National Division (2013/2014)
0
182 matches
Latest scores
Luxembourg : National Division
Matchday 26 (Regular Season)
18.0514:00
RM Hamm Benfica
Progrès Niederkorn
0
1
FT
18.0514:00
Differdange 03
Racing Union Luxembourg
3
0
FT
18.0514:00
Jeunesse d'Esch
UN Käerjéng
2
1
FT
18.0514:00
Rumelange
Swift Hesperange
2
0
FT
18.0514:00
Grevenmacher
Jeunesse Canach
0
2
FT
18.0514:00
Wiltz
Etzella Ettelbrück
1
3
FT
18.0514:00
F91 Dudelange
Fola Esch
3
0
FT
Matchday 25 (Regular Season)
11.0514:00
Progrès Niederkorn
Rumelange
4
0
FT
11.0514:00
Etzella Ettelbrück
RM Hamm Benfica
2
2
FT
11.0514:00
Jeunesse Canach
F91 Dudelange
4
3
FT
11.0514:00
Fola Esch
Jeunesse d'Esch
4
1
FT
11.0514:00
Swift Hesperange
Differdange 03
0
7
FT
10.0517:30
UN Käerjéng
Wiltz
2
0
FT
10.0517:00
Racing Union Luxembourg
Grevenmacher
1
4
FT
Matchday 24 (Regular Season)
04.0514:00
Wiltz
Fola Esch
3
3
FT
04.0514:00
RM Hamm Benfica
UN Käerjéng
3
0
FT
04.0514:00
F91 Dudelange
Racing Union Luxembourg
5
0
FT
04.0514:00
Jeunesse d'Esch
Jeunesse Canach
3
0
FT
04.0514:00
Rumelange
Etzella Ettelbrück
1
2
FT
04.0514:00
Progrès Niederkorn
Swift Hesperange
1
1
FT
04.0514:00
Grevenmacher
Differdange 03
2
0
FT
Matchday 23 (Regular Season)
01.0517:30
Fola Esch
RM Hamm Benfica
3
0
FT
01.0515:00
Etzella Ettelbrück
Progrès Niederkorn
1
1
FT
01.0515:00
UN Käerjéng
Rumelange
0
0
FT
01.0515:00
Racing Union Luxembourg
Jeunesse d'Esch
1
2
FT
01.0515:00
Differdange 03
F91 Dudelange
0
1
FT
30.0418:00
Swift Hesperange
Grevenmacher
3
3
FT
30.0417:30
Jeunesse Canach
Wiltz
1
0
FT
Matchday 22 (Regular Season)
27.0414:00
Etzella Ettelbrück
Swift Hesperange
2
0
FT
27.0414:00
Rumelange
Fola Esch
1
0
FT
27.0414:00
Wiltz
Racing Union Luxembourg
2
1
FT
27.0414:00
RM Hamm Benfica
Jeunesse Canach
0
1
FT
27.0414:00
F91 Dudelange
Grevenmacher
2
0
FT
27.0414:00
Jeunesse d'Esch
Differdange 03
1
0
FT
26.0414:30
Progrès Niederkorn
UN Käerjéng
1
0
FT
Matchday 21 (Regular Season)
19.0416:00
Racing Union Luxembourg
RM Hamm Benfica
2
1
FT
19.0416:00
Fola Esch
Progrès Niederkorn
4
0
FT
19.0416:00
Differdange 03
Wiltz
2
1
FT
19.0416:00
Swift Hesperange
F91 Dudelange
0
3
FT
19.0416:00
UN Käerjéng
Etzella Ettelbrück
3
1
FT
19.0413:30
Grevenmacher
Jeunesse d'Esch
1
4
FT
18.0418:00
Jeunesse Canach
Rumelange
1
1
FT
Matchday 20 (Regular Season)
13.0414:00
Wiltz
Grevenmacher
0
1
FT
13.0414:00
UN Käerjéng
Swift Hesperange
0
4
FT
13.0414:00
Etzella Ettelbrück
Fola Esch
2
3
FT
13.0414:00
RM Hamm Benfica
Differdange 03
0
2
FT
13.0414:00
Jeunesse d'Esch
F91 Dudelange
2
2
FT
13.0414:00
Progrès Niederkorn
Jeunesse Canach
3
0
FT
13.0414:00
Rumelange
Racing Union Luxembourg
0
2
FT
Matchday 19 (Regular Season)
