Championnat National (2023/2024)
0
580 matches
Latest scores
Benin : Championnat National
Matchday 4 (Relegation Round)
24.0315:00
Etoile Filante
JAK
0
2
FT
24.0315:00
Réal Sport
Buffles
1
1
FT
Matchday 9 (Championship Round)
24.0315:00
Ayema
Bani Gansè FC
0
1
FT
24.0315:00
Damissa
JSP
2
0
FT
24.0315:00
Loto Popo
Coton Sport Ouidah
1
1
FT
24.0315:00
Requins
Espoir Savalou
0
3
FT
Matchday 4 (Relegation Round)
24.0315:00
Dynamo Parakou
Soleil
2
1
FT
24.0315:00
Béké Bembèrèkè
Hodio
1
1
FT
24.0315:00
Djeffa
UPI-ONM
1
2
FT
24.0315:00
Avrankou Omnisport
Adjidja
1
1
FT
Matchday 9 (Championship Round)
23.0315:00
Sobemap
Cavaliers
1
1
FT
23.0315:00
Dynamo Abomey
AS Cotonou
3
1
FT
23.0315:00
Tukunnin
Dragons
0
0
FT
Matchday 4 (Relegation Round)
23.0315:00
Aïnonvi
ASVO
0
2
FT
23.0315:00
Police
Jeunesse Sportive de Ouidah
1
0
FT
Matchday 9 (Championship Round)
23.0315:00
ASPAC
Dadjè
0
1
FT
Matchday 4 (Relegation Round)
23.0315:00
Abeilles
Panthères
2
0
FT
23.0315:00
Tonnerre
Dynamique Djougou
2
0
FT
Matchday 8 (Championship Round)
17.0315:00
Dragons
ASPAC
1
0
FT
17.0315:00
Espoir Savalou
Damissa
1
0
FT
17.0315:00
Coton Sport Ouidah
Sobemap
1
0
FT
17.0315:00
JSP
Requins
1
1
FT
Matchday 3 (Relegation Round)
17.0315:00
Panthères
Tonnerre
0
1
FT
17.0315:00
Aïnonvi
Avrankou Omnisport
2
0
FT
17.0315:00
JAK
Police
1
1
FT
17.0315:00
Buffles
Soleil
1
1
FT
Matchday 8 (Championship Round)
16.0315:00
Dadjè
Tukunnin
2
1
FT
Matchday 3 (Relegation Round)
16.0315:00
Hodio
Dynamo Parakou
2
0
FT
16.0315:00
Abeilles
Béké Bembèrèkè
2
2
FT
16.0315:00
Dynamique Djougou
Réal Sport
0
0
FT
16.0315:00
ASVO
Etoile Filante
0
1
FT
Matchday 8 (Championship Round)
16.0315:00
AS Cotonou
Ayema
2
0
FT
16.0315:00
Bani Gansè FC
Dynamo Abomey
2
0
FT
16.0315:00
Cavaliers
Loto Popo
1
0
FT
Matchday 3 (Relegation Round)
16.0315:00
Jeunesse Sportive de Ouidah
UPI-ONM
0
0
FT
16.0315:00
Adjidja
Djeffa
0
2
FT
Matchday 7 (Championship Round)
13.0315:00
Cavaliers
Dynamo Abomey
1
2
FT
13.0315:00
AS Cotonou
Sobemap
0
1
FT
13.0315:00
JSP
ASPAC
1
0
FT
13.0315:00
Bani Gansè FC
Loto Popo
1
4
FT
13.0315:00
Dadjè
Damissa
3
1
FT
13.0315:00
Coton Sport Ouidah
Ayema
1
0
FT
13.0315:00
Dragons
Requins
1
0
FT
13.0315:00
Espoir Savalou
Tukunnin
0
2
FT
Matchday 6 (Championship Round)
10.0315:00
Sobemap
Dadjè
0
1
FT
10.0315:00
Loto Popo
Dragons
0
0
FT
10.0315:00
ASPAC
Cavaliers
1
1
FT
