South Challenge Cup (2023/2024)
0
162 matches
Latest scores
Scotland : South Challenge Cup
Semi-finals
30.0315:00
Tranent Juniors
East Kilbride
1
2
FT
30.0315:00
Cumbernauld Colts
Kirkintilloch Rob Roy
1
3
FT
Quarter-finals
02.0315:00
Tranent Juniors
Kilwinning Rangers
3
0
FT
02.0314:30
Ashfield FC
East Kilbride
2
3
FT
02.0314:00
Troon
Kirkintilloch Rob Roy
1
2
FT
02.0314:00
Threave Rovers
Cumbernauld Colts
0
3
FT
5th Round
20.0219:45
Ashfield FC
Kennoway Star Hearts FC
3
1
FT
03.0215:00
Tranent Juniors
Broxburn Athletic
4
1
FT
03.0215:00
Cowdenbeath
East Kilbride
0
6
FT
03.0214:00
Troon
Caledonian Braves
3
0
FT
03.0214:00
Johnstone Burgh FC
Threave Rovers
1
2
FT
03.0214:00
Rutherglen Glencairn
Cumbernauld Colts
0
0
FT
03.0213:30
Kilwinning Rangers
Shotts Bon Accord
3
2
FT
03.0213:30
Kirkintilloch Rob Roy
Pollok FC
4
1
FT
4th Round
30.0119:30
St Andrews United FC
Kennoway Star Hearts FC
0
2
FT
20.0114:30
Dunbar United
Cumbernauld Colts
0
1
FT
23.1214:00
Threave Rovers
Leith Athletic FC
5
1
FT
18.1115:00
Cowdenbeath
Lanark United FC
6
0
FT
18.1115:00
Heriot-Watt University FC
Rutherglen Glencairn
1
3
FT
18.1115:00
Caledonian Braves
Cumbernauld United
2
0
FT
18.1114:30
Musselburgh Athletic
Johnstone Burgh FC
0
2
FT
18.1114:30
Broxburn Athletic
Auchinleck Talbot FC
3
0
FT
18.1113:30
Largs Thistle
Ashfield FC
1
2
FT
18.1113:30
Shotts Bon Accord
Glenafton Athletic
2
1
FT
18.1113:30
Kilwinning Rangers
Albion Rovers
3
0
FT
18.1113:30
Lugar Boswell Thistle FC
Tranent Juniors
0
5
FT
18.1113:30
Troon
Thornton Hibs FC
3
2
FT
18.1113:30
Pollok FC
Linlithgow Rose
2
0
FT
18.1113:30
St Cadoc's YC
East Kilbride
2
5
FT
18.1113:30
Beith Juniors
Kirkintilloch Rob Roy
2
3
FT
3rd Round
28.1013:00
Johnstone Burgh FC
Stirling University
2
0
FT
21.1013:00
Cancelled CANC
Cancelled CANC
Carluke Rovers FC
East Kilbride
14.1014:00
Cumbernauld Colts
Irvine Meadow XI FC
4
2
FT
14.1014:00
Heriot-Watt University FC
Tynecastle
3
0
FT
14.1014:00
Gretna 2008
St Cadoc's YC
1
6
FT
14.1014:00
Caledonian Braves
East Stirlingshire
1
0
FT
14.1014:00
Tranent Juniors
Lothian Hutchison
3
1
FT
14.1014:00
Cowdenbeath
Whitehill Welfare
4
2
FT
14.1014:00
Linlithgow Rose
St. Peters FC
4
2
FT
14.1013:30
Broxburn Athletic
Lesmahagow FC
3
2
FT
14.1013:30
Jeanfield Swifts
Largs Thistle
PSO
4
5
1
1
FT
14.1013:30
Thornton Hibs FC
St Roch's FC
6
2
FT
14.1013:30
Armadale Thistle FC
Albion Rovers
0
5
FT
14.1013:30
Musselburgh Athletic
Berwick Rangers
AET
1
0
0
0
FT
14.1013:30
Stoneyburn Juniors FC
Kennoway Star Hearts FC
1
3
FT
14.1013:00
Thorn Athletic FC
Threave Rovers
0
3
FT
2nd Round
14.1013:00
Thorniewood United FC
Stirling University
1
4
FT
3rd Round
14.1013:00
Cumbernauld United
Forth Wanderers FC
5
1
FT
14.1013:00
Creetown
Ashfield FC
3
4
FT
14.1013:00
