1. Liga Classic (2023/2024)
0
720 matches
Latest scores
Switzerland : 1. Liga Classic
Matchday 22 (Group 1)
28.0319:30
La Chaux-de-Fonds
Chênois
0
1
FT
28.0319:30
Meyrin
Lausanne Sport II
1
0
FT
28.0319:15
La Sarraz-Eclépens
Echallens
1
1
FT
Matchday 22 (Group 2)
28.0319:15
Münsingen
Solothurn
0
1
FT
Matchday 22 (Group 1)
28.0319:15
Grand-Saconnex
Terre Sainte
1
0
FT
Matchday 22 (Group 2)
28.0319:15
Rotkreuz
Köniz
0
0
FT
Matchday 22 (Group 3)
28.0319:15
Uzwil
Linth
1
2
FT
Matchday 22 (Group 2)
28.0319:00
Muttenz
Bassecourt
4
1
FT
28.0319:00
Thun II
Muri
2
1
FT
Matchday 22 (Group 3)
28.0319:00
Höngg
Kosova
1
0
FT
Matchday 22 (Group 1)
28.0319:00
Vevey Sports
Pully Football
3
1
FT
Matchday 22 (Group 3)
28.0319:00
Tuggen
Balzers
3
1
FT
28.0319:00
YF Juventus
Gossau
4
0
FT
Matchday 22 (Group 1)
28.0318:30
Sion II
Naters
1
2
FT
Matchday 20 (Group 2)
27.0319:15
Langenthal
Dietikon
1
2
FT
Matchday 22 (Group 3)
27.0319:00
Freienbach
Grasshopper II
1
1
FT
Matchday 22 (Group 1)
27.0319:00
Portalban / Gletterens
Coffrane
1
1
FT
Matchday 21 (Group 3)
24.0315:00
Taverne
Mendrisio
0
2
FT
24.0315:00
Grasshopper II
Wettswil-Bonstetten
1
1
FT
Matchday 21 (Group 2)
24.0314:00
Solothurn
Muttenz
3
3
FT
Matchday 21 (Group 1)
24.0313:30
Coffrane
La Sarraz-Eclépens
3
0
FT
24.0313:30
Naters
Meyrin
2
1
FT
Matchday 21 (Group 3)
24.0313:30
Kreuzlingen
YF Juventus
1
1
FT
Matchday 21 (Group 2)
24.0313:30
Muri
Black Stars
1
3
FT
Matchday 21 (Group 1)
24.0313:00
Terre Sainte
Portalban / Gletterens
3
3
FT
Matchday 21 (Group 3)
24.0313:00
Gossau
Tuggen
1
1
FT
Matchday 21 (Group 1)
23.0319:00
Lausanne Sport II
Yverdon Sport II
1
0
FT
Matchday 21 (Group 2)
23.0317:00
Emmenbrücke
Münsingen
0
3
FT
Matchday 21 (Group 3)
23.0317:00
Kosova
Freienbach
1
0
FT
Matchday 21 (Group 1)
23.0316:00
Chênois
Grand-Saconnex
2
3
FT
23.0316:00
Monthey
Vevey Sports
0
2
FT
Matchday 21 (Group 2)
23.0316:00
Langenthal
Courtételle
0
0
FT
Matchday 21 (Group 3)
23.0316:00
Winterthur II
Uzwil
4
1
FT
Matchday 21 (Group 2)
23.0316:00
Concordia Basel
Thun II
4
2
FT
23.0315:00
Köniz
Wohlen
0
0
FT
Matchday 21 (Group 1)
23.0315:00
Echallens
Sion II
1
3
FT
Matchday 21 (Group 2)
23.0315:00
Dietikon
Schötz
2
4
FT
23.0315:00
Bassecourt
Rotkreuz
1
2
FT
Matchday 21 (Group 3)
23.0314:00
Linth
Höngg
2
0
FT
Matchday 21 (Group 1)
23.0313:00
Pully Football
La Chaux-de-Fonds
1
0
FT
Matchday 20 (Group 1)
20.0319:30
Meyrin
Echallens
2
0
FT
20.0319:15
Pully Football
Monthey
0
1
FT
Matchday 20 (Group 2)
20.0319:15
Rotkreuz
Solothurn
2
2
FT
Matchday 20 (Group 3)
20.0319:00
Wettswil-Bonstetten
Mendrisio
0
1
FT
Matchday 20 (Group 2)
20.0319:00
Schötz
Köniz
4
1
FT
Matchday 13 (Group 2)
20.0319:00
Bassecourt
Emmenbrücke
3
0
FT
Matchday 20 (Group 3)
20.0319:00
Tuggen
Kreuzlingen
1
1
FT
20.0319:00
Freienbach
Linth
1
2
FT
Matchday 20 (Group 1)
20.0319:00
La Sarraz-Eclépens
Terre Sainte
1
0
FT
20.0318:30
