | -2 | L L |