State Leagues 2024/2025 table and standings

Germany State Leagues (2024/2025)

0
6512 matches

Table and standings

# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo Gundelfingen 3 1 1 0 0 5:2 +3 W
2 Schwabmünchen 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
3 No team logo Jetzendorf 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
4 TSV Aindling 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
5 No team logo Illertissen II 1 1 0 1 0 2:2 0 D
6 No team logo Wertingen 1 1 0 1 0 2:2 0 D
7 No team logo FSV Pfaffenhofen 1 1 0 1 0 2:2 0 D
8 Dachau 1 1 0 1 0 2:2 0 D
9 No team logo Durach 1 1 0 1 0 2:2 0 D
10 No team logo Manching 1 1 0 1 0 2:2 0 D
11 No team logo Olching 1 1 0 1 0 0:0 0 D
12 No team logo Oberweikertshofen 1 1 0 1 0 0:0 0 D
13 No team logo Cosmos Aystetten 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
14 No team logo FC Kempten 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
15 No team logo Ehekirchen 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
16 No team logo Erkheim 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
17 No team logo Kaufering 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
18 No team logo Memmingen II 0 1 0 0 1 2:5 -3 L
Legends:

Promotion
Promotion Play-off
Relegation Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Schwabmünchen 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
2 (3) No team logo Jetzendorf 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
3 (4) TSV Aindling 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
4 (7) No team logo FSV Pfaffenhofen 1 1 0 1 0 2:2 0 D
5 (11) No team logo Olching 1 1 0 1 0 0:0 0 D
6 (8) Dachau 1 1 0 1 0 2:2 0 D
7 (5) No team logo Illertissen II 1 1 0 1 0 2:2 0 D
8 (1) No team logo Gundelfingen 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (14) No team logo FC Kempten 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (16) No team logo Erkheim 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (13) No team logo Cosmos Aystetten 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12 (17) No team logo Kaufering 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
13 (6) No team logo Wertingen 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
14 (10) No team logo Manching 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
15 (9) No team logo Durach 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
16 (12) No team logo Oberweikertshofen 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
17 (15) No team logo Ehekirchen 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
18 (18) No team logo Memmingen II 0 1 0 0 1 2:5 -3 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Gundelfingen 3 1 1 0 0 5:2 +3 W
2 (6) No team logo Wertingen 1 1 0 1 0 2:2 0 D
3 (9) No team logo Durach 1 1 0 1 0 2:2 0 D
4 (10) No team logo Manching 1 1 0 1 0 2:2 0 D
5 (12) No team logo Oberweikertshofen 1 1 0 1 0 0:0 0 D
6 (16) No team logo Erkheim 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
7 (4) TSV Aindling 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (11) No team logo Olching 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (2) Schwabmünchen 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (18) No team logo Memmingen II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (5) No team logo Illertissen II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12 (13) No team logo Cosmos Aystetten 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
13 (3) No team logo Jetzendorf 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
14 (7) No team logo FSV Pfaffenhofen 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
15 (14) No team logo FC Kempten 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
16 (8) Dachau 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
17 (15) No team logo Ehekirchen 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
18 (17) No team logo Kaufering 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo TuS Geretsried 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
2 No team logo 1880 Wasserburg 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
3 No team logo Eintracht Karlsfeld 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
4 No team logo Sportfreunde Schwaig 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
5 1860 Rosenheim 3 1 1 0 0 3:2 +1 W
6 No team logo Schwabing München 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
7 No team logo Freilassing 1 1 0 1 0 1:1 0 D
8 Garching 1 1 0 1 0 1:1 0 D
9 No team logo Murnau 1 1 0 1 0 1:1 0 D
10 No team logo Chiemgau Traunstein 1 1 0 1 0 1:1 0 D
11 No team logo Kastl 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12 Unterföhring 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
13 Hallbergmoos-Goldach 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
14 No team logo Garmisch-Partenkirchen 0 1 0 0 1 2:3 -1 L
15 No team logo VfB Forstinning 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
16 No team logo SV Bruckmühl 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
17 No team logo Kirchheimer SC 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
18 Pullach 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
Legends:

Promotion
Promotion Play-off
Relegation Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) No team logo Eintracht Karlsfeld 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
2 (4) No team logo Sportfreunde Schwaig 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
3 (6) No team logo Schwabing München 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
4 (10) No team logo Chiemgau Traunstein 1 1 0 1 0 1:1 0 D
5 (8) Garching 1 1 0 1 0 1:1 0 D
6 (14) No team logo Garmisch-Partenkirchen 0 1 0 0 1 2:3 -1 L
7 (5) 1860 Rosenheim 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (1) No team logo TuS Geretsried 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (12) Unterföhring 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (15) No team logo VfB Forstinning 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (7) No team logo Freilassing 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12 (2) No team logo 1880 Wasserburg 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
13 (13) Hallbergmoos-Goldach 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
14 (11) No team logo Kastl 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
15 (9) No team logo Murnau 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
16 (18) Pullach 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
17 (16) No team logo SV Bruckmühl 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
18 (17) No team logo Kirchheimer SC 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo TuS Geretsried 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
2 (2) No team logo 1880 Wasserburg 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
3 (5) 1860 Rosenheim 3 1 1 0 0 3:2 +1 W
4 (7) No team logo Freilassing 1 1 0 1 0 1:1 0 D
5 (9) No team logo Murnau 1 1 0 1 0 1:1 0 D
6 (13) Hallbergmoos-Goldach 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
7 (12) Unterföhring 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (4) No team logo Sportfreunde Schwaig 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (6) No team logo Schwabing München 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (16) No team logo SV Bruckmühl 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (17) No team logo Kirchheimer SC 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12 (11) No team logo Kastl 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
13 (14) No team logo Garmisch-Partenkirchen 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
14 (8) Garching 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
15 (3) No team logo Eintracht Karlsfeld 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
16 (10) No team logo Chiemgau Traunstein 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
17 (15) No team logo VfB Forstinning 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
18 (18) Pullach 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 Vatan Spor 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
2 Großbardorf 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
3 No team logo Schammelsdorf 3 1 1 0 0 3:2 +1 W
4 No team logo Dampfach 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
5 No team logo TuS 1893 Aschaffenburg Leider 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
6 No team logo DJK Hain 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
7 No team logo Coburg 1 1 0 1 0 0:0 0 D
8 No team logo Rimpar 1 1 0 1 0 2:2 0 D
9 No team logo Schwebenried / Schwemm. 1 1 0 1 0 2:2 0 D
10 No team logo Frammersbach 1 1 0 1 0 1:1 0 D
11 No team logo Fuchsstadt 1 1 0 1 0 1:1 0 D
12 No team logo TSV Mönchröden 1 1 0 1 0 0:0 0 D
13 DJK Bamberg 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
14 No team logo Lichtenfels 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
15 No team logo Alemannia Haibach 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
16 No team logo Röllbach 0 1 0 0 1 2:3 -1 L
17 No team logo Aubstadt II 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
18 No team logo FT Schweinfurt 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
Legends:

Promotion
Promotion Play-off
Relegation Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Großbardorf 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
2 (4) No team logo Dampfach 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
3 (5) No team logo TuS 1893 Aschaffenburg Leider 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
4 (12) No team logo TSV Mönchröden 1 1 0 1 0 0:0 0 D
5 (8) No team logo Rimpar 1 1 0 1 0 2:2 0 D
6 (11) No team logo Fuchsstadt 1 1 0 1 0 1:1 0 D
7 (15) No team logo Alemannia Haibach 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
8 (13) DJK Bamberg 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (9) No team logo Schwebenried / Schwemm. 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (10) No team logo Frammersbach 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (1) Vatan Spor 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12 (16) No team logo Röllbach 0 1 0 0 1 2:3 -1 L
13 (14) No team logo Lichtenfels 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
14 (7) No team logo Coburg 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
15 (17) No team logo Aubstadt II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
16 (3) No team logo Schammelsdorf 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
17 (6) No team logo DJK Hain 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
18 (18) No team logo FT Schweinfurt 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Vatan Spor 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
2 (3) No team logo Schammelsdorf 3 1 1 0 0 3:2 +1 W
3 (6) No team logo DJK Hain 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
4 (7) No team logo Coburg 1 1 0 1 0 0:0 0 D
5 (9) No team logo Schwebenried / Schwemm. 1 1 0 1 0 2:2 0 D
6 (10) No team logo Frammersbach 1 1 0 1 0 1:1 0 D
7 (13) DJK Bamberg 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
8 (15) No team logo Alemannia Haibach 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (4) No team logo Dampfach 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (18) No team logo FT Schweinfurt 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (11) No team logo Fuchsstadt 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12 (14) No team logo Lichtenfels 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
13 (2) Großbardorf 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
14 (12) No team logo TSV Mönchröden 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
15 (8) No team logo Rimpar 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
16 (16) No team logo Röllbach 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
17 (5) No team logo TuS 1893 Aschaffenburg Leider 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
18 (17) No team logo Aubstadt II 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo Lam 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
2 No team logo Parsberg 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
3 No team logo Dingolfing 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
4 No team logo Amberg 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
5 No team logo Sturm Hauzenberg 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
6 No team logo Kosova Regensburg 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
7 Bad Kötzting 1 1 0 1 0 1:1 0 D
8 No team logo Passau 1 1 0 1 0 1:1 0 D
9 No team logo Bogen 1 1 0 1 0 2:2 0 D
10 No team logo SC Luhe-Wildenau 1 1 0 1 0 2:2 0 D
11 No team logo Eggenfelden 1 1 0 1 0 2:2 0 D
12 No team logo Landshut 1 1 0 1 0 2:2 0 D
13 No team logo SC Ettmannsdorf 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
14 No team logo Kareth Lappersdorf 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
15 No team logo Burglengenfeld 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
16 No team logo Seebach 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
17 No team logo Roding 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
18 No team logo SpVgg Grün-Weiss Deggendorf 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
Legends:

Promotion
Promotion Play-off
Relegation Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (9) No team logo Bogen 1 1 0 1 0 2:2 0 D
2 (10) No team logo SC Luhe-Wildenau 1 1 0 1 0 2:2 0 D
3 (7) Bad Kötzting 1 1 0 1 0 1:1 0 D
4 (16) No team logo Seebach 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
5 (15) No team logo Burglengenfeld 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
6 (13) No team logo SC Ettmannsdorf 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
7 (14) No team logo Kareth Lappersdorf 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
8 (4) No team logo Amberg 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (17) No team logo Roding 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
10 (1) No team logo Lam 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (2) No team logo Parsberg 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12 (5) No team logo Sturm Hauzenberg 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
13 (12) No team logo Landshut 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
14 (6) No team logo Kosova Regensburg 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
15 (11) No team logo Eggenfelden 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
16 (3) No team logo Dingolfing 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
17 (8) No team logo Passau 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
18 (18) No team logo SpVgg Grün-Weiss Deggendorf 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Lam 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
2 (3) No team logo Dingolfing 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
3 (2) No team logo Parsberg 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
4 (4) No team logo Amberg 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
5 (5) No team logo Sturm Hauzenberg 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
6 (6) No team logo Kosova Regensburg 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
7 (12) No team logo Landshut 1 1 0 1 0 2:2 0 D
8 (11) No team logo Eggenfelden 1 1 0 1 0 2:2 0 D
9 (8) No team logo Passau 1 1 0 1 0 1:1 0 D
10 (15) No team logo Burglengenfeld 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (10) No team logo SC Luhe-Wildenau 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12 (14) No team logo Kareth Lappersdorf 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
13 (13) No team logo SC Ettmannsdorf 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
14 (9) No team logo Bogen 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
15 (16) No team logo Seebach 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
16 (18) No team logo SpVgg Grün-Weiss Deggendorf 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
17 (7) Bad Kötzting 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
18 (17) No team logo Roding 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
# Team P MP W D L G GD Form
1 Erlangen-Bruck 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
2 No team logo Stadeln 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
3 No team logo Großschwarzenlohe 3 1 1 0 0 3:2 +1 W
4 No team logo Schwabach 3 1 1 0 0 3:2 +1 W
5 No team logo ASV Weisendorf 3 1 1 0 0