06.0414:00
Racing Union Luxembourg
Progrès Niederkorn
0
1
FT
06.0414:00
F91 Dudelange
Wiltz
2
1
FT
06.0414:00
Differdange 03
Rumelange
1
0
FT
06.0414:00
Swift Hesperange
Jeunesse d'Esch
1
1
FT
06.0414:00
Grevenmacher
RM Hamm Benfica
1
0
FT
06.0414:00
Jeunesse Canach
Etzella Ettelbrück
1
3
FT
06.0414:00
Fola Esch
UN Käerjéng
2
0
FT
Matchday 18 (Regular Season)
30.0314:00
Wiltz
Jeunesse d'Esch
1
4
FT
30.0314:00
RM Hamm Benfica
F91 Dudelange
2
3
FT
30.0314:00
Etzella Ettelbrück
Racing Union Luxembourg
1
4
FT
30.0314:00
UN Käerjéng
Jeunesse Canach
1
1
FT
30.0314:00
Rumelange
Grevenmacher
2
3
FT
30.0314:00
Fola Esch
Swift Hesperange
2
0
FT
29.0317:00
Progrès Niederkorn
Differdange 03
2
4
FT
Matchday 17 (Regular Season)
23.0315:00
Swift Hesperange
Wiltz
0
2
FT
23.0315:00
Jeunesse Canach
Fola Esch
0
2
FT
23.0315:00
F91 Dudelange
Rumelange
3
0
FT
23.0315:00
Jeunesse d'Esch
RM Hamm Benfica
1
2
FT
23.0315:00
Differdange 03
Etzella Ettelbrück
3
0
FT
23.0315:00
Grevenmacher
Progrès Niederkorn
0
0
FT
23.0315:00
Racing Union Luxembourg
UN Käerjéng
1
3
FT
Matchday 16 (Regular Season)
16.0315:00
Fola Esch
Racing Union Luxembourg
1
0
FT
16.0315:00
Rumelange
Jeunesse d'Esch
1
1
FT
16.0315:00
Progrès Niederkorn
F91 Dudelange
0
3
FT
16.0315:00
Jeunesse Canach
Swift Hesperange
2
0
FT
16.0315:00
Etzella Ettelbrück
Grevenmacher
1
2
FT
16.0314:00
UN Käerjéng
Differdange 03
1
2
FT
15.0317:00
RM Hamm Benfica
Wiltz
1
1
FT
Matchday 15 (Regular Season)
09.0315:00
Jeunesse d'Esch
Progrès Niederkorn
2
0
FT
09.0315:00
Swift Hesperange
RM Hamm Benfica
2
0
FT
09.0315:00
Racing Union Luxembourg
Jeunesse Canach
2
1
FT
09.0315:00
Differdange 03
Fola Esch
1
2
FT
09.0315:00
F91 Dudelange
Etzella Ettelbrück
2
0
FT
09.0314:00
Wiltz
Rumelange
4
4
FT
08.0315:00
Grevenmacher
UN Käerjéng
0
2
FT
Matchday 14 (Regular Season)
23.0215:00
Progrès Niederkorn
Wiltz
1
1
FT
23.0215:00
Etzella Ettelbrück
Jeunesse d'Esch
1
0
FT
23.0215:00
UN Käerjéng
F91 Dudelange
0
2
FT
23.0215:00
Racing Union Luxembourg
Swift Hesperange
0
0
FT
23.0215:00
Rumelange
RM Hamm Benfica
4
2
FT
23.0215:00
Fola Esch
Grevenmacher
2
1
FT
23.0215:00
Jeunesse Canach
Differdange 03
0
1
FT
Matchday 13 (Regular Season)
24.1115:00
Jeunesse d'Esch
Fola Esch
1
1
FT
24.1115:00
Grevenmacher
Racing Union Luxembourg
1
1
FT
24.1115:00
F91 Dudelange
Jeunesse Canach
1
2
FT
24.1115:00
Differdange 03
Swift Hesperange
5
0
FT
24.1115:00
RM Hamm Benfica
Etzella Ettelbrück
3
0
FT
24.1115:00
Rumelange
Progrès Niederkorn
1
1
FT
23.1117:00
Wiltz
UN Käerjéng
3
2
FT
Matchday 12 (Regular Season)
10.1115:00
Differdange 03
Grevenmacher
1
0
FT
10.1115:00
Racing Union Luxembourg
F91 Dudelange
0
0
FT