Vevey Sports
Lausanne Sport II
1
1
FT
20.0318:30
Yverdon Sport II
Naters
2
1
FT
Matchday 20 (Group 3)
19.0319:00
YF Juventus
Taverne
2
0
FT
Matchday 20 (Group 2)
17.0313:30
Münsingen
Muri
3
1
FT
Matchday 20 (Group 3)
17.0313:00
Eschen / Mauren
Gossau
4
0
FT
Matchday 20 (Group 1)
16.0318:00
Sion II
Coffrane
7
0
FT
16.0315:30
La Chaux-de-Fonds
Grand-Saconnex
1
1
FT
Matchday 20 (Group 2)
16.0315:00
Courtételle
Thun II
3
1
FT
Matchday 20 (Group 3)
16.0315:00
Höngg
Winterthur II
1
2
FT
Matchday 20 (Group 2)
16.0315:00
Wohlen
Bassecourt
2
0
FT
Matchday 20 (Group 3)
16.0314:00
Uzwil
Balzers
2
2
FT
13.0319:00
Grasshopper II
Kosova
2
0
FT
Matchday 21 (Group 3)
13.0319:00
Balzers
Eschen / Mauren
1
1
FT
Matchday 20 (Group 1)
13.0319:00
Portalban / Gletterens
Chênois
0
0
FT
Matchday 19 (Group 3)
10.0315:00
Winterthur II
Freienbach
5
0
FT
Matchday 19 (Group 2)
10.0313:30
Muri
Muttenz
0
5
FT
Matchday 19 (Group 1)
10.0313:30
Coffrane
Meyrin
6
3
FT
Matchday 19 (Group 2)
10.0313:00
Concordia Basel
Münsingen
2
2
FT
Matchday 19 (Group 3)
10.0313:00
Gossau
Uzwil
2
0
FT
Matchday 19 (Group 2)
10.0313:00
Thun II
Black Stars
3
3
FT
09.0317:00
Emmenbrücke
Rotkreuz
3
3
FT
Matchday 19 (Group 3)
09.0317:00
Kosova
Wettswil-Bonstetten
0
3
FT
Matchday 19 (Group 1)
09.0316:00
Naters
Vevey Sports
0
0
FT
09.0316:00
Chênois
La Sarraz-Eclépens
1
1
FT
09.0316:00
Monthey
La Chaux-de-Fonds
2
2
FT
09.0316:00
Grand-Saconnex
Portalban / Gletterens
3
0
FT
Matchday 19 (Group 3)
09.0315:30
Taverne
Tuggen
2
2
FT
Matchday 19 (Group 1)
09.0315:00
Echallens
Yverdon Sport II
2
2
FT
09.0315:00
Terre Sainte
Sion II
2
3
FT
Matchday 19 (Group 2)
09.0315:00
Solothurn
Wohlen
1
1
FT
Matchday 19 (Group 3)
09.0315:00
Kreuzlingen
Eschen / Mauren
2
0
FT
Matchday 19 (Group 2)
09.0315:00
Dietikon
Courtételle
3
2
FT
Matchday 19 (Group 3)
09.0315:00
Balzers
Höngg
2
1
FT
Matchday 19 (Group 2)
09.0315:00
Köniz
Langenthal
1
1
FT
Matchday 4 (Group 1)
09.0315:00
Pully Football
Lausanne Sport II
2
2
FT
Matchday 19 (Group 2)
09.0314:00
Bassecourt
Schötz
1
1
FT
Matchday 19 (Group 3)
09.0314:00
Linth
Grasshopper II
3
1
FT
09.0314:00
Mendrisio
YF Juventus
1
0
FT
Matchday 16 (Group 2)
06.0319:15
Köniz
Bassecourt
1
1
FT
Matchday 20 (Group 2)
06.0319:15
Muttenz
Emmenbrücke
4
0
FT
Matchday 18 (Group 2)
03.0314:00
Langenthal
Bassecourt
1
0
FT
Matchday 18 (Group 1)
03.0314:00
La Sarraz-Eclépens
Grand-Saconnex
0
4
FT
Matchday 18 (Group 2)
03.0313:30
Münsingen
Thun II
0
0
FT
Matchday 18 (Group 3)
03.0313:00
Grasshopper II
Winterthur II
0
0
FT
Matchday 3 (Group 2)
03.0313:00
Concordia Basel
Muttenz
2
2
FT
Matchday 18 (Group 1)
02.0318:15
Sion II
Chênois
1
1
FT
Matchday 18 (Group 3)
02.0317:00
Kosova
Linth
2
2
FT
Matchday 18 (Group 1)
02.0316:30
Vevey Sports
Echallens
3
2
FT
02.0316:00
Yverdon Sport II
Coffrane
4
0
FT
02.0316:00
Meyrin
Terre Sainte
1
1
FT
02.0316:00
Monthey
Lausanne Sport II
3
0
FT