Liga 3 (2023/2024)
0
296 matches
Latest scores
Portugal : Liga 3
Matchday 14 (Promotion Group)
19.0514:00
Académica
Varzim
2
3
FT
19.0514:00
Sporting Covilhã
Felgueiras 1932
0
2
FT
19.0514:00
Sporting Braga II
Atlético Clube de Portugal
0
0
FT
19.0514:00
Lusitânia Lourosa
Alverca
3
2
FT
Matchday 13 (Promotion Group)
12.0517:00
Alverca
Académica
2
1
FT
12.0517:00
Felgueiras 1932
Sporting Braga II
1
1
FT
12.0515:00
Varzim
Sporting Covilhã
2
0
FT
12.0510:00
Atlético Clube de Portugal
Lusitânia Lourosa
1
0
FT
Matchday 12 (Promotion Group)
05.0510:30
Sporting Covilhã
Alverca
0
2
FT
04.0517:00
Varzim
Felgueiras 1932
2
3
FT
Matchday 10 (Relegation Round)
04.0515:00
Vianense
Anadia
0
1
FT
Matchday 12 (Promotion Group)
04.0515:00
Académica
Atlético Clube de Portugal
1
1
FT
Matchday 10 (Relegation Round)
04.0515:00
Canelas 2010
Fafe
0
2
FT
04.0515:00
Trofense
Sanjoanense
1
2
FT
04.0515:00
Sociedade União 1º de Dezembro
Caldas
0
1
FT
04.0515:00
Oliveira Hospital
Pêro Pinheiro
2
0
FT
04.0515:00
Sporting CP II
Amora
5
0
FT
Matchday 12 (Promotion Group)
04.0513:00
Lusitânia Lourosa
Sporting Braga II
3
2
FT
Matchday 11 (Promotion Group)
28.0418:00
Felgueiras 1932
Lusitânia Lourosa
2
0
FT
28.0416:00
Alverca
Varzim
1
0
FT
Matchday 9 (Relegation Round)
28.0414:00
Pêro Pinheiro
Sporting CP II
1
0
FT
28.0414:00
Amora
Sociedade União 1º de Dezembro
0
1
FT
28.0414:00
Caldas
Oliveira Hospital
1
1
FT
Matchday 11 (Promotion Group)
28.0414:00
Atlético Clube de Portugal
Sporting Covilhã
1
2
FT
28.0410:00
Sporting Braga II
Académica
1
1
FT
Matchday 9 (Relegation Round)
27.0419:30
Anadia
Canelas 2010
1
0
FT
27.0416:00
Sanjoanense
Vianense
1
1
FT
27.0414:00
Fafe
Trofense
2
3
FT
Matchday 10 (Promotion Group)
20.0418:00
Varzim
Atlético Clube de Portugal
1
1
FT
20.0416:00
Alverca
Felgueiras 1932
1
1
FT
20.0414:00
Académica
Lusitânia Lourosa
1
0
FT
20.0410:00
Sporting Covilhã
Sporting Braga II
1
2
FT
Matchday 9 (Promotion Group)
14.0416:00
Lusitânia Lourosa
Sporting Covilhã
2
2
FT
Matchday 8 (Relegation Round)
14.0414:00
Sanjoanense
Anadia
0
0
FT
14.0414:00
Vianense
Fafe
0
2
FT
14.0414:00
Trofense
Canelas 2010
4
1
FT
Matchday 9 (Promotion Group)
13.0416:30
Académica
Felgueiras 1932
1
1
FT
Matchday 8 (Relegation Round)
13.0416:00
Sporting CP II
Oliveira Hospital
1
1
FT
13.0414:00
Amora
Caldas
1
1
FT
Matchday 9 (Promotion Group)
13.0414:00
Atlético Clube de Portugal
Alverca
0
4
FT
Matchday 8 (Relegation Round)
13.0414:00
Sociedade União 1º de Dezembro
Pêro Pinheiro
1
0
FT
Matchday 9 (Promotion Group)
13.0410:00
Sporting Braga II
Varzim
2
1
FT
Matchday 8 (Promotion Group)
07.0418:30
Sporting Covilhã
Académica
1
1
FT
07.0416:00
Varzim
Lusitânia Lourosa
4
3
FT
Matchday 7 (Relegation Round)
07.0415:00
Sporting CP II
Sociedade União 1º de Dezembro
0
0
FT
07.0414:00
Canelas 2010
Sanjoanense
1
1
FT
07.0414:00
Oliveira Hospital
Amora
4
0
FT
07.0414:00
Pêro Pinheiro
Caldas
1
2
FT
Matchday 8 (Promotion Group)
07.0410:00
Felgueiras 1932
Atlético Clube de Portugal
3
0
FT
Matchday 7 (Relegation Round)
06.0414:00
Fafe
Anadia
