II Liga Women (2023/2024)
0
264 matches
Table and standings
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Lublin | 30 | 13 | 9 | 3 | 1 | 38:11 | +27 | W W L W D |
2 | KKS Czarni Sosnowiec II | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 49:19 | +30 | W D D W W |
3 | MOSiR Lubartów | 21 | 13 | 6 | 3 | 4 | 29:18 | +11 | L D D W W |
4 | Myszków | 19 | 10 | 5 | 4 | 1 | 32:12 | +20 | W W D W D |
5 | Wanda Kraków | 19 | 13 | 5 | 4 | 4 | 31:17 | +14 | W D L L W |
6 | ROW Rybnik | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 17:43 | -26 | L L D L L |
7 | Prądniczanka Kraków | 15 | 7 | 4 | 3 | 0 | 17:5 | +12 | W W D D D |
8 | KS Dąb Zabierzów Bocheński | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 20:26 | -6 | W D D L L |
9 | Respekt Myślenice | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 16:24 | -8 | L W W W W |
10 | Rolnik Biedrzychowice | 12 | 13 | 4 | 0 | 9 | 14:48 | -34 | L L W W L |
11 | PTC Pabiance | 11 | 13 | 3 | 2 | 8 | 8:21 | -13 | L D D W L |
12 | Sokół Kolbuszowa Dolna | 8 | 13 | 2 | 2 | 9 | 14:39 | -25 | W L L D L |
13 | UJ Kraków II | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 7:9 | -2 | L D D L W |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Unia Lublin | 16 | 7 | 5 | 1 | 1 | 25:5 | +20 | W W L D W |
2 (4) | Myszków | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 20:5 | +15 | W W W D W |
3 (5) | Wanda Kraków | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 20:10 | +10 | W L W L D |
4 (3) | MOSiR Lubartów | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 11:7 | +4 | L W L D W |
5 (2) | KKS Czarni Sosnowiec II | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 26:9 | +17 | W W L W L |
6 (9) | Respekt Myślenice | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 9:10 | -1 | L W W D D |
7 (12) | Sokół Kolbuszowa Dolna | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 10:14 | -4 | W D L L D |
8 (6) | ROW Rybnik | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 8:18 | -10 | L D L W W |
9 (7) | Prądniczanka Kraków | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 10:0 | +10 | W D W |
10 (8) | KS Dąb Zabierzów Bocheński | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 9:14 | -5 | D D L L D |
11 (10) | Rolnik Biedrzychowice | 6 | 7 | 2 | 0 | 5 | 9:29 | -20 | L W W L L |
12 (11) | PTC Pabiance | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 3:7 | -4 | D W L L L |
13 (13) | UJ Kraków II | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2:2 | 0 | D D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Unia Lublin | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 13:6 | +7 | W W D D W |
2 (2) | KKS Czarni Sosnowiec II | 12 | 7 | 3 | 3 | 1 | 23:10 | +13 | W D D W W |
3 (3) | MOSiR Lubartów | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 18:11 | +7 | D D W W W |
4 (5) | Wanda Kraków | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 11:7 | +4 | D L W D W |
5 (8) | KS Dąb Zabierzów Bocheński | 9 | 7 | 3 | 0 | 4 | 11:12 | -1 | W L L W W |
6 (6) | ROW Rybnik | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 9:25 | -16 | L L W W L |
7 (7) | Prądniczanka Kraków | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 7:5 | +2 | W D D W |
8 (9) | Respekt Myślenice | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 7:14 | -7 | W W L D L |
9 (11) | PTC Pabiance | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 5:14 | -9 | L D L W L |
10 (4) | Myszków | 6 | 5 | 1 | 3 | 1 | 12:7 | +5 | W D D D L |
11 (10) | Rolnik Biedrzychowice | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 5:19 | -14 | L L L W L |
12 (13) | UJ Kraków II | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5:7 | -2 | L L W |
13 (12) | Sokół Kolbuszowa Dolna | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 4:25 | -21 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | JUNA-TRANS Stare Oborzyska | 34 | 12 | 11 | 1 | 0 | 38:7 | +31 | W W W W W |
2 | Ostrovia | 32 | 12 | 10 | 2 | 0 | 65:13 | +52 | W W W W W |
3 | Loczki | 30 | 13 | 10 | 0 | 3 | 37:23 | +14 | W W L W W |
4 | AZS KU Uniwersytetu | 23 | 13 | 7 | 2 | 4 | 35:21 | +14 | W W W W W |
5 | Górzno | 21 | 12 | 7 | 0 | 5 | 42:20 | +22 | W L W L W |
6 | Praga Warszawa | 19 | 13 | 6 | 1 | 6 | 29:33 | -4 | L W D L L |
7 | Grodzisk | 16 | 12 | 5 | 1 | 6 | 23:30 | -7 | W L D L L |
8 | Medyk Konin II | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 24:27 | -3 | L L D L W |
