Mineiro 2 (2010)
0
76 matches
Latest scores
Brazil : Mineiro 2
Finals
30.0513:30
Guarani MG
EC Mamoré
3
0
FT
24.0519:00
EC Mamoré
Guarani MG
2
1
FT
Matchday 6 (2nd Phase)
16.0519:00
Formiga EC
URT
1
0
FT
16.0519:00
Guarani MG
Poços de Caldas
1
1
FT
16.0519:00
EC Mamoré
EC Itaúna
1
0
FT
16.0519:00
Funorte EC
Tombense
1
1
FT
Matchday 5 (2nd Phase)
11.0523:00
Poços de Caldas
Formiga EC
1
0
FT
08.0519:00
EC Itaúna
Funorte EC
2
2
FT
08.0519:00
URT
Guarani MG
2
4
FT
08.0519:00
Tombense
EC Mamoré
1
1
FT
Matchday 4 (2nd Phase)
02.0513:30
Poços de Caldas
URT
1
2
FT
01.0519:00
Formiga EC
Guarani MG
1
1
FT
01.0519:00
Funorte EC
EC Mamoré
0
1
FT
01.0518:30
EC Itaúna
Tombense
1
0
FT
Matchday 3 (2nd Phase)
25.0418:00
URT
Poços de Caldas
1
2
FT
Table and standings
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Formiga EC | 18 | 8 | 5 | 3 | 0 | 18:4 | +14 | W D W W D |
2 | Guarani MG | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 13:10 | +3 | W D L W W |
3 | EC Itaúna | 10 | 8 | 2 | 4 | 2 | 14:14 | 0 | L D W D D |
4 | Tombense | 10 | 8 | 2 | 4 | 2 | 13:14 | -1 | D W L D D |
5 | Valeriodoce EC | 2 | 8 | 0 | 2 | 6 | 4:20 | -16 | L L L L L |
Legends:
Next Round
Points corrections:
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Funorte EC | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 14:8 | +6 | L W W W L |
2 | EC Mamoré | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 10:13 | -3 | W L W L W |
3 | Poços de Caldas | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 14:15 | -1 | L W L L L |
4 | URT | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 10:12 | -2 | W L W L W |
5 | CA Tricordiano | 11 | 10 | 4 | 3 | 3 | 14:9 | +5 | W W W L L |
6 | Araxá | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 10:15 | -5 | L L L W W |
Legends:
Next Round
Relegation
Points corrections:
CA Tricordiano: -4
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Formiga EC | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 14:2 | +12 | W W W W |
2 (2) | Guarani MG | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 6:3 | +3 | W L W W |
3 (3) | EC Itaúna | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 8:5 | +3 | D W D W |
4 (4) | Tombense | 6 | 4 | 1 | 3 | 0 | 9:5 | +4 | D D D W |
5 (5) | Valeriodoce EC | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 3:7 | -4 | L L D D |
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (4) | URT | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 5:2 | +3 | W W L W D |
2 (3) | Poços de Caldas | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 7:5 | +2 | W L D W W |
3 (2) | EC Mamoré | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 7:7 | 0 | L W W D W |
4 (5) | CA Tricordiano | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 6:3 | +3 | W W L D D |
5 (1) | Funorte EC | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 6:6 | 0 | L W L L W |
6 (6) | Araxá | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 8:10 | -2 | L W L D D |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Formiga EC | 6 | 4 | 1 | 3 | 0 | 4:2 | +2 | D W D D |
2 (2) | Guarani MG | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 7:7 | 0 | D W L L |
3 (4) | Tombense | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 4:9 | -5 | W L D L |
4 (3) | EC Itaúna | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 6:9 | -3 | L D D L |
5 (5) | Valeriodoce EC | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 1:13 | -12 | L L L L |
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Funorte EC | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 8:2 | +6 | W W W D D |
2 (5) | CA Tricordiano | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 8:6 | +2 | W L W L D |
3 (2) | EC Mamoré | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 3:6 | -3 | W L D D L |
4 (3) | Poços de Caldas | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 7:10 | -3 | L L L W D |
5 (4) | URT | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 5:10 | -5 | L L W D L |
6 (6) | Araxá | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 2:5 | -3 | L L W L L |
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | EC Mamoré | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 6:4 | +2 | W D W D L |
2 | Funorte EC | 7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 9:8 | +1 | D D L D D |
3 | EC Itaúna | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 6:7 | -1 | L D W D D |
4 | Tombense | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 4:6 | -2 | D D L D W |
Legends:
Promotion
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Guarani MG | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 12:6 | +6 | D W D W W |
2 | Poços de Caldas | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 8:7 | +1 | D W L W L |
3 | Formiga EC | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 6:7 | -1 | W L D L W |
4 | URT | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 8:14 | -6 | L L W L L |
Legends:
Promotion
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | EC Itaúna | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:3 | 0 | D W L |
2 (1) | EC Mamoré | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:3 | 0 | W D L |
3 (2) | Funorte EC | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 3:4 | -1 | D L D |
4 (4) | Tombense | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 2:4 | -2 | D D L |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Guarani MG | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 7:2 | +5 | D W W |
2 (3) | Formiga EC | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5:3 | +2 | W D W |
3 (2) | Poços de Caldas | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 3:2 | +1 | W L W |
4 (4) | URT | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5:7 | -2 | L L W |
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | EC Mamoré | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 3:1 | +2 | D W W |
2 (2) | Funorte EC | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 6:4 | +2 | D D W |
3 (4) | Tombense | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:2 | 0 | D L W |
4 (3) | EC Itaúna | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 3:4 | -1 | L D D |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Guarani MG | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5:4 | +1 | W D L |
2 (2) | Poços de Caldas | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5:5 | 0 | D W L |
3 (4) | URT | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:7 | -4 | L W L |
4 (3) | Formiga EC | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1:4 | -3 | L L L |