1
0
FT
Matchday 8 (Promotion Group)
06.0414:00
Alverca
Sporting Braga II
1
0
FT
Matchday 7 (Relegation Round)
06.0410:00
Trofense
Vianense
1
0
FT
Matchday 7 (Promotion Group)
31.0317:00
Alverca
Lusitânia Lourosa
3
1
FT
31.0315:00
Atlético Clube de Portugal
Sporting Braga II
0
2
FT
30.0319:30
Felgueiras 1932
Sporting Covilhã
2
0
FT
Matchday 6 (Relegation Round)
30.0317:00
Caldas
Sporting CP II
1
0
FT
Matchday 7 (Promotion Group)
30.0315:00
Varzim
Académica
0
2
FT
Matchday 6 (Relegation Round)
30.0315:00
Sociedade União 1º de Dezembro
Oliveira Hospital
2
0
FT
30.0315:00
Vianense
Canelas 2010
0
0
FT
30.0315:00
Sanjoanense
Fafe
4
2
FT
30.0315:00
Anadia
Trofense
1
1
FT
30.0315:00
Amora
Pêro Pinheiro
4
1
FT
Matchday 5 (Relegation Round)
23.0311:00
Pêro Pinheiro
Sociedade União 1º de Dezembro
1
3
FT
Matchday 6 (Promotion Group)
17.0319:00
Sporting Braga II
Felgueiras 1932
2
1
FT
17.0315:00
Lusitânia Lourosa
Atlético Clube de Portugal
3
1
FT
Matchday 5 (Relegation Round)
17.0315:00
Caldas
Amora
1
2
FT
17.0315:00
Oliveira Hospital
Sporting CP II
0
2
FT
Matchday 6 (Promotion Group)
17.0311:00
Sporting Covilhã
Varzim
2
2
FT
Matchday 5 (Relegation Round)
16.0315:00
Fafe
Vianense
2
0
FT
16.0315:00
Canelas 2010
Trofense
1
1
FT
Matchday 6 (Promotion Group)
16.0315:00
Académica
Alverca
0
0
FT
Matchday 5 (Relegation Round)
16.0315:00
Anadia
Sanjoanense
1
2
FT
Matchday 5 (Promotion Group)
10.0319:00
Sporting Braga II
Lusitânia Lourosa
2
2
FT
10.0315:00
Atlético Clube de Portugal
Académica
1
3
FT
Matchday 4 (Relegation Round)
10.0315:00
Pêro Pinheiro
Amora
0
1
FT
Matchday 5 (Promotion Group)
09.0321:00
Felgueiras 1932
Varzim
1
0
FT
09.0319:00
Alverca
Sporting Covilhã
1
0
FT
Matchday 4 (Relegation Round)
09.0317:00
Sporting CP II
Caldas
3
0
FT
09.0315:00
Fafe
Sanjoanense
0
2
FT
09.0315:00
Trofense
Anadia
0
0
FT
09.0315:00
Canelas 2010
Vianense
1
3
FT
09.0315:00
Oliveira Hospital
Sociedade União 1º de Dezembro
1
0
FT
Matchday 4 (Promotion Group)
03.0317:30
Académica
Sporting Braga II
0
3
FT
Matchday 3 (Relegation Round)
03.0315:00
Anadia
Fafe
0
4
FT
03.0315:00
Vianense
Trofense
1
1
FT
03.0315:00
Sanjoanense
Canelas 2010
1
1
FT
Matchday 4 (Promotion Group)
02.0319:00
Sporting Covilhã
Atlético Clube de Portugal
2
2
FT
02.0317:00
Varzim
Alverca
0
1
FT
Matchday 3 (Relegation Round)
02.0315:00
Amora
Oliveira Hospital
2
0
FT
Matchday 4 (Promotion Group)
02.0315:00
Lusitânia Lourosa
Felgueiras 1932
1
0
FT
Matchday 3 (Relegation Round)
02.0315:00
Caldas
Pêro Pinheiro
4
1
FT
02.0315:00
Sociedade União 1º de Dezembro
Sporting CP II
1
4
FT
Matchday 3 (Promotion Group)
25.0215:00
Atlético Clube de Portugal
Varzim
2
0
FT
Matchday 2 (Relegation Round)
25.0215:00
Canelas 2010
Anadia
2
0
FT
25.0215:00
Oliveira Hospital
Caldas
3
1
FT
25.0215:00
Sporting CP II
Pêro Pinheiro
1
0
FT
25.0215:00
Sociedade União 1º de Dezembro
Amora
1
0
FT
25.0215:00
Vianense
Sanjoanense
1
0
FT
Matchday 3 (Promotion Group)
24.0218:30
Sporting Braga II
Sporting Covilhã
0
0
FT
Matchday 2 (Relegation Round)
24.0215:00
Trofense
Fafe
1
3
FT