Regionalliga (2023/2024)
0
1034 matches
Latest scores
Austria : Regionalliga
Matchday 27 (Mitte)
17.0517:00
Allerheiligen
Wolfsberger AC II
0
2
FT
17.0517:00
Weiz
SPG Wallern / ASV St. Marienkirchen
4
0
FT
Matchday 26 (West)
17.0516:30
SVG Reichenau
Röthis
3
1
FT
Matchday 22 (Vorarlberg)
17.0516:15
Nenzing
Austria Lustenau II
0
1
FT
Matchday 26 (West)
17.0516:00
Dornbirner SV
Kufstein
1
2
FT
17.0516:00
Wolfurt
Rot-Weiß Rankweil
3
4
FT
Matchday 22 (Vorarlberg)
17.0516:00
Lustenau
Göfis
3
0
FT
17.0516:00
Admira Dornbirn
Höchst
2
0
FT
Matchday 25 (Mitte)
14.0517:00
WSPG Wels
LASK Juniors
0
1
FT
Matchday 25 (West)
12.0515:00
Rot-Weiß Rankweil
Imst
6
5
FT
12.0514:00
Röthis
Wolfurt
2
3
FT
Matchday 21 (Vorarlberg)
12.0514:00
FC Egg
Admira Dornbirn
3
5
FT
Matchday 26 (Mitte)
11.0517:00
Bad Gleichenberg
St. Anna
1
2
FT
Matchday 25 (West)
11.0515:00
Hohenems
TSV St. Johann
3
1
FT
11.0515:00
Austria Salzburg
Rheindorf Altach II
4
2
FT
Matchday 21 (Vorarlberg)
11.0515:00
Höchst
Nenzing
3
0
FT
11.0515:00
Hard
Hörbranz
4
4
FT
11.0514:00
Rotenberg
Austria Lustenau II
0
4
FT
Matchday 27 (Ost)
11.0514:00
Wiener Viktoria
Oberwart / Rotenturm
1
1
FT
Matchday 21 (Vorarlberg)
11.0513:30
Lauterach
Alberschwende
1
2
FT
Matchday 26 (Mitte)
11.0513:30
Wolfsberger AC II
Union Vöcklamarkt
1
1
FT
11.0513:00
Ried II
ASK Klagenfurt
2
1
FT
Matchday 25 (West)
11.0513:00
Wals-Grünau
Dornbirner SV
1
1
FT
11.0512:00
Kufstein
SVG Reichenau
1
2
FT
Matchday 27 (Ost)
10.0517:30
Ardagger
Fach-Donaufeld
0
2
FT
10.0517:30
Austria Wien II
Draßburg
0
1
FT
10.0517:30
Wiener SC
TWL Elektra
2
1
FT
10.0517:30
Traiskirchen / Tribusw.
Krems
2
2
FT
10.0517:30
Rapid Wien II
Mauerwerk
4
0
FT
10.0517:00
Marchfeld
Favoritner AC
3
1
FT
Matchday 26 (Mitte)
10.0517:00
Vorwärts Steyr
Deutschlandsberger SC
2
2
FT
10.0517:00
Voitsberg
Allerheiligen
3
2
FT
10.0517:00
Gleisdorf 09
Gurten
0
2
FT
10.0517:00
LASK Juniors
Weiz
2
2
FT
Matchday 25 (West)
10.0517:00
Schwaz
Silz / Mötz
3
2
FT
Matchday 21 (Vorarlberg)
10.0516:00
Göfis
Andelsbuch
1
1
FT
Matchday 27 (Ost)
09.0515:30
Leobendorf
Neusiedl
1
0
FT
Matchday 25 (West)
09.0514:00
Bischofshofen
Pinzgau Saalfelden
2
0
FT
Matchday 26 (Mitte)
08.0517:30
SPG Wallern / ASV St. Marienkirchen
WSPG Wels
1
2
FT
Matchday 21 (Vorarlberg)
08.0516:00
Lochau
Lustenau
1
3
FT
Matchday 22 (Mitte)
07.0517:00
Weiz
St. Anna
2
2
FT
Matchday 20 (Vorarlberg)
05.0514:00
Andelsbuch
Lochau
1
2
FT
05.0514:00
Nenzing
FC Egg
4
1
FT
Matchday 24 (West)
05.0513:00
Wolfurt
Kufstein
0
3
FT
05.0513:00
Rheindorf Altach II
Silz / Mötz
5
2
FT
Matchday 25 (Mitte)
05.0508:30
ASK Klagenfurt
Wolfsberger AC II
1
1
FT
04.0517:00
St. Anna
Gleisdorf 09
1
1
FT
Matchday 24 (West)
04.0515:00
TSV St. Johann
Rot-Weiß Rankweil
4
2
FT
Matchday 20 (Vorarlberg)