9 | Królewscy Płock | 8 | 12 | 2 | 2 | 8 | 27:42 | -15 | L D L L W |
10 | Włocławek | 7 | 12 | 2 | 1 | 9 | 15:40 | -25 | L L L W L |
11 | Włókniarz Białystok | 2 | 13 | 0 | 2 | 11 | 11:56 | -45 | L L L L L |
12 | Raszyn | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 9:43 | -34 | D L L L L |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | JUNA-TRANS Stare Oborzyska | 21 | 7 | 7 | 0 | 0 | 21:3 | +18 | W W W W W |
2 (3) | Loczki | 21 | 7 | 7 | 0 | 0 | 21:5 | +16 | W W W W W |
3 (2) | Ostrovia | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 28:6 | +22 | W W W W D |
4 (6) | Praga Warszawa | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 21:15 | +6 | L D L W W |
5 (5) | Górzno | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 23:5 | +18 | L W W W W |
6 (4) | AZS KU Uniwersytetu | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 12:11 | +1 | W W W D L |
7 (7) | Grodzisk | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 9:10 | -1 | L L W W W |
8 (8) | Medyk Konin II | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 14:13 | +1 | L D W W L |
9 (9) | Królewscy Płock | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 23:23 | 0 | L L W D L |
10 (10) | Włocławek | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 7:18 | -11 | L L L D W |
11 (12) | Raszyn | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 5:22 | -17 | D L L |
12 (11) | Włókniarz Białystok | 1 | 7 | 0 | 1 | 6 | 5:35 | -30 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Ostrovia | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 37:7 | +30 | W W W D W |
2 (4) | AZS KU Uniwersytetu | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 23:10 | +13 | W W L D L |
3 (1) | JUNA-TRANS Stare Oborzyska | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 17:4 | +13 | W W W W D |
4 (5) | Górzno | 9 | 7 | 3 | 0 | 4 | 19:15 | +4 | W L L L L |
5 (3) | Loczki | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 16:18 | -2 | W L W L L |
6 (7) | Grodzisk | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 14:20 | -6 | W D L L L |
7 (6) | Praga Warszawa | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 8:18 | -10 | W L L L W |
8 (8) | Medyk Konin II | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 10:14 | -4 | L L W D D |
9 (10) | Włocławek | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 8:22 | -14 | L W L L L |
10 (11) | Włókniarz Białystok | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 6:21 | -15 | L L D L L |
11 (9) | Królewscy Płock | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 4:19 | -15 | D L L L L |
12 (12) | Raszyn | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 4:21 | -17 | L L L |
Visual table
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Lublin | 30 | 13 | 9 | 3 | 1 | 38:11 | +27 |
2 | KKS Czarni Sosnowiec II | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 49:19 | +30 |
3 | MOSiR Lubartów | 21 | 13 | 6 | 3 | 4 | 29:18 | +11 |
4 | Myszków | 19 | 10 | 5 | 4 | 1 | 32:12 | +20 |
5 | Wanda Kraków | 19 | 13 | 5 | 4 | 4 | 31:17 | +14 |
6 | ROW Rybnik | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 17:43 | -26 |
7 | Prądniczanka Kraków | 15 | 7 | 4 | 3 | 0 | 17:5 | +12 |
8 | KS Dąb Zabierzów Bocheński | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 20:26 | -6 |
9 | Respekt Myślenice | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 16:24 | -8 |
10 | Rolnik Biedrzychowice | 12 | 13 | 4 | 0 | 9 | 14:48 | -34 |
11 | PTC Pabiance | 11 | 13 | 3 | 2 | 8 | 8:21 | -13 |
12 | Sokół Kolbuszowa Dolna | 8 | 13 | 2 | 2 | 9 | 14:39 | -25 |
13 | UJ Kraków II | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 7:9 | -2 |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | JUNA-TRANS Stare Oborzyska | 34 | 12 | 11 | 1 | 0 | 38:7 | +31 |
2 | Ostrovia | 32 | 12 | 10 | 2 | 0 | 65:13 | +52 |
3 | Loczki | 30 | 13 | 10 | 0 | 3 | 37:23 | +14 |
4 | AZS KU Uniwersytetu | 23 | 13 | 7 | 2 | 4 | 35:21 | +14 |
5 | Górzno | 21 | 12 | 7 | 0 | 5 | 42:20 | +22 |
6 | Praga Warszawa | 19 | 13 | 6 | 1 | 6 | 29:33 | -4 |
7 | Grodzisk | 16 | 12 | 5 | 1 | 6 | 23:30 | -7 |
8 | Medyk Konin II | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 24:27 | -3 |
9 | Królewscy Płock | 8 | 12 | 2 | 2 | 8 | 27:42 | -15 |
10 | Włocławek | 7 | 12 | 2 | 1 | 9 | 15:40 | -25 |
11 | Włókniarz Białystok | 2 | 13 | 0 | 2 | 11 | 11:56 | -45 |
12 | Raszyn | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 9:43 | -34 |
Legends:
Promotion
Relegation