10.0315:00
Tukunnin
Coton Sport Ouidah
1
0
FT
Matchday 2 (Relegation Round)
10.0315:00
ASVO
Police
1
1
FT
10.0315:00
UPI-ONM
JAK
1
2
FT
10.0315:00
Béké Bembèrèkè
Tonnerre
1
0
FT
10.0315:00
Panthères
Réal Sport
0
1
FT
09.0315:00
Adjidja
Jeunesse Sportive de Ouidah
2
0
FT
09.0315:00
Avrankou Omnisport
Etoile Filante
0
0
FT
Matchday 6 (Championship Round)
09.0315:00
Requins
Bani Gansè FC
0
0
FT
09.0315:00
Dynamo Abomey
JSP
1
1
FT
09.0315:00
Damissa
AS Cotonou
3
1
FT
09.0315:00
Ayema
Espoir Savalou
3
0
FT
Matchday 2 (Relegation Round)
09.0315:00
Djeffa
Aïnonvi
0
1
FT
09.0315:00
Hodio
Buffles
0
1
FT
09.0315:00
Soleil
Dynamique Djougou
2
2
FT
09.0315:00
Dynamo Parakou
Abeilles
0
1
FT
Matchday 5 (Championship Round)
03.0315:00
Cavaliers
Requins
3
3
FT
03.0315:00
Coton Sport Ouidah
Damissa
1
0
FT
03.0315:00
Dynamo Abomey
Dragons
0
0
FT
03.0315:00
Sobemap
Espoir Savalou
1
1
FT
Matchday 1 (Relegation Round)
03.0315:00
Réal Sport
Béké Bembèrèkè
0
1
FT
03.0315:00
Police
Avrankou Omnisport
2
1
FT
03.0315:00
Etoile Filante
Djeffa
1
0
FT
03.0315:00
Dynamique Djougou
Hodio
1
2
FT
03.0315:00
Buffles
Abeilles
1
0
FT
Matchday 5 (Championship Round)
02.0315:00
Ayema
Dadjè
0
1
FT
02.0315:00
Bani Gansè FC
ASPAC
1
0
FT
02.0315:00
AS Cotonou
Tukunnin
1
0
FT
02.0315:00
Loto Popo
JSP
1
0
FT
Matchday 1 (Relegation Round)
02.0315:00
Soleil
Panthères
0
1
FT
02.0315:00
JAK
Adjidja
2
2
FT
02.0315:00
Jeunesse Sportive de Ouidah
Aïnonvi
2
0
FT
02.0315:00
Tonnerre
Dynamo Parakou
1
0
FT
02.0315:00
UPI-ONM
ASVO
1
2
FT
Matchday 4 (Championship Round)
25.0215:00
ASPAC
Dynamo Abomey
0
0
FT
25.0215:00
Damissa
Sobemap
2
3
FT
25.0215:00
Dragons
Bani Gansè FC
4
1
FT
25.0215:00
Tukunnin
Ayema
2
0
FT
25.0215:00
Espoir Savalou
Coton Sport Ouidah
1
1
FT
24.0215:00
Requins
Loto Popo
0
2
FT
24.0215:00
JSP
Cavaliers
1
0
FT
24.0215:00
Dadjè
AS Cotonou
1
0
FT
Matchday 3 (Championship Round)
21.0215:00
ASPAC
Ayema
0
0
FT
21.0215:00
Bani Gansè FC
Dadjè
1
0
FT
21.0215:00
Espoir Savalou
Cavaliers
2
1
FT
21.0215:00
Dynamo Abomey
Tukunnin
2
0
FT
21.0215:00
JSP
Coton Sport Ouidah
0
0
FT
21.0215:00
Loto Popo
Damissa
1
0
FT
21.0215:00
Dragons
AS Cotonou
0
2
FT
21.0215:00
Requins
Sobemap
0
1
FT
Matchday 2 (Championship Round)
18.0215:00
Sobemap
ASPAC
0
0
FT
18.0215:00
Loto Popo
Tukunnin
2
0
FT
18.0215:00
Bani Gansè FC
Espoir Savalou
1
0
FT
18.0215:00
Dynamo Abomey
Damissa
2
2
FT