04.0515:00
Hörbranz
Rotenberg
0
4
FT
04.0515:00
Alberschwende
Göfis
4
2
FT
Matchday 24 (West)
04.0515:00
Imst
Röthis
2
2
FT
04.0515:00
Dornbirner SV
Bischofshofen
0
5
FT
Matchday 26 (Ost)
04.0514:00
Mauerwerk
Leobendorf
2
1
FT
Matchday 20 (Vorarlberg)
04.0514:00
Lustenau
Hard
3
0
FT
04.0514:00
Admira Dornbirn
Lauterach
1
4
FT
Matchday 26 (Ost)
04.0513:30
Fach-Donaufeld
Austria Wien II
4
2
FT
Matchday 24 (West)
04.0513:30
Austria Salzburg
Hohenems
1
2
FT
04.0512:30
SVG Reichenau
Wals-Grünau
0
1
FT
Matchday 20 (Vorarlberg)
04.0511:00
Austria Lustenau II
Höchst
1
0
FT
Matchday 26 (Ost)
03.0517:30
Wiener SC
Rapid Wien II
0
4
FT
03.0517:30
Krems
Ardagger
2
0
FT
03.0517:30
Favoritner AC
Wiener Viktoria
0
0
FT
03.0517:30
TWL Elektra
Draßburg
3
1
FT
Matchday 25 (Mitte)
03.0517:30
Deutschlandsberger SC
Bad Gleichenberg
5
1
FT
Matchday 26 (Ost)
03.0517:30
Oberwart / Rotenturm
Traiskirchen / Tribusw.
2
5
FT
Matchday 25 (Mitte)
03.0517:00
Union Vöcklamarkt
Voitsberg
0
2
FT
03.0517:00
Gurten
SPG Wallern / ASV St. Marienkirchen
2
0
FT
03.0517:00
Allerheiligen
Vorwärts Steyr
3
4
FT
03.0517:00
Weiz
Ried II
5
3
FT
Matchday 26 (Ost)
03.0517:00
Neusiedl
Marchfeld
3
1
FT
Matchday 19 (Vorarlberg)
01.0513:00
Hörbranz
Lustenau
1
3
FT
01.0509:00
FC Egg
Austria Lustenau II
4
0
FT
01.0509:00
Hard
Andelsbuch
1
1
FT
01.0509:00
Rotenberg
Höchst
7
0
FT
01.0509:00
Lochau
Alberschwende
1
1
FT
01.0509:00
Göfis
Admira Dornbirn
3
1
FT
Matchday 24 (West)
30.0417:00
Pinzgau Saalfelden
Schwaz
2
3
FT
Matchday 19 (Vorarlberg)
30.0417:00
Lauterach
Nenzing
4
0
FT
Matchday 18 (Vorarlberg)
28.0414:00
Andelsbuch
Hörbranz
1
2
FT
Matchday 23 (West)
27.0416:00
Schwaz
Dornbirner SV
3
0
FT
Matchday 25 (Ost)
27.0415:30
Leobendorf
Wiener SC
2
2
FT
Matchday 18 (Vorarlberg)
27.0415:00
Alberschwende
Hard
0
2
FT
27.0415:00
Höchst
FC Egg
1
4
FT
Matchday 23 (West)
27.0415:00
Silz / Mötz
Pinzgau Saalfelden
3
0
FT
27.0415:00
Hohenems
Rheindorf Altach II
0
1
FT
27.0414:00
Röthis
TSV St. Johann
1
1
FT
Matchday 18 (Vorarlberg)
27.0414:00
Admira Dornbirn
Lochau
1
2
FT
27.0414:00
Nenzing
Göfis
1
0
FT
Matchday 25 (Ost)
27.0414:00
Wiener Viktoria
Neusiedl
4
1
FT
Matchday 23 (West)
27.0414:00
Rot-Weiß Rankweil
Austria Salzburg
1
5
FT
Matchday 18 (Vorarlberg)
27.0413:00
Lustenau
Rotenberg
1
1
FT
Matchday 24 (Mitte)
27.0413:00
Ried II
Wolfsberger AC II
2
2
FT
Matchday 23 (West)
27.0412:30
Wals-Grünau
Wolfurt
5
1
FT
27.0412:00
Kufstein
Imst
2
1
FT
27.0411:30
Bischofshofen
SVG Reichenau
1
1
FT
Matchday 25 (Ost)
26.0418:00
Ardagger
Oberwart / Rotenturm
0
0
FT
26.0417:30
Traiskirchen / Tribusw.
Favoritner AC
2
3
FT
26.0417:30
Rapid Wien II
TWL Elektra
3
0
FT
26.0417:00
Draßburg
Fach-Donaufeld
4
2
FT
Matchday 24 (Mitte)
26.0417:00
Weiz
WSPG Wels
1
3
FT