Glenafton Athletic
Dundonald Bluebell
1
0
FT
14.1013:00
St Anthony's FC
Dunbar United
AET
1
2
1
1
FT
14.1013:00
Kilwinning Rangers
Hawick Royal Albert United FC
4
1
FT
14.1013:00
Shotts Bon Accord
Kirkcaldy & Dysart FC
4
1
FT
14.1013:00
Maryhill FC
Lanark United FC
1
3
FT
14.1013:00
Ardrossan Winton Rovers FC
St Andrews United FC
2
3
FT
14.1013:00
Beith Juniors
Arthurlie FC
4
2
FT
14.1013:00
Auchinleck Talbot FC
Arniston Rangers FC
4
1
FT
14.1013:00
Upper Annandale
Leith Athletic FC
1
5
FT
14.1013:00
Rutherglen Glencairn
Penicuik Athletic
3
2
FT
14.1013:00
Hurlford United
Kirkintilloch Rob Roy
0
1
FT
14.1013:00
Troon
Abbey Vale
3
0
FT
14.1013:00
Lugar Boswell Thistle FC
BSC Glasgow
5
1
FT
13.1018:30
Pollok FC
Camelon Juniors
6
2
FT
2nd Round
16.0914:00
East Kilbride
Maybole Juniors FC
6
1
FT
16.0914:00
Linlithgow Rose
Newtongrange Star
8
0
FT
16.0914:00
Heriot-Watt University FC
Edinburgh South Community FC
4
0
FT
16.0914:00
Edinburgh University
Berwick Rangers
1
4
FT
16.0914:00
Broomhill
Irvine Meadow XI FC
0
1
FT
16.0914:00
Albion Rovers
West Park United FC
3
2
FT
16.0914:00
Lothian Hutchison
West Calder United FC
6
0
FT
16.0914:00
Cowdenbeath
Kilsyth Rangers FC
2
0
FT
16.0914:00
Caledonian Braves
Girvan FC
AET
3
2
2
2
FT
16.0914:00
Gretna 2008
Darvel
2
1
FT
16.0914:00
Bo'ness United
Cumbernauld United
2
4
FT
16.0913:30
Broxburn Athletic
Whitburn Juniors FC
PSO
4
3
2
2
FT
16.0913:30
Leith Athletic FC
Haddington Athletic FC
2
1
FT
16.0913:30
Hawick Royal Albert United FC
Bathgate Thistle FC
2
1
FT
16.0913:30
Penicuik Athletic
Dalkeith Thistle FC
3
1
FT
16.0913:30
Preston Athletic FC
Arniston Rangers FC
2
5
FT
16.0913:30
Craigroyston FC
Tynecastle
2
3
FT
16.0913:30
Coldstream FC
Edinburgh United FC
4
3
FT
16.0913:30
Thornton Hibs FC
Rossvale
4
2
FT
16.0913:30
Peebles Rovers FC
Dunbar United
1
2
FT
16.0913:30
Armadale Thistle FC
Livingston United FC
5
0
FT
16.0913:30
St Andrews United FC
Luncarty FC
2
1
FT
16.0913:30
Whitehill Welfare
Fauldhouse United FC
3
2
FT
16.0913:30
Kirkcaldy & Dysart FC
Kilsyth Athletic FC
3
0
FT
16.0913:30
Kinnoull FC
Jeanfield Swifts
0
5
FT
16.0913:30
Camelon Juniors
Dunipace FC
4
2
FT
16.0913:30
Harthill Royal FC
Tranent Juniors
0
3
FT
16.0913:30
Hill Of Beath Hawthorn
Cumbernauld Colts
1
2
FT
16.0913:00
BSC Glasgow
Caledonian Locomotives FC
3
2
FT
16.0913:00
Shotts Bon Accord
Bo'ness Athletic FC
PSO
4
3
3
3
FT
16.0913:00
Clydebank FC
Beith Juniors
1
2
FT
16.0913:00
Creetown
Whitletts Victoria FC
AET
2
1
1
1
FT
16.0913:00
Drumchapel United FC
Ardrossan Winton Rovers FC
1
2
FT
16.0913:00
Irvine Victoria FC
St Anthony's FC
1
3
FT
16.0913:00
Glenvale FC
St Roch's FC
0
5
FT
16.0913:00
Cancelled CANC
Cancelled CANC
Johnstone Burgh FC
Kilbirnie Ladeside
16.0913:00
Largs Thistle
Dalry Thistle FC
3
1
FT