Bölgesel Amatör Lig 2020/2021 table, top scorers and standings

Turkey Bölgesel Amatör Lig (2020/2021)

100%
0
292 matches

Table and standings

Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 Gaziantep Ankas 9 4 3 0 1 8:5 +3 W L W W
2 Antakya Belediyespor 7 4 2 1 1 6:4 +2 W W L D
3 5 Temmuz İskenderunspor 1 4 0 1 3 5:10 -5 L L L D
Legends:

Promotion Group
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 Şanlıurfa BB 18 6 6 0 0 15:4 +11 W W W W W
2 Türkoğlu Belediye Spor Kulübü 12 6 4 0 2 8:8 0 W L W W L
3 Viranşehir Belediyespor 3 6 1 0 5 8:9 -1 L L L L W
4 Elbistanspor 3 6 1 0 5 4:14 -10 L W L L L
Legends:

Promotion Group
Group 3
# Team P MP W D L G GD Form
1 Diyarbakırspor 16 6 5 1 0 11:2 +9 W W W W D
2 Çınar Belediyespor 8 6 2 2 2 6:5 +1 L W W L D
3 Bismil 21 Sportif 5 6 1 2 3 8:9 -1 L L L W D
4 Silvan Belediyespor 4 6 1 1 4 8:17 -9 W L L L D
Legends:

Promotion Group
Group 4
# Team P MP W D L G GD Form
1 Bağlar Belediyespor 9 4 3 0 1 9:5 +4 W W L W
2 Batman 72 Belediyespor 7 4 2 1 1 7:6 +1 D L W W
3 Mazıdağı Fosfatspor 1 4 0 1 3 1:6 -5 D L L L
Legends:

Promotion Group
Group 5
# Team P MP W D L G GD Form
1 Muş Belediyespor 10 4 3 1 0 8:2 +6 W D W W
2 1984 Muşspor 5 4 1 2 1 4:5 -1 D D W L
3 Van Yolspor 1 4 0 1 3 3:8 -5 D L L L
Legends:

Promotion Group
Group 6
# Team P MP W D L G GD Form
1 Fırat Üniversitesi 9 4 3 0 1 7:1 +6 L W W W
2 Karlıova Yıldırım 6 4 2 0 2 3:5 -2 W L L W
3 Erzincan Ulalarspor 3 4 1 0 3 2:6 -4 W L L L
Legends:

Promotion Group
Group 7
# Team P MP W D L G GD Form
1 1960 Silopispor 9 4 3 0 1 6:3 +3 L W W W
2 Kurtalanspor 9 4 3 0 1 5:2 +3 W W L W
3 Güroymakspor 0 4 0 0 4 0:6 -6 L L L L
Legends:

Promotion Group
Group 8
# Team P MP W D L G GD Form
1 Iğdır FK 14 6 4 2 0 10:5 +5 W W W W D
2 Yakutiyespor 10 6 3 1 2 6:5 +1 W L W W D
3 Doğubayazıt Belediyespor 5 6 1 2 3 7:9 -2 L D L L W
4 Erzurum İdmanocağı 4 6 1 1 4 5:9 -4 L D L L L
Legends:

Promotion Group
Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Gaziantep Ankas 6 2 2 0 0 5:2 +3 W W
2 (2) Antakya Belediyespor 4 2 1 1 0 3:2 +1 W D
3 (3) 5 Temmuz İskenderunspor 0 2 0 0 2 2:5 -3 L L
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Şanlıurfa BB 9 3 3 0 0 6:1 +5 W W W
2 (2) Türkoğlu Belediye Spor Kulübü 6 3 2 0 1 5:5 0 W W L
3 (3) Viranşehir Belediyespor 3 3 1 0 2 7:5 +2 L L W
4 (4) Elbistanspor 3 3 1 0 2 2:4 -2 W L L
Group 3
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Diyarbakırspor 7 3 2 1 0 6:2 +4 W W D
2 (3) Bismil 21 Sportif 4 3 1 1 1 3:2 +1 L W D
3 (2) Çınar Belediyespor 4 3 1 1 1 1:1 0 L W D
4 (4) Silvan Belediyespor 3 3 1 0 2 7:11 -4 W L L
Group 4
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Bağlar Belediyespor 6 2 2 0 0 6:2 +4 W W
2 (2) Batman 72 Belediyespor 4 2 1 1 0 4:3 +1 D W
3 (3) Mazıdağı Fosfatspor 0 2 0 0 2 0:2 -2 L L
Group 5
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Muş Belediyespor 6 2 2 0 0 4:1 +3 W W
2 (2) 1984 Muşspor 4 2 1 1 0 3:2 +1 D W
3 (3) Van Yolspor 1 2 0 1 1 1:4 -3 D L
Group 6
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Fırat Üniversitesi 6 2 2 0 0 4:0 +4 W W
2 (2) Karlıova Yıldırım 6 2 2 0 0 3:1 +2 W W
3 (3) Erzincan Ulalarspor 3 2 1 0 1 1:3 -2 W L
Group 7
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) 1960 Silopispor 6 2 2 0 0 5:1 +4 W W
2 (2) Kurtalanspor 6 2 2 0 0 3:0 +3 W W
3 (3) Güroymakspor 0 2 0 0 2 0:2 -2 L L
Group 8
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Yakutiyespor 7 3 2 1 0 4:1 +3 W W D
2 (1) Iğdır FK 7 3 2 1 0 4:1 +3 W W D
3 (4) Erzurum İdmanocağı 4 3 1 1 1 5:5 0 D L W
4 (3) Doğubayazıt Belediyespor 3 3 1 0 2 4:4 0 L L W
Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Antakya Belediyespor 3 2 1 0 1 3:2 +1 W L
2 (1) Gaziantep Ankas 3 2 1 0 1 3:3 0 L W
3 (3) 5 Temmuz İskenderunspor 1 2 0 1 1 3:5 -2 L D
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Şanlıurfa BB 9 3 3 0 0 9:3 +6 W W W
2 (2) Türkoğlu Belediye Spor Kulübü 6 3 2 0 1 3:3 0 L W W
3 (3) Viranşehir Belediyespor 0 3 0 0 3 1:4 -3 L L L
4 (4) Elbistanspor 0 3 0 0 3 2:10 -8 L L L
Group 3
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Diyarbakırspor 9 3 3 0 0 5:0 +5 W W W
2 (2) Çınar Belediyespor 4 3 1 1 1 5:4 +1 W L D
3 (3) Bismil 21 Sportif 1 3 0 1 2 5:7 -2 L L D
4 (4) Silvan Belediyespor 1 3 0 1 2 1:6 -5 L L D
Group 4
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Batman 72 Belediyespor 3 2 1 0 1 3:3 0 L W
2 (1) Bağlar Belediyespor 3 2 1 0 1 3:3 0 W L
3 (3) Mazıdağı Fosfatspor 1 2 0 1 1 1:4 -3 D L
Group 5
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Muş Belediyespor 4 2 1 1 0 4:1 +3 D W
2 (2) 1984 Muşspor 1 2 0 1 1 1:3 -2 D L
3 (3) Van Yolspor 0 2 0 0 2 2:4 -2 L L
Group 6
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Fırat Üniversitesi 3 2 1 0 1 3:1 +2 L W
2 (3) Erzincan Ulalarspor 0 2 0 0 2 1:3 -2 L L
3 (2) Karlıova Yıldırım 0 2 0 0 2 0:4 -4 L L
Group 7
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Kurtalanspor 3 2 1 0 1 2:2 0 W L
2 (1) 1960 Silopispor 3 2 1 0 1 1:2 -1 L W
3 (3) Güroymakspor 0 2 0 0 2 0:4 -4 L L
Group 8
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Iğdır FK 7 3 2 1 0 6:4 +2 W W D
2 (2) Yakutiyespor 3 3 1 0 2 2:4 -2 L W L
3 (3) Doğubayazıt Belediyespor 2 3 0 2 1 3:5 -2 L D D
4 (4) Erzurum İdmanocağı 0 3 0 0 3 0:4 -4 L L L
Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 Rize Özel İdarespor 10 4 3 1 0 18:5 +13 W W W D
2 Salarhaspor 7 4 2 1 1 8:9 -1 W L W D
3 Çamlıhemşin Belediye Spor Kulübü 0 4 0 0 4 4:16 -12 L L L L
Legends:

Promotion Group
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 Orduspor 1967 12 6 3 3 0 13:5 +8 W W D D W
2 Ünye 1957 11 6 3 2 1 7:4 +3 W W D L W
3 Trabzon Doğanspor 5 6 1 2 3 6:9 -3 L L W D L
4 Sebat Gençlikspor 4 6 1 1 4 3:11 -8 L L L W L
Legends:

Promotion Group
Group 3
# Team P MP W D L G GD Form
1 Kastamonu Özel İdare KHS 10 4 3 1 0 7:4 +3 W W W D
2 Atakum Belediyespor 4 4 1 1 2 3:5 -2 L W D L
3 Boyabat 1868 Spor 3 4 1 0 3 4:5 -1 L L L W
Legends:

Promotion Group
Group 4
# Team P MP W D L G GD Form
1 Amasyaspor 1968 12 6 3 3 0 8:1 +7 W W D W D
2 Niksar Belediyespor 8 6 2 2 2 10:6 +4 W L L D D
3 Merzifonspor 6 6 1 3 2 4:6 -2 L L D D W
4 Erbaa Gençlikspor 6 6 2 0 4 4:13 -9 L W W L L
Legends:

Promotion Group
Group 5
# Team P MP W D L G GD Form
1 Kayseri Emar 15 6 5 0 1 9:3 +6 W L W W W
2 Talasgücü Belediyespor 9 6 3 0 3 10:7 +3 W W L W L
3 Cumhuriyet Üniversitesi 6 6 2 0 4 9:13 -4 L L W L W
4 Çorum Çimentospor 6 6 2 0 4 8:13 -5 L W L L L
Legends:

Promotion Group
Group 6
# Team P MP W D L G GD Form
1 İdmanyurdu 1925 8 4 2 2 0 4:1 +3 D W W D
2 Kapadokyaspor 7 4 2 1 1 10:3 +7 W L W D
3 Düziçispor 1 4 0 1 3 2:12 -10 D L L L
Legends:

Promotion Group
Group 7
# Team P MP W D L G GD Form
1 Sincan Belediyespor 10 4 3 1 0 9:2 +7 W W W D
2 Ankara TKİ 5 4 1 2 1 7:4 +3 W L D D
3 Ankara DSİ Spor 1 4 0 1 3 1:11 -10 L L D L
Legends:

Promotion Group
Group 8
# Team P MP W D L G GD Form
1 Gerede 1970 FK 7 4 2 1 1 4:1 +3 L W W D
2 Kurşunlu Belediyespor 6 4 2 0 2 3:5 -2 W W L L
3 Bartınspor 4 4 1 1 2 2:3 -1 L L D W
Legends:

Promotion Group
Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Rize Özel İdarespor 6 2 2 0 0 8:2 +6 W W
2 (2) Salarhaspor 4 2 1 1 0 4:3 +1 W D
3 (3) Çamlıhemşin Belediye Spor Kulübü 0 2 0 0 2 2:11 -9 L L
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Ünye 1957 7 3 2 1 0 3:0 +3 W D W
2 (1) Orduspor 1967 5 3 1 2 0 8:4 +4 W D D
3 (4) Sebat Gençlikspor 3 3 1 0 2 2:4 -2 L W L
4 (3) Trabzon Doğanspor 1 3 0 1 2 2:6 -4 L L D
Group 3
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Kastamonu Özel İdare KHS 4 2 1 1 0 2:1 +1 W D
2 (3) Boyabat 1868 Spor 0 2 0 0 2 2:4 -2 L L
3 (2) Atakum Belediyespor